Kwiatkowski Bodnar BodnarW czwartek podczas Mistrzostw Polski w kolarstwie szosowym, które odbywają się w Sobótce, zostaną rozdane medale w wyścigach orlików i elity mężczyzn oraz w tandemach.

Trasa:

Zarówno młodzieżowcy, jak i ich starsi koledzy – będą ścigać się na tej samej trasie i dystansie. Kolarze będą musieli dwukrotnie pokonać 20 kilometrową rundę, która rozpoczyna się w Sobótce przy Hotelu Sobotel. Dalej każdy z uczestników uda się przez Strzegomiany, Będkowice, Sulistrowice, Przemiłów, Księgienice i Świątniki, by obrać kierunek na Jordanów i po nawrocie na skrzyżowaniu do Nasławic, wrócić do Świątnik i dalej przez Przezdrowice wjechać do Sobótki.Jak mówili sami zawodnicy, trasa nie należy do łatwych, gdyż znajdują się na niej podjazdy (zwłaszcza w początkowej fazie rundy).

profil juniorzy czasówka MP 2013

Faworyci wyścigu orlików:

Młodzieżowcy rozpoczną rywalizację od 12:00. Na głównego pretendenta do zwycięstwa w tej kategorii wyrasta Łukasz Wiśniowski (Etixx-Ihned). Kolarz z Ciechanowa przed rokiem był trzeci, a ostatnio sygnalizował dobrą dyspozycję wygrywając etap na Thüringen-Rundfahrt U23. Warto także zwrócić uwagę na kolarza WV De Jonge Renner, czyli Przemysława Kasperkiewicza, który rok temu zdobył srebro w czasówce juniorów. Tuż za podium w tamtym wyścigu był Patryk Stosz (TC Chrobry Lasocki Głogów), a skoro jesteśmy już przy ekipie Bolesława Bałda, nie można także zapominać o Konradzie Tomasiaku. Groźny będzie także duet Wibatech Brzeg, czyli Andrzej Bartkiewicz i Paweł Franczak. W ekipie Bank BGŻ Team dobrze powinien spisać się Mateusz Nowaczek, a w stajni BDC MarcPol Eryk Latoń. Piotr Wadecki może liczyć na udany występ Mateusza Nowaka (CCC Polsat Polkowice). Uwaga na ubiegłorocznego mistrza Polski juniorów – Szymona Rekitę (Ciclistica Sestese) oraz brązowego medalistę i mistrza Polski juniorów sprzed dwóch lat – Wojciecha Sykałę (Tarnovia Tarnowo Podgórne).

Lista startowa > tutaj

Faworyci wyścigu elity mężczyzn:

Start pierwszego zawodnika w tej kategorii planowany jest na 13:30. Tytułu z Jędrzejowa bronić będzie Maciej Bodnar (Cannondale Pro Cycling), jednak to Michał Kwiatkowski (Omega Pharma – Quick Step), na fali tegorocznych sukcesów wydaje się być głównym pretendentem do założenia biało-czerwonej koszulki. Dwójka, która jest na kilkanaście dni przed Tour de France z pewnością jest już w „gazie” wydaje się, że jest poza zasięgiem konkurencji. Po za nimi, w walce o medale znajdą się także: triumfator Małopolskiego Wyścigu Górskiego oraz brązowy medalista sprzed roku – Łukasz Bodnar (Bank BGŻ Team) oraz „czasowa armia” CCC Polsat Polkowice, czyli Mateusz Taciak, Jarosław Marycz i Adrian Kurek. Czarnym koniem okazać może się Kamil Gradek (BDC MarcPol Team).

Lista startowa > tutaj

W czwartek na 20 kilometrową trasę, wyjadą także tandemy. Lista startowa tych wyścigów > tutaj

 

Andrzej

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments