Leopold KonigLeopold Konig (Reprezentacja Czech/NetApp Endura) wygrał 3. etap i został nowym liderem Czech Cycling Tour. Adam Stachowiak (Bank BGŻ) był czwarty!

To był udany dzień dla czeskich zawodników rywalizujących w najważniejszej w ich kraju imprezie dla zawodowców. Trzeci odcinek wyścigu, który posiada kategorię 2.2 UCI prowadził z miejscowości Zabreh do Ternberku i liczył 173 kilometry. Profil był pofałdowany, a w końcówce znajdowały się dwie rundy z kilkukilometrowym podjazdem.

Na pierwszej z nich zaatakował Konig. Zawodnik, który na co dzień ściga się Team NetApp-Endura zdołał samotnie przekroczyć linię mety i został nowym liderem imprezy. Finisz z grupy pościgowej wygrał kolejny Czech – Peter Vakoc, a trzeci był jego klubowy kolega z Etixx-Ihned – Julien Alaphlippe. Bardzo dobre, czwarte miejsce zajął Adam Stachowiak (Bank BGŻ), który awansował na 8 pozycję w klasyfikacji generalnej.

Konig założył koszulkę lidera.

Wyniki:

1 KONIG Leopold Team NetApp – Endura 8 5 4:28:43

2 VAKOC Petr Etixx -Ihned 5 2 1:32

3 ALAPHILIPPE Julian Etixx -Ihned 2 1 ,,

4 STACHOWIAK Adam Bank BGŻ ,,

5 PAUWELS Kevin Sunweb – Napoleon Games Cycling Team ,,

6 POLANC Jan Radenska ,,

7 BOUVRY Dieter Etixx -Ihned ,,

8 GULDHAMMER Rasmus Blue Water Cycling ,,

9 MARYCZ Jaroslaw CCC Polsat Polkowice ,,

10 BARTA Jan Team NetApp – Endura ,,

11 POLNICKY Jiri Bauknecht-Author ,,

12 VAN LUIJK Sven Cycling Team Jo Piels ,,

13 BUCHáCEK Tomás Bauknecht-Author ,,

14 VERMEERSCH Gianni Sunweb – Napoleon Games Cycling Team ,,

15 HAUGAARD JENSEN Kristian Leopard – Trek Continental Team ,,

16 DVORSKY David Bauknecht-Author ,,

17 ARSLANOV Ildar ,,

18 BALDAUF Sebastian Team NSP – Ghost ,,

19 CIESLIK Pawel Bank BGŻ ,,

20 WöHRER David Tirol Cycling Team ,,

21 YATES Simon ,,

22 BOROS Michael 2:10

23 CERNY Josef CCC Polsat Polkowice ,,

24 VERMEER Tom Cycling Team Jo Piels 2:11

25 GRADEK Kamil BDC – Marcpol Team ,,

26 WITECKI Mariusz Bank BGŻ ,,

27 MATYSIAK Bartlomiej CCC Polsat Polkowice ,,

28 HIRT Jan Leopard – Trek Continental Team 2:13

29 CHARUCKI Pawel CCC Polsat Polkowice ,,

30 VINJEBO NYGAARD Emil Team Trefor 5:05

31 BERNAS Pawel BDC – Marcpol Team 5:06

32 PIBERNIK Luka Radenska 5:11

33 ANTONOV Mikhail Itera – Katusha 5:16

34 KARNULIN Denys ISD Continental Team 5:17

35 STöHR Pavel SKC Tufo Prostejov ,,

36 SLATER Alistair 5:18

37 BAKUMENKO Vladyslav ISD Continental Team 7:40

38 POLNICKY Radek ,,

39 ROTYAKOV Aleksandr Itera – Katusha 8:16

40 FANKHAUSER Clemens Tirol Cycling Team ,,

41 YATES Adam 8:17

42 KONING Peter Metec – TKH Continental Cyclingteam ,,

43 SHAYMURATOV Artur ,,

44 BOSTNER Jaka Radenska ,,

45 SENECHAL Florian Etixx -Ihned 8:56

46 BAMBULA Ondrej 9:04

47 DE BIE Sean Leopard – Trek Continental Team 9:06

48 NIEWOLD Frank Cycling Team Jo Piels ,,

49 SPOKES Samuel Etixx -Ihned ,,

50 MALOVEC Lubos Dukla Trencin – Trek ,,

51 HAMPL Petr ,,

52 ALAFACI Eugenio Leopard – Trek Continental Team ,,

53 POZZETTO Federico Tirol Cycling Team ,,

54 BATEK Dariusz Bank BGŻ ,,

55 TARAGEL Filip Dukla Trencin – Trek 9:08

56 HOOGHIEMSTER Rene Team NSP – Ghost ,,

57 TUREK Daniel ,,

58 BODNAR Lukasz Bank BGŻ ,,

59 STöHR Jan SKC Tufo Prostejov ,,

60 MYGIND Rasmus Team Trefor ,,

61 FOLTYN Jakub BDC – Marcpol Team ,,

62 TE STROET Rens Cycling Team Jo Piels ,,

63 HAMELINK Jasper Cycling Team Jo Piels ,,

64 HAGENAARS Luc Metec – TKH Continental Cyclingteam ,,

65 RIESEBEEK Oscar Metec – TKH Continental Cyclingteam ,,

66 OBKIRCHER Marc Tirol Cycling Team ,,

67 MERLIER Tim Sunweb – Napoleon Games Cycling Team ,,

68 FUCHS Sergej Team NSP – Ghost ,,

69 ROOSEN Sjors Cycling Team Jo Piels ,,

70 VRAZEL Viktor SKC Tufo Prostejov ,,

71 AERNOUTS Jim Sunweb – Napoleon Games Cycling Team ,,

72 ZKUYKOV Denis Itera – Katusha ,,

73 HOLLANDERS Dries Metec – TKH Continental Cyclingteam ,,

74 DAŠKO Mario Dukla Trencin – Trek ,,

75 SCHREURS Hamish ,,

76 WALCZAK Damian BDC – Marcpol Team ,,

77 PIERZGA Adam BDC – Marcpol Team ,,

78 JANIACZYK Blazej Bank BGŻ ,,

79 PLUCINSKI Leszek BDC – Marcpol Team ,,

80 KIRSCH Alex Leopard – Trek Continental Team ,,

81 ZUBOV Matvey Itera – Katusha ,,

82 EISING Tijmen Sunweb – Napoleon Games Cycling Team ,,

83 MOSES Thomas Team Raleigh ,,

84 HARRISON Samuel ,,

85 FIEDLER Jacob Team NSP – Ghost ,,

86 HUDECEK Jiri Bauknecht-Author ,,

87 PADOUR Frantisek Bauknecht-Author ,,

88 SCHMEISER Jonas Team NSP – Ghost ,,

89 STASH Mamyr Helicopters 15:59

90 WOLF Jan SKC Tufo Prostejov ,,

91 SMOLEN Tomas Bank BGŻ 16:24

92 ANDERSEN Asbjřrn Kragh Team Trefor ,,

93 PERRET Joseph 16:25

94 ANDERSEN Sřren Kragh Team Trefor ,,

95 PAVLIC Marko Radenska ,,

96 DE VRIES Berden Cycling Team Jo Piels ,,

97 LOWE Samuel 16:26

98 HOSEK Josef Bauknecht-Author ,,

99 NIELSEN Jacob Blue Water Cycling ,,

100 SCHWABIK Johann 16:27

101 KIRPSZA Piotr BDC – Marcpol Team ,,

102 LASAK Matej ,,

103 HITI Tadej Radenska ,,

104 PLESNER Frederik Team Trefor 16:28

105 ASSELMAN Jesper Metec – TKH Continental Cyclingteam ,,

106 MARTYNENKO Oleksandr ISD Continental Team ,,

107 RAJSP Andrej Radenska ,,

108 QUAADE Rasmus Team Trefor 16:29

109 DERLER Tobias Tirol Cycling Team 16:32

110 STEPNIAK Grzegorz CCC Polsat Polkowice ,,

111 SVORADA Jan SKC Tufo Prostejov 16:33

112 FILIP Jakub SKC Tufo Prostejov ,,

113 ZECHMEISTER Tomas Bauknecht-Author 16:34

114 MEZHECHEV Aleksandr 16:35

115 VOJTECH Nipl ,,

116 ZVERKOV Evgeny Itera – Katusha ,,

117 RYAN Marc 16:36

118 VERHELST Louis Etixx -Ihned ,,

119 TRATNIK Jan Tirol Cycling Team 16:38

120 GAWRONSKI Piotr CCC Polsat Polkowice 22:15

121 KARWOWSKI Cameron 25:11

122 HOELGAARD Daniel Etixx -Ihned ,,

123 VOLOVOD Dmitro ISD Continental Team ,,

124 SILVESTRE Fabio Leopard – Trek Continental Team ,,

125 MENVILLE Leo Team NSP – Ghost ,,

126 CASENY Ruben Start-Trigon Cycling Team ,,

127 EZQUERRA MUELA Jesus Leopard – Trek Continental Team ,,

128 SKALA Jakub ,,

129 MERLIER Braam Sunweb – Napoleon Games Cycling Team ,,

130 BAKKER Dennis Metec – TKH Continental Cyclingteam ,,

131 VAN TICHELT Yorben Sunweb – Napoleon Games Cycling Team ,,

132 FORKE Sebastian Team NSP – Ghost ,,

133 GAREYSHIN Aydar ,,

134 VINK Michael ,,

135 SCHOIBL Mario Tirol Cycling Team ,,

136 KLEPIKOV Illya ISD Continental Team ,,

137 OTONICAR Martin Radenska 25:17

138 TE BRAKE Remco Metec – TKH Continental Cyclingteam ,,

139 OLLEGAARD Morten Blue Water Cycling ,,

140 KOLAR Michael Dukla Trencin – Trek ,,

141 MALIK Robert ,,

142 CHALUPCIK Jan ,,

143 SARMIENTO PACHECO Johnatan ,,

144 PUGDAHL Soren Blue Water Cycling ,,

145 HEMMSEN Mathias Holm Team Trefor ,,

146 PEDERSEN Mark Sehested Blue Water Cycling 25:20

147 VORRE LOURING Aske Blue Water Cycling 29:38

DNF KENNETT Dylan –

DNF AKHMAMETEV Viacheslav –

DNF PAPRSTKA Tomas –

DNF KIENDYS Tomasz CCC Polsat Polkowice –

DNF DOLEZEL Radovan Ac Sparta Praha –

DNS FODER HOLM Daniel Blue Water Cycling –

Klasyfikacja generalna:

1 (12) KONIG Leopold Team NetApp – Endura 4 8:43:28

2 (1) HAUGAARD JENSEN Kristian Leopard – Trek Continental Team 1:11

3 (2) VAN LUIJK Sven Cycling Team Jo Piels 1:25

4 (9) VAKOC Petr Etixx -Ihned 1:35

5 (8) BOUVRY Dieter Etixx -Ihned 1:41

6 (10) BARTA Jan Team NetApp – Endura 1:42

7 (35) BUCHáCEK Tomás Bauknecht-Author 1:51

8 (22) STACHOWIAK Adam Bank BGŻ 1:52

9 (31) POLNICKY Jiri Bauknecht-Author 1:56

10 (34) YATES Simon ,,

11 (37) DVORSKY David Bauknecht-Author 1:57

12 (41) POLANC Jan Radenska 2:09

13 (46) CIESLIK Pawel Bank BGŻ 2:16

14 (5) HIRT Jan Leopard – Trek Continental Team 2:20

15 (11) CERNY Josef CCC Polsat Polkowice ,,

16 (50) GULDHAMMER Rasmus Blue Water Cycling 2:23

17 (52) BALDAUF Sebastian Team NSP – Ghost ,,

18 (14) VERMEER Tom Cycling Team Jo Piels 2:25

19 (56) WöHRER David Tirol Cycling Team 2:28

20 (21) WITECKI Mariusz Bank BGŻ 2:31

21 (44) GRADEK Kamil BDC – Marcpol Team 2:46

22 (59) MATYSIAK Bartlomiej CCC Polsat Polkowice 3:09

23 (58) CHARUCKI Pawel CCC Polsat Polkowice 3:11

24 (64) ARSLANOV Ildar 3:16

25 (66) VERMEERSCH Gianni Sunweb – Napoleon Games Cycling Team 3:26

26 (70) PAUWELS Kevin Sunweb – Napoleon Games Cycling Team ,,

27 (24) PIBERNIK Luka Radenska 5:33

28 (32) SLATER Alistair 5:42

29 (19) BERNAS Pawel BDC – Marcpol Team 5:44

30 (39) VINJEBO NYGAARD Emil Team Trefor 5:54

31 (83) BOROS Michael 6:40

32 (86) MARYCZ Jaroslaw CCC Polsat Polkowice 6:41

33 (69) STöHR Pavel SKC Tufo Prostejov 7:11

34 (72) KARNULIN Denys ISD Continental Team 7:27

35 (80) ANTONOV Mikhail Itera – Katusha 8:39

36 (27) KONING Peter Metec – TKH Continental Cyclingteam 8:40

37 (29) YATES Adam 8:41

38 (47) ROTYAKOV Aleksandr Itera – Katusha 9:02

39 (7) SENECHAL Florian Etixx -Ihned 9:05

40 (54) BOSTNER Jaka Radenska 9:10

41 (3) DE BIE Sean Leopard – Trek Continental Team 9:13

42 (6) KIRSCH Alex Leopard – Trek Continental Team 9:15

43 (18) NIEWOLD Frank Cycling Team Jo Piels 9:22

44 (15) TE STROET Rens Cycling Team Jo Piels 9:24

45 (16) ROOSEN Sjors Cycling Team Jo Piels ,,

46 (17) HAMELINK Jasper Cycling Team Jo Piels ,,

47 (20) BODNAR Lukasz Bank BGŻ 9:28

48 (23) RIESEBEEK Oscar Metec – TKH Continental Cyclingteam ,,

49 (28) HAGENAARS Luc Metec – TKH Continental Cyclingteam 9:31

50 (30) HARRISON Samuel 9:32

51 (33) MOSES Thomas Team Raleigh ,,

52 (40) MYGIND Rasmus Team Trefor 9:37

53 (42) PIERZGA Adam BDC – Marcpol Team 9:46

54 (43) FOLTYN Jakub BDC – Marcpol Team ,,

55 (73) BAKUMENKO Vladyslav ISD Continental Team 9:50

56 (48) ZUBOV Matvey Itera – Katusha 9:54

57 (49) FIEDLER Jacob Team NSP – Ghost 9:59

58 (53) FUCHS Sergej Team NSP – Ghost ,,

59 (63) SHAYMURATOV Artur 10:01

60 (55) POZZETTO Federico Tirol Cycling Team 10:02

61 (60) ALAFACI Eugenio Leopard – Trek Continental Team 10:19

62 (90) ALAPHILIPPE Julian Etixx -Ihned 10:37

63 (65) BAMBULA Ondrej 10:57

64 (67) STöHR Jan SKC Tufo Prostejov 11:02

65 (68) AERNOUTS Jim Sunweb – Napoleon Games Cycling Team ,,

66 (74) HAMPL Petr 11:32

67 (75) JANIACZYK Blazej Bank BGŻ 11:40

68 (77) HOLLANDERS Dries Metec – TKH Continental Cyclingteam 11:41

69 (81) FANKHAUSER Clemens Tirol Cycling Team 11:49

70 (13) DE VRIES Berden Cycling Team Jo Piels 16:41

71 (26) ASSELMAN Jesper Metec – TKH Continental Cyclingteam 16:51

72 (38) ANDERSEN Asbjřrn Kragh Team Trefor 16:53

73 (36) ZECHMEISTER Tomas Bauknecht-Author 16:59

74 (45) KIRPSZA Piotr BDC – Marcpol Team 17:05

75 (57) STEPNIAK Grzegorz CCC Polsat Polkowice 17:30

76 (88) ZKUYKOV Denis Itera – Katusha 17:53

77 (62) LOWE Samuel 17:56

78 (89) SPOKES Samuel Etixx -Ihned 18:09

79 (92) TUREK Daniel 18:18

80 (93) BATEK Dariusz Bank BGŻ 18:26

81 (96) PADOUR Frantisek Bauknecht-Author 18:33

82 (98) HUDECEK Jiri Bauknecht-Author ,,

83 (101) WALCZAK Damian BDC – Marcpol Team 18:46

84 (102) PLUCINSKI Leszek BDC – Marcpol Team ,,

85 (103) HOOGHIEMSTER Rene Team NSP – Ghost 18:57

86 (107) SCHMEISER Jonas Team NSP – Ghost 18:59

87 (110) OBKIRCHER Marc Tirol Cycling Team 19:04

88 (79) PERRET Joseph 19:26

89 (130) POLNICKY Radek 19:54

90 (118) MERLIER Tim Sunweb – Napoleon Games Cycling Team 20:02

91 (119) VRAZEL Viktor SKC Tufo Prostejov ,,

92 (124) MALOVEC Lubos Dukla Trencin – Trek 20:06

93 (122) TARAGEL Filip Dukla Trencin – Trek 20:08

94 (123) DAŠKO Mario Dukla Trencin – Trek ,,

95 (125) EISING Tijmen Sunweb – Napoleon Games Cycling Team 20:14

96 (82) STASH Mamyr Helicopters 20:20

97 (85) NIELSEN Jacob Blue Water Cycling 21:29

98 (4) EZQUERRA MUELA Jesus Leopard – Trek Continental Team 25:18

99 (25) TE BRAKE Remco Metec – TKH Continental Cyclingteam 25:40

100 (94) SMOLEN Tomas Bank BGŻ 25:44

101 (91) VERHELST Louis Etixx -Ihned 25:45

102 (97) HOSEK Josef Bauknecht-Author 25:51

103 (100) ANDERSEN Sřren Kragh Team Trefor 25:54

104 (99) QUAADE Rasmus Team Trefor 25:58

105 (51) MENVILLE Leo Team NSP – Ghost 26:02

106 (108) PAVLIC Marko Radenska 26:18

107 (61) SILVESTRE Fabio Leopard – Trek Continental Team 26:24

108 (109) TRATNIK Jan Tirol Cycling Team 26:34

109 (113) HITI Tadej Radenska 26:45

110 (117) WOLF Jan SKC Tufo Prostejov 26:53

111 (114) MEZHECHEV Aleksandr 27:19

112 (116) FILIP Jakub SKC Tufo Prostejov 27:27

113 (115) LASAK Matej 27:30

114 (127) MARTYNENKO Oleksandr ISD Continental Team 27:38

115 (146) SCHREURS Hamish 27:51

116 (78) HOELGAARD Daniel Etixx -Ihned 27:53

117 (129) RAJSP Andrej Radenska 28:26

118 (132) PLESNER Frederik Team Trefor 28:45

119 (136) DERLER Tobias Tirol Cycling Team 29:26

120 (84) KARWOWSKI Cameron 29:55

121 (87) SKALA Jakub 32:10

122 (112) GAWRONSKI Piotr CCC Polsat Polkowice 32:13

123 (95) BAKKER Dennis Metec – TKH Continental Cyclingteam 34:34

124 (106) FORKE Sebastian Team NSP – Ghost 35:02

125 (143) SCHWABIK Johann 35:03

126 (140) SVORADA Jan SKC Tufo Prostejov ,,

127 (104) PUGDAHL Soren Blue Water Cycling 35:08

128 (105) PEDERSEN Mark Sehested Blue Water Cycling 35:11

129 (145) RYAN Marc 35:19

130 (147) ZVERKOV Evgeny Itera – Katusha 36:03

131 (121) MERLIER Braam Sunweb – Napoleon Games Cycling Team 36:05

132 (120) VAN TICHELT Yorben Sunweb – Napoleon Games Cycling Team ,,

133 (126) VOLOVOD Dmitro ISD Continental Team 36:21

134 (128) KLEPIKOV Illya ISD Continental Team 37:06

135 (131) HEMMSEN Mathias Holm Team Trefor 37:34

136 (133) GAREYSHIN Aydar 37:40

137 (135) SARMIENTO PACHECO Johnatan 37:55

138 (137) OLLEGAARD Morten Blue Water Cycling 39:08

139 (153) VOJTECH Nipl 42:28

140 (142) KOLAR Michael Dukla Trencin – Trek 43:53

141 (141) MALIK Robert ,,

142 (144) CHALUPCIK Jan ,,

143 (148) OTONICAR Martin Radenska 44:51

144 (149) SCHOIBL Mario Tirol Cycling Team 45:18

145 (150) CASENY Ruben Start-Trigon Cycling Team 45:25

146 (151) VORRE LOURING Aske Blue Water Cycling 51:05

147 (154) VINK Michael 1:02:57

 

Andrzej