Lis Wylamowski Marcinkowski małePiątek, to podczas rozgrywanych w Sobótce Mistrzostw Polski w kolarstwie szosowym, pierwszy dzień zmagań w wyścigach ze startu wspólnego. Jako pierwsi o medale będą ścigać się: juniorzy, juniorki i tandemy.

Trasa:

profil rundy mp

Malownicza runda wyścigu ze startu wspólnego, która prowadzi wokół góry Ślęży – jest taka sama dla wszystkich kategorii wiekowych. Każde 22 kilometrowe okrążenie Sobótka Sobotel,  Strzegomiany, Będkowice, Sulistrowiczki, Przełęcz Tąpadła, Chwałków, Sobótka Zach, Sobótka Sobotel ma przewyższenie 320 metrów. Znajdują się na nim dwa większe podjazdy. Pierwszy rozpoczyna się na kilkaset metrów przed linią mety, a kończy po około 2 kilometrach w Strzegomianach. Z kolei między ósmym, a dziewiątym kilometrem każdego okrążenia, znajduje się szczyt Przełęczy Tąpadła.

Juniorki:

O godzinie 10:00 , jako pierwsze do boju ruszą juniorki. Młode zawodniczki muszą przejechać trzy okrążenia, które łącznie dadzą dystans 66 kilometrów.

Juniorzy:

Start juniorów zaplanowano na 14:15. Dystans jaki mają do przejechania, to 132 kilometry, które pokonają na sześciu rundach.

Tandemy:

Niewidomi i Niedowidzący wystartują o 14:45. Kobiety do pokonania mają 66 km, a panowie 88 km.

 

Andrzej