CCC Polsat PolkowiceW dniach 8-9 czerwca br. zostanie rozegrany kolejny wyścig z cyklu kolarskiej ProLigi – Memoriał Grundmanna i Wizowskiego.

Memoriał Grundmanna i Wizowskiego już po raz drugi, wchodzi w skład zawodów cyklu ProLigi, podczas którego kolarze będą walczyć m.in. o punkty do klasyfikacji generalnej. Wyścig składa się dwóch etapów a zwycięzcą Memoriału zostanie zawodnik , który pokona trasę dwóch etapów w jak najkrótszym czasie. W przypadku uzyskania przez kolarzy równych czasów, decyduje suma miejsc na I i II etapie.

W sobotę, 8.06.br. podczas pierwszego etapu kolarze będą rywalizować na 134 kilometrowej trasie wokół Grodowca, gdzie wyznaczono zarówno start jak i metę.  Etap nie należy do zbyt trudnych mimo, że na jego trasie, w Kurowie Małym  znajduje się  podjazd z górską premią (nachylenie max. 9,7%, średnie 1,7 %), którą kolarze będą musieli pokonać aż pięciokrotnie.

Tras 1.etapu wyścigu, Grodowiec – Grodowiec, 134 km.

Drugiego dnia kolarze wystartują z Głogowa, by po przejechaniu 184 kilometrów rozegrać finisz w Grębocicach. Podczas tego dnia kolarze będą pokonywać również podjazd z premią górską w Kurowie Małym i dodatkowo dwukrotnie podjazd w Grodowcu. Dodatkowo na każdym z etapów wyznaczono lotne premie gdzie będą zdobywane punkty do klasyfikacji najaktywniejszego kolarza wyścigu.

Trasa 2.etapu wyścigu, Głogów – Grębocice, 184 km.

W wyścigu zapowiedziały swój udział wszystkie polskie ekipy zawodowe a także ekipy klubów amatorskich. Ekipa CCC Polsat Polkowice przystąpi do wyścigu w dziewięcioosobowym składzie: Josef Cerny, Paweł Charucki, Adrian Honkisz, Tomasz Kiendyś, Jacek Morajko, Mateusz Nowak, Marek Rutkiewicz, Łukasz Owsian i Mateusz Taciak.

Źródło: CCC Polsat