gillowShara Gillow (Orica – AIS) zdeklasowała rywalki, wygrywając jazdę indywidualną na czas wyścigu Internationale Thüringen Rundfahrt der Frauen. Drugie miejsce zajęła Ellen van Dijk (Team Specialized- Lululemon), a trzecie Emma Johansson (Orica – AIS). Johansson utrzymała koszulkę liderki.

W czwartym dniu zmagań kobiety miały do pokonania próbę czasową na dystansie 21 km. Etap ten bardzo pozmieniał klasyfikację generalną wyścigu.

Najszybciej czasówkę pojechała mistrzyni Australii w tej specjalności, Shara Gillow (Orica – AIS). Gillow zdeklasowała rywalki, pokonując drugą na mecie Ellen van Dijk (Team Specialized- Lululemon) o 35 sekund. Dzięki tak dobremu wynikowi, zawodniczka Orica – AIS awansowała na drugie miejsce w klasyfikacji generalnej.

Koszulkę liderki utrzymała Emma Johansson (Orica – AIS), która straciła do Gillow 39 sekund i zajęła trzecie miejsce. Szwedce w generalce zostało 5 sekund przewagi nad swoją koleżanką z zespołu. Małgorzata Jasińska (MCipollini-Giordana) zajęła 37. miejsce, ze stratą 3 minut i 35 sekund. Polka spadła na 32 miejsce w klasyfikacji generalnej.

Wyniki:

1 GILLOW Shara Orica – AIS 16 28:52 43.649

2 VAN DIJK Ellen Team Specialized- Lululemon 11 0:35 42.784

3 JOHANSSON Emma Orica – AIS 6 0:39 42.688

4 GUDERZO Tatiana MCipollini-Giordana 5 0:50 42.424

5 BRENNAUER Lisa Team Specialized- Lululemon 4 0:59 42.211

6 VILLUMSEN Linda Melanie Wiggle Honda Pro Cycling 2 1:07 42.023

7 VAN DER BREGGEN Anna Sengers Ladies Cycling Team 1:19 41.745

8 SPRATT Amanda Orica – AIS 1:21 41.699

9 WILES Taylor Team Specialized- Lululemon 1:30 41.493

10 FENNEL Esther Koga Ladies Central Rhede CT 1:44 41.176

11 SMALL Carmen Team Specialized- Lululemon 1:47 41.109

12 GUNNEWIJK Loes Orica – AIS 1:48 41.087

13 WORRACK Trixi Team Specialized- Lululemon 1:59 40.843

14 KUPFERNAGEL Hanka Germany 2:04 40.733

15 COLLINS Emily Wiggle Honda Pro Cycling 2:05 40.711

16 WILLIAMS Georgia Be Pink ,, ,,

17 ARMITSTEAD Elizabeth Boels – Dolmans Cycling Team 2:12 40.558

18 GEBHARDT Elke Germany ,, ,,

19 BECKER Charlotte Wiggle Honda Pro Cycling 2:19 40.406

20 GRAUS Andrea Bigla Cycling Team 2:26 40.256

21 SULZBERGER Grace Australia 2:28 40.213

22 BRAND Lucinda Rabobank-Liv Giant 2:32 40.127

23 HEATHER Taryn Australia 2:37 40.021

24 SAARELAINEN Sari MCipollini-Giordana 2:39 39.979

25 SLAPPENDEL Iris Rabobank-Liv Giant 2:42 39.916

26 CARRETTA Valentina MCipollini-Giordana 2:49 39.769

27 KNETEMANN Roxane Rabobank-Liv Giant 2:57 39.602

28 TROTMAN Reta Maxx Solar Stevens ,, ,,

29 ROWSELL Joanna Wiggle Honda Pro Cycling ,, ,,

30 MAJERUS Christine Sengers Ladies Cycling Team ,, ,,

31 VAN VLEUTEN Annemiek Rabobank-Liv Giant 2:59 39.560

32 DAAMS Jessie Boels – Dolmans Cycling Team 3:00 39.540

33 JOHNSEN Cecilie Gotaas Hitec Products UCK 3:11 39.314

34 DE VOCHT Liesbet Rabobank-Liv Giant 3:12 39.293

35 BRULEE Latoya CyclelivePLUS-Zannata Ladies Team 3:22 39.090

36 VISSER Adrie Boels – Dolmans Cycling Team 3:33 38.869

37 JASINSKA Malgorzta MCipollini-Giordana 3:35 38.829

38 POLSPOEL Maaike Sengers Ladies Cycling Team 3:36 38.809

39 ANKUDINOFF Ashlee Australia 3:37 38.789

40 BATAGELJ Polona Slovenia 3:38 38.769

41 CURE Amy Australia 3:44 38.650

42 ZANNER Beate Maxx Solar Stevens 3:49 38.552

43 POHL Stephanie Germany 3:53 38.473

44 MCCONVILLE Chloe Australia 3:54 38.454

45 ROWNEY Loren Team Specialized- Lululemon 3:55 38.434

46 FAHLIN Emilia Hitec Products UCK 4:03 38.278

47 MACLEAN Jessie Orica – AIS 4:07 38.201

48 VAN DOORSLAER Annelies CyclelivePLUS-Zannata Ladies Team 4:08 38.182

49 KöCKERLING Ronja Koga Ladies Central Rhede CT 4:09 38.163

50 SCHWEIZER Doris Be Pink 4:12 38.105

51 SCHNITZMEIER Ana Bianca Wiggle Honda Pro Cycling 4:32 37.725

52 KESSLER Nina Boels – Dolmans Cycling Team 4:37 37.631

53 SCHIFF Carolin Koga Ladies Central Rhede CT 4:38 37.612

54 TAGLIAFERRO Marta MCipollini-Giordana 4:45 37.481

55 HAMMES Kathrin Germany 4:47 37.444

56 AUBRY Emilie Bigla Cycling Team 4:49 37.407

57 PINTAR Urša Slovenia 5:01 37.186

58 MUNDY Jessica Australia 5:09 37.041

59 KERN Spela Slovenia 5:13 36.968

60 KASPER Romy Boels – Dolmans Cycling Team 5:16 36.914

61 PAUL Stefanie Koga Ladies Central Rhede CT 5:21 36.824

62 WESSELHOEFT Benita Maxx Solar Stevens 5:24 36.770

63 KLEIN Theres Maxx Solar Stevens 5:26 36.735

64 OTTEN Marissa CyclelivePLUS-Zannata Ladies Team 5:27 36.717

65 DOM Annelies CyclelivePLUS-Zannata Ladies Team 5:34 36.592

66 EGGL Elena Koga Ladies Central Rhede CT ,, ,,

67 NOVAK Alenka Slovenia ,, ,,

68 SOEK Julia Sengers Ladies Cycling Team 5:40 36.486

69 ROGGEMAN Inge Sengers Ladies Cycling Team 5:51 36.294

70 EDMONDSON Annette Orica – AIS 5:57 36.190

71 LAMBORELLE Nathalie Bigla Cycling Team 6:07 36.017

72 WEISS Sandra Bigla Cycling Team ,, ,,

73 KOEP Christina Koga Ladies Central Rhede CT 6:14 35.897

74 RYAN Carla CyclelivePLUS-Zannata Ladies Team 6:27 35.677

75 MARTIN Lucy Boels – Dolmans Cycling Team 6:33 35.576

76 SCANDOLARA Valentina MCipollini-Giordana 6:53 35.245

77 GASS Daniela Germany 6:55 35.212

78 ZRIMSEK Petra Be Pink 7:17 34.855

DNS VALSECCHI Silvia Be Pink – –

Klasyfikacja generalna:

1 (1) JOHANSSON Emma Orica – AIS 9:02:50

2 (16) GILLOW Shara Orica – AIS 0:05

3 (6) GUDERZO Tatiana MCipollini-Giordana 0:47

4 (28) BRENNAUER Lisa Team Specialized- Lululemon 1:11

5 (23) VILLUMSEN Linda Melanie Wiggle Honda Pro Cycling 1:16

6 (4) VAN DER BREGGEN Anna Sengers Ladies Cycling Team ,,

7 (9) SPRATT Amanda Orica – AIS 1:22

8 (38) VAN DIJK Ellen Team Specialized- Lululemon 1:32

9 (7) SMALL Carmen Team Specialized- Lululemon 1:46

10 (3) ARMITSTEAD Elizabeth Boels – Dolmans Cycling Team 2:01

11 (15) WORRACK Trixi Team Specialized- Lululemon 2:04

12 (8) KUPFERNAGEL Hanka Germany 2:05

13 (11) COLLINS Emily Wiggle Honda Pro Cycling 2:07

14 (34) FENNEL Esther Koga Ladies Central Rhede CT 2:00

15 (10) GEBHARDT Elke Germany 2:14

16 (5) BECKER Charlotte Wiggle Honda Pro Cycling 2:16

17 (30) WILLIAMS Georgia Be Pink 2:21

18 (13) GRAUS Andrea Bigla Cycling Team 2:29

19 (2) VAN VLEUTEN Annemiek Rabobank-Liv Giant 2:31

20 (17) BRAND Lucinda Rabobank-Liv Giant 2:37

21 (26) SULZBERGER Grace Australia 2:40

22 (21) HEATHER Taryn Australia 2:46

23 (18) CARRETTA Valentina MCipollini-Giordana 2:54

24 (42) WILES Taylor Team Specialized- Lululemon 2:59

25 (31) SLAPPENDEL Iris Rabobank-Liv Giant 3:02

26 (24) KNETEMANN Roxane Rabobank-Liv Giant 3:06

27 (20) MAJERUS Christine Sengers Ladies Cycling Team ,,

28 (25) DAAMS Jessie Boels – Dolmans Cycling Team 3:12

29 (29) TROTMAN Reta Maxx Solar Stevens 3:13

30 (33) DE VOCHT Liesbet Rabobank-Liv Giant 3:32

31 (12) BATAGELJ Polona Slovenia 3:40

32 (14) JASINSKA Malgorzta MCipollini-Giordana ,,

33 (36) BRULEE Latoya CyclelivePLUS-Zannata Ladies Team 3:49

34 (32) VISSER Adrie Boels – Dolmans Cycling Team 3:53

35 (22) VAN DOORSLAER Annelies CyclelivePLUS-Zannata Ladies Team 4:17

36 (40) ZANNER Beate Maxx Solar Stevens 5:05

37 (41) CURE Amy Australia 5:06

38 (27) PINTAR Urša Slovenia 5:13

39 (37) SCHIFF Carolin Koga Ladies Central Rhede CT 0:05

40 (35) KERN Spela Slovenia 5:37

41 (43) POHL Stephanie Germany 5:40

42 (46) GUNNEWIJK Loes Orica – AIS 6:03

43 (45) ANKUDINOFF Ashlee Australia 6:30

44 (39) KASPER Romy Boels – Dolmans Cycling Team 6:31

45 (19) SCANDOLARA Valentina MCipollini-Giordana 7:01

46 (47) ROWNEY Loren Team Specialized- Lululemon 8:39

47 (44) GASS Daniela Germany 9:39

48 (48) JOHNSEN Cecilie Gotaas Hitec Products UCK 10:30

49 (50) POLSPOEL Maaike Sengers Ladies Cycling Team 11:03

50 (51) SAARELAINEN Sari MCipollini-Giordana 11:30

51 (49) KESSLER Nina Boels – Dolmans Cycling Team 12:04

52 (53) SCHWEIZER Doris Be Pink 13:57

53 (56) KöCKERLING Ronja Koga Ladies Central Rhede CT 14:18

54 (54) TAGLIAFERRO Marta MCipollini-Giordana 14:45

55 (55) AUBRY Emilie Bigla Cycling Team 14:55

56 (52) RYAN Carla CyclelivePLUS-Zannata Ladies Team 15:18

57 (57) FAHLIN Emilia Hitec Products UCK 17:03

58 (60) ROWSELL Joanna Wiggle Honda Pro Cycling 17:50

59 (58) MUNDY Jessica Australia 18:57

60 (59) DOM Annelies CyclelivePLUS-Zannata Ladies Team 19:22

61 (62) SCHNITZMEIER Ana Bianca Wiggle Honda Pro Cycling 21:10

62 (61) WEISS Sandra Bigla Cycling Team 21:59

63 (64) HAMMES Kathrin Germany 22:08

64 (63) PAUL Stefanie Koga Ladies Central Rhede CT 0:22

65 (67) MCCONVILLE Chloe Australia 23:20

66 (65) NOVAK Alenka Slovenia 23:32

67 (68) KOEP Christina Koga Ladies Central Rhede CT 25:51

68 (66) ZRIMSEK Petra Be Pink 26:37

69 (70) LAMBORELLE Nathalie Bigla Cycling Team 29:04

70 (71) WESSELHOEFT Benita Maxx Solar Stevens 29:56

71 (72) SOEK Julia Sengers Ladies Cycling Team 30:14

72 (73) MACLEAN Jessie Orica – AIS 32:13

73 (74) ROGGEMAN Inge Sengers Ladies Cycling Team 36:33

74 (76) KLEIN Theres Maxx Solar Stevens 37:30

75 (75) EDMONDSON Annette Orica – AIS 37:54

76 (77) OTTEN Marissa CyclelivePLUS-Zannata Ladies Team 39:29

77 (78) EGGL Elena Koga Ladies Central Rhede CT 41:55

78 (79) MARTIN Lucy Boels – Dolmans Cycling Team 48:17

 

Foto:bettiniphoto.net

Arek Waluga