scandolaraValentina Scandolara (MCipollini-Giordana) po udanej ucieczce wygrała przedostatni etap Internationale Thüringen Rundfahrt der Frauen. Dwa następne miejsca zajęły Holenderki: Lucinda Brand (Rabobank-Liv Giant) i Adrie Visser (Boels – Dolmans Cycling Team).

W przedostatnim dniu wyścigu Internationale Thüringen Rundfahrt der Frauen panie miały do przejechania odcinek wokół Schmölln o długości 102 km. Bardzo długo na czele utrzymywała się Taylor Wiles (Team Specialized- Lululemon), ale ostateczny atak przeprowadziły jej rywalki.

10 km przed metą na samotną akcję zdecydowała się Valentina Scandolara (MCipollini-Giordana), za którą podążały dwie grupki pościgowe. Włoszka nie dała za wygraną i wpadła na metę 10 sekund przed połączonymi grupkami. Drugie miejsce zajęła Lucinda Brand (Rabobank-Liv Giant), a trzecia była Adrie Visser (Boels – Dolmans Cycling Team).

Liderka wyścigu, Emma Johansson (Orica – AIS) przyjechała w grupce pościgowej, utrzymując prowadzenie w klasyfikacji generalnej. Także Małgorzata Jasińska znalazła się w tej grupie, zajmując 17. miejsce na etapie i awansowała o kilka miejsc w GC.

Wyniki:

1 SCANDOLARA Valentina MCipollini-Giordana 16 2:45:45

2 BRAND Lucinda Rabobank-Liv Giant 11 0:10

3 VISSER Adrie Boels – Dolmans Cycling Team 6 ,,

4 GEBHARDT Elke Germany 5 ,,

5 COLLINS Emily Wiggle Honda Pro Cycling 4 ,,

6 GUDERZO Tatiana MCipollini-Giordana 2 ,,

7 ZANNER Beate Maxx Solar Stevens ,,

8 VILLUMSEN Linda Melanie Wiggle Honda Pro Cycling ,,

9 CURE Amy Australia ,,

10 BRENNAUER Lisa Team Specialized- Lululemon ,,

11 VAN DER BREGGEN Anna Sengers Ladies Cycling Team ,,

12 SCHIFF Carolin Koga Ladies Central Rhede CT ,,

13 FAHLIN Emilia Hitec Products UCK ,,

14 CARRETTA Valentina MCipollini-Giordana ,,

15 KNETEMANN Roxane Rabobank-Liv Giant ,,

16 BATAGELJ Polona Slovenia ,,

17 JASINSKA Malgorzta MCipollini-Giordana ,,

18 BECKER Charlotte Wiggle Honda Pro Cycling ,,

19 KUPFERNAGEL Hanka Germany ,,

20 SLAPPENDEL Iris Rabobank-Liv Giant ,,

21 SPRATT Amanda Orica – AIS ,,

22 GRAUS Andrea Bigla Cycling Team ,,

23 GILLOW Shara Orica – AIS ,,

24 DAAMS Jessie Boels – Dolmans Cycling Team ,,

25 SULZBERGER Grace Australia ,,

26 JOHNSEN Cecilie Gotaas Hitec Products UCK ,,

27 WILLIAMS Georgia Be Pink ,,

28 TROTMAN Reta Maxx Solar Stevens ,,

29 ARMITSTEAD Elizabeth Boels – Dolmans Cycling Team ,,

30 VAN VLEUTEN Annemiek Rabobank-Liv Giant ,,

31 JOHANSSON Emma Orica – AIS ,,

32 MAJERUS Christine Sengers Ladies Cycling Team ,,

33 BRULEE Latoya CyclelivePLUS-Zannata Ladies Team 0:54

34 WESSELHOEFT Benita Maxx Solar Stevens 0:56

35 HEATHER Taryn Australia ,,

36 KASPER Romy Boels – Dolmans Cycling Team 1:24

37 SCHNITZMEIER Ana Bianca Wiggle Honda Pro Cycling ,,

38 GUNNEWIJK Loes Orica – AIS ,,

39 ROWNEY Loren Team Specialized- Lululemon ,,

40 SMALL Carmen Team Specialized- Lululemon ,,

41 WORRACK Trixi Team Specialized- Lululemon ,,

42 DE VOCHT Liesbet Rabobank-Liv Giant ,,

43 KESSLER Nina Boels – Dolmans Cycling Team ,,

44 VAN DOORSLAER Annelies CyclelivePLUS-Zannata Ladies Team ,,

45 POLSPOEL Maaike Sengers Ladies Cycling Team ,,

46 MACLEAN Jessie Orica – AIS 4:09

47 SOEK Julia Sengers Ladies Cycling Team ,,

48 TAGLIAFERRO Marta MCipollini-Giordana ,,

49 MUNDY Jessica Australia ,,

50 ANKUDINOFF Ashlee Australia ,,

51 KöCKERLING Ronja Koga Ladies Central Rhede CT ,,

52 PINTAR Urša Slovenia ,,

53 KERN Spela Slovenia ,,

54 PAUL Stefanie Koga Ladies Central Rhede CT 4:00

55 SCHWEIZER Doris Be Pink 4:09

56 DOM Annelies CyclelivePLUS-Zannata Ladies Team 4:14

57 POHL Stephanie Germany 4:24

58 WILES Taylor Team Specialized- Lululemon 5:49

59 GASS Daniela Germany 9:48

60 KLEIN Theres Maxx Solar Stevens ,,

61 MCCONVILLE Chloe Australia ,,

62 HAMMES Kathrin Germany ,,

63 WEISS Sandra Bigla Cycling Team ,,

64 EDMONDSON Annette Orica – AIS ,,

65 ROGGEMAN Inge Sengers Ladies Cycling Team ,,

66 AUBRY Emilie Bigla Cycling Team 12:54

67 ROWSELL Joanna Wiggle Honda Pro Cycling ,,

68 OTTEN Marissa CyclelivePLUS-Zannata Ladies Team ,,

69 EGGL Elena Koga Ladies Central Rhede CT 17:07

70 NOVAK Alenka Slovenia ,,

71 KOEP Christina Koga Ladies Central Rhede CT ,,

72 ZRIMSEK Petra Be Pink ,,

73 LAMBORELLE Nathalie Bigla Cycling Team ,,

DNF SAARELAINEN Sari MCipollini-Giordana –

DNF RYAN Carla CyclelivePLUS-Zannata Ladies Team –

DNF VAN DIJK Ellen Team Specialized- Lululemon –

DNF MARTIN Lucy Boels – Dolmans Cycling Team –

DNS FENNEL Esther Koga Ladies Central Rhede CT –

Klasyfikacja generalna:

1 (1) JOHANSSON Emma Orica – AIS 14:16:28

2 (2) GILLOW Shara Orica – AIS 0:32

3 (3) BRENNAUER Lisa Team Specialized- Lululemon 1:31

4 (5) VAN DER BREGGEN Anna Sengers Ladies Cycling Team 1:35

5 (4) VILLUMSEN Linda Melanie Wiggle Honda Pro Cycling 1:36

6 (6) SPRATT Amanda Orica – AIS 1:49

7 (7) KUPFERNAGEL Hanka Germany 2:26

8 (9) BRAND Lucinda Rabobank-Liv Giant 2:43

9 (8) WILLIAMS Georgia Be Pink 2:48

10 (10) VAN VLEUTEN Annemiek Rabobank-Liv Giant 2:57

11 (11) BECKER Charlotte Wiggle Honda Pro Cycling 3:22

12 (12) KNETEMANN Roxane Rabobank-Liv Giant 3:33

13 (13) MAJERUS Christine Sengers Ladies Cycling Team 3:54

14 (14) SLAPPENDEL Iris Rabobank-Liv Giant 4:31

15 (15) CURE Amy Australia 5:27

16 (16) ZANNER Beate Maxx Solar Stevens 5:32

17 (17) SCANDOLARA Valentina MCipollini-Giordana 6:53

18 (18) GUDERZO Tatiana MCipollini-Giordana 7:21

19 (20) GRAUS Andrea Bigla Cycling Team 8:59

20 (21) SULZBERGER Grace Australia 9:06

21 (22) HEATHER Taryn Australia 9:58

22 (23) BRULEE Latoya CyclelivePLUS-Zannata Ladies Team 10:59

23 (26) ARMITSTEAD Elizabeth Boels – Dolmans Cycling Team 14:35

24 (28) COLLINS Emily Wiggle Honda Pro Cycling 14:41

25 (29) GEBHARDT Elke Germany 14:46

26 (31) CARRETTA Valentina MCipollini-Giordana 15:28

27 (25) SMALL Carmen Team Specialized- Lululemon 15:34

28 (33) DAAMS Jessie Boels – Dolmans Cycling Team 15:46

29 (34) TROTMAN Reta Maxx Solar Stevens 15:47

30 (27) WORRACK Trixi Team Specialized- Lululemon 15:50

31 (36) BATAGELJ Polona Slovenia 16:14

32 (37) JASINSKA Malgorzta MCipollini-Giordana ,,

33 (38) VISSER Adrie Boels – Dolmans Cycling Team 16:23

34 (30) ROWNEY Loren Team Specialized- Lululemon 16:26

35 (40) JOHNSEN Cecilie Gotaas Hitec Products UCK 16:56

36 (35) DE VOCHT Liesbet Rabobank-Liv Giant 17:20

37 (39) VAN DOORSLAER Annelies CyclelivePLUS-Zannata Ladies Team 18:05

38 (42) SCHIFF Carolin Koga Ladies Central Rhede CT 18:09

39 (45) GUNNEWIJK Loes Orica – AIS 19:51

40 (47) KASPER Romy Boels – Dolmans Cycling Team 20:17

41 (32) WILES Taylor Team Specialized- Lululemon 21:06

42 (41) PINTAR Urša Slovenia 21:46

43 (43) KERN Spela Slovenia 22:10

44 (44) POHL Stephanie Germany 22:28

45 (46) ANKUDINOFF Ashlee Australia 23:03

46 (49) POLSPOEL Maaike Sengers Ladies Cycling Team 24:51

47 (50) KESSLER Nina Boels – Dolmans Cycling Team 25:52

48 (56) FAHLIN Emilia Hitec Products UCK 29:37

49 (52) KöCKERLING Ronja Koga Ladies Central Rhede CT 30:51

50 (53) TAGLIAFERRO Marta MCipollini-Giordana 31:18

51 (48) GASS Daniela Germany 31:51

52 (55) SCHWEIZER Doris Be Pink 32:28

53 (60) SCHNITZMEIER Ana Bianca Wiggle Honda Pro Cycling 34:54

54 (59) MUNDY Jessica Australia 35:30

55 (61) DOM Annelies CyclelivePLUS-Zannata Ladies Team 37:52

56 (64) PAUL Stefanie Koga Ladies Central Rhede CT 38:46

57 (54) AUBRY Emilie Bigla Cycling Team 40:13

58 (58) ROWSELL Joanna Wiggle Honda Pro Cycling 43:08

59 (70) WESSELHOEFT Benita Maxx Solar Stevens 43:16

60 (62) WEISS Sandra Bigla Cycling Team 44:11

61 (63) HAMMES Kathrin Germany 44:20

62 (65) MCCONVILLE Chloe Australia 45:32

63 (71) SOEK Julia Sengers Ladies Cycling Team 46:47

64 (72) MACLEAN Jessie Orica – AIS 48:46

65 (66) NOVAK Alenka Slovenia 54:57

66 (67) KOEP Christina Koga Ladies Central Rhede CT 55:22

67 (68) ZRIMSEK Petra Be Pink 58:00

68 (69) LAMBORELLE Nathalie Bigla Cycling Team 58:33

69 (73) KLEIN Theres Maxx Solar Stevens 59:42

70 (74) ROGGEMAN Inge Sengers Ladies Cycling Team 1:00:39

71 (75) EDMONDSON Annette Orica – AIS 1:02:04

72 (76) OTTEN Marissa CyclelivePLUS-Zannata Ladies Team 1:06:45

73 (77) EGGL Elena Koga Ladies Central Rhede CT 1:13

 

Foto:bettiniphoto.net

Arek Waluga