Mark RenshawMark Renshaw (Belkin) został pierwszym liderem Eneco Tour. Australijczyk w pięknym stylu zaatakował jeszcze przed bramą oznaczającą ostatni kilometr i wpadł na metę przez grupą, którą przyprowadził Andre Greipel (Lotto-Belisol).

Kolejny wyścig etapowy zaliczany do cyklu WolrdTour rozpoczął się dziś w Koksijde. Meta po 175,3 km znajdowała się w Ardooie. Był to jeden z łatwiejszych odcinków w tej imprezie.

Do ucieczki zabrali się: duet Topsport Vlaanderen, czyli Laurens De Vreese oraz Pieter Jacobs i Benjamin Verraes (Accent Jobs). Ekipy sprinterów w pełni kontrolowały poczynania trójki śmiałków i w porę ją skasowały. Boczny wiatr i wysokie tempo spowodowały, że zasadnicza grupa nieco się porwała.

Na nieco ponad kilometr przed kreską, Renshaw wykorzystał zjazd i kilka trudniejszych zakrętów, na których zyskał kilkaset metrów. Kolarz Belkinu zdołał utrzymać przewagę i jako pierwszy zameldował się na mecie. Za jego plecami, sprinterską potyczkę wygrał Andre Greipel, który pokonał Giacomo Nizzolo (RadioShack).

Top 10:

1. Mark Renshaw (Belkin) 4h01:14
2. Andre Greipel (Lotto) a 2″
3. Giacomo Nizzolo (Radioshack)
4. Max Richeze (Lampre Merida)
5. Elia Viviani (Cannondale)
6. Taylor Phinney (BMC)
7. Michael Van Stayen (Tosport Vlaanderen)
8. Davide Appollonio (Ag2r)
9. Alessandro Petacchi (OPQS)
10. Ruslan Tleubayev (Astana)