tomasz marczynskiDrużyna Vacansoleil-DCM jedzie na Tour de France z myślą o wygranych etapowych. Niestety w składzie holenderskiego zespołu, zabrakło Tomasza Marczyńskiego.

Były mistrz Polski po udanym wyścigu Vuelta a Espana w 2012 roku, gdzie zajął 13. miejsce, miał zadebiutować w Wielkiej Pętli. Niestety przez problemy zdrowotne, które dręczyły „Mańka” od początku sezonu, jego plany startowe się zmieniły i nie zobaczymy go na trasie Tour de France.

Kapitanem zespołu będzie niezwykle doświadczony, 35-letni Juan Antonio Flecha. Z kolei w sprinterskich pojedynkach, bacznie trzeba będzie przyglądać się poczynaniom 19-letniego Danny`ego van Poppela, czyli jednej z rewelacji tego sezonu. Młody Holender będzie najmłodszym zawodnikiem na starcie Tour de France od czasów II wojny światowej!

Ponadto w zestawieniu jest także trzeci w ubiegłorocznym Giro d`Italia Thomas De Gendt oraz niezwykle waleczny, Johny Hoogerland.

Pełny skład Vacansoleil-DCM na 100. edycję Tour de France: Kris Boeckmans, Juan Antonio Flecha, Thomas De Gendt, Johnny Hoogerland, Sergey Lagutin, Wout Poels, Boy van Poppel, Danny van Poppel, Lieuwe Westra.

 

Foto: bettiniphoto.net

Andrzej

 

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments