Caja Rural Ruben Fernández1Julian Alaphilippe (Francja) wygrał ostatni, 7. etap Tour de l`Avenir. Cały wyścig padł łupem Rubena Fernandeza (Hiszpania).

Ostatni etap wyścigu, przez wielu uważanego za młodzieżowy Tour de France – prowadził z miejscowości Châtel do Plateau des Glières i prowadził po 135 kilometrowej, pagórkowatej trasie. Alaphilippe, który na co dzień reprezentuje barwy ekipy Etixx-Ihned – jako pierwszy zameldował się na mecie. Francuz zyskał 51 sekund przewagi nad Matejem Mohoriciem (Słowenia) oraz 1 minutę i 39 sekund nad Adamem Yates`em (Wielka Brytania).

W klasyfikacji generalnej po zwycięstwo sięgnął triumfator królewskiego etapu – Ruben Fernandez (Hiszpania/Caja Rural).

Wyniki:

1 2 Julian ALAPHILIPPE France  03:46:25
2 56 Matej MOHORIC Slovénie  00:00:51
3 66 Adam YATES Grande Bretagne  00:01:39
4 181 Toms SKUJINS Lettonie  00:01:44
5 161 Patrick KONRAD Autriche  00:01:44
6 73 DAVIDE FORMOLO Italie  00:01:44
7 36 Oskar SVENDSEN Norvège  00:01:44
8 81 Bakhtiyar KOZHATAYEV Kazakhstan  00:01:47
9 151 Ruben FERNANDEZ ANDUJAR Espagne  00:01:47
10 61 Simon YATES Grande Bretagne  00:01:59
11 85 Tilegen MAIDOS Kazakhstan  00:02:09
12 96 Rasmus STEROBO Danemark  00:02:11
13 83 Daniil FOMINYKH Kazakhstan  00:02:11
14 21 Dieter BOUVRY Belgique  00:02:37
15 95 Magnus Cort NIELSEN Danemark  00:02:57
16 131 Gavin MANNION Etats-Unis  00:02:59
17 11 Dylan VAN BAARLE Pays-Bas  00:02:59
18 105 Heiner Rodrigo PARRA BUSTAMENTE Colombie  00:02:59
19 3 Pierre GOUAULT France  00:03:05
20 42 Emanuel BUCHMANN Allemagne  00:03:07
21 155 Antonio PEDRERO LOPEZ Espagne  00:03:25
22 6 Guillaume MARTIN France  00:03:27
23 133 Taylor EISENHART Etats-Unis  00:03:29
24 1 Clément CHEVRIER France  00:03:29
25 44 Jasha SüTTERLIN Allemagne  00:03:56
26 191 Merhawi KUDUS GHEBREMEDHIN Centre Mondial du Cyclisme  00:03:56
27 13 Emiel DOLFSMA Pays-Bas  00:04:01
28 25 Dylan TEUNS Belgique  00:04:01
29 23 Dimitri PEYKENS Belgique  00:04:01
30 26 Louis VERVAEKE Belgique  00:04:20
31 33 Fredrik GALTA STRAND Norvège  00:04:47
32 34 Bjørn Tore Nilsen HOEM Norvège  00:04:47
33 192 Isiaka CISSE Centre Mondial du Cyclisme  00:04:47
34 75 Manuel SENNI Italie  00:04:59
35 114 Adam PHELAN Australie  00:05:24
36 104 Cesar Nicolas PAREDES AVELLANEDA Colombie  00:05:24
37 15 Martijn TUSVELD Pays-Bas  00:05:24
38 4 Alexis GOUGEARD France  00:05:44
39 91 Michael Valgren ANDERSEN Danemark  00:05:44
40 35 Kristoffer SKJERPING Norvège  00:05:44
41 86 Roman SEMYONOV Kazakhstan  00:05:44
42 51 Luka PIBERNIK Slovénie  00:05:55
43 12 Derk Abel BECKERINGH Pays-Bas  00:06:30
44 196 Raul Costa SEIBEB Centre Mondial du Cyclisme  00:07:14
45 142 Andrii BRATASHCHUK Ukraine  00:07:29
46 106 Ever Alexander RIVERA GUERRERO Colombie  00:07:35
47 194 Till DROBISH Centre Mondial du Cyclisme  00:08:07
48 5 Romain GUILLEMOIS France  00:08:23
49 74 Davide MARTINELLI Italie  00:09:30
50 171 Stefan KUNG Suisse  00:09:41
51 146 Mykhailo POLIKARPOV Ukraine  00:11:15
52 156 Benat TXOPERENA MATXIKOTE Espagne  00:11:15
53 103 Fernando ORJUELA GUTIERREZ Colombie  00:11:15
54 112 Caleb EWAN Australie  00:11:57
55 163 Andreas HOFER Autriche  00:12:00
56 24 Jasper STUYVEN Belgique  00:12:12
57 132 Gregory DANIEL Etats-Unis  00:12:12
58 185 Andzs FLAKSIS Lettonie  00:12:17
59 154 Haritz ORBE URRUTIA Espagne  00:16:39
60 64 Joseph PERRETT Grande Bretagne  00:16:39
61 124 Victor MANAKOV Russie  00:16:39
62 45 Maximilian WERDA Allemagne  00:19:23
63 115 Samuel SPOKES Australie  00:19:23
64 14 Mike TEUNISSEN Pays-Bas  00:19:23
65 173 Adrien CHENAUX Suisse  00:19:23
66 113 BRADLEY LINFIELD Australie  00:19:23
67 82 Maxat AYAZBAYEV Kazakhstan  00:19:23
68 195 Johannes Cristoffel NEL Centre Mondial du Cyclisme  00:19:23
69 31 Sven Erik BYSTROM Norvège  00:19:23
70 46 Rick ZABEL Allemagne  00:19:23
71 174 Simon PELLAUD Suisse  00:19:23
72 32 Sondre Holst ENGER Norvège  00:19:23
73 176 Colin Chris STUSSI Suisse  00:19:23
74 193 Nicholas DOUGALL Centre Mondial du Cyclisme  00:19:23
75 43 Jan DIETEREN Allemagne  00:19:23
76 53 Jaka BOSTNER Slovénie  00:19:23
77 186 Krists NEILANDS Lettonie  00:19:23
78 111 Damien HOWSON Australie  00:19:23
79 116 Calvin WATSON Australie  00:19:23
80 122 Mikhail AKIMOV Russie  00:19:23
81 65 Alistair SLATER Grande Bretagne  00:19:23
82 62 Owain DOULL Grande Bretagne  00:19:23
83 134 Stephen LEECE Etats-Unis  00:19:23
84 164 Maximilian KUEN Autriche  00:19:23
85 182 Krisjanis BEITANS Lettonie  00:19:23
86 144 Volodymyr DZHUS Ukraine  00:19:23
87 52 Jure BITENC Slovénie  00:19:23
88 135 Jeffery PERRIN Etats-Unis  00:19:23
89 183 Maris BOGDANOVICS Lettonie  00:19:23
90 172 Gabriel CHAVANNE Suisse  00:19:23
91 54 Mark DZAMASTAGIC Slovénie  00:19:23
92 162 Felix GROSSCHARTNER Autriche  00:19:23
93 94 Kristian Haugaard JENSEN Danemark  00:19:23
94 184 Janis DAKTERIS Lettonie  00:20:49
95 71 Simone ANDREETTA Italie  00:21:01
96 76 Simone STERBINI Italie  00:21:01
97 145 Oleksandr GOLOVASH Ukraine  00:22:02
98 55 Tim MIKELJ Slovénie  00:22:09
99 153 Mario GONZALES SALAS Espagne  00:24:03
100 93 Lasse Norman HANSEN Danemark  00:24:33
101 102 Camargo Diego OCHOA Colombie  00:24:36
102 22 Sean DE BIE Belgique  00:24:58
103 72 Liam BERTAZZO Italie  00:24:58
104 152 Carlos BARBERO CUESTA Espagne  00:24:58

Wycofani :
Samuel HARRISON Grande Bretagne

Klasyfikacja genralna : 
1 Ruben FERNANDEZ ANDUJAR Espagne en 22h00’31”
2 Adam YATES Grande Bretagne 00:00:55
3 Patrick KONRAD Autriche 00:01:07
4 Bakhtiyar KOZHATAYEV Kazakhstan 00:01:12
5 Oskar SVENDSEN Norvège 00:01:40
6 DAVIDE FORMOLO Italie 00:02:05
7 Heiner Rodrigo PARRA BUSTAMENTE Colombie 00:03:03
8 Gavin MANNION Etats-Unis 00:03:03
9 Toms SKUJINS Lettonie 00:03:27
10 Simon YATES Grande Bretagne 00:03:44
11 Merhawi KUDUS GHEBREMEDHIN Centre Mondial du Cyclisme 00:03:59
12 Tilegen MAIDOS Kazakhstan 00:04:09
13 Pierre GOUAULT France 00:04:15
14 Daniil FOMINYKH Kazakhstan 00:04:56
15 Dylan VAN BAARLE Pays-Bas 00:05:20
16 Rasmus STEROBO Danemark 00:05:21
17 Emanuel BUCHMANN Allemagne 00:05:26
18 Julian ALAPHILIPPE France 00:05:29
19 Clément CHEVRIER France 00:05:31
20 Dimitri PEYKENS Belgique 00:06:05
21 Bjørn Tore Nilsen HOEM Norvège 00:06:15
22 Luka PIBERNIK Slovénie 00:07:05
23 Taylor EISENHART Etats-Unis 00:07:07
24 Antonio PEDRERO LOPEZ Espagne 00:07:35
25 Derk Abel BECKERINGH Pays-Bas 00:08:31
26 Matej MOHORIC Slovénie 00:10:01
27 Dylan TEUNS Belgique 00:10:01
28 Jasha SüTTERLIN Allemagne 00:10:36
29 Emiel DOLFSMA Pays-Bas 00:11:23
30 Adam PHELAN Australie 00:11:59
31 Fredrik GALTA STRAND Norvège 00:12:09
32 Guillaume MARTIN France 00:12:11
33 Isiaka CISSE Centre Mondial du Cyclisme 00:15:50
34 Alexis GOUGEARD France 00:17:02
35 Till DROBISH Centre Mondial du Cyclisme 00:18:46
36 Cesar Nicolas PAREDES AVELLANEDA Colombie 00:19:49
37 Damien HOWSON Australie 00:21:05
38 Andreas HOFER Autriche 00:22:26
39 Ever Alexander RIVERA GUERRERO Colombie 00:22:31
40 Dieter BOUVRY Belgique 00:23:02
41 Fernando ORJUELA GUTIERREZ Colombie 00:23:22
42 Michael Valgren ANDERSEN Danemark 00:23:51
43 Martijn TUSVELD Pays-Bas 00:24:27
44 Mykhailo POLIKARPOV Ukraine 00:24:58
45 Jasper STUYVEN Belgique 00:25:17
46 Felix GROSSCHARTNER Autriche 00:25:23
47 Magnus Cort NIELSEN Danemark 00:26:17
48 Louis VERVAEKE Belgique 00:27:14
49 Adrien CHENAUX Suisse 00:27:30
50 Benat TXOPERENA MATXIKOTE Espagne 00:28:45
51 Stefan KUNG Suisse 00:30:09
52 Manuel SENNI Italie 00:31:02
53 Kristian Haugaard JENSEN Danemark 00:31:48
54 Davide MARTINELLI Italie 00:33:03
55 Raul Costa SEIBEB Centre Mondial du Cyclisme 00:33:31
56 BRADLEY LINFIELD Australie 00:34:09
57 Maxat AYAZBAYEV Kazakhstan 00:34:32
58 Maximilian WERDA Allemagne 00:36:14
59 Nicholas DOUGALL Centre Mondial du Cyclisme 00:36:35
60 Andrii BRATASHCHUK Ukraine 00:36:38
61 Sven Erik BYSTROM Norvège 00:37:02
62 Camargo Diego OCHOA  Colombie 00:37:18
63 Romain GUILLEMOIS France 00:37:30
64 Jeffery PERRIN Etats-Unis 00:38:01
65 Alistair SLATER Grande Bretagne 00:38:08
66 Caleb EWAN Australie 00:38:13
67 Samuel SPOKES Australie 00:38:15
68 Andzs FLAKSIS Lettonie 00:38:52
69 Simone ANDREETTA Italie 00:38:53
70 Haritz ORBE URRUTIA Espagne 00:39:11
71 Mike TEUNISSEN Pays-Bas 00:39:44
72 Gregory DANIEL Etats-Unis 00:41:30
73 Rick ZABEL Allemagne 00:41:48
74 Mikhail AKIMOV Russie 00:41:55
75 Maximilian KUEN Autriche 00:43:11
76 Stephen LEECE Etats-Unis 00:43:43
77 Jaka BOSTNER Slovénie 00:44:08
78 Simone STERBINI Italie 00:46:34
79 Mark DZAMASTAGIC Slovénie 00:47:02
80 Roman SEMYONOV Kazakhstan 00:49:17
81 Sondre Holst ENGER Norvège 00:49:43
82 Gabriel CHAVANNE Suisse 00:49:55
83 Sean DE BIE Belgique 00:50:58
84 Victor MANAKOV Russie 00:51:12
85 Kristoffer SKJERPING Norvège 00:51:40
86 Calvin WATSON Australie 00:52:57
87 Johannes Cristoffel NEL Centre Mondial du Cyclisme 00:55:22
88 Owain DOULL Grande Bretagne 00:58:12
89 Liam BERTAZZO Italie 00:59:22
90 Maris BOGDANOVICS Lettonie 00:59:44
91 Tim MIKELJ Slovénie 00:59:45
92 Joseph PERRETT Grande Bretagne 01:00:19
93 Lasse Norman HANSEN Danemark 01:00:59
94 Simon PELLAUD Suisse 01:02:06
95 Volodymyr DZHUS Ukraine 01:04:09
96 Jure BITENC Slovénie 01:04:10
97 Carlos BARBERO CUESTA Espagne 01:06:15
98 Mario GONZALES SALAS Espagne 01:06:17
99 Colin Chris STUSSI Suisse 01:07:47
100 Jan DIETEREN Allemagne 01:08:18
101 Oleksandr GOLOVASH Ukraine 01:12:11
102 Janis DAKTERIS Lettonie 01:14:15
103 Krisjanis BEITANS Lettonie 01:16:13
104 Krists NEILANDS Lettonie 01:22:05

Foto: bettiniphoto.net

Andrzej