michael valgren andersenMichael Valgren Andersen (Dania) po udanej ucieczce na ostatnich kilometrach wygrał trzeci etap Tour de l`Avenir. Drugie miejsce wywalczył Gavin Mannion (USA), a z peletonu najszybszy okazał się oczywiście Caleb Ewan (Australia). Liderem pozostał Alexis Gougeard (Francja).

Trzeci etap młodzieżowego wyścigu Tour de l`Avenir prowadził z Aix les Bains do Albertville. Orlicy mieli do pokonania 127 km trasy, a 32 km przed metą czekała na nich premia górska 3. kategorii (Col du Frêne). To ośmiokilometrowy podjazd o średnim nachyleniu 2,7 %.

Od samego początku było bardzo nerwowo. Co chwilę mieliśmy próby ataków, które szybko likwidował peleton. Swoich sił próbowali między innymi: Jasper Stuyven (Belgia), Mike Teunissen (Holandia), Jure Bitenc (Słowenia) czy Sondre Holst Enger (Norwegia).

Tuż przed Col du Frêne zaatakowała trójka Duńczyków: Michael Valgren Andersen, Kristian Haugaard Jensen, Magnus Cort Nielsen i Amerykanin Gavin Mannion. Na zjeździe przez problemy z rowerem odpadł Nielsen, a dojechali Julian Alaphilippe (Francja) i Stefan Küng (Szwajcaria).

10 km przed metą na czele byli Michael Valgren Andersen i Gavin Mannion, gdyż tym razem problemy sprzętowe miał Küng. Dwójka między sobą rozegrała walkę o etapowe zwycięstwo. Lepszy okazał się Michael Valgren Andersen, który od przyszłego sezonu będzie zawodnikiem drużyny Saxobank. Drugie miejsce wywalczył Mannion, a z peletonu najszybszy okazał się oczywiście Caleb Ewan (Australia). Liderem pozostał Alexis Gougeard (Francja).

Wyniki:

1 VALGREN ANDERSEN Michael Denmark 2:47:50

2 MANNION Gavin United States 0:02

3 EWAN Caleb Australia 0:03

4 ZABEL Rick Germany ,,

5 BERTAZZO Liam Italy ,,

6 MARTINELLI Davide Italy ,,

7 MANAKOV Victor Russia ,,

8 STUYVEN Jasper Belgium ,,

9 POLIKARPOV Mykhaylo Ukraine ,,

10 HOWSON Damien Australia ,,

11 SüTTERLIN Jasha Germany ,,

12 YATES Adam Great Britain ,,

13 PEYSKENS Dimitri Belgium ,,

14 GOUGEARD Alexis France ,,

15 DOLFSMA Emiel Netherlands ,,

16 SPENGLER Lukas Switserland ,,

17 KUDUS Merhawi Centre Mondial du Cyclisme ,,

18 KONRAD Patrick Austria ,,

19 BECKERINGH Derk Abel Netherlands ,,

20 HOFER Andreas Austria ,,

21 TUSVELD Martijn Netherlands ,,

22 GROßSCHARTNER Felix Austria ,,

23 KOZHATAYEV Bakhtiyar Kazakhstan ,,

24 PERRIN Jeffrey United States ,,

25 ALAPHILIPPE Julian France ,,

26 MOHORIC Matej Slovenia ,,

27 GORBUNOV Vladislav Kazakhstan ,,

28 ORJUELA GUTIERREZ Fernando Colombia ,,

29 DE BIE Sean Belgium ,,

30 CHEVRIER Clément France ,,

31 HOEM Bjorn Tore Nilsen Norway ,,

32 TEUNS Dylan Belgium ,,

33 YATES Simon Great Britain ,,

34 DZAMASTAGIC Mark Slovenia ,,

35 FORMOLO Davide Italy ,,

36 SLATER Alistair Great Britain ,,

37 FOLIFOROV Alexander Russia ,,

38 MARTIN Guillaume France ,,

39 FERNANDEZ Ruben Spain ,,

40 PEDRERO Antonio Spain ,,

41 BUCHMANN Emanuel Germany ,,

42 MUHLBERGER Gregor Austria ,,

43 CHAMORRO CHITAN Juan Ernesto Colombia ,,

44 KUEN Maximilian Austria ,,

45 PARRA BUSTAMENTE Heiner Rodrigo Colombia ,,

46 DZHUS Volodymyr Ukraine ,,

47 ORBE URRUTIA Haritz Spain ,,

48 STEROBO Rasmus Denmark ,,

49 MAIDOS Tilegen Kazakhstan ,,

50 SPOKES Samuel Australia ,,

51 KüNG Stefan Switserland ,,

52 GOUAULT Pierre France ,,

53 AKIMOV Mikhail Russia ,,

54 WATSON Calvin Australia ,,

55 PELLAUD Simon Switserland ,,

56 VERVAEKE Louis Belgium ,,

57 LINFIELD Bradley Australia ,,

58 DROBISCH Till Centre Mondial du Cyclisme ,,

59 OCHOA CAMARGO Diego Antonio Colombia ,,

60 LEECE Stephen United States ,,

61 RIVERA GUERRERO Ever Alexander Colombia ,,

62 SENNI Manuel Italy ,,

63 PAREDES AVELLANEDA César Nicolas Colombia ,,

64 AYAZBAYEV Maxat Kazakhstan ,,

65 DOUGALL Nicholas Centre Mondial du Cyclisme ,,

66 ANDREETTA Simone Italy ,,

67 SKUJIņš Toms Latvia ,,

68 SEMYONOV Roman Kazakhstan ,,

69 SVENDSEN Oskar Norway ,,

70 BOUVRY Dieter Belgium ,,

71 EISENHART Taylor United States ,,

72 VAN BAARLE Dylan Netherlands ,,

73 HAUGAARD JENSEN Kristian Denmark ,,

74 FOMINYKH Daniil Kazakhstan 2:01

75 GALTA Frederik Strand Norway 2:03

76 BOSTNER Jaka Slovenia ,,

77 CHENAUX Adrien Switserland 2:46

78 CORT NIELSEN Magnus Denmark ,,

79 FLAKSIS Andzs Latvia ,,

80 PHELAN Adam Australia ,,

81 SEIBEB Costa Centre Mondial du Cyclisme ,,

82 BOGDANOVICS Maris Latvia ,,

83 ENGER Sondre Holst Norway 2:49

84 BITENC Jure Slovenia ,,

85 NORMANN HANSEN Lasse Denmark ,,

86 PIBERNIK Luka Slovenia 0:03

87 NEL Johannes Christoffel Centre Mondial du Cyclisme 2:49

88 DOULL Owain Great Britain ,,

89 STERBINI Simone Italy ,,

90 WERDA Maximilian Germany ,,

91 CHAVANNE Gabriel Switserland ,,

92 BEITANS Krisjanis Latvia ,,

93 WILLIAMS Tyler United States ,,

94 DANIEL Gregory United States ,,

95 KATYRIN Roman Russia ,,

96 CISSE Issiaka Centre Mondial du Cyclisme ,,

97 TXOPERENA Beńat Spain 3:12

98 GUILLEMOIS Romain France 0:03

99 BYSTRŘM Sven Erik Norway ,,

100 TEUNISSEN Mike Netherlands ,,

101 SVESHNIKOV Kirill Russia ,,

102 BRATASHCHUK Andrii Ukraine 5:38

103 GONZALEZ SALAS Mario Spain 5:40

104 BARBERO CUESTA Carlos Spain 0:03

105 ANDERSEN Asbjřrn Kragh Denmark ,,

106 PöSTLBERGER Lukas Austria ,,

107 VAN DER LIJKE Nick Netherlands ,,

108 MIKELJ Tim Slovenia 7:03

109 DAKTERIS Janis Latvia ,,

110 SKJERPING Kristoffer Norway ,,

111 HARRISON Samuel Great Britain ,,

112 STüSSI Colin Switserland ,,

113 YATSEVICH Kiril Russia ,,

114 DIETEREN Jan Germany 7:58

115 GOLOVASH Oleksandr Ukraine 10:08

116 PERRETT Joseph Great Britain 16:58

117 NEILANDS Krists Latvia 19:15

118 BAKUMENKO Vladyslav Ukraine 20:51

119 BUZYLE Roman Ukraine ,,

 

Klasyfikacja generalna:

1 (1) GOUGEARD Alexis France 10:19:23

2 (2) ALAPHILIPPE Julian France 0:04

3 (3) MANAKOV Victor Russia 0:06

4 (4) YATES Simon Great Britain ,,

5 (5) SPOKES Samuel Australia ,,

6 (6) SüTTERLIN Jasha Germany ,,

7 (7) KüNG Stefan Switserland 0:08

8 (8) HOEM Bjorn Tore Nilsen Norway ,,

9 (9) VAN BAARLE Dylan Netherlands ,,

10 (10) DE BIE Sean Belgium 0:09

11 (11) HAUGAARD JENSEN Kristian Denmark ,,

12 (13) MARTINELLI Davide Italy 0:10

13 (14) TEUNISSEN Mike Netherlands 0:11

14 (17) ORJUELA GUTIERREZ Fernando Colombia 0:12

15 (18) DOUGALL Nicholas Centre Mondial du Cyclisme 0:13

16 (19) VAN DER LIJKE Nick Netherlands 0:14

17 (22) SLATER Alistair Great Britain 0:15

18 (23) EWAN Caleb Australia ,,

19 (24) GORBUNOV Vladislav Kazakhstan ,,

20 (25) MOHORIC Matej Slovenia 0:16

21 (26) BYSTRŘM Sven Erik Norway ,,

22 (27) SVESHNIKOV Kirill Russia ,,

23 (28) KONRAD Patrick Austria ,,

24 (29) MUHLBERGER Gregor Austria 0:17

25 (31) STUYVEN Jasper Belgium ,,

26 (32) TUSVELD Martijn Netherlands ,,

27 (33) KUDUS Merhawi Centre Mondial du Cyclisme ,,

28 (34) BERTAZZO Liam Italy ,,

29 (35) ANDERSEN Asbjřrn Kragh Denmark ,,

30 (36) PöSTLBERGER Lukas Austria 0:18

31 (37) OCHOA CAMARGO Diego Antonio Colombia ,,

32 (38) PEYSKENS Dimitri Belgium ,,

33 (39) DOLFSMA Emiel Netherlands ,,

34 (40) ZABEL Rick Germany 0:19

35 (41) FORMOLO Davide Italy ,,

36 (42) BECKERINGH Derk Abel Netherlands ,,

37 (43) ORBE URRUTIA Haritz Spain 0:20

38 (47) MANNION Gavin United States ,,

39 (44) VERVAEKE Louis Belgium 0:21

40 (45) ANDREETTA Simone Italy ,,

41 (48) SKUJIņš Toms Latvia ,,

42 (49) FOLIFOROV Alexander Russia 0:22

43 (50) YATES Adam Great Britain ,,

44 (51) MARTIN Guillaume France ,,

45 (52) KOZHATAYEV Bakhtiyar Kazakhstan 0:23

46 (53) PARRA BUSTAMENTE Heiner Rodrigo Colombia 0:24

47 (54) FERNANDEZ Ruben Spain ,,

48 (55) GROßSCHARTNER Felix Austria ,,

49 (57) RIVERA GUERRERO Ever Alexander Colombia 0:25

50 (58) SVENDSEN Oskar Norway ,,

51 (59) AKIMOV Mikhail Russia 0:26

52 (60) CHEVRIER Clément France 0:28

53 (62) GOUAULT Pierre France ,,

54 (63) BARBERO CUESTA Carlos Spain 0:29

55 (64) HOWSON Damien Australia 0:30

56 (65) TEUNS Dylan Belgium ,,

57 (66) PEDRERO Antonio Spain 0:31

58 (67) SENNI Manuel Italy 0:32

59 (68) PIBERNIK Luka Slovenia ,,

60 (70) HOFER Andreas Austria 0:42

61 (71) AYAZBAYEV Maxat Kazakhstan 0:46

62 (73) BUCHMANN Emanuel Germany 0:49

63 (74) LEECE Stephen United States ,,

64 (76) EISENHART Taylor United States 0:55

65 (77) KUEN Maximilian Austria ,,

66 (78) DROBISCH Till Centre Mondial du Cyclisme ,,

67 (79) POLIKARPOV Mykhaylo Ukraine 0:57

68 (81) PAREDES AVELLANEDA César Nicolas Colombia 0:58

69 (82) DZAMASTAGIC Mark Slovenia 1:01

70 (83) GUILLEMOIS Romain France 1:02

71 (86) VALGREN ANDERSEN Michael Denmark 1:10

72 (87) MAIDOS Tilegen Kazakhstan 1:15

73 (88) STEROBO Rasmus Denmark 1:18

74 (89) SPENGLER Lukas Switserland 1:23

75 (98) CHAMORRO CHITAN Juan Ernesto Colombia 1:47

76 (101) DZHUS Volodymyr Ukraine 1:59

77 (104) SEMYONOV Roman Kazakhstan 2:05

78 (20) FOMINYKH Daniil Kazakhstan 2:12

79 (15) GALTA Frederik Strand Norway ,,

80 (107) PERRIN Jeffrey United States 2:18

81 (108) LINFIELD Bradley Australia 2:51

82 (12) PHELAN Adam Australia 2:52

83 (109) WATSON Calvin Australia 2:56

84 (21) CHENAUX Adrien Switserland 2:57

85 (16) ENGER Sondre Holst Norway 2:58

86 (30) CORT NIELSEN Magnus Denmark 3:00

87 (111) BOUVRY Dieter Belgium 3:14

88 (69) WERDA Maximilian Germany 3:19

89 (56) TXOPERENA Beńat Spain 3:34

90 (80) STERBINI Simone Italy 3:43

91 (85) BOGDANOVICS Maris Latvia 3:54

92 (103) BOSTNER Jaka Slovenia 4:03

93 (91) SEIBEB Costa Centre Mondial du Cyclisme 4:11

94 (93) BITENC Jure Slovenia 4:16

95 (94) NEL Johannes Christoffel Centre Mondial du Cyclisme 4:24

96 (96) FLAKSIS Andzs Latvia 4:25

97 (95) CISSE Issiaka Centre Mondial du Cyclisme 4:28

98 (100) WILLIAMS Tyler United States 4:36

99 (114) PELLAUD Simon Switserland 4:41

100 (102) KATYRIN Roman Russia 4:46

101 (110) DANIEL Gregory United States 5:47

102 (61) GONZALEZ SALAS Mario Spain 6:05

103 (90) BRATASHCHUK Andrii Ukraine 7:03

104 (113) BEITANS Krisjanis Latvia 7:18

105 (46) YATSEVICH Kiril Russia 7:21

106 (75) SKJERPING Kristoffer Norway 7:54

107 (84) STüSSI Colin Switserland 8:10

108 (92) DAKTERIS Janis Latvia 8:30

109 (72) DIETEREN Jan Germany 8:43

110 (97) MIKELJ Tim Slovenia 8:46

111 (115) DOULL Owain Great Britain 9:30

112 (116) CHAVANNE Gabriel Switserland 10:09

113 (118) NORMANN HANSEN Lasse Denmark 11:40

114 (119) HARRISON Samuel Great Britain 16:25

115 (117) GOLOVASH Oleksandr Ukraine 17:31

116 (99) NEILANDS Krists Latvia 21:01

117 (112) PERRETT Joseph Great Britain 21:20

118 (105) BAKUMENKO Vladyslav Ukraine 22:56

119 (106) BUZYLE Roman Ukraine 22:58

 

Foto:bettiniphoto.net

Arek Waluga