Finisz 15 Memoriału Henryka ŁasakaFlorian Senachal (Etixx-Ihned) po finiszu z ucieczki zwyciężył Memoriał Henryka Łasaka. Kamil Gradek (BDC MarcPol) na drugiej, a Paweł Cieślik (Bank BGŻ) na trzeciej pozycji.

Młody kolarz francuski Florian Senechal z czeskiej grupy Etixx-Ihned pogodził czołowych polskich zawodowców wygrywając w sobotę w Suchej Beskidzkiej 15. Memoriał Henryka Łasaka, jednodniowy wyścig mający kategorię 1.2. UCI, zaliczany do klasyfikacji BGŻ ProLigi.

Zawodnik młodzieżowego zaplecza ekipy Omega Pharma wyprzedził na mecie Kamila Gradka (BDC MarcPol) i Pawła Cieślika (Bank BGŻ). Ta trójka była najszybsza z czołowej grupki od połowy trasy jadącej przed peletonem.

Już od startu z Suchej Beskidzkiej, pomimo deszczowej aury, nie brakowało prób ucieczek.  140-osobowy peleton jechał jednak czujnie i powiodła się dopiero akcja kilkunastu kolarzy, którzy odskoczyli od zasadniczej grupy mniej więcej na półmetku wyścigu.  Ponieważ znaleźli się w niej reprezentanci wszystkich czołowych zespołów, pogoń nie była zbyt energiczna i czołówka wypracowała sobie kilkuminutową przewagę.

W końcówce wyścigu z pierwszej grupy odpadło kilku zawodników, ale dołączył, po ambitnej pogoni z peletonu, młody Czech z CCC Polsat Polkowice Josef Cerny. Na ostatniej rundzie samotnie zaatakował z czołówki Leszek Pluciński (BDC MarcPol), ale rywale nie zamierzali oddać mu bez walki zwycięstwa w prestiżowym wyścigu i w efekcie do mety zmierzała ósemka kolarzy.  Czołowa trójka sklasyfikowana została w tym samych czasie, reszta nieco została w tyle. Czwarty Łukasz Owsian i piąty Josef Cerny (obaj CCC ) stracili do Floriana Senechala 36 sekund.

20-letni Francuz, który w ubiegłym sezonie był stażystą w grupie Omega Pharma, a obecnie jeździ w młodzieżowej „przybudówce” tej ekipy, ma już na koncie spore sukcesy odniesione w imprezach juniorskich. Największym było zwycięstwo w 2011 roku w jednym z najbardziej cenionych klasyków, wyścigu Paryż – Roubaix.

W klasyfikacji BGŻ ProLigi prowadzi nadal Mateusz Taciak (CCC Polsat Polkowice) przed Łukaszem Bodnarem (Bank BGŻ). Na trzecie miejsce, dzięki punktom z Memoriału Łasaka, awansował Kamil Gradek, wyprzedzając swego imiennika – Zielińskiego z Las Vegas Power Energy Drink.

Okazją do rewanżu dla sobotnich przegranych będzie niedzielny Puchar Uzdrowisk Karpackich, także zaliczany do rankingu BGŻ ProLigi.

Pełne wyniki > tutaj

Źródło: BGŻ ProLiga

Foto: Andrzej Dyszyński

 

 

guest
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze
Inline Feedbacks
View all comments
jerzyk
jerzyk

Wstyd , tylu chlopa i przegrac z zagraniczniakiem !