Kamil Gradek Paweł BernasPolski Związek Kolarski oficjalnie podał skład kadry narodowej na Tour de Pologne. Oprócz trzech pewniaków, którzy awans zapewnili sobie wypełniając kryteria postawione przez PZKol.,  w szerokiej kadrze liczącej dodatkowo siedmiu kolarzy, znaleźli się dwaj kolarze BDC MarcPol: Paweł Bernas i Kamil Gradek.

Oto co powiedzieli po otrzymaniu powołania do kadry:

Paweł Bernas – „Bardzo się cieszę z powołania do szerokiej kadry, traktuje to trochę jako kredyt zaufania, który bardzo zmotywował mnie do ciężkiej pracy. 11 lipca startuję w Czech Cycling Tour, gdzie będę miał okazję przekonać do siebie selekcjonera kadry narodowej pod kątem jazdy w górach i dam z siebie wszystko żeby zostać powołanym do ścisłej kadry na TdP.”

Kamil Gradek – „Jestem bardzo zadowolony z powołania. Cały dotychczasowy sezon dobrze przepracowałem i uważam za udany. Mam nadzieję, że znajdę uznanie w oczach dyrektora sportowego kadry Polski.  Do touru pozostały jeszcze trzy tygodnie. Jest to czas by solidnie się przygotować. Chciałbym też pokazać się z jak najlepszej strony w Czech Cycling Tour i udowodnić swoją gotowość oraz przydatność w zespole, który będzie reprezentował nasz kraj w TdP.

Jak już wspomnieli obaj kolarze, zespół BDC MarcPol Team wystartuje w Czech Cycling Tour kat. 2.2 który odbędzie się w dniach 11-14.07 i jest zaliczany do UCI Europa Tour.

Drugi skład zespołu BDC MarcPol, wystartuje w Budapeszcie w wyścigu kat. 1.2 w dniach 19-20.07

Pełne składy osobowe na oba wyścigi, dyrektor sportowy zespołu Dariusz Banaszek ogłosi w niedzielę, po kryterium w Kole, w którym wystartują zawodnicy BDC MarcPol Team.

Informacja prasowa