BDC MarcPolDariusz Banaszek, dyrektor sportowy BDC MarcPol podał skład w jakim jego ekipa pojawi się w dwóch najbliższych wyścigach BGŻ ProLigi – „Memoriale Henryka Łasaka” i „Pucharze Uzdrowisk Karpackich”.

Po kilku tygodniach przerwy, kolarze wracają do rywalizacji na krajowym podwórku. W najbliższy weekend na południu Polski rozegrane zostaną dwa wyścigi zaliczane do cyklu BGŻ Proligi – „Memoriał Henryka Łasaka” wokół Suchej Beskidzkiej oraz „Puchar Uzdrowisk Karpackich” na trasie Jedlicze – Iwonicz Zdrój – Rymanów Zdrój.  Oba wyścigi umieszczone są w kalendarzu UCI i mają kategorię 1.2.

Dla drużyny Dariusza Banaszka to bardzo ważne starty, ekipa dzięki dominacji w wyścigu Dookoła Mazowsza zdobyła sporą liczbę punktów do rankingu UCI Europe Tour i „ostrzy sobie zęby” na kolejne, gwarantujące jej start w drużynowych mistrzostwach świata.

W składzie BDC MarcPol na „Łasaka” zobaczymy m.in. triumfatora wyścigu z 2004 roku – Roberta Radosza. Ponadto, do Suchej Beskidzkiej pojadą: Marcin Sapa, Mateusz Komar, Kamil Gradek, Paweł Bernas, Leszek Pluciński, Adam Pierzga i Jarosław Kowalczyk.

Z kolei w „Pucharze Uzdrowisk Karpackich” pojadą: Robert Radosz, Marcin Sapa, Jakub Foltyn, Leszek Pluciński, Adam Pierzga, Paweł Bernas, Kamil Gradek, Damian Walczak.

 

guest
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze
Inline Feedbacks
View all comments
PAWEŁ
PAWEŁ

Fajna sprawa z tymi MŚ. Może się uda?