Moreno MoserOsiemnastu Polaków znalazło się na wstępnej liście startowej 70. Tour de Pologne. Oprócz najlepszych, polskich zawodników znajdują się tam takie nazwiska jak chociażby: Bradley Wiggins (Sky Team), Michele Scarponi (Lampre-Merida) oraz Fabian Cancellara (RadioShack-Leopard).

Największa kolarska impreza w naszym kraju, która znajduje się w elitarnym cyklu WorldTour rozpocznie się 27. lipca od dwóch etapów we Włoszech. Po dniu przerwy, kolumna przeniesie się do Polski. Wyścig zakończy się 3. sierpnia czasówką w Krakowie.

W składzie Omega Pharma – Quick Step, nie ma póki co Michała Kwiatkowskiego.

Wstępna lista startowa 70. Tour de Pologne:

AG2R LA MONDIALE

 

BAGDONAS Gediminas Lithuania

BELLETTI Manuel Italy

HUTAROVICH Yauheni Belarus

MONTAGUTI Matteo Italy

POZZOVIVO Domenico Italy

RIBLON Christophe France

 

ASTANA PRO TEAM

 

AGNOLI Valerio Italy

GRIVKO Andriy Ukraine

KANGERT Tanel Estonia

NIBALI Vincenzo Italy

TIRALONGO Paolo Italy

VANOTTI Alessandro Italy

 

BELKIN PROCYCLING TEAM

 

CLEMENT Stef Netherlands

KRUIJSWIJK Steven Netherlands

RENSHAW Mark Australia

SANCHEZ GIL Luis Leon Spain

TANNER David Australia

WAGNER Robert Germany

 

BMC RACING TEAM

 

FRANK Mathias Switzerland

HUSHOVD Thor Norway

NERZ Dominik Germany

PHINNEY Taylor United States

PINOTTI Marco Italy

SANTAROMITA Ivan Italy

 

CANNONDALE

 

BASSO Ivan Italy

BODNAR Maciej Poland

PATERSKI Maciej Poland

RATTO Daniele Italy

SARMIENTO TUNARROSA Cayetano José Colombia

WURF Cameron Australia

 

CCC POLSAT POLKOWICE

 

HONKISZ Adrian Poland

MATYSIAK Bartlomiej Poland

MIHAYLOV Nikolay Bulgaria

MORAJKO Jacek Poland

REBELLIN Davide Italy

TACIAK Mateusz Poland

 

COLOMBIA

 

ATAPUMA HURTADO Jhon Darwin Colombia

CHALAPUD GOMEZ Robinson Eduardo Colombia

DUARTE AREVALO Fabio Andres Colombia

DUQUE Leonardo Colombia

PANTANO GOMEZ Jarlinson Colombia

QUINTERO NORENA Carlos Julian Colombia

 

EUSKALTEL – EUSKADI

 

BRAVO OIARBIDE Garikoitz Spain

IZAGUIRRE INSAUSTI Jon Spain

MESTRE Ricardo Portugal

MINGUEZ AYALA Miguel Spain

SAEZ Adrian Spain

VRECER Robert Slovenia

 

FDJ.FR

 

CASAR Sandy France

COURTEILLE Arnaud France

ELISSONDE Kenny France

LADAGNOUS Matthieu France

PINEAU Cedric France

VEIKKANEN Jussi Finland

 

GARMIN – SHARP

 

DEKKER Thomas Netherlands

HAAS Nathan Australia

HOWES Alex United States

RATHE Jacob United States

VAN SUMMEREN Johan Belgium

VON HOFF Steele Australia

 

KATUSHA TEAM

 

BELKOV Maxim Russia

CHERNETSKY Sergey Russia

GUSEV Vladimir Russia

IGNATENKO Petr Russia

SPILAK Simon Slovenia

VICIOSO ARCOS Angel Spain

 

LAMPRE – MERIDA

 

ANACONA Winner Anrew Colombia

NIEMIEC Przemyslaw Poland

SCARPONI Michele Italy

SERPA PEREZ Jose Rodolfo Colombia

STORTONI Simone Italy

ULISSI Diego Italy

 

LOTTO – BELISOL TEAM

 

BELLEMAKERS Dirk Netherlands

DE GREEF Francis Belgium

REYNES MIMO Vicente Spain

VAN DER SANDE Tosh Belgium

VANENDERT Dennis Belgium

VANENDERT Jelle Belgium

 

MOVISTAR TEAM

 

CAPECCHI Eros Italy

COBO ACEBO Juan Jose Spain

MADRAZO Ángel Spain

MORENO BAZAN Javier Spain

SZMYD Sylvester Poland

VISCONTI Giovanni Italy

 

OMEGA PHARMA – QUICKSTEP CYCLING TEAM

 

BRAMBILLA Gianluca Italy

DE WEERT Kevin Belgium

GOLAS Michal Poland

PAUWELS Serge Belgium

STYBAR Zdenek Czech Republic

VANDEWALLE Kristof Belgium

 

ORICA GREENEDGE

 

COOKE Baden Australia

DOCKER Mitchell Australia

DURBRIDGE Luke Australia

HOWARD Leigh Australia

KRUOPIS Aidis Lithuania

WEENING Pieter Netherlands

POLAND

 

BODNAR Lukasz Poland

CIESLIK Pawel Poland

DOMAGALSKI Karol Poland

GRADEK Kamil Poland

WISNIOWSKI Lukasz Poland

STACHOWIAK Adam Poland

 

RADIOSHACK LEOPARD

 

CANCELLARA Fabian Switzerland

HERMANS Ben Belgium

KISERLOVSKI Robert Croatia

POPOVYCH Yaroslav Ukraine

ROHREGGER Thomas Austria

SERGENT Jesse New Zealand

 

SKY PROCYCLING

 

HENAO MONTOYA Sergio Colombia

PATE Danny United States

ROWE Luke United Kingdom

SWIFT Ben United Kingdom

URAN Rigoberto Colombia

WIGGINS Bradley United Kingdom

 

TEAM ARGOS – SHIMANO

 

BARGUIL Warren France

JANSE VAN RENSBURG Reinardt South Africa

JI Cheng China

MEZGEC Luka Slovenia

PETERSON Thomas United States

PREIDLER Georg Austria

 

TEAM NETAPP – ENDURA

 

BENEDETTI Cesare Italy

HUZARSKI Bartosz Poland

KONIG Leopold Czech Republic

SCHILLINGER Andreas Germany

SCHORN Daniel Austria

VOSS Paul Germany

 

TEAM SAXO – TINKOFF

 

DUGGAN Timothy United States

MAJKA Rafael Poland

PETROV Evgeni Russia

PIRES Bruno Portugal

SŘRENSEN Chris Anker Denmark

ZAUGG Oliver Switzerland

 

VACANSOLEIL – DCM PRO CYCLING TEAM

 

BOLE Grega Slovenia

LAMMERTINK Maurits Netherlands

LINDEMAN Bertjan Netherlands

MARCZYNSKI Tomasz Poland

SELVAGGI Mirko Italy

VALLS FERRI Rafael Spain

 

Andrzej