Ubiegłoroczny triumfator – Maciej Bodnar (Cannondale Pro Cycling) powtórzył sukces z Jędrzejowa i ponownie został mistrzem Polski! Dziś w Sobótce pokonał Michała Kwiatkowskiego (Omega Pharma – Quick Step) oraz Mateusza Taciaka (CCC Polsat Polkowice).

Maciej Bodnar

40 km, w ponad 30 stopniowym upale – tak wyglądała walka o prymat najlepszego czasowca Polski 2013 roku. Kolarze mieli do pokonania dwukrotnie 20 km pętlę, która miała swój początek i koniec przy hotelu Sobotel w Sobótce.

mapa czasówki

Na liście startowej mieliśmy tylko 16 zawodników, zabrakło między innymi Tomasza Marczyńskiego (Vacansoleil – DCM) i Bartosza Huzarskiego (NetApp Endura).

Paweł Brylowski (Bank BGŻ Team)
Kornel Sójka (Las Vegas Power Energy Drink)
Łukasz Bodnar (Bank BGŻ Team)
Michał Kwiatkowski (Omega Pharma – Quick Step)
Maciej Bodnar (Cannondale).

Na półmetku rywalizacji o 15 sekund Bodnar wyprzedzał Kwiatkowskiego. Na trzecim miejscu znajdował się Mateusz Taciak. Jak później się okazało, kolejność na mecie się już nie zmieniła. Młodszy z braci Bodnarów pojechał w czasie 49:30 i pokonał młodszego rywala o 5 sekund.

Widać jednak różnicę pomiędzy zachodem, a krajowym podwórkiem. Mateusz Taciak stracił aż 1 minutę i 57 sekund, zdobywając brązowy medal. Ze stratą ośmiu sekund do trzeciego miejsca, wyścig ukończył Kamil Gradek (BDC MarcPol Team). Piąty był Jarosław Marycz (CCC Polsat Polkowice).