Ubiegłoroczny triumfator – Maciej Bodnar (Cannondale Pro Cycling) powtórzył sukces z Jędrzejowa i ponownie został mistrzem Polski! Dziś w Sobótce pokonał Michała Kwiatkowskiego (Omega Pharma – Quick Step) oraz Mateusza Taciaka (CCC Polsat Polkowice).

Maciej Bodnar

40 km, w ponad 30 stopniowym upale – tak wyglądała walka o prymat najlepszego czasowca Polski 2013 roku. Kolarze mieli do pokonania dwukrotnie 20 km pętlę, która miała swój początek i koniec przy hotelu Sobotel w Sobótce.

mapa czasówki

Na liście startowej mieliśmy tylko 16 zawodników, zabrakło między innymi Tomasza Marczyńskiego (Vacansoleil – DCM) i Bartosza Huzarskiego (NetApp Endura).

Paweł Brylowski (Bank BGŻ Team)
Kornel Sójka (Las Vegas Power Energy Drink)
Piotr Gawroński (CCC Polsat Polkowice)
Kamil Gradek (BDC MarcPol)
Adam Stachowiak (Bank BGŻ Team)
Jakub Średziński (Wibatech – Brzeg)
Adrian Kurek (CCC Polsat Polkowice)
Karol Domagalski (Caja Rural)
Dariusz Batek (Bank BGŻ Team)
Tomasz Kiendyś (CCC Polsat Polkowice)
Paweł Cieślik (Bank BGŻ Team)
Jarosław Marycz (CCC Polsat Polkowice)
Mateusz Taciak (CCC Polsat Polkowice)
Łukasz Bodnar (Bank BGŻ Team)
Michał Kwiatkowski (Omega Pharma – Quick Step)
Maciej Bodnar (Cannondale).

Na półmetku rywalizacji o 15 sekund Bodnar wyprzedzał Kwiatkowskiego. Na trzecim miejscu znajdował się Mateusz Taciak. Jak później się okazało, kolejność na mecie się już nie zmieniła. Młodszy z braci Bodnarów pojechał w czasie 49:30 i pokonał młodszego rywala o 5 sekund.

Widać jednak różnicę pomiędzy zachodem, a krajowym podwórkiem. Mateusz Taciak stracił aż 1 minutę i 57 sekund, zdobywając brązowy medal. Ze stratą ośmiu sekund do trzeciego miejsca, wyścig ukończył Kamil Gradek (BDC MarcPol Team). Piąty był Jarosław Marycz (CCC Polsat Polkowice).

Pełne wyniki tutaj

Arek Waluga