Sylwester Szmyd Michał KwiatkowskiEkipa Movistar podała oficjalny skład na rozpoczynającą się w sobotę 70. edycję Tour de Pologne. Pominięty w selekcji na Tour de France Sylwester Szmyd, będzie chciał pokazać się z jak najlepszej strony na włoskiej i polskiej ziemi.

Główymi “aktorami” Movistaru na Tour de Pologne powinni być Sylwester Szmyd i Giovanni Visconti. Polak jest bardzo zmotywowany, aby pokazać, że ominięcie go w składzie na Tour de France nie było dobrym pomysłem ze strony ekipy. Sylwek sporo trenował na wysokości i możemy być pewni jego dobrej dyspozycji. Visconti po bardzo udanym dla niego Giro d’Italia także powinien powalczyć w klasyfikacji generalnej, choć Włoch ma spore inklinacje do ucieczek i zwycięstw etapowych.

Bardzo mocny w ubiegłym sezonie Eros Capecchi (jeszcze w barwach Liquigas), nie może odnaleźć swojej dobrej dyspozycji. Jednak jako dobry pomocnik, Capecchi jest niezastąpiony i może wydatnie pomóc drużynie w osiągnięciu dobrego wyniku. Kolejnym solidnym zawodnikiem jest Javier Moreno Bazan, który już na początku sezonu walczył z najlepszymi na podjeździe Old Willunga Hill podczas Santos Tour Down Under. Moreno dobrze prezentował się także w maju, kiedy wygrał Vuelta a la Comunidad de Madrid.

Swoich sił na sprinterskich etapach będzie próbował Fran Ventoso. Zawodnik nie ma na swoim koncie zwycięstwa od zdobycia koszulki mistrza kraju w 2012 roku, ale to kolarz umiejący powalczyć na finiszu. Uzupełnieniem składu będzie Angel Madrazo Ruiz, który specjalizuje się raczej w klasykach.

Skład Movistar na Tour de Pologne:
Eros Capecchi, Ángel Madrazo, Javi Moreno, Sylwester Szmyd, Fran Ventoso, Giovanni Visconti.

 

Arek Waluga