mortonLachlan David Morton (Garmin – Sharp) wygrał po pięknej, solowej akcji trzeci etap i został nowym liderem Tour of Utah. Najszybszy z grupki pościgowej był Greg Van Avermaet (BMC), a trzecie miejsce zajął Lucas Euser (UnitedHealthcare Presented by Maxxis).

Trzeci etap The Larry H.Miller Tour of Utah prowadził z Richfield do Payson i liczył 191 km. Na kolarzy czekała tylko jedna górska premia, ale za to kategorii pierwszej (Mount Nebo).

Dziś mieliśmy ucieczkę aż dwudziestu zawodników, którzy z kilometra na kilometr się wykruszali. Na początku podjazdu pod jedyną górską premię na czele była trójka: Lawson Craddock (Bontrager Cycling Team), Benjamin King (RadioShack – Leopard) i Carter Jones (Bissell Pro Cycling). Tempa kolegów nie wytrzymał Craddock i tylko dwójka kolarzy została na czele. Craddock wraz z Tiago Machado (RadioShack – Leopard) i  Lachlanem Mortonem (Garmin – Sharp) jechali ze stratą 35 sekund, uszczuplony peleton tracił do liderów minutę i 30 sekund.

Lachlan Morton nie dawał za wygraną i szybko złapał prowadzącą dwójkę. Młody zawodnik Garmin tylko chwilę towarzyszył liderom i zdecydował się na solową akcję. 25 km przed metą Morton miał 90 sekund przewagi nad grupką 17 zawodników:  Greg Van Avermaet, Michael Schar, Jakub Novak ( wszyscy BMC), Chris Jones, Benjamin Day, Lucas Euser, Philip Deignan (wszyscy UnitedHealthcare Presented by Maxxis), Tiago Machado, Benjamin King, Chris Horner, Matthew Busche, George Bennett (wszyscy RadioShack – Leopard), Carter Jones (Bissell Pro Cycling), Thomas Danielson, Peter Stetina, Rohan Dennis (wszyscy Garmin – Sharp), Tsgabu Gebremaryam Grmay (Team MTN Qhubeka).

Morton na zjeździe nie tracił zbyt dużo do konkurentów i z przewagą 33 sekund wygrał dzisiejszy etap! To największy sukces tego młodego zawodnika, w jego krótkiej przygodzie z kolarstwem. Dodatkowo do jutrzejszego etapu wystartuje on w koszulce lidera klasyfikacji generalnej!

Najszybszy z grupki, która podążała za Mortonem był Greg Van Avermaet (BMC). Widać, że Belg jest w bardzo dobrej dyspozycji i mocno popracował nad swoją szybkością. Trzecie miejsce zajął Lucas Euser (UnitedHealthcare Presented by Maxxis).

Wyniki:

1 MORTON Lachlan Garmin – Sharp  4:20:21

2 VAN AVERMAET Greg BMC Racing Team  0:34

3 EUSER Lucas UnitedHealthcare Presented by Maxxis  ,,

4 BENNETT George RadioShack – Leopard  ,,

5 ACEVEDO COLLE Janier Alexis Jamis – Hagens Berman  ,,

6 BRENES OBANDO Gregory Juel Champion System Pro Cycling Team  ,,

7 HORNER Chris RadioShack – Leopard  ,,

8 DEIGNAN Philip UnitedHealthcare Presented by Maxxis  ,,

9 MACHADO Tiago RadioShack – Leopard ,,

10 BUSCHE Matthew RadioShack – Leopard ,,

11 STETINA Peter Garmin – Sharp ,,

12 SCHAR Michael BMC Racing Team ,,

13 JONES Carter Bissell Pro Cycling ,,

14 DENNIS Rohan Garmin – Sharp ,,

15 KING Benjamin RadioShack – Leopard ,,

16 GRMAY Tsgabu Gebremaryam Team MTN Qhubeka ,,

17 DAY Benjamin UnitedHealthcare Presented by Maxxis ,,

18 BUTLER Chris Champion System Pro Cycling Team ,,

19 COOKE Matt Jamis – Hagens Berman ,,

20 DANIELSON Thomas Garmin – Sharp ,,

21 NOVAK Jakub BMC Racing Team ,,

22 TORCKLER Michael Bissell Pro Cycling 0:40

23 REIJNEN Kiel UnitedHealthcare Presented by Maxxis 2:51

24 HAGA Chad Team Optum p/b Kelly Benefit Strategies ,,

25 ROSSKOPF Joey Hincapie Sportswear Development Team 3:23

26 MANNION Gavin Bontrager Cycling Team 3:24

27 SULZBERGER Wesley Orica GreenEDGE ,,

28 AGOSTINI Stefano Cannondale Pro Cycling Team ,,

29 WREN Tyler Jamis – Hagens Berman ,,

30 MANCEBO PEREZ Francisco 5-hour Energy ,,

31 LOUDER Jeff UnitedHealthcare Presented by Maxxis ,,

32 DAVILA LEMUS Luis Enrique Jelly Belly p/b Kenda ,,

33 EIJSSEN Yannick BMC Racing Team ,,

34 DINIZ CORREIA Alex Funvic Brasilinvest – Sao Jose dos Campos ,,

35 JANSE VAN RENSBURG Jacques Team MTN Qhubeka 6:33

36 CARPENTER Robin Hincapie Sportswear Development Team ,,

37 COOPER Marsh Team Optum p/b Kelly Benefit Strategies ,,

38 HAGMAN Alex Jelly Belly p/b Kenda ,,

39 GAIMON Phillip Bissell Pro Cycling 8:59

40 TVETCOV Serghei Jelly Belly p/b Kenda 10:12

41 JENKINS Max 5-hour Energy ,,

42 PRADO NAZARET Magno Funvic Brasilinvest – Sao Jose dos Campos ,,

43 CUMMINGS Stephen BMC Racing Team ,,

44 SCHMITT Morgan Jelly Belly p/b Kenda ,,

45 LEWIS Craig Champion System Pro Cycling Team ,,

46 SHELDON Taylor 5-hour Energy ,,

47 BEYER Chad Champion System Pro Cycling Team ,,

48 HESJEDAL Ryder Garmin – Sharp 11:44

49 KING Edward Cannondale Pro Cycling Team 13:18

50 KOCH Michel Cannondale Pro Cycling Team ,,

51 DÍAZ Andrés 5-hour Energy ,,

52 BEWLEY Sam Orica GreenEDGE ,,

53 BAZZANA Alessandro UnitedHealthcare Presented by Maxxis ,,

54 MASUDA Nariyuki Cannondale Pro Cycling Team ,,

55 OLEARY Connor Bontrager Cycling Team ,,

56 ROMERO AMARAN Luis Jamis – Hagens Berman ,,

57 JONES Chris UnitedHealthcare Presented by Maxxis ,,

58 VANDE VELDE Christian Garmin – Sharp ,,

59 STUYVEN Jasper Bontrager Cycling Team ,,

60 WARBASSE Lawrence BMC Racing Team ,,

61 CRADDOCK Lawson Bontrager Cycling Team ,,

62 ORONTE Emerson Jelly Belly p/b Kenda ,,

63 CLARKE Jonathan UnitedHealthcare Presented by Maxxis ,,

64 BALDWIN Christopher Bissell Pro Cycling ,,

65 NISHIZONO Ryota Champion System Pro Cycling Team ,,

66 FLAKSIS Andzs Bontrager Cycling Team ,,

67 VOIGT Jens RadioShack – Leopard ,,

68 FIORILLI Tiago Funvic Brasilinvest – Sao Jose dos Campos ,,

69 PUTT Tanner Bontrager Cycling Team ,,

70 WILSON Nathan Bontrager Cycling Team ,,

71 SAGAN Juraj Cannondale Pro Cycling Team 15:09

72 KRIZEK Matthias Cannondale Pro Cycling Team ,,

73 CARDOSO SANTOS Flavio Funvic Brasilinvest – Sao Jose dos Campos ,,

74 MAGNER Ty Hincapie Sportswear Development Team 15:53

75 LEWIS Joe Hincapie Sportswear Development Team ,,

76 HOWSON Damien Orica GreenEDGE 16:19

77 MATTHEWS Michael Orica GreenEDGE ,,

78 RUSSOM ALEM Meron Team MTN Qhubeka ,,

79 DURRIN Jeremy Team Optum p/b Kelly Benefit Strategies ,,

80 WESEMANN Martin Team MTN Qhubeka ,,

81 TARAMARCAZ Julien BMC Racing Team ,,

82 SWEETING Robert 5-hour Energy ,,

83 STEMPER James 5-hour Energy ,,

84 SBARAGLI Kristian Team MTN Qhubeka ,,

85 OLIVEIRA Nelson RadioShack – Leopard ,,

86 CANDELARIO Alex Team Optum p/b Kelly Benefit Strategies ,,

87 COOKE Baden Orica GreenEDGE ,,

88 ROULSTON Hayden RadioShack – Leopard ,,

89 FRIEDMAN Michael Team Optum p/b Kelly Benefit Strategies ,,

90 ZABRISKIE David Garmin – Sharp ,,

91 RODRIGUEZ Fred Jelly Belly p/b Kenda ,,

92 VENNELL Jeremy Bissell Pro Cycling ,,

93 PATRICK MCCARTY Jonathan Bissell Pro Cycling ,,

94 BURNETT Ian Jelly Belly p/b Kenda 17:27

95 CLARK Oscar Hincapie Sportswear Development Team ,,

96 SCHMALZ Joseph Hincapie Sportswear Development Team ,,

97 ANTHONY Jesse Team Optum p/b Kelly Benefit Strategies ,,

98 WILLIAMS David 5-hour Energy ,,

99 MCCARTNEY Jason Bissell Pro Cycling ,,

100 BROWN Nathan Bontrager Cycling Team ,,

101 MILLER Carson Jamis – Hagens Berman 20:58

102 COMPANIONI Ruben Jamis – Hagens Berman ,,

103 ROTH Ryan Champion System Pro Cycling Team ,,

104 NANKERVIS Tommy Bissell Pro Cycling ,,

105 YOUNG Eric Team Optum p/b Kelly Benefit Strategies ,,

106 BAKER Andy Hincapie Sportswear Development Team ,,

107 CABRERA GONZALEZ Ramiro Funvic Brasilinvest – Sao Jose dos Campos ,,

108 HAEDO Juan Jose Jamis – Hagens Berman ,,

109 DRISCOLL James Jamis – Hagens Berman ,,

110 XU Gang Champion System Pro Cycling Team ,,

DNF KRIEK Christiaan Jelly Belly p/b Kenda –

OTL BULGARELLI Otavio Didier Funvic Brasilinvest – Sao Jose dos Campos –

OTL JIM Songezo Team MTN Qhubeka –

OTL HEPBURN Michael Orica GreenEDGE –

OTL VAITKUS Tomas Orica GreenEDGE –

OTL ZAWACKI Benjamin Hincapie Sportswear Development Team –

OTL CHAMORRO Francisco Funvic Brasilinvest – Sao Jose dos Campos –

Klasyfikacja generalna:

1 (56) MORTON Lachlan Garmin – Sharp  13:49:07

2 (2) VAN AVERMAET Greg BMC Racing Team 0:22

3 (36) EUSER Lucas UnitedHealthcare Presented by Maxxis 0:40

4 (7) MACHADO Tiago RadioShack – Leopard 0:43

5 (12) BRENES OBANDO Gregory Juel Champion System Pro Cycling Team 0:44

6 (14) SCHAR Michael BMC Racing Team ,,

7 (18) HORNER Chris RadioShack – Leopard ,,

8 (15) KING Benjamin RadioShack – Leopard ,,

9 (23) JONES Carter Bissell Pro Cycling ,,

10 (27) DAY Benjamin UnitedHealthcare Presented by Maxxis ,,

11 (30) BUSCHE Matthew RadioShack – Leopard ,,

12 (26) DANIELSON Thomas Garmin – Sharp ,,

13 (32) STETINA Peter Garmin – Sharp ,,

14 (35) GRMAY Tsgabu Gebremaryam Team MTN Qhubeka ,,

15 (42) DEIGNAN Philip UnitedHealthcare Presented by Maxxis ,,

16 (52) BENNETT George RadioShack – Leopard ,,

17 (47) BUTLER Chris Champion System Pro Cycling Team ,,

18 (75) DENNIS Rohan Garmin – Sharp ,,

19 (67) ACEVEDO COLLE Janier Alexis Jamis – Hagens Berman 1:19

20 (73) COOKE Matt Jamis – Hagens Berman 2:33

21 (8) REIJNEN Kiel UnitedHealthcare Presented by Maxxis 3:01

22 (20) HAGA Chad Team Optum p/b Kelly Benefit Strategies ,,

23 (46) DINIZ CORREIA Alex Funvic Brasilinvest – Sao Jose dos Campos 3:32

24 (21) MANCEBO PEREZ Francisco 5-hour Energy 3:33

25 (37) ROSSKOPF Joey Hincapie Sportswear Development Team ,,

26 (13) AGOSTINI Stefano Cannondale Pro Cycling Team 3:34

27 (19) LOUDER Jeff UnitedHealthcare Presented by Maxxis ,,

28 (40) MANNION Gavin Bontrager Cycling Team ,,

29 (54) SULZBERGER Wesley Orica GreenEDGE ,,

30 (50) EIJSSEN Yannick BMC Racing Team ,,

31 (57) WREN Tyler Jamis – Hagens Berman ,,

32 (66) DAVILA LEMUS Luis Enrique Jelly Belly p/b Kenda 3:57

33 (39) JANSE VAN RENSBURG Jacques Team MTN Qhubeka 6:43

34 (38) COOPER Marsh Team Optum p/b Kelly Benefit Strategies ,,

35 (44) HAGMAN Alex Jelly Belly p/b Kenda ,,

36 (65) CARPENTER Robin Hincapie Sportswear Development Team 7:06

37 (85) NOVAK Jakub BMC Racing Team 8:27

38 (29) GAIMON Phillip Bissell Pro Cycling 9:09

39 (6) JENKINS Max 5-hour Energy 10:21

40 (10) BEYER Chad Champion System Pro Cycling Team 10:22

41 (17) TVETCOV Serghei Jelly Belly p/b Kenda ,,

42 (24) LEWIS Craig Champion System Pro Cycling Team ,,

43 (28) SCHMITT Morgan Jelly Belly p/b Kenda ,,

44 (53) SHELDON Taylor 5-hour Energy ,,

45 (55) CUMMINGS Stephen BMC Racing Team ,,

46 (69) PRADO NAZARET Magno Funvic Brasilinvest – Sao Jose dos Campos 11:11

47 (105) TORCKLER Michael Bissell Pro Cycling 11:49

48 (45) HESJEDAL Ryder Garmin – Sharp 11:54

49 (3) JONES Chris UnitedHealthcare Presented by Maxxis 13:22

50 (5) STUYVEN Jasper Bontrager Cycling Team 13:24

51 (9) KOCH Michel Cannondale Pro Cycling Team 13:28

52 (11) BALDWIN Christopher Bissell Pro Cycling ,,

53 (22) ROMERO AMARAN Luis Jamis – Hagens Berman ,,

54 (33) KING Edward Cannondale Pro Cycling Team ,,

55 (31) VANDE VELDE Christian Garmin – Sharp ,,

56 (34) WARBASSE Lawrence BMC Racing Team ,,

57 (41) BAZZANA Alessandro UnitedHealthcare Presented by Maxxis ,,

58 (48) DÍAZ Andrés 5-hour Energy ,,

59 (51) OLEARY Connor Bontrager Cycling Team ,,

60 (59) FLAKSIS Andzs Bontrager Cycling Team ,,

61 (58) WILSON Nathan Bontrager Cycling Team ,,

62 (61) MASUDA Nariyuki Cannondale Pro Cycling Team ,,

63 (62) PUTT Tanner Bontrager Cycling Team ,,

64 (63) FIORILLI Tiago Funvic Brasilinvest – Sao Jose dos Campos ,,

65 (64) VOIGT Jens RadioShack – Leopard 13:38

66 (4) MAGNER Ty Hincapie Sportswear Development Team 15:59

67 (1) MATTHEWS Michael Orica GreenEDGE 16:12

68 (49) STEMPER James 5-hour Energy 16:28

69 (68) ZABRISKIE David Garmin – Sharp 17:05

70 (72) TARAMARCAZ Julien BMC Racing Team 17:34

71 (25) ANTHONY Jesse Team Optum p/b Kelly Benefit Strategies 17:37

72 (43) CLARK Oscar Hincapie Sportswear Development Team ,,

73 (60) SCHMALZ Joseph Hincapie Sportswear Development Team ,,

74 (74) COOKE Baden Orica GreenEDGE 18:20

75 (70) BROWN Nathan Bontrager Cycling Team 18:28

76 (77) BEWLEY Sam Orica GreenEDGE 18:55

77 (16) ROTH Ryan Champion System Pro Cycling Team 21:08

78 (88) CRADDOCK Lawson Bontrager Cycling Team 21:11

79 (91) CLARKE Jonathan UnitedHealthcare Presented by Maxxis ,,

80 (93) ORONTE Emerson Jelly Belly p/b Kenda ,,

81 (92) NISHIZONO Ryota Champion System Pro Cycling Team ,,

82 (76) ROULSTON Hayden RadioShack – Leopard 21:46

83 (71) DRISCOLL James Jamis – Hagens Berman 22:09

84 (78) HOWSON Damien Orica GreenEDGE 22:36

85 (82) SAGAN Juraj Cannondale Pro Cycling Team 23:02

86 (86) CARDOSO SANTOS Flavio Funvic Brasilinvest – Sao Jose dos Campos ,,

87 (87) KRIZEK Matthias Cannondale Pro Cycling Team ,,

88 (81) LEWIS Joe Hincapie Sportswear Development Team 23:46

89 (79) WESEMANN Martin Team MTN Qhubeka 24:07

90 (80) RODRIGUEZ Fred Jelly Belly p/b Kenda 24:12

91 (84) CANDELARIO Alex Team Optum p/b Kelly Benefit Strategies ,,

92 (83) VENNELL Jeremy Bissell Pro Cycling ,,

93 (89) RUSSOM ALEM Meron Team MTN Qhubeka ,,

94 (90) SWEETING Robert 5-hour Energy ,,

95 (99) DURRIN Jeremy Team Optum p/b Kelly Benefit Strategies 24:50

96 (101) PATRICK MCCARTY Jonathan Bissell Pro Cycling 25:00

97 (102) FRIEDMAN Michael Team Optum p/b Kelly Benefit Strategies 25:24

98 (95) WILLIAMS David 5-hour Energy 25:47

99 (103) MCCARTNEY Jason Bissell Pro Cycling 27:51

100 (104) BURNETT Ian Jelly Belly p/b Kenda ,,

101 (94) XU Gang Champion System Pro Cycling Team 28:51

102 (108) SBARAGLI Kristian Team MTN Qhubeka 29:22

103 (100) BAKER Andy Hincapie Sportswear Development Team 29:30

104 (109) OLIVEIRA Nelson RadioShack – Leopard 33:20

105 (106) YOUNG Eric Team Optum p/b Kelly Benefit Strategies 33:54

106 (107) NANKERVIS Tommy Bissell Pro Cycling 34:01

107 (111) CABRERA GONZALEZ Ramiro Funvic Brasilinvest – Sao Jose dos Campos 39:04

108 (115) MILLER Carson Jamis – Hagens Berman 46:55

109 (114) COMPANIONI Ruben Jamis – Hagens Berman ,,

110 (116) HAEDO Juan Jose Jamis – Hagens Berman ,,

 

Foto:corvospro.com

Arek Waluga