van avermaetGreg van Avermaet (BMC) po finiszu z peletonu wygrał trzeci etap wyścigu Tour de Wallonie. Belg był szybszy na kresce od swojego rodaka Toma Van Asbroeck (Topsport Vlaanderen – Baloise),a trzeci był  Luksemburczyk Jean-Pierre Drucker (Accent Jobs – Wanty). Liderem jest nadal Alexandr Kolobnev (Katusha).

Trzeci etap wyścigu liczył 168,5 km i prowadził z Beaufays do Bastogne. Przed kolarzami były 3 górskie premie, ale należało się spodziewać raczej finiszu z dużej grupy.

Cały dzisiejszy etap był naszpikowany atakami kolarzy. Swoich sił próbowali między innymi Juan Manuel Garate (Belkin), Jurgen Van de Walle (Lotto Belisol), a później Marco Marcato (Vacansoleil – DCM), Daniel Oss (BMC) i Stijn Devolder (Radioshack-Leopard). Jednak każda akcja była kasowana przez ekipę lidera, Katushę.

Ostatecznie doszło do finiszu z dużej grupki, w którym najlepszy okazał się Greg van Avermaet (BMC). Głównie dzięki świetnej pomocy Daniela Ossa, Belg mógł się cieszyć z pierwszego zwycięstwa od 2011 roku. Drugi był Tom Van Asbroeck (Topsport Vlaanderen – Baloise), a trzecie miejsce zajął Jean-Pierre Drucker (Accent Jobs – Wanty). Liderem jest nadal Alexandr Kolobnev (Katusha).

Wyniki:

1 Greg Van Avermaet (Bel) Bmc Racing Team 4:14:53

2 Tom Van Asbroeck (Bel) Topsport Vlaanderen – Baloise

3 Jean-Pierre Drucker (Lux) Accent Jobs – Wanty

4 Daniel Oss (Ita) Bmc Racing Team

5 Paul Martens (Ger) Belkin-Pro Cycling Team

6 Maxime Vantomme (Bel) Crelan – Euphony

7 Romain Feillu (Fra) Vacansoleil-Dcm Pro Cycling Team

8 Anthony Roux (Fra) Fdj.Fr

9 Nico Sijmens (Bel) Cofidis, Solutions Credits

10 Michel Kreder (Ned) Garmin Sharp

11 Laurent Evrard (Bel) Wallonie – Bruxelles

12 Gregory Habeaux (Bel) Accent Jobs – Wanty

13 Marco Marcato (Ita) Vacansoleil-Dcm Pro Cycling Team

14 Laurens De Vreese (Bel) Topsport Vlaanderen – Baloise

15 Jan Ghyselinck (Bel) Cofidis, Solutions Credits

16 Ben Hermans (Bel) Radioshack Leopard

17 Frantisek Rabon (Cze) Omega Pharma – Quick-Step Cycling Team

18 Bjorn Thurau (Ger) Team Europcar

19 Ben Gastauer (Lux) Ag2R La Mondiale

20 Anthony Geslin (Fra) Fdj.Fr

21 Caleb Fairly (USA) Garmin Sharp

22 Jelle Vanendert (Bel) Lotto Belisol

23 Taylor Phinney (USA) Bmc Racing Team

24 Olivier Chevalier (Bel) Wallonie – Bruxelles

25 Gert Dockx (Bel) Lotto Belisol

26 Tom Jelte Slagter (Ned) Belkin-Pro Cycling Team

27 Tim Declercq (Bel) Topsport Vlaanderen – Baloise

28 Alexandr Kolobnev (Rus) Katusha

29 Jurgen Van De Walle (Bel) Lotto Belisol

30 Stijn Devolder (Bel) Radioshack Leopard

31 Tristan Valentin (Fra) Cofidis, Solutions Credits

32 Tiago Machado (Por) Radioshack Leopard

33 Tim Wellens (Bel) Lotto Belisol

34 Kristof Vandewalle (Bel) Omega Pharma – Quick-Step Cycling Team

35 Dries Devenyns (Bel) Omega Pharma – Quick-Step Cycling Team

36 Nick Nuyens (Bel) Garmin Sharp

37 Pieter Serry (Bel) Omega Pharma – Quick-Step Cycling Team

38 Benoît Vaugrenard (Fra) Fdj.Fr

39 Laurent Pichon (Fra) Fdj.Fr

40 Giampaolo Caruso (Ita) Katusha

41 Marc Goos (Ned) Belkin-Pro Cycling Team

42 Bob Jungels (Lux) Radioshack Leopard

43 Grégory Rast (Swi) Radioshack Leopard

44 Yannick Eijssen (Bel) Bmc Racing Team

45 Thomas Degand (Bel) Accent Jobs – Wanty 0:00:38

46 Nicolas Vogondy (Fra) Accent Jobs – Wanty 0:02:59

47 Romain Zingle (Bel) Cofidis, Solutions Credits 0:06:46

48 Edwig Cammaerts (Bel) Cofidis, Solutions Credits

49 Florent Barle (Fra) Cofidis, Solutions Credits

50 Reinier Honig (Ned) Crelan – Euphony

51 Jonas Vangenechten (Bel) Lotto Belisol

52 Quentin Bertholet (Bel) Wallonie – Bruxelles

53 Christophe Premont (Bel) Crelan – Euphony

54 Boris Dron (Bel) Wallonie – Bruxelles

55 Robert Hunter (RSA) Garmin Sharp

56 Giacomo Nizzolo (Ita) Radioshack Leopard

57 Loic Pestiaux (Bel) Color Code – Biowanze

58 Vincent Jerome (Fra) Team Europcar

59 Serge De Wortelaer (Bel) Color Code – Biowanze

60 Tyler Farrar (USA) Garmin Sharp

61 Yoann Offredo (Fra) Fdj.Fr

62 Frederik Veuchelen (Bel) Vacansoleil-Dcm Pro Cycling Team

63 Willem Wauters (Bel) Vacansoleil-Dcm Pro Cycling Team

64 Tom Boonen (Bel) Omega Pharma – Quick-Step Cycling Team

65 Klaas Lodewyck (Bel) Bmc Racing Team

66 Danilo Hondo (Ger) Radioshack Leopard

67 Juan Manuel Garate (Spa) Belkin-Pro Cycling Team

68 Jack Bobridge (Aus) Belkin-Pro Cycling Team

69 Mikhail Ignatyev (Rus) Katusha

70 Julian Kern (Ger) Ag2R La Mondiale

71 Rinaldo Nocentini (Ita) Ag2R La Mondiale

72 Davide Appollonio (Ita) Ag2R La Mondiale

73 Tony Hurel (Fra) Team Europcar

74 Angelo Tulik (Fra) Team Europcar

75 Klaas Sys (Bel) Crelan – Euphony

76 Raymond Kreder (Ned) Garmin Sharp

77 Jens Debusschere (Bel) Lotto Belisol

78 Wesley Kreder (Ned) Vacansoleil-Dcm Pro Cycling Team

79 Nikolas Maes (Bel) Omega Pharma – Quick-Step Cycling Team

80 Thomas Wertz (Bel) Color Code – Biowanze

81 Arnaud Demare (Fra) Fdj.Fr

82 Julien Berard (Fra) Ag2R La Mondiale

83 Jérôme Gilbert (Bel) Accent Jobs – Wanty 0:12:02

84 Kenny De Haes (Bel) Lotto Belisol

85 Gert Joeaar (Est) Cofidis, Solutions Credits

86 Valentin Iglinskiy (Kaz) Ag2R La Mondiale

87 Michael Van Staeyen (Bel) Topsport Vlaanderen – Baloise

88 Lloyd Mondory (Fra) Ag2R La Mondiale

89 Jelle Wallays (Bel) Topsport Vlaanderen – Baloise

90 Stijn Steels (Bel) Crelan – Euphony

91 Alexander Porsev (Rus) Katusha

92 Boris Vallee (Bel) Color Code – Biowanze

93 Laurent Mangel (Fra) Fdj.Fr

94 Gilles Devillers (Bel) Crelan – Euphony

95 Bryan Coquard (Fra) Team Europcar

96 Stijn Vandenbergh (Bel) Omega Pharma – Quick-Step Cycling Team

97 Alexandre Pichot (Fra) Team Europcar

98 Franck Bouyer (Fra) Team Europcar

99 Maxime Anciaux (Bel) Wallonie – Bruxelles

100 Sébastien Delfosse (Bel) Crelan – Euphony

101 Maxim Belkov (Rus) Katusha

102 Antoine Demoitie (Bel) Wallonie – Bruxelles

103 Tom Dernies (Bel) Wallonie – Bruxelles

104 Luca Paolini (Ita) Katusha 0:12:10

105 Jetse Bol (Ned) Belkin-Pro Cycling Team 0:16:53

106 Ludwig De Winter (Bel) Color Code – Biowanze

107 Alex Rasmussen (Den) Garmin Sharp

108 Sebastian Lander (Den) Bmc Racing Team

109 Florent Mottet (Bel) Color Code – Biowanze

110 Kenny Robert Van Hummel (Ned) Vacansoleil-Dcm Pro Cycling Team

111 Jerome Kerf (Bel) Color Code – Biowanze

112 Kevin Van Melsen (Bel) Accent Jobs – Wanty

113 Pim Ligthart (Ned) Vacansoleil-Dcm Pro Cycling Team

114 Pieter Vanspeybrouck (Bel) Topsport Vlaanderen – Baloise

115 Dennis Van Winden (Ned) Belkin-Pro Cycling Team

116 Rudiger Selig (Ger) Katusha

117 Danilo Napolitano (Ita) Accent Jobs – Wanty

Klasyfikacja generalna:

1 Alexandr Kolobnev (Rus) Katusha 13:42:36

2 Anthony Geslin (Fra) Fdj.Fr 0:00:06

3 Stijn Devolder (Bel) Radioshack Leopard 0:00:18

4 Greg Van Avermaet (Bel) Bmc Racing Team 0:00:22

5 Bjorn Thurau (Ger) Team Europcar 0:00:28

6 Jean-Pierre Drucker (Lux) Accent Jobs – Wanty 0:00:31

7 Tim Wellens (Bel) Lotto Belisol

8 Laurens De Vreese (Bel) Topsport Vlaanderen – Baloise 0:00:32

9 Marco Marcato (Ita) Vacansoleil-Dcm Pro Cycling Team 0:00:33

10 Tiago Machado (Por) Radioshack Leopard

11 Anthony Roux (Fra) Fdj.Fr 0:00:35

12 Daniel Oss (Ita) Bmc Racing Team

13 Paul Martens (Ger) Belkin-Pro Cycling Team

14 Jan Ghyselinck (Bel) Cofidis, Solutions Credits

15 Laurent Evrard (Bel) Wallonie – Bruxelles

16 Nico Sijmens (Bel) Cofidis, Solutions Credits

17 Maxime Vantomme (Bel) Crelan – Euphony

18 Olivier Chevalier (Bel) Wallonie – Bruxelles

19 Gregory Habeaux (Bel) Accent Jobs – Wanty

20 Dries Devenyns (Bel) Omega Pharma – Quick-Step Cycling Team

21 Jelle Vanendert (Bel) Lotto Belisol

22 Tom Jelte Slagter (Ned) Belkin-Pro Cycling Team

23 Gert Dockx (Bel) Lotto Belisol

24 Ben Hermans (Bel) Radioshack Leopard

25 Tim Declercq (Bel) Topsport Vlaanderen – Baloise

26 Benoît Vaugrenard (Fra) Fdj.Fr

27 Pieter Serry (Bel) Omega Pharma – Quick-Step Cycling Team

28 Caleb Fairly (USA) Garmin Sharp 0:01:03

29 Ben Gastauer (Lux) Ag2R La Mondiale 0:01:07

30 Tristan Valentin (Fra) Cofidis, Solutions Credits

31 Bob Jungels (Lux) Radioshack Leopard 0:01:26

32 Thomas Degand (Bel) Accent Jobs – Wanty 0:01:41

33 Kristof Vandewalle (Bel) Omega Pharma – Quick-Step Cycling Team 0:01:46

34 Jurgen Van De Walle (Bel) Lotto Belisol 0:03:24

35 Nicolas Vogondy (Fra) Accent Jobs – Wanty 0:04:40

36 Julien Berard (Fra) Ag2R La Mondiale 0:06:55

37 Klaas Sys (Bel) Crelan – Euphony 0:07:48

38 Tom Boonen (Bel) Omega Pharma – Quick-Step Cycling Team 0:08:05

39 Nikolas Maes (Bel) Omega Pharma – Quick-Step Cycling Team 0:08:34

40 Michel Kreder (Ned) Garmin Sharp 0:08:57

41 Giampaolo Caruso (Ita) Katusha 0:10:03

42 Tom Van Asbroeck (Bel) Topsport Vlaanderen – Baloise 0:12:28

43 Laurent Mangel (Fra) Fdj.Fr 0:12:31

44 Jelle Wallays (Bel) Topsport Vlaanderen – Baloise 0:12:37

45 Marc Goos (Ned) Belkin-Pro Cycling Team 0:12:39

46 Luca Paolini (Ita) Katusha 0:12:45

47 Laurent Pichon (Fra) Fdj.Fr 0:12:46

48 Taylor Phinney (USA) Bmc Racing Team

49 Grégory Rast (Swi) Radioshack Leopard

50 Yannick Eijssen (Bel) Bmc Racing Team

51 Frantisek Rabon (Cze) Omega Pharma – Quick-Step Cycling Team 0:12:54

52 Nick Nuyens (Bel) Garmin Sharp 0:13:45

53 Boris Dron (Bel) Wallonie – Bruxelles 0:15:43

54 Romain Feillu (Fra) Vacansoleil-Dcm Pro Cycling Team 0:18:50

55 Quentin Bertholet (Bel) Wallonie – Bruxelles 0:19:17

56 Tony Hurel (Fra) Team Europcar

57 Tyler Farrar (USA) Garmin Sharp 0:19:19

58 Christophe Premont (Bel) Crelan – Euphony

59 Jonas Vangenechten (Bel) Lotto Belisol 0:19:20

60 Reinier Honig (Ned) Crelan – Euphony

61 Romain Zingle (Bel) Cofidis, Solutions Credits

62 Angelo Tulik (Fra) Team Europcar

63 Florent Barle (Fra) Cofidis, Solutions Credits 0:19:25

64 Frederik Veuchelen (Bel) Vacansoleil-Dcm Pro Cycling Team

65 Juan Manuel Garate (Spa) Belkin-Pro Cycling Team

66 Raymond Kreder (Ned) Garmin Sharp

67 Giacomo Nizzolo (Ita) Radioshack Leopard 0:19:32

68 Robert Hunter (RSA) Garmin Sharp

69 Danilo Hondo (Ger) Radioshack Leopard

70 Julian Kern (Ger) Ag2R La Mondiale

71 Mikhail Ignatyev (Rus) Katusha

72 Arnaud Demare (Fra) Fdj.Fr

73 Yoann Offredo (Fra) Fdj.Fr 0:19:53

74 Rinaldo Nocentini (Ita) Ag2R La Mondiale 0:20:20

75 Thomas Wertz (Bel) Color Code – Biowanze 0:20:21

76 Serge De Wortelaer (Bel) Color Code – Biowanze 0:21:00

77 Jack Bobridge (Aus) Belkin-Pro Cycling Team 0:21:23

78 Vincent Jerome (Fra) Team Europcar 0:23:33

79 Alexandre Pichot (Fra) Team Europcar 0:24:33

80 Sébastien Delfosse (Bel) Crelan – Euphony 0:24:36

81 Michael Van Staeyen (Bel) Topsport Vlaanderen – Baloise 0:24:37

82 Alexander Porsev (Rus) Katusha 0:24:48

83 Antoine Demoitie (Bel) Wallonie – Bruxelles

84 Gert Joeaar (Est) Cofidis, Solutions Credits

85 Maxim Belkov (Rus) Katusha

86 Stijn Vandenbergh (Bel) Omega Pharma – Quick-Step Cycling Team 0:24:51

87 Edwig Cammaerts (Bel) Cofidis, Solutions Credits 0:25:36

88 Klaas Lodewyck (Bel) Bmc Racing Team

89 Davide Appollonio (Ita) Ag2R La Mondiale

90 Loic Pestiaux (Bel) Color Code – Biowanze

91 Willem Wauters (Bel) Vacansoleil-Dcm Pro Cycling Team

92 Wesley Kreder (Ned) Vacansoleil-Dcm Pro Cycling Team

93 Jens Debusschere (Bel) Lotto Belisol

94 Jérôme Gilbert (Bel) Accent Jobs – Wanty 0:26:01

95 Tom Dernies (Bel) Wallonie – Bruxelles 0:26:11

96 Valentin Iglinskiy (Kaz) Ag2R La Mondiale 0:26:16

97 Maxime Anciaux (Bel) Wallonie – Bruxelles

98 Stijn Steels (Bel) Crelan – Euphony 0:28:17

99 Franck Bouyer (Fra) Team Europcar 0:29:01

100 Sebastian Lander (Den) Bmc Racing Team 0:29:32

101 Rudiger Selig (Ger) Katusha 0:29:39

102 Ludwig De Winter (Bel) Color Code – Biowanze 0:30:33

103 Pim Ligthart (Ned) Vacansoleil-Dcm Pro Cycling Team

104 Kenny De Haes (Bel) Lotto Belisol 0:30:52

105 Bryan Coquard (Fra) Team Europcar

106 Kevin Van Melsen (Bel) Accent Jobs – Wanty

107 Lloyd Mondory (Fra) Ag2R La Mondiale

108 Gilles Devillers (Bel) Crelan – Euphony 0:31:44

109 Boris Vallee (Bel) Color Code – Biowanze 0:35:04

110 Jetse Bol (Ned) Belkin-Pro Cycling Team 0:35:43

111 Danilo Napolitano (Ita) Accent Jobs – Wanty

112 Kenny Robert Van Hummel (Ned) Vacansoleil-Dcm Pro Cycling Team

113 Alex Rasmussen (Den) Garmin Sharp

114 Jerome Kerf (Bel) Color Code – Biowanze 0:37:11

115 Dennis Van Winden (Ned) Belkin-Pro Cycling Team 0:37:41

116 Florent Mottet (Bel) Color Code – Biowanze 0:42:54

117 Pieter Vanspeybrouck (Bel) Topsport Vlaanderen – Baloise 0:48:26

 

Foto:bettiniphoto.net

Arek Waluga