Osiemnastu Polaków znalazło się na wstępnej liście startowej 70. Tour de Pologne. Oprócz najlepszych, polskich zawodników znajdują się tam takie nazwiska jak chociażby: Bradley Wiggins (Sky Team), Michele Scarponi (Lampre-Merida) oraz Fabian Cancellara (RadioShack-Leopard).
Największa kolarska impreza w naszym kraju, która znajduje się w elitarnym cyklu WorldTour rozpocznie się 27. lipca od dwóch etapów we Włoszech. Po dniu przerwy, kolumna przeniesie się do Polski. Wyścig zakończy się 3. sierpnia czasówką w Krakowie.
W składzie Omega Pharma – Quick Step, nie ma póki co Michała Kwiatkowskiego.
Wstępna lista startowa 70. Tour de Pologne:
AG2R LA MONDIALE
BAGDONAS Gediminas Lithuania
BELLETTI Manuel Italy
HUTAROVICH Yauheni Belarus
MONTAGUTI Matteo Italy
POZZOVIVO Domenico Italy
RIBLON Christophe France
ASTANA PRO TEAM
AGNOLI Valerio Italy
GRIVKO Andriy Ukraine
KANGERT Tanel Estonia
NIBALI Vincenzo Italy
TIRALONGO Paolo Italy
VANOTTI Alessandro Italy
BELKIN PROCYCLING TEAM
CLEMENT Stef Netherlands
KRUIJSWIJK Steven Netherlands
RENSHAW Mark Australia
SANCHEZ GIL Luis Leon Spain
TANNER David Australia
WAGNER Robert Germany
BMC RACING TEAM
FRANK Mathias Switzerland
HUSHOVD Thor Norway
NERZ Dominik Germany
PHINNEY Taylor United States
PINOTTI Marco Italy
SANTAROMITA Ivan Italy
CANNONDALE
BASSO Ivan Italy
BODNAR Maciej Poland
PATERSKI Maciej Poland
RATTO Daniele Italy
SARMIENTO TUNARROSA Cayetano José Colombia
WURF Cameron Australia
CCC POLSAT POLKOWICE
HONKISZ Adrian Poland
MATYSIAK Bartlomiej Poland
MIHAYLOV Nikolay Bulgaria
MORAJKO Jacek Poland
REBELLIN Davide Italy
TACIAK Mateusz Poland
COLOMBIA
ATAPUMA HURTADO Jhon Darwin Colombia
CHALAPUD GOMEZ Robinson Eduardo Colombia
DUARTE AREVALO Fabio Andres Colombia
DUQUE Leonardo Colombia
PANTANO GOMEZ Jarlinson Colombia
QUINTERO NORENA Carlos Julian Colombia
EUSKALTEL – EUSKADI
BRAVO OIARBIDE Garikoitz Spain
IZAGUIRRE INSAUSTI Jon Spain
MESTRE Ricardo Portugal
MINGUEZ AYALA Miguel Spain
SAEZ Adrian Spain
VRECER Robert Slovenia
FDJ.FR
CASAR Sandy France
COURTEILLE Arnaud France
ELISSONDE Kenny France
LADAGNOUS Matthieu France
PINEAU Cedric France
VEIKKANEN Jussi Finland
GARMIN – SHARP
DEKKER Thomas Netherlands
HAAS Nathan Australia
HOWES Alex United States
RATHE Jacob United States
VAN SUMMEREN Johan Belgium
VON HOFF Steele Australia
KATUSHA TEAM
BELKOV Maxim Russia
CHERNETSKY Sergey Russia
GUSEV Vladimir Russia
IGNATENKO Petr Russia
SPILAK Simon Slovenia
VICIOSO ARCOS Angel Spain
LAMPRE – MERIDA
ANACONA Winner Anrew Colombia
NIEMIEC Przemyslaw Poland
SCARPONI Michele Italy
SERPA PEREZ Jose Rodolfo Colombia
STORTONI Simone Italy
ULISSI Diego Italy
LOTTO – BELISOL TEAM
BELLEMAKERS Dirk Netherlands
DE GREEF Francis Belgium
REYNES MIMO Vicente Spain
VAN DER SANDE Tosh Belgium
VANENDERT Dennis Belgium
VANENDERT Jelle Belgium
MOVISTAR TEAM
CAPECCHI Eros Italy
COBO ACEBO Juan Jose Spain
MADRAZO Ángel Spain
MORENO BAZAN Javier Spain
SZMYD Sylvester Poland
VISCONTI Giovanni Italy
OMEGA PHARMA – QUICKSTEP CYCLING TEAM
BRAMBILLA Gianluca Italy
DE WEERT Kevin Belgium
GOLAS Michal Poland
PAUWELS Serge Belgium
STYBAR Zdenek Czech Republic
VANDEWALLE Kristof Belgium
ORICA GREENEDGE
COOKE Baden Australia
DOCKER Mitchell Australia
DURBRIDGE Luke Australia
HOWARD Leigh Australia
KRUOPIS Aidis Lithuania
WEENING Pieter Netherlands
POLAND
BODNAR Lukasz Poland
CIESLIK Pawel Poland
DOMAGALSKI Karol Poland
GRADEK Kamil Poland
WISNIOWSKI Lukasz Poland
STACHOWIAK Adam Poland
RADIOSHACK LEOPARD
CANCELLARA Fabian Switzerland
HERMANS Ben Belgium
KISERLOVSKI Robert Croatia
POPOVYCH Yaroslav Ukraine
ROHREGGER Thomas Austria
SERGENT Jesse New Zealand
SKY PROCYCLING
HENAO MONTOYA Sergio Colombia
PATE Danny United States
ROWE Luke United Kingdom
SWIFT Ben United Kingdom
URAN Rigoberto Colombia
WIGGINS Bradley United Kingdom
TEAM ARGOS – SHIMANO
BARGUIL Warren France
JANSE VAN RENSBURG Reinardt South Africa
JI Cheng China
MEZGEC Luka Slovenia
PETERSON Thomas United States
PREIDLER Georg Austria
TEAM NETAPP – ENDURA
BENEDETTI Cesare Italy
HUZARSKI Bartosz Poland
KONIG Leopold Czech Republic
SCHILLINGER Andreas Germany
SCHORN Daniel Austria
VOSS Paul Germany
TEAM SAXO – TINKOFF
DUGGAN Timothy United States
MAJKA Rafael Poland
PETROV Evgeni Russia
PIRES Bruno Portugal
SŘRENSEN Chris Anker Denmark
ZAUGG Oliver Switzerland
VACANSOLEIL – DCM PRO CYCLING TEAM
BOLE Grega Slovenia
LAMMERTINK Maurits Netherlands
LINDEMAN Bertjan Netherlands
MARCZYNSKI Tomasz Poland
SELVAGGI Mirko Italy
VALLS FERRI Rafael Spain
Andrzej