sałamachaKolejny raz dają o sobie znać polscy juniorzy. Wczoraj rozpoczął się czteroetapowy wyścig „ Cena Slovenska 2013”. Po 7 kilometrowym prologu liderem imprezy został Dawid Sałamacha z GK Gliwice Merida startujący w barwach reprezentacji Śląska.

Na starcie pojawiło się 91 zawodników z Niemiec, Słowacji, Czech, Chorwacji, Węgier i Serbii oraz dwie ekipy polskie; reprezentacja Śląska (w składzie Dawid Sałamacha, Adam Trudziński, Patryk Szymański, Dominik Grzegorzyca – wszyscy GK Gliwice Merida oraz Adam Bębenek i Marcin Bijak – GK Zagłębie Sosnowiec) i reprezentacja Dolnego Śląska (Paweł Przewięda, Oskar Makowski, Krzysztof Skibiński, Piotr Klimek – wszyscy LKKS Górnik Wałbrzch i Filip Helta – Jama Wałbrzych).

Oprócz zwycięskiego Dawida Sałamachy na podium stanął także jego klubowy kolega Adam Trudziński, który wykręcił trzeci czas i na drugim etapie założy koszulkę najlepszego górala. Polaków na podium rozdzielił reprezentant RSC Turbine Erfurt – Konrad Geβner.

Juniorski peleton czekają jeszcze 3 ciekawe etapy. Dziś rozegrany zostanie falisty etap szosowy liczący 70km oraz popołudniowe kryterium. Jutrzejszy, ostatni etap, śmiało można nazwać królewskim, gdyż zawodnikom we znaki nie tylko da się dystans 130 kilometrów, ale także kilkukrotnie pokonywany 11 kilometrowy podjazd.

Trzymamy kciuki za obie polskie ekipy i liczymy, że chłopcy dowiozą żółtą koszulkę do mety!

Wyniki:

1 58 POL19950521 SAŁAMACHA Dawid Silesia Team 09:52,43

2 80 GER19951225 GEßNER Konrad RSC Turbine Erfurt 09:56,35 00:04

3 57 POL19950126 TRUDZIŃSKI Adam Silesia Team 09:57,34 00:05

4 76 GER19961018 MANDRYSCH John RSC Turbine Erfurt 10:00,94 00:08

5 78 GER19960111 KITTEL Martin RSC Turbine Erfurt 10:09,96 00:17

6 75 GER19950902 KRAUSE Robert RSC Turbine Erfurt 10:10,47 00:18

7 67 CZE19950531 SCHLEGEL Michal TJ Favorit Brno 10:11,66 00:19

8 65 POL19960305 PRZEWIĘDA Pawel Dolny Śląsk Team 10:11,93 00:19

9 77 GER19950508 DINKLER Jonathan 1.RSV 1886 Greiz 10:12,73 00:20

10 79 GER19960212 SCHUBERT Erik RV Elxleben 10:13,86 00:21

11 4 SVK19950911 HOLOMEK Milan Slovakia 10:15,32 00:23

12 54 SRB19971119 *RAJOVIČ Dušan Serbia-Vojvodina 10:17,42 00:25

13 5 SVK19960130 BELLAN Juraj Slovakia 10:18,39 00:26

14 68 CZE19950610 HEŘMANOVSKÝ Tomáš TJ Favorit Brno 10:18,56 00:26

15 3 SVK19950911 HARAG Tomáš Slovakia 10:20,24 00:28

16 69 CZE19951023 NEUMAN Dominik TJ Favorit Brno 10:29,34 00:37

17 7 CRO19950118 ČENGRIČ Filip Croatia 10:29,65 00:37

18 70 CZE19960516 SCHMIDT Vít TJ Favorit Brno 10:30,20 00:38

19 30 SVK19980302 *FOLTÁN Adrián MŠK CK Žiar n/Hronom 10:32,23 00:40

20 81 SVK19961022 STRMISKA Andrej CK DUKLA Bratislava 10:34,05 00:42

21 1 SVK19950314 DUBEŇ Martin Slovakia 10:35,28 00:43

22 60 POL19960119 BĘBENEK Adam Silesia Team 10:35,54 00:43

23 56 POL19960103 BIJAK Marcin Silesia Team 10:36,12 00:44

24 71 CZE19970127 *KOTOUČEK Matej TJ Favorit Brno 10:40,01 00:48

25 63 POL19950828 MAKOWSKI Oskar Dolny Śląsk Team 10:41,74 00:49

26 86 SVK19950423 VOZÁR Šimon ŽP Šport, a.s. 10:42,63 00:50

27 72 CZE19970813 *LAFUNTÁL Robert TJ Favorit Brno 10:42,88 00:50

28 41 HUN19960729 KARL Dávid Sebestyén Bikeexpress SE. 10:43,72 00:51

29 88 SVK19970522 *KVIETOK Pavol ŽP Šport, a.s. 10:49,64 00:57

30 61 POL19970825 *GRZEGORZYCA Dominik Silesia Team 10:51,03 00:59

31 64 POL19970904 *HELTA Filip Dolny Śląsk Team 10:51,79 00:59

32 49 SVK19950126 ŽILKA Filip CK Olympik Trnava 10:54,09 01:02

33 6 SVK19960612 BAŠKA Denis Slovakia 10:54,34 01:02

34 38 SVK19960505 GANC Marek TJ Slávia ŠG Trenčín 10:54,45 01:02

35 2 SVK19950103 MIČUDA Simon Slovakia 10:57,02 01:05

36 85 SVK19981117 *ZEMAN Alex ŠKC Dubnica 10:57,80 01:05

37 66 POL19970228 *SKIBIŃSKI Krzystof Dolny Śląsk Team 10:58,51 01:06

38 59 POL19951208 SZYMAŃSKI Patryk Silesia Team 11:00,30 01:08

39 74 SVK19970220 *SANETRIK Štefan PROefekt team 11:00,71 01:08

40 28 SVK19970730 *JELŽA Nicolas MŠK CK Žiar n/Hronom 11:01,58 01:09

41 52 SRB19950127 KOTUR Luka Serbia-Vojvodina 11:01,78 01:09

42 33 SVK19981202 *HASCH Henrich MŠK CK Žiar n/Hronom 11:04,81 01:12

43 43 HUN19970722 *ZATHURECZKY Márk Bikeexpress SE. 11:05,96 01:13

44 8 CRO19950419 FRANJKOVIĆ Marko Croatia 11:06,41 01:14

45 16 SVK19970906 *HLOŽA Michal Veloklub Púchov 11:08,13 01:16

46 29 SVK19971030 *ZIMÁNY Kristián MŠK CK Žiar n/Hronom 11:08,35 01:16

47 37 SVK19970117 *PORUBAN Dominik TJ Slávia ŠG Trenčín 11:11,29 01:19

48 39 HUN19970402 *FÁBIÁN Ábel Szeksárdi SZKE 11:13,61 01:21

49 62 POL19950110 KLIMEK Piotr Dolny Śląsk Team 11:14,18 01:22

50 25 SVK19981014 *PERSON Tomáš Cyklistický spolok Žilina 11:14,81 01:22

51 9 CRO19951203 JELINIĆ Zvonimir Croatia 11:15,31 01:23

52 11 CRO19960117 ŠIMIĆ Stjepan Croatia 11:15,33 01:23

53 27 SVK19970514 *TRUBAN Matej MŠK CK Žiar n/Hronom 11:15,60 01:23

54 73 CZE19970324 *DUBOVSKÝ Jakub TJ Favorit Brno 11:16,01 01:24

55 36 SVK19980415 *OROS Samuel TJ Slávia ŠG Trenčín 11:16,45 01:24

56 22 SVK19970301 *KNIHA Ladislav Cyklistický spolok Žilina 11:16,82 01:24

57 31 SVK19980324 *FOLTÁN Matej MŠK CK Žiar n/Hronom 11:17,02 01:25

58 44 HUN19970105 *GYÖNGYÖSI Kevin Márk KSI-Csepel SE. 11:19,45 01:27

59 82 SVK19960506 BOHM Mário Kaktus Bike Team Bratislava 11:21,14 01:29

60 15 SVK19950306 BANIAR Andrej CK EPIC Dohňany 11:22,65 01:30

61 89 SVK19980712 *KAPAJČÍK Tomáš ŽP Šport, a.s. 11:32,78 01:40

62 55 SRB19970321 *ROSIČ Nikola Serbia-Vojvodina 11:36,03 01:44

63 18 SVK19951212 CHOVANCULIAK Marek Cyklistický spolok Žilina 11:37,22 01:45

64 42 HUN19960407 CSÁNYI Hunor Valér Bikeexpress SE. 11:42,54 01:50

65 34 SVK19970912 *ŠVAJDLENÍK Vladimír TJ Slávia ŠG Trenčín 11:43,05 01:51

66 35 SVK19970207 *GAVENDA Miroslav TJ Slávia ŠG Trenčín 11:43,55 01:51

67 84 SVK19980324 *KOVÁČ Milan ŠKC Dubnica 11:45,32 01:53

68 87 SVK19960327 MEDVEĎOVÁ Tereza ŽP Šport, a.s. 11:45,99 01:53

69 50 SVK19980617 *KLÁTIK David CK Olympik Trnava 11:46,40 01:54

70 53 SRB19961003 SELAKOVIĆ Saša Serbia-Vojvodina 11:48,03 01:56

71 47 HUN19981105 *BEREGSZÁSZI Bence Botond KSI-Csepel SE. 11:52,08 02:00

72 17 SVK19950613 MICHÁLEK Michal Cyklistický spolok Žilina 11:52,15 02:00

73 40 HUN19960315 TORNYAI Richárd Szeksárdi SZKE 11:52,49 02:00

74 45 HUN19971223 *LÁSZLÓ Attila KSI-Csepel SE. 11:52,52 02:00

75 13 SVK19901127 KADLECOVÁ Monika CK EPIC Dohňany 11:53,98 02:01

76 83 SVK19970823 *HUPČÍK Martin ŠKC Dubnica 11:55,27 02:03

77 24 SVK19980918 *HARTINÍK Pavol Cyklistický spolok Žilina 11:55,73 02:03

78 21 SVK19961005 BUŠFY Michal Cyklistický spolok Žilina 12:02,86 02:10

79 48 HUN19960418 BÖRÖCZ Bence Bikeexpress SE. 12:07,74 02:15

80 10 CRO19970909 *POTOČKI Petar Croatia 12:07,80 02:15

81 23 SVK19970628 *BUŠÍK Pavol Cyklistický spolok Žilina 12:08,26 02:16

82 19 SVK19960223 MINTÁL Martin Cyklistický spolok Žilina 12:14,10 02:22

83 32 SVK19980719 *GAJDOŠÍK Ján MŠK CK Žiar n/Hronom 12:16,03 02:24

84 51 SRB19970410 *ČIPKAR Igor BK Šid 12:24,22 02:32

85 12 CRO19981125 *LUBURIĆ Fran Croatia 12:25,20 02:33

86 26 SVK19980523 *ŽIDULJAK Timotej Cyklistický spolok Žilina 12:26,50 02:34

87 20 SVK19960514 LUKÁČ Milan Cyklistický spolok Žilina 12:31,11 02:39

88 46 HUN19980928 *DORNER Dénes KSI-Csepel SE. 12:36,65 02:44

 

Foto+info: dzięki uprzejmości GK Gliwice Merida