Gracjan SzelągHolender Mathieu Van der Poel otworzył rywalizację w zaliczanym do cyklu Pucharu Narodów juniorów wyścigu Trophée Centre Morbihan. Na 11. miejscu znalazł się Gracjan Szeląg.

Pierwszy odcinek francuskiej etapówki to pagórkowata przeprawa z Elven do Ploërmel Communauté o długości 107. kilometrów. Aktywni na trasie byli reprezentanci Polski, a zwłaszcza Gracjan Szeląg i Patryk Krzywda, którzy zdobywali punkty na lotnych i górskich premiach.

Na mecie jako pierwszy zameldował się duet: Mathieu Van der Poel oraz Aleksandr Riabushenko (Białoruś). Lepszy okazał się zawodnik z Beneluksu i to on założył koszulkę lidera. 37. sekund stracił Francuz Rémi Cavagna. Szeląg przyjechał w kolejnej grupce ze stratą 48. sekund i zajął jedenaste miejsce.

Wyniki:

1 VAN DER POEL Mathieu NED NED les 107 km en 2h35’27” (moy. 41,299 km/h)
2 RIABUSHENKO Aleksandr BLR BLR ‘ ‘
3 CAVAGNA Rémi FRA FRA 37″
4 BONNAMOUR Franck FRA FRA ‘ ‘
5 *HALVORSEN Kristoffer NOR NOR 48″
6 ELLIOTT William CAN CAN ‘ ‘
7 ALLEGAERT Piet BEL BEL ‘ ‘
8 *WALLIN Rasmus Bogh DEN DEN ‘ ‘
9 SAUVAGE Paul FRA FRA ‘ ‘
10 GUNST Davy NED NED ‘ ‘
11 SZELAG Gracjan POL POL ‘ ‘        
12 NYCH Artem RUS RUS ‘ ‘
13 *BINATENA Diego USA USA ‘ ‘
14 GESBERT Elie FRA FRA ‘ ‘
15 MACKINNON Sean CAN CAN ‘ ‘
16 BURKE Jack CAN CAN ‘ ‘
17 *JAMIESON Adam CAN CAN ‘ ‘
18 DE JONG Jaap NED NED ‘ ‘
19 SYLTA Marius NOR NOR ‘ ‘
20 SKAARSETH Anders NOR NOR ‘ ‘
21 HOUGH Charlie USA USA ‘ ‘
22 OOMEN Sam NED NED 54″
23 JOURNIAUX Axel FRA FRA ‘ ‘
24 THEODORSEN Petter NOR NOR ‘ ‘
25 KRZYWDA Patryk POL POL 04’36”         
26 VERSTREPEN Dries BEL BEL 04’56”
27 *MENTEN Milan BEL BEL ‘ ‘
28 *FABRE Etienne FRA FRA 04’59”
29 HONIGH Nino NED NED ‘ ‘
30 ANDERSEN Rune Almindso DEN DEN 05’24”
31 KRUL Stef NED NED 05’25”
32 RIBEIRO David POR POR ‘ ‘
33 O’NEAL Max USA USA 05’27”
34 NEMYKIN Danil RUS RUS 05’33”
35 AUERBACHER Adrian GER GER 05’50”
36 MANSILHAS Fábio POR POR ‘ ‘
37 *BELLAN Juraj SVK SVK ‘ ‘
38 *KUNZ Cyrill SUI SUI ‘ ‘
39 MATTHEIS Oliver GER GER ‘ ‘
40 *JIRGENSONS Karlis LAT LAT ‘ ‘
41 NOWAK Florian GER GER ‘ ‘
42 KRAUSS Aaron GER GER ‘ ‘
43 PODANS Andrejs LAT LAT ‘ ‘
44 AASVOLD Kristian NOR NOR ‘ ‘
45 ABRAHAMSEN Jonas NOR NOR ‘ ‘
46 BECHLAGHEM AbderrahmanAeLG ALG ‘ ‘
47 SILVA Xavier POR POR ‘ ‘
48 *LAPOINTE Félix CAN CAN ‘ ‘
49 SÜBEMILCH Eric GER GER ‘ ‘
50 AIKEN Tim USA USA 05’54”
51 *PEREIRA João POR POR ‘ ‘
52 KOMIN Aleksandr RUS RUS 05’56”
53 PITA BOLANOS Cristian MX1 ECU 07’13”
54 RATZELL Gregory USA USA ‘ ‘
55 MARTINGIL César POR POR 07’33”
56 TIVANI PEREZ German NicolaMsX1 ARG ‘ ‘
57 SARKANS Raivis LAT LAT ‘ ‘
58 *MAIN Kent RSA RSA ‘ ‘
59 PALUTA Michal POL POL 07’37”         
60 DUBEN Martin SVK SVK ‘ ‘
61 LANDER Alexander DEN DEN ‘ ‘
62 HARAKHAVIK Uladzimir BLR BLR ‘ ‘
63 *LEYSEN Senne BEL BEL ‘ ‘
64 KÖNIG Marco GER GER ‘ ‘
65 PINEDA Hendrik CAN CAN ‘ ‘
66 *VALVASAORI Larry LUX LUX ‘ ‘
67 KOBERNYAK Evgeny RUS RUS ‘ ‘
68 YANACHKIN Uladzislau BLR BLR ‘ ‘
69 *SCHNEITER Matteo SUI SUI ‘ ‘
70 *BECHYNE Matej CZE CZE ‘ ‘
71 RIEKSTINS Janis LAT LAT ‘ ‘
72 VOMÁCKO Václav CZE CZE ‘ ‘
73 *VENTER Ivan RSA RSA ‘ ‘
74 HAAS Leonard LUX LUX ‘ ‘
75 *WEBER Luc LUX LUX ‘ ‘
76 *VEENBAAS Seth USA USA ‘ ‘
77 *GRUBER Pavel CZE CZE ‘ ‘
78 MANSOURI Abderrahmane ALG ALG ‘ ‘
79 KONWA Piotr POL POL ‘ ‘        
80 CHIRKOV Ilia RUS RUS ‘ ‘
81 GUERREIRO Bernardo POR POR ‘ ‘
82 TURCHI Luc LUX LUX ‘ ‘
83 *BELEVICS Arturs LAT LAT ‘ ‘
84 *ŠIPOŠ Marek CZE CZE ‘ ‘
85 *KRÄHEMANN Raphaël SUI SUI ‘ ‘
86 HARAG Tomas SVK SVK ‘ ‘
87 JOOSTE Christiaan RSA RSA ‘ ‘
88 NIDADZIRAU Maksim BLR BLR ‘ ‘
89 *BUSSARD Dimitri SUI SUI 07’49”
90 COVALCIUC Andrei MX1 MDA 14’28”
91 *ROUGIER-LAGANE GregoryMX1 MRI 15’08”

Limit czasu :   
BØNLYKKE Marcus DEN DEN 3h01’01” 25’34”
*BAMBA Karamoko MX1 CIV 3h03’40” 28’13”
*HUYNH-THANH Tung MX1 VIE 3h03’40” ‘ ‘

Wycofani :          
*LINDEROD Mathias DEN DEN
SEROP-LARSEN Andréas DEN DEN
*WARLOP Jordi BEL BEL
*PLOVIE Wiebren BEL BEL
MINCHENKO Igor RUS RUS
*GUTEK Mikolaj POL POL           
*BENYOUB Zoheir ALG ALG
AMARI Hichem ALG ALG
FELLAH Abdelghani ALG ALG
LANDJAS Alla Eddine ALG ALG
KRUMMENACHER David SUI SUI
NEF Stephan SUI SUI
VAN ASWEGEN Juandre RSA RSA
*DE BOD Stefan RSA RSA
COETZER Marchelle RSA RSA
*ZHYHUNOU Dzmitry BLR BLR
STROKAU Vasili BLR BLR
*RUBLEVSKIS Aleksandrs LAT LAT
*SCHNEIDER Laurent LUX LUX
*CAMRDA Pavel CZE CZE
WALA Jan CZE CZE
*BASKA Denis SVK SVK
HOLOMEK Milan SVK SVK
MICUDA Simon SVK SVK

Klasyfikacja punktowa :    
1 VAN DER POEL Mathieu NED NED 25 pts
2 RIABUSHENKO Aleksandr BLR BLR 20
3 CAVAGNA Rémi FRA FRA 16
4 BONNAMOUR Franck FRA FRA 14
5 HALVORSEN Kristoffer NOR NOR 12
6 ELLIOTT William CAN CAN 10
7 ALLEGAERT Piet BEL BEL 9
8 WALLIN Rasmus Bogh DEN DEN 8
9 SAUVAGE Paul FRA FRA 7
10 GUNST Davy NED NED 6
11 SZELAG Gracjan POL POL 5         
12 NYCH Artem RUS RUS 4
13 BINATENA Diego USA USA 3
14 GESBERT Elie FRA FRA 2
15 MACKINNON Sean CAN CAN 1

Klasyfikacja aktywnych :   
1 RIABUSHENKO Aleksandr BLR BLR 8 pts
2 GUNST Davy NED NED 8
3 WALLIN Rasmus Bogh DEN DEN 2
4 SZELAG Gracjan POL POL 2         
5 THEODORSEN Petter NOR NOR 1
6 KRZYWDA Patryk POL POL 1

Klasyfikacja najlepszego górala :        
1 RIABUSHENKO Aleksandr BLR BLR 16 pts
2 VAN DER POEL Mathieu NED NED 14
3 SZELAG Gracjan POL POL 6         
4 GUNST Davy NED NED 5
5 CAVAGNA Rémi FRA FRA 4
6 BONNAMOUR Franck FRA FRA 1
7 KRZYWDA Patryk POL POL 1

Pierwszoroczni juniorzy :
1 HALVORSEN Kristoffer NOR NOR les 107 km en 2h36’15”
2 WALLIN Rasmus Bogh DEN DEN ‘ ‘
3 BINATENA Diego USA USA ‘ ‘
4 JAMIESON Adam CAN CAN ‘ ‘
5 MENTEN Milan BEL BEL 04’08”
6 FABRE Etienne FRA FRA 04’11”
7 BELLAN Juraj SVK SVK 05’02”
8 KUNZ Cyrill SUI SUI ‘ ‘
9 JIRGENSONS Karlis LAT LAT ‘ ‘
10 LAPOINTE Félix CAN CAN ‘ ‘
11 PEREIRA João POR POR 05’06”
12 MAIN Kent RSA RSA 06’45”
13 LEYSEN Senne BEL BEL 06’49”
14 VALVASAORI Larry LUX LUX ‘ ‘
15 SCHNEITER Matteo SUI SUI ‘ ‘
16 BECHYNE Matej CZE CZE ‘ ‘
17 VENTER Ivan RSA RSA ‘ ‘
18 WEBER Luc LUX LUX ‘ ‘
19 VEENBAAS Seth USA USA ‘ ‘
20 GRUBER Pavel CZE CZE ‘ ‘
21 BELEVICS Arturs LAT LAT ‘ ‘
22 ŠIPOŠ Marek CZE CZE ‘ ‘
23 KRÄHEMANN Raphaël SUI SUI ‘ ‘
24 BUSSARD Dimitri SUI SUI 07’01”
25 ROUGIER-LAGANE Gregory MX1 MRI 14’20”

Klasyfikacja drużynowa :         
1 Pays-Bas en 7h47’57”
2 France 26″
3 Canada 48″
4 Norvège ‘  ‘
5 Etats-Unis 05’27”
6 Belgique 09’04”
7 Russie 10’41”
8 Pologne 11’25”            
9 Danemark 12’13”
10 Biélorussie 13’38”
11 Portugal 15’29”
12 Allemagne 15’54”
13 Lettonie 17’37”
14 Slovaquie 19’28”
15 Suisse ‘ ‘
16 Afrique du Sud 21’11”
17 Luxembourg 21’15”
18 République Tchèque ‘ ‘
19 Centre Mondial du Cyclisme 27’38”

 

Foto: Robert Słupik

Andrzej