Michał PalutaRémi Cavagna (Francja) wygrał drugi etap wyścigu Trophée Centre Morbihan. Bardzo dobrze spisali się Polacy. Michał Paluta był trzeci, a Piotr Konwa szósty.

Drugi dzień zmagań w zaliczanej do cyklu Pucharu Narodów juniorów etapówce , rozpoczął się od 7,2 kilometrowej jazdy indywidualnej na czas. Trasę najszybciej pokonał Rémi Cavagna, który potrzebował na to 9 minut i 28 sekund. O 12. sekund gorzej pojechał drugi Sam Oomen oraz trzeci Michał Paluta. Mistrz Polski w tej specjalności przegrał z Holendrem o niecałą sekundę. Ze stratą 17. sekund, szóste miejsce zajął Piotr Konwa.

W klasyfikacji generalnej w dalszym ciągu prowadzi Holender Mathieu Van der Poel. Gracjan Szeląg spadł na 19. miejsce.

Wyniki:

1 11 CAVAGNA Rémi FRA FRA les 7,2 km en 09’28″32 (moy. 45,634 km/h)
2 42 OOMEN Sam NED NED 09’40″29 12″
3 73 PALUTA Michal POL POL 09’40″97 ‘ ‘
4 81 MATTHEIS Oliver GER GER 09’42″71 14″
5 41 VAN DER POEL Mathieu NED NED 09’43″37 15″
6 72 KONWA Piotr POL POL 09’45″66 17″
7 14 GESBERT Elie FRA FRA 09’46″03 18″
8 44 KRUL Stef NED NED 09’47″45 19″
9 86 AUERBACHER Adrian GER GER 09’51″32 23″
10 23 *LEYSEN Senne BEL BEL 09’58″03 30″
11 126 RIABUSHENKO AleksandrBLR BLR 09’58″82 ‘ ‘
12 92 BECHLAGHEM AbderrahmAaLnGe ALG 09’59″14 31″
13 62 AASVOLD Kristian NOR NOR 10’01″11 33″
14 52 NYCH Artem RUS RUS 10’02″67 34″
15 83 SÜBEMILCH Eric GER GER 10’02″71 ‘ ‘
16 31 RATZELL Gregory USA USA 10’03″99 35″
17 106 *SCHNEITER Matteo SUI SUI 10’04″38 36″
18 156 TURCHI Luc LUX LUX 10’04″72 ‘ ‘
19 13 *FABRE Etienne FRA FRA 10’05″91 37″
20 134 BURKE Jack CAN CAN 10’06″35 38″
21 15 JOURNIAUX Axel FRA FRA 10’06″76 ‘ ‘
22 53 KOMIN Aleksandr RUS RUS 10’08″48 40″
23 136 *JAMIESON Adam CAN CAN 10’09″11 41″
24 82 KRAUSS Aaron GER GER 10’09″13 ‘ ‘
25 161 MARTINGIL César POR POR 10’09″51 ‘ ‘
26 36 *BINATENA Diego USA USA 10’09″55 ‘ ‘
27 133 ELLIOTT William CAN CAN 10’10″11 42″
28 61 *HALVORSEN Kristoffer NOR NOR 10’10″35 ‘ ‘
29 34 *VEENBAAS Seth USA USA 10’10″77 ‘ ‘
30 132 *LAPOINTE Félix CAN CAN 10’10″80 ‘ ‘
31 46 HONIGH Nino NED NED 10’11″11 43″
32 121 NIDADZIRAU Maksim BLR BLR 10’14″04 46″
33 135 MACKINNON Sean CAN CAN 10’15″03 47″
34 195 COVALCIUC Andrei MX1 MDA 10’16″42 48″
35 45 GUNST Davy NED NED 10’17″06 49″
36 125 HARAKHAVIK Uladzimir BLR BLR 10’17″39 ‘ ‘
37 33 O’NEAL Max USA USA 10’17″45 ‘ ‘
38 51 KOBERNYAK Evgeny RUS RUS 10’17″98 ‘ ‘
39 16 SAUVAGE Paul FRA FRA 10’18″32 50″
40 43 DE JONG Jaap NED NED 10’18″67 ‘ ‘
41 22 VERSTREPEN Dries BEL BEL 10’19″22 51″
42 55 CHIRKOV Ilia RUS RUS 10’19″51 ‘ ‘
43 1 ANDERSEN Rune AlmindsDoEN DEN 10’19″81 ‘ ‘
44 164 MANSILHAS Fábio POR POR 10’19″91 ‘ ‘
45 181 HARAG Tomas SVK SVK 10’20″06 52″
46 32 HOUGH Charlie USA USA 10’20″31 ‘ ‘
47 193 TIVANI PEREZ German NicMoXla1s ARG 10’21″56 53″
48 75 KRZYWDA Patryk POL POL 10’21″72 ‘ ‘
49 21 ALLEGAERT Piet BEL BEL 10’22″08 54″
50 25 *MENTEN Milan BEL BEL 10’23″29 55″
51 104 *KUNZ Cyrill SUI SUI 10’25″92 57″
52 74 SZELAG Gracjan POL POL 10’26″28 58″
53 64 SKAARSETH Anders NOR NOR 10’27″73 59″
54 3 *WALLIN Rasmus Bogh DEN DEN 10’29″28 01’01”
55 63 THEODORSEN Petter NOR NOR 10’30″44 01’02”
56 183 *BELLAN Juraj SVK SVK 10’30″63 ‘ ‘
57 101 *BUSSARD Dimitri SUI SUI 10’31″82 01’03”
58 123 YANACHKIN Uladzislau BLR BLR 10’33″85 01’05”
59 84 NOWAK Florian GER GER 10’34″11 01’06”
60 6 LANDER Alexander DEN DEN 10’34″96 ‘ ‘
61 113 *VENTER Ivan RSA RSA 10’37″06 01’09”
62 85 KÖNIG Marco GER GER 10’37″21 ‘ ‘
63 173 VOMÁCKO Václav CZE CZE 10’37″59 ‘ ‘
64 12 BONNAMOUR Franck FRA FRA 10’39″21 01’11”
65 144 PODANS Andrejs LAT LAT 10’39″44 ‘ ‘
66 115 JOOSTE Christiaan RSA RSA 10’41″10 01’13”
67 145 SARKANS Raivis LAT LAT 10’41″42 ‘ ‘
68 66 ABRAHAMSEN Jonas NOR NOR 10’44″77 01’16”
69 153 HAAS Leonard LUX LUX 10’44″95 ‘ ‘
70 194 PITA BOLANOS Cristian MX1 ECU 10’45″74 01’17”
71 166 GUERREIRO Bernardo POR POR 10’46″75 01’18”
72 182 DUBEN Martin SVK SVK 10’48″01 01’20”
73 91 MANSOURI AbderrahmaneALG ALG 10’50″15 01’22”
74 162 RIBEIRO David POR POR 10’51″19 01’23”
75 102 *KRÄHEMANN Raphaël SUI SUI 10’52″18 01’24”
76 131 PINEDA Hendrik CAN CAN 10’52″75 ‘ ‘
77 65 SYLTA Marius NOR NOR 10’53″24 01’25”
78 112 *MAIN Kent RSA RSA 10’57″64 01’29”
79 191 *ROUGIER-LAGANE GregoMrXy1 MRI 11’00″14 01’32”
80 155 *VALVASAORI Larry LUX LUX 11’06″67 01’38”
81 176 *GRUBER Pavel CZE CZE 11’10″88 01’42”
82 142 *JIRGENSONS Karlis LAT LAT 11’13″80 01’45”
83 175 *ŠIPOŠ Marek CZE CZE 11’14″32 01’46”
84 171 *BECHYNE Matej CZE CZE 11’16″97 01’48”
85 163 SILVA Xavier POR POR 11’19″19 01’51”
86 165 *PEREIRA João POR POR 11’22″97 01’54”
87 56 NEMYKIN Danil RUS RUS 11’24″35 01’56”
88 35 AIKEN Tim USA USA 11’32″92 02’04”
89 143 RIEKSTINS Janis LAT LAT 11’36″97 02’08”
90 141 *BELEVICS Arturs LAT LAT 11’37″27 02’09”

Limit czasu:
91 152 *WEBER Luc LUX LUX 11’56″16 02’28”

Klasyfikacja generalna :
1 41 VAN DER POEL Mathieu NED NED les 114,2 km en 2h45’10” (moy. 41,485 km/h)
2 126 RIABUSHENKO AleksandrBLR BLR 2h45’25” 15″
3 11 CAVAGNA Rémi FRA FRA 2h45’32” 22″
4 14 GESBERT Elie FRA FRA 2h46’01” 51″
5 42 OOMEN Sam NED NED ‘ ‘ ‘ ‘
6 52 NYCH Artem RUS RUS 2h46’17” 01’07”
7 134 BURKE Jack CAN CAN 2h46’21” 01’11”
8 136 *JAMIESON Adam CAN CAN 2h46’24” 01’14”
9 36 *BINATENA Diego USA USA ‘ ‘ ‘ ‘
10 133 ELLIOTT William CAN CAN 2h46’25” 01’15”
11 61 *HALVORSEN Kristoffer NOR NOR ‘ ‘ ‘ ‘
12 15 JOURNIAUX Axel FRA FRA 2h46’27” 01’17”
13 135 MACKINNON Sean CAN CAN 2h46’30” 01’20”
14 45 GUNST Davy NED NED 2h46’32” 01’22”
15 16 SAUVAGE Paul FRA FRA 2h46’33” 01’23”
16 43 DE JONG Jaap NED NED ‘ ‘ ‘ ‘
17 32 HOUGH Charlie USA USA 2h46’35” 01’25”
18 21 ALLEGAERT Piet BEL BEL 2h46’37” 01’27”
19 74 SZELAG Gracjan POL POL 2h46’41” 01’31”
20 64 SKAARSETH Anders NOR NOR 2h46’42” 01’32”
21 12 BONNAMOUR Franck FRA FRA 2h46’43” 01’33”
22 3 *WALLIN Rasmus Bogh DEN DEN 2h46’44” 01’34”
23 63 THEODORSEN Petter NOR NOR 2h46’51” 01’41”
24 65 SYLTA Marius NOR NOR 2h47’08” 01’58”
25 75 KRZYWDA Patryk POL POL 2h50’24” 05’14”
26 13 *FABRE Etienne FRA FRA 2h50’31” 05’21”
27 46 HONIGH Nino NED NED 2h50’37” 05’27”
28 44 KRUL Stef NED NED 2h50’39” 05’29”
29 22 VERSTREPEN Dries BEL BEL 2h50’42” 05’32”
30 25 *MENTEN Milan BEL BEL 2h50’46” 05’36”
31 81 MATTHEIS Oliver GER GER 2h50’59” 05’49”
32 86 AUERBACHER Adrian GER GER 2h51’08” 05’58”
33 1 ANDERSEN Rune AlmindsDoEN DEN 2h51’10” 06’00”
34 33 O’NEAL Max USA USA 2h51’11” 06’01”
35 92 BECHLAGHEM AbderrahmAaLnGe ALG 2h51’16” 06’06”
36 62 AASVOLD Kristian NOR NOR 2h51’18” 06’08”
37 83 SÜBEMILCH Eric GER GER 2h51’19” 06’09”
38 82 KRAUSS Aaron GER GER 2h51’26” 06’16”
39 132 *LAPOINTE Félix CAN CAN 2h51’27” 06’17”
40 53 KOMIN Aleksandr RUS RUS 2h51’31” 06’21”
41 164 MANSILHAS Fábio POR POR 2h51’36” 06’26”
42 104 *KUNZ Cyrill SUI SUI 2h51’42” 06’32”
43 162 RIBEIRO David POR POR 2h51’43” 06’33”
44 183 *BELLAN Juraj SVK SVK 2h51’47” 06’37”
45 84 NOWAK Florian GER GER 2h51’51” 06’41”
46 144 PODANS Andrejs LAT LAT 2h51’56” 06’46”
47 66 ABRAHAMSEN Jonas NOR NOR 2h52’01” 06’51”
48 56 NEMYKIN Danil RUS RUS 2h52’24” 07’14”
49 142 *JIRGENSONS Karlis LAT LAT 2h52’30” 07’20”
50 163 SILVA Xavier POR POR 2h52’36” 07’26”
51 165 *PEREIRA João POR POR 2h52’43” 07’33”
52 31 RATZELL Gregory USA USA ‘ ‘ ‘ ‘
53 73 PALUTA Michal POL POL 2h52’44” 07’34”
54 72 KONWA Piotr POL POL 2h52’49” 07’39”
55 35 AIKEN Tim USA USA 2h52’53” 07’43”
56 23 *LEYSEN Senne BEL BEL 2h53’02” 07’52”
57 106 *SCHNEITER Matteo SUI SUI 2h53’08” 07’58”
58 156 TURCHI Luc LUX LUX ‘ ‘ ‘ ‘
59 161 MARTINGIL César POR POR 2h53’09” 07’59”
60 34 *VEENBAAS Seth USA USA 2h53’14” 08’04”
61 121 NIDADZIRAU Maksim BLR BLR 2h53’18” 08’08”
62 125 HARAKHAVIK Uladzimir BLR BLR 2h53’21” 08’11”
63 193 TIVANI PEREZ German NicMolXa1s ARG ‘ ‘ ‘ ‘
64 51 KOBERNYAK Evgeny RUS RUS ‘ ‘ ‘ ‘
65 55 CHIRKOV Ilia RUS RUS 2h53’23” 08’13”
66 181 HARAG Tomas SVK SVK 2h53’24” 08’14”
67 194 PITA BOLANOS Cristian MX1 ECU 2h53’25” 08’15”
68 123 YANACHKIN Uladzislau BLR BLR 2h53’37” 08’27”
69 6 LANDER Alexander DEN DEN 2h53’38” 08’28”
70 113 *VENTER Ivan RSA RSA 2h53’41” 08’31”
71 85 KÖNIG Marco GER GER ‘ ‘ ‘ ‘
72 145 SARKANS Raivis LAT LAT ‘ ‘ ‘ ‘
73 173 VOMÁCKO Václav CZE CZE ‘ ‘ ‘ ‘
74 115 JOOSTE Christiaan RSA RSA 2h53’45” 08’35”
75 101 *BUSSARD Dimitri SUI SUI 2h53’47” 08’37”
76 153 HAAS Leonard LUX LUX 2h53’48” 08’38”
77 166 GUERREIRO Bernardo POR POR 2h53’50” 08’40”
78 182 DUBEN Martin SVK SVK 2h53’52” 08’42”
79 91 MANSOURI AbderrahmaneALG ALG 2h53’54” 08’44”
80 102 *KRÄHEMANN Raphaël SUI SUI 2h53’56” 08’46”
81 131 PINEDA Hendrik CAN CAN ‘ ‘ ‘ ‘
82 112 *MAIN Kent RSA RSA 2h53’57” 08’47”
83 155 *VALVASAORI Larry LUX LUX 2h54’10” 09’00”
84 176 *GRUBER Pavel CZE CZE 2h54’14” 09’04”
85 175 *ŠIPOŠ Marek CZE CZE 2h54’18” 09’08”
86 171 *BECHYNE Matej CZE CZE 2h54’20” 09’10”
87 143 RIEKSTINS Janis LAT LAT 2h54’40” 09’30”
88 141 *BELEVICS Arturs LAT LAT 2h54’41” 09’31”
89 195 COVALCIUC Andrei MX1 MDA 3h00’11” 15’01”
90 191 *ROUGIER-LAGANE GregoMryX1 MRI 3h01’35” 16’25”

Foto: Robert Słupik

Andrzej

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments