rocheNicolas Roche (Saxo – Tinkoff) wygrał drugi etap wyścigu Vuelta a Espańa! Drugie miejsce zajął Dani Moreno (Katusha), a trzecie Domenico Pozzovivo (Ag2r La Mondiale). Nowym liderem został Vincenzo Nibali (Astana).

Po wczorajszej drużynowej czasówce, dziś kolarze startujący w hiszpańskiej Vuelcie, mieli do przejechania odcinek Pontevedra – Baiona. Już w drugim dniu wyścigu przyszło im się zmierzyć z podjazdem (Alto do Monte da Groba), który mógł podzielić czołówkę.

Od początku etapu mieliśmy na czele trójkę zawodników: Alex Rasmussen (Garmin – Sharp), Javier Francisco Aramendia Lorente (Caja Rural-Seguros RGA) i Gregory Henderson (Lotto Belisol). Harcownicy bardzo dobrze ze sobą współpracowali i wypracowali sobie w pewnym momencie prawie 13 minut przewagi nad peletonem.

Na premię górską 3. kategorii (Alto de San Cosme) pierwszy wjechał Aramendia, drugi był Henderson, a trzeci Rasmussen. Pierwszą lotną premię 68. edycji Vuelta a Espana wygrał Alex Rasmussen. 63 km przed metą trójka miała aż 12 minut przewagi nad peletonem! Jednak liderzy nie mieli zamiaru oddawać dziś etapowego zwycięstwa i z kilometra na kilometr odrabiali straty.

Podjazd pod Alto do Monte da Groba ucieczka zaczynała z przewagą ponad dwóch minut nad coraz bardziej rozciągniętym peletonem. Ekipa Movistar skasowała harcowników 9 km przed metą. Następny atak zainicjował Amets Txurruka (Caja Rural-Seguros RGA), ale także Bask został szybko wchłonięty. Dość niespodziewanie kłopoty na podjeździe miał Samuel Sanchez (Euskaltel – Euskadi).

5 km przed metą grupka uszczupliła się do około 50 zawodników, a prowadził ją Sylwester Szmyd (Movistar). Kolejnym odpadającym z grupki był Sergio Henao (Sky Procycling)! Praca Sylwestra Szmyda zakończyła się na 2 kilometry przed metą, ale nadal na czele była drużyna Movistar.

1,5 km przed metą zaatakował Leopold König (NetApp Endura). Pociągnęli za nim Dani Moreno (Katusha), Nicolas Roche (Saxo – Tinkoff) i Domenico Pozzovivo (Ag2r La Mondiale). Najszybszym z tej czwórki okazał się Irlandczyk Nicolas Roche! To dla niego największy sukces w karierze. Drugie miejsce zajął Dani Moreno (Katusha), a trzecie Domenico Pozzovivo (Ag2r La Mondiale).

Dwunaste miejsce zajął Rafał Majka (Saxo – Tinkoff), a siedemnaste Bartosz Huzarski (NetApp Endura).

Wyniki:

1 ROCHE Nicolas Team Saxo-Tinkoff 16 80 4:37:09

2 MORENO FERNáNDEZ Daniel Katusha Team 8 50 0:02

3 POZZOVIVO Domenico AG2R La Mondiale 4 35 0:06

4 KONIG Leopold Team NetApp – Endura 2 25 0:11

5 VALVERDE BELMONTE Alejandro Movistar Team 1 18 0:12

6 ULISSI Diego Lampre – Merida 15 ,,

7 RODRIGUEZ OLIVER Joaquim Katusha Team 12 ,,

8 BASSO Ivan Cannondale Pro Cycling Team 10 0:14

9 MOLLEMA Bauke Belkin Pro Cycling Team 8 ,,

10 URAN Rigoberto Sky Procycling 6 ,,

11 MARTIN Daniel Garmin – Sharp 5 ,,

12 MAJKA Rafal Team Saxo-Tinkoff 4 ,,

13 HORNER Chris RadioShack – Leopard 3 ,,

14 PINOT Thibaut Equipe Cycliste FDJ.fr 2 ,,

15 ZUBELDIA AGIRRE Haimar RadioShack – Leopard 1 ,,

16 NIBALI Vincenzo Astana Pro Team ,,

17 HUZARSKI Bartosz Team NetApp – Endura ,,

18 KREUZIGER Roman Team Saxo-Tinkoff ,,

19 NIEVE ITURALDE Mikel Euskaltel – Euskadi ,,

20 SANTAROMITA Ivan BMC Racing Team ,,

21 KISERLOVSKI Robert RadioShack – Leopard ,,

22 ARROYO DURAN David Caja Rural-Seguros RGA ,,

23 BARGUIL Warren Team Argos – Shimano ,,

24 EIJSSEN Yannick BMC Racing Team 0:21

25 SORENSEN Chris Anker Team Saxo-Tinkoff ,,

26 TEN DAM Laurens Belkin Pro Cycling Team ,,

27 CAPECCHI Eros Movistar Team ,,

28 BAGOT Yohan Cofidis Solutions Crédits 0:27

29 SCARPONI Michele Lampre – Merida ,,

30 HERMANS Ben RadioShack – Leopard 0:31

31 BUSCHE Matthew RadioShack – Leopard ,,

32 SANCHEZ GIL Luis Leon Belkin Pro Cycling Team ,,

33 ELISSONDE Kenny Equipe Cycliste FDJ.fr 0:35

34 DE CLERCQ Bart Lotto Belisol Team 0:36

35 DE LA CRUZ MELGAREJO David Team NetApp – Endura 0:38

36 GENIEZ Alexandre Equipe Cycliste FDJ.fr ,,

37 ZAUGG Oliver Team Saxo-Tinkoff 0:45

38 SERRY Pieter Omega Pharma – Quick-Step 0:47

39 TIRALONGO Paolo Astana Pro Team ,,

40 BRAJKOVIč Janez Astana Pro Team 0:51

41 MARCZYNSKI Tomasz Vacansoleil – DCM ,,

42 MORENO BAZAN Javier Movistar Team 1:05

43 HERRADA LOPEZ Jose Movistar Team ,,

44 PIMENTA COSTA MENDES José Joăo Team NetApp – Endura ,,

45 KANGERT Tanel Astana Pro Team 1:12

46 LOSADA ALGUACIL Alberto Katusha Team 1:31

47 TXURRUKA Amets Caja Rural-Seguros RGA 1:49

48 CARDOSO André Caja Rural-Seguros RGA ,,

49 NOCENTINI Rinaldo AG2R La Mondiale 2:00

50 COPPEL Jérome Cofidis Solutions Crédits 2:19

51 SZMYD Sylwester Movistar Team ,,

52 VANENDERT Jelle Lotto Belisol Team ,,

53 SULZBERGER Wesley Orica GreenEDGE ,,

54 NERZ Dominik BMC Racing Team ,,

55 INTXAUSTI Benat Movistar Team ,,

56 VEIKKANEN Jussi Equipe Cycliste FDJ.fr 2:33

57 VELASCO MURILLO Ivan Caja Rural-Seguros RGA 2:37

58 SARMIENTO TUNARROSA Jose Cayetano Cannondale Pro Cycling Team 2:39

59 MATE MARDONES Luis Angel Cofidis Solutions Crédits 2:41

60 HENAO MONTOYA Sergio Luis Sky Procycling ,,

61 PAUWELS Serge Omega Pharma – Quick-Step ,,

62 VERDUGO MARCOTEGUI Gorka Euskaltel – Euskadi ,,

63 ANTON HERNANDEZ Igor Euskaltel – Euskadi ,,

64 MARTINEZ DE ESTEBAN Egoi Euskaltel – Euskadi ,,

65 SANCHEZ GONZALEZ Samuel Euskaltel – Euskadi ,,

66 EDET Nicolas Cofidis Solutions Crédits 2:50

67 CARUSO Giampaolo Katusha Team 2:55

68 FUGLSANG Jakob Astana Pro Team ,,

69 POELS Wout Vacansoleil – DCM 3:01

70 FAIRLY Caleb Garmin – Sharp ,,

71 VANSUMMEREN Johan Garmin – Sharp 3:30

72 SOUPE Geoffrey Equipe Cycliste FDJ.fr 3:51

73 CLEMENT Stef Belkin Pro Cycling Team 4:02

74 MONTAGUTI Matteo AG2R La Mondiale ,,

75 COURTEILLE Arnaud Equipe Cycliste FDJ.fr ,,

76 HOOGERLAND Johnny Vacansoleil – DCM ,,

77 DE GENDT Thomas Vacansoleil – DCM ,,

78 GUSEV Vladimir Katusha Team 4:05

79 LANDA MEANA Mikel Euskaltel – Euskadi ,,

80 CHEREL Mikael AG2R La Mondiale ,,

81 BERARD Julien AG2R La Mondiale ,,

82 WURF Cameron Cannondale Pro Cycling Team ,,

83 PINOTTI Marco BMC Racing Team 5:45

84 RASMUSSEN Alex Garmin – Sharp 6:06

85 HOWES Alex Garmin – Sharp ,,

86 ANACONA GOMEZ Winner Lampre – Merida ,,

87 GILBERT Philippe BMC Racing Team ,,

88 VALLS FERRI Rafael Vacansoleil – DCM ,,

89 KIRYIENKA Vasil Sky Procycling 7:26

90 CATALDO Dario Sky Procycling ,,

91 BARTA Jan Team NetApp – Endura ,,

92 VOSS Paul Team NetApp – Endura ,,

93 PATERSKI Maciej Cannondale Pro Cycling Team ,,

94 CAMANO ORTUZAR Iker Team NetApp – Endura ,,

95 BOASSON HAGEN Edvald Sky Procycling ,,

96 DE GREEF Francis Lotto Belisol Team 7:47

97 VANENDERT Dennis Lotto Belisol Team ,,

98 MORI Manuele Lampre – Merida ,,

99 STORTONI Simone Lampre – Merida ,,

100 MONDORY Lloyd AG2R La Mondiale ,,

101 ZANDIO ECHAIDE Xabier Sky Procycling ,,

102 OROZ UGALDE Juan José Euskaltel – Euskadi ,,

103 GASTAUER Ben AG2R La Mondiale ,,

104 ZINGLE Romain Cofidis Solutions Crédits ,,

105 PUCCIO Salvatore Sky Procycling ,,

106 GRIVKO Andriy Astana Pro Team ,,

107 PREIDLER Georg Team Argos – Shimano ,,

108 FROHLINGER Johannes Team Argos – Shimano ,,

109 VICIOSO ARCOS Ángel Katusha Team ,,

110 KOHLER Martin BMC Racing Team ,,

111 DE WEERT Kevin Omega Pharma – Quick-Step ,,

112 GARCIA FERNANDEZ Marcos Caja Rural-Seguros RGA ,,

113 POPOVYCH Yaroslav RadioShack – Leopard 9:53

114 RAST Gregory RadioShack – Leopard ,,

115 LONGHO BORGHINI Paolo Cannondale Pro Cycling Team ,,

116 IRIZAR ARANBURU Markel RadioShack – Leopard ,,

117 PAOLINI Luca Katusha Team ,,

118 TOSATTO Matteo Team Saxo-Tinkoff ,,

119 ARAMENDIA LORENTE Javier Francisco Caja Rural-Seguros RGA ,,

120 NUYENS Nick Garmin – Sharp ,,

121 LODEWYCK Klaas BMC Racing Team ,,

122 SINKELDAM Ramon Team Argos – Shimano ,,

123 FARRAR Tyler Garmin – Sharp ,,

124 PINEAU Cédric Equipe Cycliste FDJ.fr ,,

125 KREDER Michel Garmin – Sharp ,,

126 CANCELLARA Fabian RadioShack – Leopard ,,

127 HUPOND Thierry Team Argos – Shimano ,,

128 CHAINEL Steve AG2R La Mondiale ,,

129 ZEITS Andrey Astana Pro Team ,,

130 VANDEWALLE Kristof Omega Pharma – Quick-Step ,,

131 COOKE Baden Orica GreenEDGE ,,

132 GERRANS Simon Orica GreenEDGE ,,

133 ERVITI OLLO Imanol Movistar Team ,,

134 MANGEL Laurent Equipe Cycliste FDJ.fr ,,

135 MEIER Christian Orica GreenEDGE ,,

136 GUTIERREZ PALACIOS Jose Iván Movistar Team ,,

137 WYSS Danilo BMC Racing Team ,,

138 BEWLEY Sam Orica GreenEDGE ,,

139 VAN KEIRSBULCK Guillaume Omega Pharma – Quick-Step ,,

140 REYNES MIMO Vicente Lotto Belisol Team ,,

141 LASTRAS GARCIA Pablo Movistar Team ,,

142 FLECHA Juan Antonio Vacansoleil – DCM ,,

143 BETANCUR GOMEZ Carlos Alberto AG2R La Mondiale ,,

144 VAN DER SANDE Tosh Lotto Belisol Team ,,

145 IGLINSKIY Maxim Astana Pro Team ,,

146 BOIVIN Guillaume Cannondale Pro Cycling Team ,,

147 GARATE Juan Manuel Belkin Pro Cycling Team ,,

148 STYBAR Zdenek Omega Pharma – Quick-Step ,,

149 AZANZA SOTO Jorge Euskaltel – Euskadi ,,

150 ROUX Anthony Equipe Cycliste FDJ.fr ,,

151 LANDER Sebastian BMC Racing Team ,,

152 URTASUN PEREZ Pablo Euskaltel – Euskadi ,,

153 MEERSMAN Gianni Omega Pharma – Quick-Step ,,

154 FERRARI Fabricio Caja Rural-Seguros RGA ,,

155 MřRKřV Michael Team Saxo-Tinkoff ,,

156 BESSY Cyril Cofidis Solutions Crédits ,,

157 SřRENSEN Nicki Team Saxo-Tinkoff ,,

158 PETROV Evgeni Team Saxo-Tinkoff ,,

159 KNEES Christian Sky Procycling ,,

160 SCHORN Daniel Team NetApp – Endura ,,

161 PETIT Adrien Cofidis Solutions Crédits ,,

162 MATTHEWS Michael Orica GreenEDGE ,,

163 MARKUS Barry Vacansoleil – DCM ,,

164 DEMPSTER Zakkari Team NetApp – Endura ,,

165 KOZONTCHUK Dmitry Katusha Team ,,

166 PIEDRA PEREZ Antonio Caja Rural-Seguros RGA ,,

167 TANNER David Belkin Pro Cycling Team ,,

168 SIJMENS Nico Cofidis Solutions Crédits ,,

169 POULHIES Stéphane Cofidis Solutions Crédits ,,

170 STAMSNIJDER Tom Team Argos – Shimano ,,

171 HANSEN Adam Lotto Belisol Team ,,

172 ROWE Luke Sky Procycling ,,

173 JANSE VAN RENSBURG Reinardt Team Argos – Shimano ,,

174 PETERSON Tom Team Argos – Shimano ,,

175 VANOTTI Alessandro Astana Pro Team ,,

176 HOWARD Leigh Orica GreenEDGE ,,

177 CLARKE Simon Orica GreenEDGE ,,

178 DOCKER Mitchell Orica GreenEDGE 11:33

179 WAGNER Robert Belkin Pro Cycling Team ,,

180 BONO Matteo Lampre – Merida ,,

181 MARTIN Tony Omega Pharma – Quick-Step ,,

182 BOLE Grega Vacansoleil – DCM ,,

183 DALL’ANTONIA Tiziano Cannondale Pro Cycling Team ,,

184 RATTO Daniele Cannondale Pro Cycling Team ,,

185 HAEDO Lucas Sebastian Cannondale Pro Cycling Team ,,

186 ISAYCHEV Vladimir Katusha Team ,,

187 LASCA Francesco Caja Rural-Seguros RGA 12:20

188 RICHEZE Ariel Maximiliano Lampre – Merida ,,

189 GRAZIATO Massimo Lampre – Merida ,,

190 DODI Luca Lampre – Merida ,,

191 WESTRA Lieuwe Vacansoleil – DCM ,,

192 HENDERSON Gregory Lotto Belisol Team ,,

193 VAN DE WALLE Jurgen Lotto Belisol Team ,,

194 ARNDT Nikias Team Argos – Shimano 16:38

195 FENN Andrew Omega Pharma – Quick-Step ,,

196 BROWN Graeme Belkin Pro Cycling Team 18:10

DNS FERNANDEZ DE LARREA Koldo Garmin – Sharp –

Klasyfikacja generalna:

1 (2) NIBALI Vincenzo Astana Pro Team 5:07:22

2 (29) ROCHE Nicolas Team Saxo-Tinkoff 0:08

3 (8) ZUBELDIA AGIRRE Haimar RadioShack – Leopard 0:10

4 (11) HORNER Chris RadioShack – Leopard ,,

5 (10) KISERLOVSKI Robert RadioShack – Leopard ,,

6 (22) URAN Rigoberto Sky Procycling 0:22

7 (12) HERMANS Ben RadioShack – Leopard 0:27

8 (25) VALVERDE BELMONTE Alejandro Movistar Team ,,

9 (33) MAJKA Rafal Team Saxo-Tinkoff 0:32

10 (31) KREUZIGER Roman Team Saxo-Tinkoff ,,

11 (36) KONIG Leopold Team NetApp – Endura ,,

12 (3) TIRALONGO Paolo Astana Pro Team 0:33

13 (41) HUZARSKI Bartosz Team NetApp – Endura 0:35

14 (43) SANTAROMITA Ivan BMC Racing Team 0:36

15 (26) CAPECCHI Eros Movistar Team ,,

16 (1) BRAJKOVIč Janez Astana Pro Team 0:37

17 (30) SORENSEN Chris Anker Team Saxo-Tinkoff 0:39

18 (69) MORENO FERNáNDEZ Daniel Katusha Team 0:41

19 (46) EIJSSEN Yannick BMC Racing Team 0:43

20 (57) MOLLEMA Bauke Belkin Pro Cycling Team 0:49

21 (16) SERRY Pieter Omega Pharma – Quick-Step ,,

22 (66) ULISSI Diego Lampre – Merida 0:54

23 (61) TEN DAM Laurens Belkin Pro Cycling Team 0:56

24 (71) RODRIGUEZ OLIVER Joaquim Katusha Team 0:57

25 (6) KANGERT Tanel Astana Pro Team 0:58

26 (37) DE LA CRUZ MELGAREJO David Team NetApp – Endura 0:59

27 (32) ZAUGG Oliver Team Saxo-Tinkoff 1:03

28 (59) SANCHEZ GIL Luis Leon Belkin Pro Cycling Team 1:06

29 (62) SCARPONI Michele Lampre – Merida 1:09

30 (82) NIEVE ITURALDE Mikel Euskaltel – Euskadi 1:14

31 (24) MORENO BAZAN Javier Movistar Team 1:20

32 (27) HERRADA LOPEZ Jose Movistar Team ,,

33 (94) PINOT Thibaut Equipe Cycliste FDJ.fr 1:25

34 (95) BASSO Ivan Cannondale Pro Cycling Team 1:26

35 (38) PIMENTA COSTA MENDES José Joăo Team NetApp – Endura ,,

36 (73) BUSCHE Matthew RadioShack – Leopard 1:27

37 (119) POZZOVIVO Domenico AG2R La Mondiale 1:29

38 (77) DE CLERCQ Bart Lotto Belisol Team 1:36

39 (104) ARROYO DURAN David Caja Rural-Seguros RGA 1:38

40 (112) MARTIN Daniel Garmin – Sharp 1:41

41 (92) ELISSONDE Kenny Equipe Cycliste FDJ.fr 1:46

42 (90) GENIEZ Alexandre Equipe Cycliste FDJ.fr 1:49

43 (126) BARGUIL Warren Team Argos – Shimano 1:53

44 (86) MARCZYNSKI Tomasz Vacansoleil – DCM 1:55

45 (70) LOSADA ALGUACIL Alberto Katusha Team 2:16

46 (28) SZMYD Sylwester Movistar Team 2:34

47 (4) FUGLSANG Jakob Astana Pro Team 2:41

48 (44) NERZ Dominik BMC Racing Team ,,

49 (20) HENAO MONTOYA Sergio Luis Sky Procycling 2:49

50 (52) SULZBERGER Wesley Orica GreenEDGE 2:50

51 (103) TXURRUKA Amets Caja Rural-Seguros RGA 3:13

52 (108) CARDOSO André Caja Rural-Seguros RGA ,,

53 (76) VANENDERT Jelle Lotto Belisol Team 3:19

54 (118) NOCENTINI Rinaldo AG2R La Mondiale 3:27

55 (81) VERDUGO MARCOTEGUI Gorka Euskaltel – Euskadi 3:41

56 (80) MARTINEZ DE ESTEBAN Egoi Euskaltel – Euskadi ,,

57 (79) SANCHEZ GONZALEZ Samuel Euskaltel – Euskadi ,,

58 (91) VEIKKANEN Jussi Equipe Cycliste FDJ.fr 3:44

59 (127) COPPEL Jérome Cofidis Solutions Crédits 4:00

60 (107) VELASCO MURILLO Ivan Caja Rural-Seguros RGA 4:01

61 (89) POELS Wout Vacansoleil – DCM 4:05

62 (129) MATE MARDONES Luis Angel Cofidis Solutions Crédits 4:22

63 (137) INTXAUSTI Benat Movistar Team 4:32

64 (60) CLEMENT Stef Belkin Pro Cycling Team 4:37

65 (68) GUSEV Vladimir Katusha Team 4:50

66 (113) VANSUMMEREN Johan Garmin – Sharp 4:57

67 (93) SOUPE Geoffrey Equipe Cycliste FDJ.fr 5:02

68 (140) ANTON HERNANDEZ Igor Euskaltel – Euskadi 5:10

69 (96) WURF Cameron Cannondale Pro Cycling Team 5:17

70 (190) BAGOT Yohan Cofidis Solutions Crédits 5:22

71 (145) PAUWELS Serge Omega Pharma – Quick-Step ,,

72 (117) MONTAGUTI Matteo AG2R La Mondiale 5:29

73 (120) BERARD Julien AG2R La Mondiale 5:32

74 (160) EDET Nicolas Cofidis Solutions Crédits 6:00

75 (163) SARMIENTO TUNARROSA Jose Cayetano Cannondale Pro Cycling Team 6:07

76 (42) PINOTTI Marco BMC Racing Team ,,

77 (45) GILBERT Philippe BMC Racing Team 6:28

78 (87) VALLS FERRI Rafael Vacansoleil – DCM 7:10

79 (158) DE GENDT Thomas Vacansoleil – DCM 7:11

80 (101) ANACONA GOMEZ Winner Lampre – Merida 7:22

81 (114) RASMUSSEN Alex Garmin – Sharp 7:28

82 (111) HOWES Alex Garmin – Sharp 7:33

83 (5) GRIVKO Andriy Astana Pro Team ,,

84 (21) CATALDO Dario Sky Procycling 7:34

85 (23) KIRYIENKA Vasil Sky Procycling ,,

86 (164) HOOGERLAND Johnny Vacansoleil – DCM 7:38

87 (188) CARUSO Giampaolo Katusha Team 7:44

88 (39) BARTA Jan Team NetApp – Endura 7:47

89 (40) VOSS Paul Team NetApp – Endura ,,

90 (187) FAIRLY Caleb Garmin – Sharp ,,

91 (17) DE WEERT Kevin Omega Pharma – Quick-Step 7:49

92 (19) ZANDIO ECHAIDE Xabier Sky Procycling 7:55

93 (170) COURTEILLE Arnaud Equipe Cycliste FDJ.fr 8:00

94 (34) PUCCIO Salvatore Sky Procycling 8:05

95 (176) LANDA MEANA Mikel Euskaltel – Euskadi 8:22

96 (64) MORI Manuele Lampre – Merida 8:29

97 (63) STORTONI Simone Lampre – Merida ,,

98 (67) VICIOSO ARCOS Ángel Katusha Team 8:32

99 (99) PATERSKI Maciej Cannondale Pro Cycling Team 8:38

100 (75) DE GREEF Francis Lotto Belisol Team 8:47

101 (186) CHEREL Mikael AG2R La Mondiale ,,

102 (106) GARCIA FERNANDEZ Marcos Caja Rural-Seguros RGA 9:11

103 (115) MONDORY Lloyd AG2R La Mondiale 9:14

104 (116) GASTAUER Ben AG2R La Mondiale ,,

105 (122) FROHLINGER Johannes Team Argos – Shimano 9:26

106 (125) PREIDLER Georg Team Argos – Shimano ,,

107 (128) ZINGLE Romain Cofidis Solutions Crédits 9:28

108 (135) BOASSON HAGEN Edvald Sky Procycling 9:34

109 (9) IRIZAR ARANBURU Markel RadioShack – Leopard 9:49

110 (7) CANCELLARA Fabian RadioShack – Leopard ,,

111 (15) STYBAR Zdenek Omega Pharma – Quick-Step 9:55

112 (14) MEERSMAN Gianni Omega Pharma – Quick-Step ,,

113 (18) ROWE Luke Sky Procycling 10:01

114 (35) VANOTTI Alessandro Astana Pro Team 10:11

115 (148) CAMANO ORTUZAR Iker Team NetApp – Endura 10:13

116 (47) MřRKřV Michael Team Saxo-Tinkoff 10:19

117 (48) SřRENSEN Nicki Team Saxo-Tinkoff 10:24

118 (53) GERRANS Simon Orica GreenEDGE ,,

119 (54) MEIER Christian Orica GreenEDGE ,,

120 (55) BEWLEY Sam Orica GreenEDGE ,,

121 (50) MATTHEWS Michael Orica GreenEDGE ,,

122 (49) CLARKE Simon Orica GreenEDGE ,,

123 (51) HOWARD Leigh Orica GreenEDGE ,,

124 (56) ERVITI OLLO Imanol Movistar Team 10:26

125 (147) KOHLER Martin BMC Racing Team 10:32

126 (72) ZEITS Andrey Astana Pro Team 10:46

127 (78) HANSEN Adam Lotto Belisol Team 10:53

128 (83) AZANZA SOTO Jorge Euskaltel – Euskadi ,,

129 (84) LODEWYCK Klaas BMC Racing Team 10:55

130 (85) FLECHA Juan Antonio Vacansoleil – DCM 10:57

131 (98) LONGHO BORGHINI Paolo Cannondale Pro Cycling Team 11:05

132 (97) BOIVIN Guillaume Cannondale Pro Cycling Team ,,

133 (102) ROUX Anthony Equipe Cycliste FDJ.fr 11:10

134 (105) FERRARI Fabricio Caja Rural-Seguros RGA 11:17

135 (110) NUYENS Nick Garmin – Sharp 11:20

136 (109) FARRAR Tyler Garmin – Sharp ,,

137 (121) TOSATTO Matteo Team Saxo-Tinkoff 11:24

138 (124) HUPOND Thierry Team Argos – Shimano 11:32

139 (123) JANSE VAN RENSBURG Reinardt Team Argos – Shimano ,,

140 (131) BESSY Cyril Cofidis Solutions Crédits 11:34

141 (130) PETIT Adrien Cofidis Solutions Crédits ,,

142 (13) MARTIN Tony Omega Pharma – Quick-Step 11:35

143 (132) CHAINEL Steve AG2R La Mondiale 11:38

144 (133) BETANCUR GOMEZ Carlos Alberto AG2R La Mondiale ,,

145 (134) WYSS Danilo BMC Racing Team 11:42

146 (175) OROZ UGALDE Juan José Euskaltel – Euskadi 12:04

147 (58) WAGNER Robert Belkin Pro Cycling Team 12:08

148 (138) KNEES Christian Sky Procycling 12:15

149 (139) PETROV Evgeni Team Saxo-Tinkoff 12:20

150 (141) POPOVYCH Yaroslav RadioShack – Leopard 12:30

151 (142) RAST Gregory RadioShack – Leopard ,,

152 (143) VAN DER SANDE Tosh Lotto Belisol Team 12:34

153 (146) VANDEWALLE Kristof Omega Pharma – Quick-Step ,,

154 (144) VAN KEIRSBULCK Guillaume Omega Pharma – Quick-Step ,,

155 (88) BOLE Grega Vacansoleil – DCM 12:37

156 (149) SCHORN Daniel Team NetApp – Endura 12:40

157 (150) DEMPSTER Zakkari Team NetApp – Endura ,,

158 (152) REYNES MIMO Vicente Lotto Belisol Team 12:43

159 (100) DALL’ANTONIA Tiziano Cannondale Pro Cycling Team 12:45

160 (153) GUTIERREZ PALACIOS Jose Iván Movistar Team 12:46

161 (154) PIEDRA PEREZ Antonio Caja Rural-Seguros RGA 12:48

162 (65) DODI Luca Lampre – Merida 13:02

163 (159) POULHIES Stéphane Cofidis Solutions Crédits 13:03

164 (74) HENDERSON Gregory Lotto Belisol Team 13:15

165 (192) VANENDERT Dennis Lotto Belisol Team 13:33

166 (165) SINKELDAM Ramon Team Argos – Shimano ,,

167 (167) STAMSNIJDER Tom Team Argos – Shimano ,,

168 (166) PETERSON Tom Team Argos – Shimano ,,

169 (172) IGLINSKIY Maxim Astana Pro Team 13:55

170 (173) ARAMENDIA LORENTE Javier Francisco Caja Rural-Seguros RGA 13:58

171 (174) PINEAU Cédric Equipe Cycliste FDJ.fr 14:08

172 (177) LANDER Sebastian BMC Racing Team 14:12

173 (179) KOZONTCHUK Dmitry Katusha Team 14:17

174 (180) GARATE Juan Manuel Belkin Pro Cycling Team 14:20

175 (182) TANNER David Belkin Pro Cycling Team ,,

176 (183) PAOLINI Luca Katusha Team 14:24

177 (184) LASTRAS GARCIA Pablo Movistar Team ,,

178 (136) RICHEZE Ariel Maximiliano Lampre – Merida 14:30

179 (185) MANGEL Laurent Equipe Cycliste FDJ.fr 14:35

180 (157) DOCKER Mitchell Orica GreenEDGE 14:40

181 (189) SIJMENS Nico Cofidis Solutions Crédits 14:48

182 (161) RATTO Daniele Cannondale Pro Cycling Team 15:01

183 (162) HAEDO Lucas Sebastian Cannondale Pro Cycling Team ,,

184 (151) VAN DE WALLE Jurgen Lotto Belisol Team 15:10

185 (156) LASCA Francesco Caja Rural-Seguros RGA 15:20

186 (171) BONO Matteo Lampre – Merida 15:31

187 (193) COOKE Baden Orica GreenEDGE 15:43

188 (194) MARKUS Barry Vacansoleil – DCM ,,

189 (178) ISAYCHEV Vladimir Katusha Team 15:57

190 (195) URTASUN PEREZ Pablo Euskaltel – Euskadi 16:01

191 (169) WESTRA Lieuwe Vacansoleil – DCM 16:15

192 (196) KREDER Michel Garmin – Sharp 16:22

193 (191) GRAZIATO Massimo Lampre – Merida 17:53

194 (155) FENN Andrew Omega Pharma – Quick-Step 19:38

195 (168) ARNDT Nikias Team Argos – Shimano 20:18

196 (181) BROWN Graeme Belkin Pro Cycling Team 22:37

 

 

Foto:bettiniphoto.net

Arek Waluga