Michał Kwiatkowski małeMichał Kwiatkowski znalazł się w składzie drużyny Omega Pharma – Quick Step na Tour de France. Polak spróbuje choć na chwile wejść w posiadanie białej koszulki.

Belgijska drużyna w komunikacie prasowym, ogłosiła dziewiątkę wybrańców, którzy wystartują w Wielkiej Pętli. Na liście obok Marka Cavendisha oraz Tony`ego Martina, widnieje także Michał Kwiatkowski. „Kwiatkowski jest najmłodszym członkiem naszego zespołu na ten wyścig„, powiedział Rolf Aldag – dyrektor sportowy ekipy. „Zdecydowaliśmy się go zabrać, ponieważ to czas, by zaczął zbierać tego rodzaju doświadczenia. Być może spróbuje założyć i nawet utrzymać przez chwilę białą koszulkę. Dla niego byłoby to spełnienie marzeń i wielkie osiągnięcie dla zespołu. Równocześnie zdajemy sobie sprawę, że nie można robić nic na siłę i nie wywieramy na nim presji. Wiele nauki jeszcze wciąż przed nim, a Tour będzie kolejnym ważnym krokiem w jego karierze”, dodał.

„Mamy silny zespół na Tour de France”, kontynuował Aldag. „Wspólnie z dyrektorami sportowymi rozmawialiśmy dziś rano ze wszystkimi chłopakami i są bardzo zaangażowani w to, by realizować cele zespołu. Skład jest głównie ułożony wokół Marka Cavendisha, którego zadaniem będzie wygranie jak najwięcej etapów. Spróbuje także zdobyć żółtą koszulkę w pierwszym tygodniu”, zakończył.

Pełny skład Omega Pharma – Quick Step na Tour de France: Gert Steegmans, Jerome Pineau, Mark Cavendish, Michał Kwiatkowski, Tony Martin, Matteo Trentin, Niki Terpstra, Peter Velits, Sylvain Chavanel.

 

Foto: bettiniphoto.net

Andrzej

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments