Łukasz WiśniowskiDrugiego dnia mistrzostw Europy w kolarstwie szosowym w kategorii U23/Junior, ścigali się orlicy oraz juniorki. Polskę reprezentowało trzech zawodników.

Jako pierwsze na trasę w czeskim Ołumuńcu wyruszyły juniorki. Najlepiej z 13,2-kilometrowym dystansem poradziła sobie Séverine Eraud (Francja). Tytuł wicemistrzyni Europy zdobyła Floortje Mackaij (Holandia), a brąz wywalczyła Olena Domidowa (Ukraina). W wyścigu wystartowały dwie Polki, Bogumiła Dziuba i Agata Drozdek. Zajęły one odpowiednio 9. i 11. miejsce.

Wyniki jazdy na czas – juniorki

Wyścig zawodników z kategorii U23 (23 km) padł łupem Victora Campenaertsa (Belgia). Srebro zawisło na czyi Oleksandra Golowasza (Ukraina), a brąz wpadł w ręce Jasha Sutterlina (Niemcy). Pomimo upadku, Łukasz Wiśniowski zajął 12. miejsce. Drugi z Polaków, Szymon Rekita, który dołączył do kadry w ostatnim momencie nie został sklasyfikowany.

Wyniki jazdy na czas – orlicy

Źródło:  „pzkol.pl”

Poprzedni artykułŚledztwo ws. dopingu w Lampre nabiera rozpędu
Następny artykułTomasz Jaroński: „Nie możemy wymagać od Michała, żeby wygrał TdP” (video)