gerransWczorajsze zwycięstwo Simona Gerransa (Orica – GreenEDGE) było pierwszym triumfem kolarzy Orica w Wielkiej Pętli. Poniżej przedstawiamy wypowiedź trzech pierwszych zawodników etapu oraz posiadacza żółtej koszulki lidera.

Simon Gerrans (Orica – GreenEDGE): “To dla mnie wielki dzień, ale przede wszystkim to historyczne zwycięstwo dla zespołu. Po przekroczeniu linii mety nie mogłem być pewny triumfu. Razem z Saganem wykonaliśmy podobny ruch rowerami i nie było wiadomo, który z nas to zrobił szybciej i skuteczniej. Dopiero po kilku minutach byłem oficjalnym zwycięzcą wczorajszego etapu. Mam nadzieję, że to pierwszy, ale nie ostatni triumf mojego zespołu w Wielkiej Pętli.”

Peter Sagan (Cannondale): “Nie jestem zadowolony z tego wyniku, ale w pełni go muszę zaakceptować. Drugie miejsce nie jest złe, ale liczyłem na więcej. Nie jestem jeszcze w pełni sił po kraksie, ale na osłodę wywalczyłem sobie zieloną koszulkę. Dziękuję zespołowi za pomoc, mam nadzieję, że wkrótce odwdzięczę się moim zwycięstwem. Z dnia na dzień powinno być coraz lepiej, a świadomość liderowania w klasyfikacji punktowej powinna dodać mi sił.”

Jose Joaquin Rojas (Movistar): “To trzecie miejsce jest dla mnie bardzo ważne. Dzień wcześniej czułem się bardzo źle, walczyłem ze skurczami. Cieszę się, że tak szybko doszedłem do pełnej sprawności. Moim priorytetem jest pomoc dla Alejandro Valverde, ale na finiszu mogę jechać na siebie. W dzisiejszej czasówce będziemy walczyć o wszystko, a jak pokazaliśmy w niektórych startach, stać nas nawet na wynik w okolicach pierwszego miejsca.”

Jan Bakelants (RadioShack – Leopard): “Ostatnia górka była bardzo trudna, ale mój zespół wszystko kontrolował. Cały team pojechał na mnie, a ogromną pracę wykonał nasz najbardziej doświadczony zawodnik – Jens Voigt. W dzisiejszej czasówce pojedziemy na maksa i zobaczymy jaki da to wynik. W każdym razie jestem bardzo wdzięczny zespołowi, że utrzymali dla mnie koszulkę lidera.”

 

Foto:bettiniphoto.net

Arek Waluga

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments