Już w niedzielę start 6. Tour de Rybnik. Do Rybnika przyjadą czołowi kolarze polskiego zawodowego peletonu. Do naszego miasta zawitają takie ekipy jak CCC Polsat PolkowiceBank BGŻ TeamBDC MarcPol TeamLas Vegas Energy Drink czy Wibatech Brzeg. Kolarze rywalizować będą w prestiżowej BGŻ ProLidze. Tour de Rybnik należy do grona 19 najważniejszych wyścigów kalendarza Polskiego Związku Kolarskiego. Rywalizację profesjonalnych kolarzy poprzedzą dwa wyścigi amatorów, którzy przyjadą z całej Polski oraz zagranicy. Wielobarwny peleton zakręci naszym miastem.

Tour de Rybnik

 

Film promocyjny 6. Tour de Rybnik 2013

 

PROGRAM

0800    Otwarcie biura zawodów. Rozpoczęcie weryfikacji zawodników.

0945    Zakończenie weryfikacji zawodników kat. Kobiet oraz Masters

0945    Rozpoczęcie wyścigu kolarskiego 6. Tour de Rybnik 2013

1000    Start wyścigu Kobiet oraz Masters (OPEN) (4 x 9 km)

1045    Zakończenie weryfikacji zawodników kat. Junior, Orlik, Elita

1100    Start wyścigu Junior, Orlik, Elita (OPEN) (6 x 9 km)

1215    Zakończenie weryfikacji zawodników kat. Orlik, Elita

1230    Start wyścigu Orlik, Elita (PZKol – BGŻ ProLiga) (15 x 9 km)       

1600    Dekoracja zwycięzców wszystkich kategorii

1700    Zakończenie wyścigu kolarskiego 6. Tour de Rybnik 2013

 

TRASA WYŚCIGU

Start oraz meta zlokalizowane są na rybnickim Kampusie Akademickim (ul. Rudzka 13). Kolarze następnie przejadą ulicami M.C. Skłodowskiej, Raciborską, Zebrzydowicką, Krzywą, Łączną, Borki, Dzikiej Róży, Storczyków, Energetyków i wrócą ul. Rudzką pod Kampus.

tdr mapa

profil tdr

REGULAMINY WYŚCIGÓW

Zapisać można się jeszcze w dniu imprezy. Zamknięcie zapisów 15 minut przed startem danego wyścigu.

 

W przeddzień Tour de Rybnik oraz podczas trwania imprezy swój jubileusz przeżywać będzie drużyna narodowa, która w 1963 roku uczestniczyła w Wyścigu Pokoju. Beker, Kudra, Gawliczek to tylko niektóre legendy polskiego kolarstwa, które 50 lat temu walczyły na trasie tej legendarnej imprezy kolarskiej.

Podczas trwania imprezy na stoisku sponsora ProLigi – Banku BGŻ na najmłodszych będzie czekała nie lada atrakcja. Całkowicie za darmo będzie można pomalować twarz w różne ciekawe wzory i motywy. Serdecznie zapraszamy!

 

Na przybyłych kolarzy oraz kibiców będzie czekał bufet. Leśna Perła zadba by żaden gość nie był głodny i spragniony podczas imprezy. Każdy znajdzie w bufecie coś dla siebie, za przystępną cenę. Zapraszamy!

 

3. września o godz. 16:15 na antenie TVP Sport wyemitowany zostanie reportaż z wyścigu Tour de Rybnik.

Powtórki zaplanowane są odpowiednio:

04. września – 22:15
05. września – 11:50
07. września – 19:20

 

Fundacja Elektrowni Rybnik, Fizjo-Sport oraz Politechnika Śląska zapraszają serdecznie

1. września 2013 (niedziela) od godz. 9:45
Rybnik, ul. Rudzka (Kampus Akademicki)

Informacja prasowa