luis leon sanchezLuis Leon Sanchez Gil (Belkin Pro Cycling Team) był najlepszy na trzecim etapie Tour de l`Ain. Sekundę za Hiszpanem finiszował jego kolega z teamu, Tom-Jelte Slagter, który został nowym liderem imprezy. Trzecie miejsce zajął Romain Bardet (AG2R La Mondiale).

Przedostatni etap Tour de l`Ain liczył 136,4 km i prowadził z Izernore do Lélex Monts-Jura. Przed kolarzami były cztery górskie premie, a meta była usytuowana na podjeździe.

Wszystko rozegrało się na ostatnich kilometrach. Na czele mieliśmy trzy duety: Thibaut Pinot i Kenny Elissonde (obaj FDJ.fr), John Gadret i Romain Bardet (obaj Ag2r La Mondiale) oraz Sebastien Reichenbach i Johann Tschopp (obaj IAM Cycling). Kilka sekund za nimi kręciła grupka, w której było między innymi dwóch zawodników Belkin Pro Cycling Team: Luis Leon Sanchez Gil i Tom-Jelte Slagter. Niestety Johann Tschopp miał przykry upadek i najprawdopodobniej złamał obojczyk.

Kiedy grupki się zjechały, na atak zdecydował się Bardet. Na ostatnich kilometrach kolarze atakowali jeden za drugim, ale najwięcej sił zachowała dwójka z Belkin. Pierwszy linię mety przeciął Luis Leon Sanchez Gil, a tuż za nim nowy lider wyścigu, Tom-Jelte Slagter. Podium uzupełnił Romain Bardet (AG2R La Mondiale).

Jutro ostatni, najcięższy etap wyścigu (Nantua – Belley).

Wyniki:

1 SANCHEZ GIL Luis Leon Belkin Pro Cycling Team 16 20 3:27:58

2 SLAGTER Tom-Jelte Belkin Pro Cycling Team 11 12 0:01

3 BARDET Romain AG2R La Mondiale 6 7 ,,

4 GADRET John AG2R La Mondiale 5 5 ,,

5 REICHENBACH Sebastien IAM Cycling 4 4 ,,

6 PINOT Thibaut Equipe Cycliste FDJ.fr 3 ,,

7 ROSSETTO Stephane BigMat – Auber 93 2 0:04

8 ELISSONDE Kenny Equipe Cycliste FDJ.fr 1 0:09

9 SERRY Pieter Omega Pharma – Quick-Step 2:13

10 POELS Wout Vacansoleil – DCM ,,

11 CHEVRIER Clément France ,,

12 DEVENYNS Dries Omega Pharma – Quick-Step 2:15

13 GOOS Marc Belkin Pro Cycling Team 3:06

14 KUDUS Merhawi Bretagne- Séché Environnement ,,

15 VUILLERMOZ Alexis Sojasun ,,

16 TARRIDE Grégoire La Pomme Marseille ,,

17 VIMPERE Theo BigMat – Auber 93 ,,

18 HOWES Alex Garmin – Sharp ,,

19 BOULO Matthieu Roubaix – Lille Métropole ,,

20 ROLLAND Pierre Team Europcar ,,

21 PARRA BUSTAMENTE Heiner Rodrigo Colombia 3:09

22 CHRISTENSEN Mads Team Saxo-Tinkoff ,,

23 MANUEL SILVA PIRES Bruno Team Saxo-Tinkoff ,,

24 GERARD Arnaud Bretagne- Séché Environnement 6:47

25 BAGOT Yoann Cofidis Solutions Crédits ,,

26 BERHANE Natnael Team Europcar ,,

27 OCHOA CAMARGO Diego Antonio Colombia ,,

28 MARTIN Guillaume France 8:08

29 FAUCON Guillaume BigMat – Auber 93 8:09

30 CLEMENT Stef Belkin Pro Cycling Team ,,

31 CHAMORRO CHITAN Juan Ernesto Colombia ,,

32 FAIRLY Caleb Garmin – Sharp ,,

33 VAN BAARLE Dylan Rabobank Development Team ,,

34 TUSVELD Martijn Rabobank Development Team ,,

35 COPPEL Jérome Cofidis Solutions Crédits ,,

36 DUPONT Hubert AG2R La Mondiale ,,

37 RIVERA GUERRERO Ever Alexander Colombia ,,

38 ISTA Kevyn IAM Cycling 8:46

39 VAN DER HAAR Lars Rabobank Development Team 10:51

40 LELAY David Sojasun ,,

41 WUBBEN Niels Rabobank Development Team ,,

42 SřRENSEN Nicki Team Saxo-Tinkoff ,,

43 PAILLOT Yoann La Pomme Marseille ,,

44 DOLFSMA Emiel Rabobank Development Team ,,

45 FELLINE Fabio Androni – Venezuela 11:02

46 ZABEL Rick Rabobank Development Team 12:15

47 WEGMANN Fabian Garmin – Sharp 12:52

48 MALACARNE Gael Bretagne- Séché Environnement ,,

49 LECUISINIER Pierre-Henri France ,,

50 FOUCHARD Julien Cofidis Solutions Crédits ,,

51 LAGUTIN Sergey Vacansoleil – DCM ,,

52 GALLAND Jeremie Sojasun ,,

53 KRUIJSWIJK Steven Belkin Pro Cycling Team ,,

54 BOLE Grega Vacansoleil – DCM ,,

55 MOREIRA PAULINHO Sérgio Miguel Team Saxo-Tinkoff 14:23

56 PELLIZOTTI Franco Androni – Venezuela ,,

57 PERICHON Pierre-Luc Bretagne- Séché Environnement 15:00

58 MARTINEZ Yannick La Pomme Marseille ,,

59 SELLA Emanuele Androni – Venezuela ,,

60 CHIARINI Riccardo Androni – Venezuela ,,

61 FEILLU Romain Vacansoleil – DCM 18:45

62 DESRIAC Loďc Roubaix – Lille Métropole ,,

63 BONNAFOND Guillaume AG2R La Mondiale ,,

64 BERARD Julien AG2R La Mondiale ,,

65 HAAS Nathan Garmin – Sharp ,,

66 MEERSMAN Gianni Omega Pharma – Quick-Step ,,

67 MAES Nikolas Omega Pharma – Quick-Step ,,

68 GUERIN Alexis France ,,

69 RATHE Jacob Garmin – Sharp ,,

70 LAVIEU Antoine La Pomme Marseille ,,

71 BESSY Cyril Cofidis Solutions Crédits ,,

72 SIJMENS Nico Cofidis Solutions Crédits ,,

73 PATOUX Cyrille Roubaix – Lille Métropole ,,

74 VERMEULEN Franck Roubaix – Lille Métropole ,,

75 QUEMENEUR Perrig Team Europcar ,,

76 MOUREY Francis Equipe Cycliste FDJ.fr 20:46

77 FRAPPORTI Marco Androni – Venezuela 22:42

78 BANDIERA Marco IAM Cycling ,,

79 LEQUATRE Geoffroy Bretagne- Séché Environnement ,,

80 GUILLEMOIS Romain France ,,

81 QUINTERO NORENA Carlos Julian Team Colombia ,,

82 DUQUE Leonardo Fabio Team Colombia ,,

83 MARENTES TORRES Wilson Alexander Team Colombia ,,

84 ATAPUMA HURTADO John Darwin Team Colombia ,,

85 VERONA QUINTANILLA Carlos Omega Pharma – Quick-Step ,,

86 GARATE Juan Manuel Belkin Pro Cycling Team ,,

87 COQUARD Bryan Team Europcar ,,

88 BOUHANNI Nacer Equipe Cycliste FDJ.fr ,,

89 ALAPHILIPPE Julian France ,,

90 LABORIE Christophe Sojasun ,,

91 KEIZER Martijn Vacansoleil – DCM ,,

92 PETROV Evgeni Team Saxo-Tinkoff ,,

93 FENN Andrew Omega Pharma – Quick-Step ,,

94 PICHOT Alexandre Team Europcar ,,

95 SOUPE Geoffrey Equipe Cycliste FDJ.fr 26:04

96 BRANDLE Matthias IAM Cycling ,,

97 KOWALSKI Rudy Roubaix – Lille Métropole ,,

98 ROSA Diego Androni – Venezuela ,,

99 PETIT Adrien Cofidis Solutions Crédits ,,

100 MANGEL Laurent Equipe Cycliste FDJ.fr ,,

101 QUINTERO GIL Juan Diego Colombia ,,

102 DUMOULIN Samuel AG2R La Mondiale ,,

103 PAURIOL Rémi Sojasun ,,

104 TRONET Steven BigMat – Auber 93 ,,

105 LINDEMAN Bert-Jan Vacansoleil – DCM ,,

106 GONçALVES José La Pomme Marseille ,,

107 FEILLU Brice Sojasun ,,

108 SUAREZ SUAREZ Juan Pablo Team Colombia ,,

DNF TSCHOPP Johann IAM Cycling –

DNF CUSIN Remi IAM Cycling –

DNF ORJUELA GUTIERREZ Fernando Colombia –

DNF BARBIER Rudy Roubaix – Lille Métropole –

DNF BILLON Alexandre BigMat – Auber 93 –

DNF LE BOULCH Dimitri BigMat – Auber 93 –

OTL ANTOMARCHI Julien La Pomme Marseille –

OTL LUND Anders Team Saxo-Tinkoff –

Klasyfikacja generalna:

1 (5) SLAGTER Tom-Jelte Belkin Pro Cycling Team 8 10:53:53

2 (13) SANCHEZ GIL Luis Leon Belkin Pro Cycling Team 0:04

3 (17) ROSSETTO Stephane BigMat – Auber 93 0:20

4 (32) BARDET Romain AG2R La Mondiale 0:22

5 (26) GADRET John AG2R La Mondiale 0:23

6 (29) PINOT Thibaut Equipe Cycliste FDJ.fr 0:25

7 (36) REICHENBACH Sebastien IAM Cycling 0:28

8 (25) ELISSONDE Kenny Equipe Cycliste FDJ.fr 0:30

9 (2) DEVENYNS Dries Omega Pharma – Quick-Step 2:18

10 (11) POELS Wout Vacansoleil – DCM 2:26

11 (22) SERRY Pieter Omega Pharma – Quick-Step 2:33

12 (45) CHEVRIER Clément France 2:52

13 (10) BOULO Matthieu Roubaix – Lille Métropole 3:18

14 (14) GOOS Marc Belkin Pro Cycling Team 3:21

15 (18) HOWES Alex Garmin – Sharp 3:22

16 (15) CHRISTENSEN Mads Team Saxo-Tinkoff 3:24

17 (20) MANUEL SILVA PIRES Bruno Team Saxo-Tinkoff 3:27

18 (27) VUILLERMOZ Alexis Sojasun 3:29

19 (30) KUDUS Merhawi Bretagne- Séché Environnement 3:30

20 (34) ROLLAND Pierre Team Europcar 3:31

21 (39) VIMPERE Theo BigMat – Auber 93 3:36

22 (43) PARRA BUSTAMENTE Heiner Rodrigo Colombia 3:43

23 (65) TARRIDE Grégoire La Pomme Marseille 6:35

24 (3) GERARD Arnaud Bretagne- Séché Environnement 6:51

25 (12) BERHANE Natnael Team Europcar 7:00

26 (23) BAGOT Yoann Cofidis Solutions Crédits 7:07

27 (33) OCHOA CAMARGO Diego Antonio Colombia 7:12

28 (4) CLEMENT Stef Belkin Pro Cycling Team 8:14

29 (7) COPPEL Jérome Cofidis Solutions Crédits 8:17

30 (19) DUPONT Hubert AG2R La Mondiale 8:27

31 (35) FAUCON Guillaume BigMat – Auber 93 8:35

32 (37) MARTIN Guillaume France ,,

33 (1) FELLINE Fabio Androni – Venezuela 11:01

34 (53) VAN BAARLE Dylan Rabobank Development Team 11:28

35 (56) TUSVELD Martijn Rabobank Development Team 11:31

36 (74) FAIRLY Caleb Garmin – Sharp 11:45

37 (47) PAILLOT Yoann La Pomme Marseille 11:46

38 (78) RIVERA GUERRERO Ever Alexander Colombia 11:55

39 (80) CHAMORRO CHITAN Juan Ernesto Colombia 12:09

40 (69) ISTA Kevyn IAM Cycling 12:18

41 (8) BOLE Grega Vacansoleil – DCM 13:02

42 (16) KRUIJSWIJK Steven Belkin Pro Cycling Team 13:07

43 (21) WEGMANN Fabian Garmin – Sharp 13:11

44 (62) LELAY David Sojasun 14:18

45 (63) WUBBEN Niels Rabobank Development Team 14:20

46 (68) VAN DER HAAR Lars Rabobank Development Team 14:23

47 (9) MOREIRA PAULINHO Sérgio Miguel Team Saxo-Tinkoff 14:33

48 (28) SELLA Emanuele Androni – Venezuela 15:24

49 (38) MARTINEZ Yannick La Pomme Marseille 15:29

50 (84) DOLFSMA Emiel Rabobank Development Team 15:30

51 (41) CHIARINI Riccardo Androni – Venezuela 15:33

52 (49) PELLIZOTTI Franco Androni – Venezuela 15:40

53 (46) PERICHON Pierre-Luc Bretagne- Séché Environnement 15:52

54 (60) MALACARNE Gael Bretagne- Séché Environnement 16:19

55 (79) GALLAND Jeremie Sojasun 16:39

56 (83) LECUISINIER Pierre-Henri France 17:31

57 (87) SřRENSEN Nicki Team Saxo-Tinkoff 19:04

58 (44) BONNAFOND Guillaume AG2R La Mondiale 19:22

59 (48) LAVIEU Antoine La Pomme Marseille 19:53

60 (88) ZABEL Rick Rabobank Development Team 20:31

61 (91) FOUCHARD Julien Cofidis Solutions Crédits 21:10

62 (97) LAGUTIN Sergey Vacansoleil – DCM 21:20

63 (50) MEERSMAN Gianni Omega Pharma – Quick-Step 21:58

64 (58) HAAS Nathan Garmin – Sharp 22:11

65 (70) DESRIAC Loďc Roubaix – Lille Métropole 22:18

66 (71) BESSY Cyril Cofidis Solutions Crédits ,,

67 (72) RATHE Jacob Garmin – Sharp 22:19

68 (81) GUERIN Alexis France 22:52

69 (40) QUINTERO NORENA Carlos Julian Team Colombia 23:15

70 (42) ATAPUMA HURTADO John Darwin Team Colombia ,,

71 (51) DUQUE Leonardo Fabio Team Colombia 25:57

72 (52) KEIZER Martijn Vacansoleil – DCM 25:59

73 (55) BOUHANNI Nacer Equipe Cycliste FDJ.fr 26:03

74 (57) FRAPPORTI Marco Androni – Venezuela 26:08

75 (59) LEQUATRE Geoffroy Bretagne- Séché Environnement 26:09

76 (6) BRANDLE Matthias IAM Cycling 26:10

77 (75) VERONA QUINTANILLA Carlos Omega Pharma – Quick-Step 26:19

78 (24) LINDEMAN Bert-Jan Vacansoleil – DCM 26:24

79 (77) LABORIE Christophe Sojasun 26:27

80 (86) MAES Nikolas Omega Pharma – Quick-Step 26:55

81 (90) BERARD Julien AG2R La Mondiale 27:03

82 (93) PATOUX Cyrille Roubaix – Lille Métropole 27:08

83 (95) VERMEULEN Franck Roubaix – Lille Métropole 27:12

84 (100) QUEMENEUR Perrig Team Europcar 27:16

85 (82) ALAPHILIPPE Julian France 27:19

86 (54) SOUPE Geoffrey Equipe Cycliste FDJ.fr 29:24

87 (61) PAURIOL Rémi Sojasun 29:31

88 (64) TRONET Steven BigMat – Auber 93 29:33

89 (66) GONçALVES José La Pomme Marseille 29:35

90 (67) ROSA Diego Androni – Venezuela ,,

91 (112) FEILLU Romain Vacansoleil – DCM 29:46

92 (114) SIJMENS Nico Cofidis Solutions Crédits 29:52

93 (96) BANDIERA Marco IAM Cycling 31:09

94 (102) PETROV Evgeni Team Saxo-Tinkoff 31:14

95 (103) GARATE Juan Manuel Belkin Pro Cycling Team ,,

96 (104) MARENTES TORRES Wilson Alexander Team Colombia 31:16

97 (118) MOUREY Francis Equipe Cycliste FDJ.fr 32:49

98 (108) FENN Andrew Omega Pharma – Quick-Step 33:31

99 (109) COQUARD Bryan Team Europcar 33:38

100 (110) GUILLEMOIS Romain France 33:42

101 (113) PICHOT Alexandre Team Europcar 33:49

102 (94) KOWALSKI Rudy Roubaix – Lille Métropole 34:28

103 (99) FEILLU Brice Sojasun 34:33

104 (105) SUAREZ SUAREZ Juan Pablo Team Colombia 34:42

105 (106) VON HOFF Steele Garmin – Sharp 36:12

106 (107) PETIT Adrien Cofidis Solutions Crédits 36:51

107 (111) MANGEL Laurent Equipe Cycliste FDJ.fr 37:04

108 (115) DUMOULIN Samuel AG2R La Mondiale 37:13