serovAlexander Serov (Rusvelo) po finiszu z peletonu wygrał pierwszy etap Volta a Portugal em Bicicleta Liberty Seguros. Drugie miejsce zajął Maxime Daniel (Sojasun), a trzeci był Manuel Cardoso (Caja Rural Seguros-RGA). Liderem pozostał Christoph Pfingsten (Cycling Team de Rijke-Shanks), którego drużyna wygrała wczoraj drużynowy prolog.

Pierwszy etap wyścigu dookoła Portugalii liczył 203,3 km i prowadził z Bombarral do Aveiro. Płaska jak stół trasa nie przeszkodziła harcownikom w licznych atakach. Swoich sił próbowali dziś między innymi: David da Silva Livramento (Banco BIC – Carmin), Adrián López Garrido (Rádio Popular-Onda) czy Tomas Swift Metcalfe (Banco BIC – Carmin). Peleton kontrolował te ucieczki i o zwycięstwie etapowym zadecydował finisz z dużej grupy.

Najszybszy okazał się Alexander Serov (Rusvelo), drugi był Maxime Daniel (Sojasun), a trzecie miejsce zajął Manuel Cardoso (Caja Rural Seguros-RGA). Dopiero na czwartym miejscu finiszował faworyzowany Gerald Ciolek (Team MTN Qhubeka). Na 19 miejscu etap zakończył Karol Domagalski (Caja Rural Seguros-RGA). Liderem pozostał Christoph Pfingsten (Cycling Team de Rijke-Shanks).

Wyniki:

1 SEROV Alexander Rusvelo 16 20 5:58:20

2 DANIEL Maxime Sojasun 11 12 ,,

3 CARDOSO Manuel António Leal Caja Rural-Seguros RGA 6 7 ,,

4 CIOLEK Gerald Team MTN Qhubeka 5 5 ,,

5 SILVESTRE Fábio Leopard – Trek Continental Team 4 4 ,,

6 KEOUGH Jacob UnitedHealthcare Presented by Maxxis 2 3 ,,

7 PIECHELE Andrea Ceramica Flaminia – Fondriest 2 ,,

8 FONTE César Efapel – Glassdrive 1 ,,

9 BENFATTO Marco Continental Team Astana ,,

10 HOLLENSTEIN Reto IAM Cycling ,,

11 AMARO Manuel Antunes Ceramica Flaminia – Fondriest ,,

12 PFINGSTEN Christoph Cycling Team de Rijke-Shanks ,,

13 GONçALVES Domingos Rádio Popular-Onda ,,

14 KRASNOV Leonid Rusvelo ,,

15 PARDILLA BELLON Sergio Team MTN Qhubeka ,,

16 SANCHO Bruno Matos Banco BIC – Carmin ,,

17 PINTO Edgar Miguel Lemos LA Aluminios – Antarte ,,

18 AREGGER Marcel IAM Cycling ,,

19 DOMAGALSKI Karol Caja Rural-Seguros RGA ,,

20 TALABARDON Yannick Sojasun ,,

21 JEANDESBOZ Fabrice Sojasun ,,

22 KORETZKY Clément Bretagne- Séché Environnement ,,

23 CESAR VELOSO Gustavo OFM – Quinta da Lixa ,,

24 OLMO MENACHO Antonio Louletano-Dunas Douradas ,,

25 CARDOSO Filipe Duarte Sousa Efapel – Glassdrive ,,

26 OLIVEIRA Helder OFM – Quinta da Lixa ,,

27 DURAN AROCA Arkaitz Efapel – Glassdrive ,,

28 DE BIE Sean Leopard – Trek Continental Team ,,

29 MARTíN MONTENEGRO Jorge Louletano-Dunas Douradas ,,

30 ANDONOV PETROV Danail Caja Rural-Seguros RGA ,,

31 SILVA Rafael LA Aluminios – Antarte ,,

32 SABIDO Hugo LA Aluminios – Antarte ,,

33 FERNANDEZ CRUZ Delio OFM – Quinta da Lixa ,,

34 BROCO Hernani Efapel – Glassdrive ,,

35 SANTORO Antonio Ceramica Flaminia – Fondriest ,,

36 SOUSA Sérgio Miguel Vieira Efapel – Glassdrive ,,

37 VILELA Ricardo Efapel – Glassdrive ,,

38 KONOVALOVAS Ignatas Team MTN Qhubeka ,,

39 KOCHETKOV Pavel Rusvelo ,,

40 HOFSTETTER Oliver Leopard – Trek Continental Team ,,

41 WYSS Marcel IAM Cycling ,,

42 DE MAAR Marc UnitedHealthcare Presented by Maxxis ,,

43 PRADES Eduard OFM – Quinta da Lixa ,,

44 GORBUNOV Vladislav Continental Team Astana ,,

45 PEREIRA Joăo Mendonça Banco BIC – Carmin ,,

46 KLIMOV Sergey Rusvelo ,,

47 SOUSA BARBOSA Rui Miguel Efapel – Glassdrive ,,

48 RIBEIRO Nuno Efapel – Glassdrive ,,

49 MARQUE PORTO Alejandro OFM – Quinta da Lixa ,,

50 OYARZUN Carlos Louletano-Dunas Douradas ,,

51 BAGGIO Filippo Ceramica Flaminia – Fondriest ,,

52 FERNANDEZ Ruben Caja Rural-Seguros RGA ,,

53 FOMINYKH Daniil Continental Team Astana ,,

54 GARCIA DE MATEO RUBIO Raul Louletano-Dunas Douradas ,,

55 VERMELTFOORT Coen Cycling Team de Rijke-Shanks ,,

56 DAVIDENOK Ilya Continental Team Astana ,,

57 CASIMIRO Henrique Madeira Banco BIC – Carmin ,,

58 SEPúLVEDA Eduardo Bretagne- Séché Environnement ,,

59 PAIANI Jean-lou Sojasun ,,

60 DE MATOS SANCHO Hugo LA Aluminios – Antarte ,,

61 GUILLOU Florian Bretagne- Séché Environnement ,,

62 ERSHOV Artur Rusvelo ,,

63 FUMEAUX Jonathan IAM Cycling ,,

64 LAENGEN Vegard Stake Bretagne- Séché Environnement ,,

65 DUYN Huub Cycling Team de Rijke-Shanks ,,

66 MANFREDI Andrea Ceramica Flaminia – Fondriest ,,

67 MOURATO André LA Aluminios – Antarte ,,

68 KOUWENHOVEN Sjoerd Cycling Team de Rijke-Shanks ,,

69 VAN NIEKERK Dennis Team MTN Qhubeka ,,

70 POMOSHNIKOV Sergey Rusvelo ,,

71 ISIDORO Micael Louletano-Dunas Douradas ,,

72 MATOS Nuno Rádio Popular-Onda ,,

73 FERREIRA Ricardo Rádio Popular-Onda ,,

74 SCHELLING Patrick IAM Cycling ,,

75 PLIUSCHIN Alexandr IAM Cycling ,,

76 FRAILE MATARRANZ Omar Caja Rural-Seguros RGA ,,

77 FARIA DA COSTA Mário Jorge OFM – Quinta da Lixa ,,

78 BALLONI Alfredo Ceramica Flaminia – Fondriest ,,

79 SILVA Bruno Duarte Ferreira LA Aluminios – Antarte ,,

80 SILVA Daniel Eduardo Moreira Rádio Popular-Onda ,,

81 STAMSNIJDER Bas Cycling Team de Rijke-Shanks ,,

82 SHUSHEMOIN Alexandr Continental Team Astana ,,

83 DURET Sebastien Bretagne- Séché Environnement ,,

84 ALAFACI Eugenio Leopard – Trek Continental Team ,,

85 PALOMARES VILLAPLANA Adrian Cycling Team de Rijke-Shanks ,,

86 SILVA Luis Filipe Albino Louletano-Dunas Douradas ,,

87 MOYANO Enzo Josue Caja Rural-Seguros RGA ,,

88 ROSENDO PRADO Jesus OFM – Quinta da Lixa ,,

89 THILL Tom Leopard – Trek Continental Team ,,

90 MARTIAS Rony Sojasun ,,

91 MURPHY John UnitedHealthcare Presented by Maxxis ,,

92 DA SILVA LIVRAMENTO David Banco BIC – Carmin ,,

93 THOMSON Jay Robert Team MTN Qhubeka ,,

94 VAN ZYL Johann Team MTN Qhubeka ,,

95 FONSECA Armindo Bretagne- Séché Environnement ,,

96 NEPOMNYACHSHIY Yevgeniy Continental Team Astana ,,

97 DEBESAY Ferekalsi Team MTN Qhubeka ,,

98 BARBOSA Márcio LA Aluminios – Antarte ,,

99 FEDI Matteo Ceramica Flaminia – Fondriest ,,

100 BOEV Igor Rusvelo ,,

101 ENGOULVENT Jimmy Sojasun ,,

102 FERNANDES Luis OFM – Quinta da Lixa ,,

103 DOS SANTOS Virgilio Martins Rádio Popular-Onda ,,

104 VINHAS Rui Louletano-Dunas Douradas ,,

105 BRANDăO Joni Efapel – Glassdrive ,,

106 KLEMME Dominik IAM Cycling ,,

107 ZAKARIN Ilnur Rusvelo ,,

108 BARBIO António Ceramica Flaminia – Fondriest ,,

109 SOUSA Célio Cristiano Rádio Popular-Onda ,,

110 MORENO Francisco Caja Rural-Seguros RGA ,,

111 RYBAKOV Alexander Rusvelo ,,

112 BIDEAU Jean Marc Bretagne- Séché Environnement ,,

113 JUMABEKOV Nazar Continental Team Astana ,,

114 ZANGERLE Joel Leopard – Trek Continental Team ,,

115 CALDEIRA Samuel José Rodrigues OFM – Quinta da Lixa ,,

116 RAMIREZ ABEJA Javier Rádio Popular-Onda ,,

117 ALARCON GARCIA Raul Louletano-Dunas Douradas ,,

118 HEGYVARI Adrian UnitedHealthcare Presented by Maxxis ,,

119 HIRT Jan Leopard – Trek Continental Team ,,

120 VALINHO Victor Louletano-Dunas Douradas ,,

121 IRVINE Martyn UnitedHealthcare Presented by Maxxis ,,

122 POUX Paul Sojasun ,,

123 SEMYONOV Roman Continental Team Astana ,,

124 ILESIC Aldo Ino UnitedHealthcare Presented by Maxxis 0:24

125 TORTELIER Etienne Sojasun ,,

126 CARVALHO Fábio LA Aluminios – Antarte ,,

127 GABBURO Davide Ceramica Flaminia – Fondriest ,,

128 SUMMERHILL Daniel UnitedHealthcare Presented by Maxxis 0:26

129 REIMER Martin Team MTN Qhubeka ,,

130 VENTER Jaco Team MTN Qhubeka ,,

131 HINAULT Sébastien IAM Cycling ,,

132 FRATTINI Davide UnitedHealthcare Presented by Maxxis ,,

133 FöRSTER Robert UnitedHealthcare Presented by Maxxis ,,

134 SARAMOTINS Aleksejs IAM Cycling 0:34

135 BAFFI Piero Leopard – Trek Continental Team 0:45

136 GUTIéRREZ GUTIéRREZ David Rádio Popular-Onda 0:53

137 BEUKEBOOM Dion Cycling Team de Rijke-Shanks 1:07

138 HEREIJGERS Kobus Cycling Team de Rijke-Shanks ,,

139 ISHANOV Abdraimzhan Continental Team Astana ,,

140 DION Renaud Bretagne- Séché Environnement ,,

141 EZQUERRA MUELA Jesus Leopard – Trek Continental Team ,,

142 SCHMIDT Fabien Sojasun ,,

143 CORBEL Erwann Bretagne- Séché Environnement ,,

144 VAN ZANDBEEK Ronan Cycling Team de Rijke-Shanks 2:27

145 DOMENE REYES Ramon Caja Rural-Seguros RGA 2:30

146 DA SILVA Walter Banco BIC – Carmin 2:45

147 SILVA Igor Alberto Banco BIC – Carmin ,,

148 METCALFE Tomas Swift Banco BIC – Carmin ,,

149 PAULINHO Pedro LA Aluminios – Antarte 3:20

150 LóPEZ GARRIDO Adrián Rádio Popular-Onda 5:23

151 MESTRE Daniel José Pereira Banco BIC – Carmin 5:36

152 NUNES Diogo Banco BIC – Carmin ,,

153 GóMEZ Yelko Caja Rural-Seguros RGA 6:05

Klasyfikacja generalna:

1 (1) PFINGSTEN Christoph Cycling Team de Rijke-Shanks 8 6:04:59

2 (2) STAMSNIJDER Bas Cycling Team de Rijke-Shanks ,,

3 (5) SILVESTRE Fábio Leopard – Trek Continental Team 0:02

4 (4) DE BIE Sean Leopard – Trek Continental Team ,,

5 (7) TALABARDON Yannick Sojasun 0:03

6 (8) JEANDESBOZ Fabrice Sojasun ,,

7 (9) PAIANI Jean-lou Sojasun ,,

8 (12) SEROV Alexander Rusvelo 0:06

9 (11) KOCHETKOV Pavel Rusvelo ,,

10 (10) KLIMOV Sergey Rusvelo ,,

11 (13) RYBAKOV Alexander Rusvelo ,,

12 (25) CIOLEK Gerald Team MTN Qhubeka 0:07

13 (17) HOLLENSTEIN Reto IAM Cycling ,,

14 (24) PARDILLA BELLON Sergio Team MTN Qhubeka ,,

15 (23) KONOVALOVAS Ignatas Team MTN Qhubeka ,,

16 (20) WYSS Marcel IAM Cycling ,,

17 (15) DE MAAR Marc UnitedHealthcare Presented by Maxxis ,,

18 (22) FUMEAUX Jonathan IAM Cycling ,,

19 (27) VAN NIEKERK Dennis Team MTN Qhubeka ,,

20 (21) SCHELLING Patrick IAM Cycling ,,

21 (14) MURPHY John UnitedHealthcare Presented by Maxxis ,,

22 (29) VAN ZYL Johann Team MTN Qhubeka ,,

23 (28) DEBESAY Ferekalsi Team MTN Qhubeka ,,

24 (16) HEGYVARI Adrian UnitedHealthcare Presented by Maxxis ,,

25 (35) FONTE César Efapel – Glassdrive 0:11

26 (31) CARDOSO Filipe Duarte Sousa Efapel – Glassdrive ,,

27 (32) DURAN AROCA Arkaitz Efapel – Glassdrive ,,

28 (40) SILVA Rafael LA Aluminios – Antarte ,,

29 (37) SABIDO Hugo LA Aluminios – Antarte ,,

30 (36) SOUSA Sérgio Miguel Vieira Efapel – Glassdrive ,,

31 (33) VILELA Ricardo Efapel – Glassdrive ,,

32 (34) SOUSA BARBOSA Rui Miguel Efapel – Glassdrive ,,

33 (39) MOURATO André LA Aluminios – Antarte ,,

34 (41) SILVA Bruno Duarte Ferreira LA Aluminios – Antarte ,,

35 (43) AREGGER Marcel IAM Cycling 0:12

36 (42) KLEMME Dominik IAM Cycling ,,

37 (58) PIECHELE Andrea Ceramica Flaminia – Fondriest 0:13

38 (55) AMARO Manuel Antunes Ceramica Flaminia – Fondriest ,,

39 (46) CESAR VELOSO Gustavo OFM – Quinta da Lixa ,,

40 (51) OLIVEIRA Helder OFM – Quinta da Lixa ,,

41 (47) FERNANDEZ CRUZ Delio OFM – Quinta da Lixa ,,

42 (56) SANTORO Antonio Ceramica Flaminia – Fondriest ,,

43 (45) PRADES Eduard OFM – Quinta da Lixa ,,

44 (49) MARQUE PORTO Alejandro OFM – Quinta da Lixa ,,

45 (53) BAGGIO Filippo Ceramica Flaminia – Fondriest ,,

46 (59) POMOSHNIKOV Sergey Rusvelo ,,

47 (48) FARIA DA COSTA Mário Jorge OFM – Quinta da Lixa ,,

48 (57) BALLONI Alfredo Ceramica Flaminia – Fondriest ,,

49 (54) FEDI Matteo Ceramica Flaminia – Fondriest ,,

50 (50) FERNANDES Luis OFM – Quinta da Lixa ,,

51 (52) BARBIO António Ceramica Flaminia – Fondriest ,,

52 (44) CALDEIRA Samuel José Rodrigues OFM – Quinta da Lixa ,,

53 (64) BENFATTO Marco Continental Team Astana 0:16

54 (66) GORBUNOV Vladislav Continental Team Astana ,,

55 (65) FOMINYKH Daniil Continental Team Astana ,,

56 (62) DAVIDENOK Ilya Continental Team Astana ,,

57 (67) SHUSHEMOIN Alexandr Continental Team Astana ,,

58 (60) NEPOMNYACHSHIY Yevgeniy Continental Team Astana ,,

59 (68) JUMABEKOV Nazar Continental Team Astana ,,

60 (63) SEMYONOV Roman Continental Team Astana ,,

61 (73) KORETZKY Clément Bretagne- Séché Environnement 0:17

62 (76) BROCO Hernani Efapel – Glassdrive ,,

63 (77) RIBEIRO Nuno Efapel – Glassdrive ,,

64 (72) SEPúLVEDA Eduardo Bretagne- Séché Environnement ,,

65 (70) LAENGEN Vegard Stake Bretagne- Séché Environnement ,,

66 (71) FONSECA Armindo Bretagne- Séché Environnement ,,

67 (78) BRANDăO Joni Efapel – Glassdrive ,,

68 (75) BIDEAU Jean Marc Bretagne- Séché Environnement ,,

69 (79) CARDOSO Manuel António Leal Caja Rural-Seguros RGA 0:20

70 (82) DOMAGALSKI Karol Caja Rural-Seguros RGA ,,

71 (84) ANDONOV PETROV Danail Caja Rural-Seguros RGA ,,

72 (86) FERNANDEZ Ruben Caja Rural-Seguros RGA ,,

73 (80) FRAILE MATARRANZ Omar Caja Rural-Seguros RGA ,,

74 (81) MOYANO Enzo Josue Caja Rural-Seguros RGA ,,

75 (87) ZAKARIN Ilnur Rusvelo 0:21

76 (90) OLMO MENACHO Antonio Louletano-Dunas Douradas 0:22

77 (88) OYARZUN Carlos Louletano-Dunas Douradas ,,

78 (89) GARCIA DE MATEO RUBIO Raul Louletano-Dunas Douradas ,,

79 (93) ISIDORO Micael Louletano-Dunas Douradas ,,

80 (91) SILVA Luis Filipe Albino Louletano-Dunas Douradas ,,

81 (92) VINHAS Rui Louletano-Dunas Douradas ,,

82 (94) ALARCON GARCIA Raul Louletano-Dunas Douradas ,,

83 (99) GONçALVES Domingos Rádio Popular-Onda 0:23

84 (101) MATOS Nuno Rádio Popular-Onda ,,

85 (95) FERREIRA Ricardo Rádio Popular-Onda ,,

86 (98) SILVA Daniel Eduardo Moreira Rádio Popular-Onda ,,

87 (100) DOS SANTOS Virgilio Martins Rádio Popular-Onda ,,

88 (97) SOUSA Célio Cristiano Rádio Popular-Onda ,,

89 (102) DUYN Huub Cycling Team de Rijke-Shanks 0:24

90 (105) KOUWENHOVEN Sjoerd Cycling Team de Rijke-Shanks ,,

91 (103) PALOMARES VILLAPLANA Adrian Cycling Team de Rijke-Shanks ,,

92 (107) RAMIREZ ABEJA Javier Rádio Popular-Onda 0:27

93 (110) ALAFACI Eugenio Leopard – Trek Continental Team 0:29

94 (109) ENGOULVENT Jimmy Sojasun ,,

95 (111) KRASNOV Leonid Rusvelo 0:30

96 (115) SANCHO Bruno Matos Banco BIC – Carmin ,,

97 (113) PEREIRA Joăo Mendonça Banco BIC – Carmin ,,

98 (114) CASIMIRO Henrique Madeira Banco BIC – Carmin ,,

99 (116) DA SILVA LIVRAMENTO David Banco BIC – Carmin ,,

100 (120) THOMSON Jay Robert Team MTN Qhubeka ,,

101 (122) GUILLOU Florian Bretagne- Séché Environnement 0:31

102 (26) REIMER Martin Team MTN Qhubeka 0:33

103 (18) HINAULT Sébastien IAM Cycling ,,

104 (123) VERMELTFOORT Coen Cycling Team de Rijke-Shanks 0:35

105 (124) THILL Tom Leopard – Trek Continental Team 0:36

106 (125) MORENO Francisco Caja Rural-Seguros RGA 0:39

107 (19) SARAMOTINS Aleksejs IAM Cycling 0:41

108 (128) MARTíN MONTENEGRO Jorge Louletano-Dunas Douradas 0:42

109 (130) MANFREDI Andrea Ceramica Flaminia – Fondriest 0:43

110 (129) ROSENDO PRADO Jesus OFM – Quinta da Lixa ,,

111 (131) ZANGERLE Joel Leopard – Trek Continental Team 0:44

112 (133) PLIUSCHIN Alexandr IAM Cycling 0:51

113 (134) ERSHOV Artur Rusvelo 0:54

114 (30) BAFFI Piero Leopard – Trek Continental Team ,,

115 (121) VENTER Jaco Team MTN Qhubeka 0:56

116 (135) DURET Sebastien Bretagne- Séché Environnement 0:57

117 (137) PINTO Edgar Miguel Lemos LA Aluminios – Antarte 0:58

118 (138) DE MATOS SANCHO Hugo LA Aluminios – Antarte ,,

119 (139) BARBOSA Márcio LA Aluminios – Antarte ,,

120 (140) HOFSTETTER Oliver Leopard – Trek Continental Team 1:01

121 (141) VALINHO Victor Louletano-Dunas Douradas ,,

122 (127) GABBURO Davide Ceramica Flaminia – Fondriest 1:05

123 (142) POUX Paul Sojasun 1:06

124 (3) HEREIJGERS Kobus Cycling Team de Rijke-Shanks 1:07

125 (6) EZQUERRA MUELA Jesus Leopard – Trek Continental Team 1:09

126 (144) HIRT Jan Leopard – Trek Continental Team 1:19

127 (108) GUTIéRREZ GUTIéRREZ David Rádio Popular-Onda 1:21

128 (136) CARVALHO Fábio LA Aluminios – Antarte 1:22

129 (61) ISHANOV Abdraimzhan Continental Team Astana 1:23

130 (145) BOEV Igor Rusvelo 1:24

131 (69) DION Renaud Bretagne- Séché Environnement ,,

132 (74) CORBEL Erwann Bretagne- Séché Environnement ,,

133 (104) BEUKEBOOM Dion Cycling Team de Rijke-Shanks 1:31

134 (106) SCHMIDT Fabien Sojasun 1:33

135 (143) FRATTINI Davide UnitedHealthcare Presented by Maxxis 1:34

136 (146) FöRSTER Robert UnitedHealthcare Presented by Maxxis 2:06

137 (148) DANIEL Maxime Sojasun 2:25

138 (147) MARTIAS Rony Sojasun ,,

139 (85) DOMENE REYES Ramon Caja Rural-Seguros RGA 2:50

140 (150) ILESIC Aldo Ino UnitedHealthcare Presented by Maxxis 2:52

141 (149) TORTELIER Etienne Sojasun ,,

142 (118) SILVA Igor Alberto Banco BIC – Carmin 3:15

143 (117) METCALFE Tomas Swift Banco BIC – Carmin ,,

144 (132) VAN ZANDBEEK Ronan Cycling Team de Rijke-Shanks 3:18

145 (126) DA SILVA Walter Banco BIC – Carmin 3:24

146 (152) KEOUGH Jacob UnitedHealthcare Presented by Maxxis 3:26

147 (151) IRVINE Martyn UnitedHealthcare Presented by Maxxis ,,

148 (38) PAULINHO Pedro LA Aluminios – Antarte 3:31

149 (153) SUMMERHILL Daniel UnitedHealthcare Presented by Maxxis 3:52

150 (96) LóPEZ GARRIDO Adrián Rádio Popular-Onda 5:46

151 (112) MESTRE Daniel José Pereira Banco BIC – Carmin 6:06

152 (119) NUNES Diogo Banco BIC – Carmin ,,

153 (83) GóMEZ Yelko Caja Rural-Seguros RGA 6:25

 

Foto:bettiniphoto.net

Arek Waluga