cardosoManuel Cardoso (Caja Rural-Seguros RGA) wygrał po finiszu z peletonu piąty etap wyścigu Volta a Portugal. Drugie miejsce zajął Delio Fernandez Cruz (OFM – Quinta da Lixa), a trzecie młody Fábio Silvestre (Leopard – Trek Continental Team). Liderem wyścigu pozostał Sergio Pardilla Bellon (MTN Qhubeka).

Piąty etap Volta a Portugal em Bicicleta Liberty Seguros prowadził z Lousada do Oliveira do Bairro i liczył 177,3 km. Mimo sporego odjazdu, po raz kolejny o zwycięstwie decydował finisz z dużej grupy.

Dzięki wydatnej pomocy Karola Domagalskiego, po raz pierwszy od ponad roku zwyciężył Manuel Cardoso (Caja Rural-Seguros RGA). Na drugim miejscu finiszował Delio Fernandez Cruz (OFM – Quinta da Lixa), a podium uzupełnił młody Fábio Silvestre (Leopard – Trek Continental Team). Liderem wyścigu pozostał Sergio Pardilla Bellon (MTN Qhubeka).

Wyniki:

1 CARDOSO Manuel António Leal Caja Rural-Seguros RGA 16 20 4:20:47

2 FERNANDEZ CRUZ Delio OFM – Quinta da Lixa 11 12 ,,

3 SILVESTRE Fábio Leopard – Trek Continental Team 6 7 ,,

4 HINAULT Sébastien IAM Cycling 5 5 ,,

5 PIECHELE Andrea Ceramica Flaminia – Fondriest 4 4 ,,

6 FUMEAUX Jonathan IAM Cycling 2 3 ,,

7 FONSECA Armindo Bretagne- Séché Environnement 2 ,,

8 ENGOULVENT Jimmy Sojasun 1 ,,

9 ALAFACI Eugenio Leopard – Trek Continental Team ,,

10 PFINGSTEN Christoph Cycling Team de Rijke-Shanks ,,

11 MURPHY John UnitedHealthcare Presented by Maxxis ,,

12 PINTO Edgar Miguel Lemos LA Aluminios – Antarte ,,

13 OLMO MENACHO Antonio Louletano-Dunas Douradas ,,

14 PARDILLA BELLON Sergio Team MTN Qhubeka ,,

15 GORBUNOV Vladislav Continental Team Astana ,,

16 CARVALHO Fábio LA Aluminios – Antarte ,,

17 TALABARDON Yannick Sojasun ,,

18 DURAN AROCA Arkaitz Efapel – Glassdrive ,,

19 MARQUE PORTO Alejandro OFM – Quinta da Lixa ,,

20 LAENGEN Vegard Stake Bretagne- Séché Environnement ,,

21 WYSS Marcel IAM Cycling 4:20:47

22 SOUSA BARBOSA Rui Miguel Efapel – Glassdrive ,,

23 SILVA Daniel Eduardo Moreira Rádio Popular-Onda ,,

24 FONTE César Efapel – Glassdrive ,,

25 PAIANI Jean-lou Sojasun ,,

26 SHUSHEMOIN Alexandr Continental Team Astana ,,

27 SCHELLING Patrick IAM Cycling ,,

28 VAN NIEKERK Dennis Team MTN Qhubeka ,,

29 ERSHOV Artur Rusvelo ,,

30 GONçALVES Domingos Rádio Popular-Onda ,,

31 RIBEIRO Nuno Efapel – Glassdrive ,,

32 KLIMOV Sergey Rusvelo ,,

33 POMOSHNIKOV Sergey Rusvelo ,,

34 BROCO Hernani Efapel – Glassdrive ,,

35 KLEMME Dominik IAM Cycling ,,

36 CESAR VELOSO Gustavo OFM – Quinta da Lixa ,,

37 CASIMIRO Henrique Madeira Banco BIC – Carmin ,,

38 SOUSA Célio Cristiano Rádio Popular-Onda ,,

39 KEOUGH Jacob UnitedHealthcare Presented by Maxxis ,,

40 SILVA Luis Filipe Albino Louletano-Dunas Douradas ,,

41 MATOS Nuno Rádio Popular-Onda ,,

42 SOUSA Sérgio Miguel Vieira Efapel – Glassdrive ,,

43 VINHAS Rui Louletano-Dunas Douradas ,,

44 SILVA Rafael LA Aluminios – Antarte ,,

45 VILELA Ricardo Efapel – Glassdrive ,,

46 AMARO Manuel Antunes Ceramica Flaminia – Fondriest ,,

47 KOUWENHOVEN Sjoerd Cycling Team de Rijke-Shanks ,,

48 DE MATOS SANCHO Hugo LA Aluminios – Antarte ,,

49 DOS SANTOS Virgilio Martins Rádio Popular-Onda ,,

50 SABIDO Hugo LA Aluminios – Antarte ,,

51 CARDOSO Filipe Duarte Sousa Efapel – Glassdrive ,,

52 SCHMIDT Fabien Sojasun ,,

53 MANFREDI Andrea Ceramica Flaminia – Fondriest ,,

54 BIDEAU Jean Marc Bretagne- Séché Environnement ,,

55 HIRT Jan Leopard – Trek Continental Team ,,

56 SEPúLVEDA Eduardo Bretagne- Séché Environnement ,,

57 FEDI Matteo Ceramica Flaminia – Fondriest ,,

58 ISIDORO Micael Louletano-Dunas Douradas ,,

59 HOLLENSTEIN Reto IAM Cycling ,,

60 SEMYONOV Roman Continental Team Astana ,,

Klasyfikacja generalna:

1 (1) PARDILLA BELLON Sergio Team MTN Qhubeka 24:46:40

2 (2) SOUSA BARBOSA Rui Miguel Efapel – Glassdrive ,,

3 (3) CESAR VELOSO Gustavo OFM – Quinta da Lixa 0:07

4 (4) BROCO Hernani Efapel – Glassdrive 0:17

5 (5) GORBUNOV Vladislav Continental Team Astana 0:20

6 (6) MARQUE PORTO Alejandro OFM – Quinta da Lixa 0:24

7 (7) FERNANDEZ CRUZ Delio OFM – Quinta da Lixa 0:30

8 (8) FONTE César Efapel – Glassdrive 0:39

9 (9) SILVA Daniel Eduardo Moreira Rádio Popular-Onda 0:46

10 (10) PINTO Edgar Miguel Lemos LA Aluminios – Antarte 0:47

11 (11) WYSS Marcel IAM Cycling 0:50

12 (12) VINHAS Rui Louletano-Dunas Douradas 0:59

13 (13) DOS SANTOS Virgilio Martins Rádio Popular-Onda 1:08

14 (14) DURAN AROCA Arkaitz Efapel – Glassdrive 1:16

15 (15) RIBEIRO Nuno Efapel – Glassdrive 1:31

 

Foto:corvospro.com

Arek Waluga

 

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments