Tony MartinTony Martin (Omega Pharma – Quick Step) wygrał jazdę indywidualną na czas podczas Criterium du Dauphine. Dobrze spisał się Michał Kwiatkowski (Omega Pharma – Quick Step).

Czwarty dzień rywalizacji w Criterium du Dauphine to płaska jazda indywidualna z Villars-les-Dombes do Parc des Oiseaux o długości 32,5 kilometra.

W pierwszej części rywalizacji, startował m.in tegoroczny triumfator Wyścigu Szlakiem Grodów Piastowskich, czyli Jan Barta (NetApp Endura).  Czech znów pokazał, że znakomicie radzi sobie w samotnej walce z czasem i z rezultatem 38:30 objął prowadzenie. Wkrótce pobił go jednak Hiszpan Jonatan Castroviejo (Movistar), poprawiając wynik rywala o 28. sekund.

Jego radość nie trwała jednak zbyt długo, gdyż na metę wpadł mistrz świata w tej specjalności – Tony Martin (Omega Pharma-Quick Step). Zgodnie z oczekiwaniami, Niemiec objął prowadzenie pokonując wynik Castroviejo aż o 1 minutę i 8 sekund! Dzielnie na trasie radził sobie także Michał Kwiatkowski (Omega Pharma – Quick Step), który po przyjeździe na metę zajmował 3. miejsce. Nie najlepiej spisali się za to Alberto Contador (Team Saxo-Tinkoff) i Alejandro Valverde (Movistar), którzy do Martina stracili ponad 3 minuty.

Do końca rywalizacji nikt nie zdołał pokonać już Martina, który mógł cieszyć się z etapowego triumfu. “Kwiato” ostatecznie zajął 5. miejsce.

Nowym liderem klasyfikacji generalnej został drugi dziś Rohan Dennis (Garmin-Sharp), który objął też prowadzenie w klasyfikacji młodzieżowej. Kwiatkowski jest w niej drugi, więc jutro pojedzie w białej koszulce. W klasyfikacji generalnej awansował na trzecią pozycję.

Wyniki:

1. MARTIN Tony OMEGA PHARMA-QUICK STEP 0:36:55
2. DENNIS Rohan GARMIN – SHARP 0:00:47
3. FROOME Christopher SKY PROCYCLING 0:00:52
4. CASTROVIEJO Nicolas Jonathan MOVISTAR TEAM 0:01:08
5. KWIATKOWSKI Michal OMEGA PHARMA-QUICK STEP 0:01:13
6. BOASSON HAGEN Edvald SKY PROCYCLING 0:01:19
7. PORTE Richie SKY PROCYCLING 0:01:20
8. BARTA Jan TEAM NETAPP-ENDURA 0:01:36
9. PINOTTI Marco BMC RACING TEAM 0:01:38
10. THOMAS Geraint SKY PROCYCLING 0:01:42
11. GRIVKO Andriy ASTANA PRO TEAM 0:01:46
12. KONIG Leopold TEAM NETAPP-ENDURA 0:01:58
13. CLEMENT Stef BLANCO PRO CYCLING TEAM 0:02:01
14. ROGERS Michael TEAM SAXO-TINKOFF 0:02:17
15. NAVARRO Daniel COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 0:02:20
16. DE GENDT Thomas VACANSOLEIL-DCM 0:02:25
17. MORENO FERNANDEZ Daniel KATUSHA TEAM 0:02:27
18. CHAVANEL Sylvain OMEGA PHARMA-QUICK STEP 0:02:28
19. TAARAMAE Rein COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 0:02:32
20. TERUEL ROVIRA Eloy MOVISTAR TEAM 0:02:34
21. GALLOPIN Tony RADIOSHACK LEOPARD 0:02:36
22. VICHOT Arthur FDJ 0:02:38
23. BAUER Jack GARMIN – SHARP 0:02:38
24. ZUBELDIA Haimar RADIOSHACK LEOPARD 0:02:39
25. FUGLSANG Jakob ASTANA PRO TEAM 0:02:43
26. CLARKE William TEAM ARGOS-SHIMANO 0:02:44
27. IRIZAR Markel RADIOSHACK LEOPARD 0:02:47
28. QUINZIATO Manuel BMC RACING TEAM 0:02:47
29. GENIEZ Alexandre FDJ 0:02:52
30. HERMANS Ben RADIOSHACK LEOPARD 0:02:52
31. LUTSENKO Alexey ASTANA PRO TEAM 0:02:55
32. KOREN Kristijan CANNONDALE 0:03:00
33. MEYER Travis ORICA GREENEDGE 0:03:00
34. NERZ Dominik BMC RACING TEAM 0:03:00
35. CHERNETSKIY Sergey KATUSHA TEAM 0:03:01
36. IGNATYEV Mikhail KATUSHA TEAM 0:03:05
37. TALANSKY Andrew GARMIN – SHARP 0:03:06
38. FLECHA GIANNONI Juan Antonio VACANSOLEIL-DCM 0:03:08
39. SANTAROMITA Ivan BMC RACING TEAM 0:03:15
40. MADRAZO Angel MOVISTAR TEAM 0:03:15
41. TEKLEHAIMANOT Daniel ORICA GREENEDGE 0:03:18
42. VANDBORG Brian CANNONDALE 0:03:19
43. KRITSKIY Timofey KATUSHA TEAM 0:03:19
44. COPPEL Jérôme COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 0:03:20
45. SANCHEZ Samuel EUSKALTEL – EUSKADI 0:03:22
46. ROLLAND Pierre TEAM EUROPCAR 0:03:23
47. WETTERHALL Alexander TEAM NETAPP-ENDURA 0:03:24
48. SERRY Pieter OMEGA PHARMA-QUICK STEP 0:03:25
49. VAN DE WALLE Jurgen LOTTO-BELISOL 0:03:26
50. PIMENTA COSTA MENDES José TEAM NETAPP-ENDURA 0:03:28
51. GERRANS Simon ORICA GREENEDGE 0:03:29
52. CAPECCHI Eros MOVISTAR TEAM 0:03:29
53. VALVERDE Alejandro MOVISTAR TEAM 0:03:29
54. VAN DEN BROECK Jurgen LOTTO-BELISOL 0:03:30
55. TEN DAM Laurens BLANCO PRO CYCLING TEAM 0:03:32
56. DE MARCHI Alessandro CANNONDALE 0:03:32
57. DE LA CRUZ MELGAREJO David TEAM NETAPP-ENDURA 0:03:33
58. LAENGEN Vegard Stake BRETAGNE – SECHE ENVIRONNEMENT 0:03:33
59. PAULINHO Sergio Miguel Moreira TEAM SAXO-TINKOFF 0:03:33
60. POELS Wouter VACANSOLEIL-DCM 0:03:34
61. CONTADOR Alberto TEAM SAXO-TINKOFF 0:03:37
62. SORENSEN Nicki TEAM SAXO-TINKOFF 0:03:38
63. LOSADA ALGUACIL Alberto KATUSHA TEAM 0:03:40
64. WAGNER Robert BLANCO PRO CYCLING TEAM 0:03:40
65. DOCKER Mitchell ORICA GREENEDGE 0:03:40
66. DURET Sebastien BRETAGNE – SECHE ENVIRONNEMENT 0:03:42
67. LADAGNOUS Matthieu FDJ 0:03:43
68. GOOS Marc BLANCO PRO CYCLING TEAM 0:03:44
69. BODNAR Maciej CANNONDALE 0:03:45
70. RODRIGUEZ OLIVER Joaquin KATUSHA TEAM 0:03:48
71. SEELDRAYERS Kevin ASTANA PRO TEAM 0:03:49
72. KIRYIENKA Vasili SKY PROCYCLING 0:03:49
73. DE CLERCQ Bart LOTTO-BELISOL 0:03:50
74. SEPULVEDA Eduardo BRETAGNE – SECHE ENVIRONNEMENT 0:03:51
75. BAZAYEV Assan ASTANA PRO TEAM 0:03:51
76. VEILLEUX David TEAM EUROPCAR 0:03:53
77. CANUTI Federico CANNONDALE 0:03:53
78. GERARD Arnaud BRETAGNE – SECHE ENVIRONNEMENT 0:03:54
79. FAIRLY Caleb GARMIN – SHARP 0:03:57
80. WESTRA Lieuwe VACANSOLEIL-DCM 0:03:57
81. BOECKMANS Kris VACANSOLEIL-DCM 0:03:58
82. CUNEGO Damiano LAMPRE – MERIDA 0:03:58
83. ASTARLOZA Mikel EUSKALTEL – EUSKADI 0:04:00
84. KENNAUGH Peter SKY PROCYCLING 0:04:01
85. BARGUIL WARREN TEAM ARGOS-SHIMANO 0:04:02
86. HERRADA LOPEZ José MOVISTAR TEAM 0:04:05
87. FEDRIGO Pierrick FDJ 0:04:06
88. KING Benjamin RADIOSHACK LEOPARD 0:04:07
89. HOOGERLAND Johnny VACANSOLEIL-DCM 0:04:09
90. RABON Frantisek OMEGA PHARMA-QUICK STEP 0:04:11
91. GAVAZZI Francesco ASTANA PRO TEAM 0:04:13
92. KREDER Michel GARMIN – SHARP 0:04:13
93. MEERSMAN Gianni OMEGA PHARMA-QUICK STEP 0:04:14
94. VOECKLER Thomas TEAM EUROPCAR 0:04:14
95. HUGUET Yann TEAM ARGOS-SHIMANO 0:04:15
96. WELLENS Tim LOTTO-BELISOL 0:04:15
97. IZAGUIRRE INSAUSTI Gorka EUSKALTEL – EUSKADI 0:04:20
98. ELISSONDE KENNY FDJ 0:04:21
99. SULZBERGER Wesley ORICA GREENEDGE 0:04:23
100. GUILLOU Florian BRETAGNE – SECHE ENVIRONNEMENT 0:04:24
101. SLAGTER Tom Jelte BLANCO PRO CYCLING TEAM 0:04:25
102. PATERSKI Maciej CANNONDALE 0:04:27
103. SZMYD Sylvester MOVISTAR TEAM 0:04:27
104. PARISIEN Francois TEAM ARGOS-SHIMANO 0:04:27
105. FAVILLI Elia LAMPRE – MERIDA 0:04:31
106. IGNATENKO Petr KATUSHA TEAM 0:04:32
107. MARTINEZ Egoi EUSKALTEL – EUSKADI 0:04:32
108. SICARD Romain EUSKALTEL – EUSKADI 0:04:32
109. GAUTIER Cyril TEAM EUROPCAR 0:04:33
110. BOOKWALTER Brent BMC RACING TEAM 0:04:33
111. SERPA José LAMPRE – MERIDA 0:04:33
112. LOPEZ GARCIA David SKY PROCYCLING 0:04:34
113. BUSCHE Matthew RADIOSHACK LEOPARD 0:04:34
114. SILIN Egor ASTANA PRO TEAM 0:04:34
115. DIDIER Laurent RADIOSHACK LEOPARD 0:04:38
116. SOUPE GEOFFREY FDJ 0:04:40
117. VELITS Martin OMEGA PHARMA-QUICK STEP 0:04:40
118. QUEMENEUR Perrig TEAM EUROPCAR 0:04:42
119. ROHREGGER Thomas RADIOSHACK LEOPARD 0:04:44
120. NOVAL GONZALEZ Benjamin TEAM SAXO-TINKOFF 0:04:45
121. VACHON Florian BRETAGNE – SECHE ENVIRONNEMENT 0:04:50
122. CORDEEL Sander LOTTO-BELISOL 0:04:51
123. ERVITI Imanol MOVISTAR TEAM 0:04:52
124. BONO Matteo LAMPRE – MERIDA 0:04:53
125. TANKINK Bram BLANCO PRO CYCLING TEAM 0:04:55
126. BAGOT Yoann COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 0:04:58
127. BILBAO Peio EUSKALTEL – EUSKADI 0:04:58
128. STANNARD Ian SKY PROCYCLING 0:05:00
129. MATE MARDONES Luis Angel COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 0:05:08
130. JANSE VAN RENSBURG Reinardt TEAM ARGOS-SHIMANO 0:05:11
131. MURAVYEV Dmitriy ASTANA PRO TEAM 0:05:12
132. GARATE Juan Manuel BLANCO PRO CYCLING TEAM 0:05:13
133. NIEVE ITURRALDE Mikel EUSKALTEL – EUSKADI 0:05:13
134. VIVIANI Elia CANNONDALE 0:05:17
135. SCHILLINGER Andreas TEAM NETAPP-ENDURA 0:05:17
136. LAGUTIN Sergey VACANSOLEIL-DCM 0:05:17
137. FERNANDEZ Koldo GARMIN – SHARP 0:05:24
138. BEPPU Fumiyuki ORICA GREENEDGE 0:05:30
139. FLORENCIO CABRE Xavier KATUSHA TEAM 0:05:31
140. DURASEK Kristijan LAMPRE – MERIDA 0:05:31
141. MATTHEWS Michael ORICA GREENEDGE 0:05:31
142. BIDEAU Jean-Marc BRETAGNE – SECHE ENVIRONNEMENT 0:05:32
143. LE MEVEL Christophe COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 0:05:33
144. DAMUSEAU Thomas TEAM ARGOS-SHIMANO 0:05:35
145. GESLIN Anthony FDJ 0:05:37
146. CLARKE Simon ORICA GREENEDGE 0:05:42
147. BERHANE Natnael TEAM EUROPCAR 0:05:43
148. RICHEZE Ariel Maximiliano LAMPRE – MERIDA 0:05:47
149. MAES Nikolas OMEGA PHARMA-QUICK STEP 0:05:49
150. CHARTEAU Anthony TEAM EUROPCAR 0:05:49
151. WARBASSE Lawrence BMC RACING TEAM 0:05:49
152. HOWES Alex GARMIN – SHARP 0:05:50
153. ARNDT Nikias TEAM ARGOS-SHIMANO 0:05:50
154. MOLARD Rudy COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 0:05:55
155. REZA Kévin TEAM EUROPCAR 0:05:57
156. HUSHOVD Thor BMC RACING TEAM 0:06:00
157. PALINI Andrea Francesco LAMPRE – MERIDA 0:06:02
158. VALENTIN Tristan COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 0:06:05
159. FONSECA Armindo BRETAGNE – SECHE ENVIRONNEMENT 0:06:17
160. GARCIA AMBROA Ricardo EUSKALTEL – EUSKADI 0:06:18
161. DUGGAN Timothy TEAM SAXO-TINKOFF 0:06:23
162. HUZARSKI Bartosz TEAM NETAPP-ENDURA 0:06:23
163. VANENDERT DENNIS LOTTO-BELISOL 0:06:32
164. VOSS Paul TEAM NETAPP-ENDURA 0:06:35
165. GRAZIATO Massimo LAMPRE – MERIDA 0:06:36
166. LINDEMAN Bert Jan VACANSOLEIL-DCM 0:06:39
167. TANNER David BLANCO PRO CYCLING TEAM 0:06:45
168. SARMIENTO TUNARROSA Cayetano José CANNONDALE 0:06:51
169. HERNANDEZ BLAZQUEZ Jesus TEAM SAXO-TINKOFF 0:07:01
170. BOUHANNI Nacer FDJ 0:07:10
171. RATHE Jacob GARMIN – SHARP 0:07:26

Klasyfikacja generalna:
1 Rohan DENNIS GARMIN – SHARP 12:40:00
2 Christopher FROOME SKY PROCYCLING 0:00:05
3 Michal KWIATKOWSKI OMEGA PHARMA-QUICK STEP 0:00:26
4 Edvald BOASSON HAGEN SKY PROCYCLING 0:00:32
5 Richie PORTE SKY PROCYCLING 0:00:33
6 Geraint THOMAS SKY PROCYCLING 0:00:55
7 David VEILLEUX TEAM EUROPCAR 0:01:09
8 Leopold KONIG TEAM NETAPP-ENDURA 0:01:11
9 Stef CLEMENT BLANCO PRO CYCLING TEAM 0:01:14
10 Andriy GRIVKO ASTANA PRO TEAM 0:01:26
11 Michael ROGERS TEAM SAXO-TINKOFF 0:01:30
12 Daniel NAVARRO COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 0:01:33
13 Daniel MORENO FERNANDEZ KATUSHA TEAM 0:01:40
14 Sylvain CHAVANEL OMEGA PHARMA-QUICK STEP 0:01:41
15 Rein TAARAMAE COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 0:01:45
16 Tony GALLOPIN RADIOSHACK LEOPARD 0:01:49
17 Haimar ZUBELDIA RADIOSHACK LEOPARD 0:01:52
18 Jakob FUGLSANG ASTANA PRO TEAM 0:01:56
19 Alexandre GENIEZ FDJ 0:02:05
20 Ben HERMANS RADIOSHACK LEOPARD 0:02:05
21 Kristijan KOREN CANNONDALE 0:02:13
22 Dominik NERZ BMC RACING TEAM 0:02:13
23 Ivan SANTAROMITA BMC RACING TEAM 0:02:28
24 Angel MADRAZO MOVISTAR TEAM 0:02:28
25 Jérôme COPPEL COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 0:02:33
26 Samuel SANCHEZ EUSKALTEL – EUSKADI 0:02:35
27 Pierre ROLLAND TEAM EUROPCAR 0:02:36
28 Eros CAPECCHI MOVISTAR TEAM 0:02:42
29 Alejandro VALVERDE MOVISTAR TEAM 0:02:42
30 Jurgen VAN DEN BROECK LOTTO-BELISOL 0:02:43
31 Laurens TEN DAM BLANCO PRO CYCLING TEAM 0:02:45
32 Vegard Stake LAENGEN BRETAGNE – SECHE ENVIRONNEMENT 0:02:46
33 Sergio PAULINHO TEAM SAXO-TINKOFF 0:02:46
34 Alberto CONTADOR TEAM SAXO-TINKOFF 0:02:50
35 Alberto LOSADA ALGUACIL KATUSHA TEAM 0:02:53
36 Maciej BODNAR CANNONDALE 0:02:58
37 Joaquim RODRIGUEZ OLIVER KATUSHA TEAM 0:03:01
38 Kevin SEELDRAYERS ASTANA PRO TEAM 0:03:02
39 Bart DE CLERCQ LOTTO-BELISOL 0:03:03
40 Peter KENNAUGH SKY PROCYCLING 0:03:14
41 Warren BARGUIL TEAM ARGOS-SHIMANO 0:03:15
42 José HERRADA LOPEZ MOVISTAR TEAM 0:03:18
43 Johnny HOOGERLAND VACANSOLEIL-DCM 0:03:22
44 Francesco GAVAZZI ASTANA PRO TEAM 0:03:26
45 Gianni MEERSMAN OMEGA PHARMA-QUICK STEP 0:03:26
46 Thomas VOECKLER TEAM EUROPCAR 0:03:27
47 Gorka IZAGUIRRE INSAUSTI EUSKALTEL – EUSKADI 0:03:33
48 Kenny ELISSONDE FDJ 0:03:34
49 Wesley SULZBERGER ORICA GREENEDGE 0:03:36
50 Florian GUILLOU BRETAGNE – SECHE ENVIRONNEMENT 0:03:37
51 Egoi MARTINEZ EUSKALTEL – EUSKADI 0:03:45
52 Cyril GAUTIER TEAM EUROPCAR 0:03:46
53 David LOPEZ GARCIA SKY PROCYCLING 0:03:47
54 Matthew BUSCHE RADIOSHACK LEOPARD 0:03:47
55 Egor SILIN ASTANA PRO TEAM 0:03:47
56 Damiano CUNEGO LAMPRE – MERIDA 0:03:52
57 Thomas ROHREGGER RADIOSHACK LEOPARD 0:03:57
58 Yoann BAGOT COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 0:04:11
59 Juan Antonio FLECHA VACANSOLEIL-DCM 0:04:15
60 Marco PINOTTI BMC RACING TEAM 0:04:26
61 Christophe LE MEVEL COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 0:04:46
62 Luis Angel MATE MARDONES COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 0:04:48
63 David DE LA CRUZ MELGAREJO TEAM NETAPP-ENDURA 0:04:53
64 Wouter POELS VACANSOLEIL-DCM 0:04:54
65 Reinardt JANSE VAN RENSBURG TEAM ARGOS-SHIMANO 0:05:09
66 Anthony GESLIN FDJ 0:05:17
67 Mikel ASTARLOZA EUSKALTEL – EUSKADI 0:05:20
68 Mikel NIEVE ITURRALDE EUSKALTEL – EUSKADI 0:05:24
69 Pierrick FEDRIGO FDJ 0:05:24
70 Pieter SERRY OMEGA PHARMA-QUICK STEP 0:05:28
71 Eduardo SEPULVEDA BRETAGNE – SECHE ENVIRONNEMENT 0:05:38
72 Tom Jelte SLAGTER BLANCO PRO CYCLING TEAM 0:05:45
73 Bram TANKINK BLANCO PRO CYCLING TEAM 0:05:52
74 Paul VOSS TEAM NETAPP-ENDURA 0:06:15
75 Tim WELLENS LOTTO-BELISOL 0:06:20
76 Sebastien DURET BRETAGNE – SECHE ENVIRONNEMENT 0:06:30
77 Cayetano José SARMIENTO TUNARROSA CANNONDALE 0:06:31
78 Rudy MOLARD COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 0:07:15
79 Tony MARTIN OMEGA PHARMA-QUICK STEP 0:08:05
80 Sergey CHERNETSKIY KATUSHA TEAM 0:08:38
81 Matthieu LADAGNOUS FDJ 0:08:39
82 José PIMENTA COSTA MENDES TEAM NETAPP-ENDURA 0:09:12
83 Jurgen VAN DE WALLE LOTTO-BELISOL 0:09:20
84 Arnaud GERARD BRETAGNE – SECHE ENVIRONNEMENT 0:09:38
85 Sylvester SZMYD MOVISTAR TEAM 0:10:11
86 Laurent DIDIER RADIOSHACK LEOPARD 0:10:39
87 Petr IGNATENKO KATUSHA TEAM 0:10:43
88 Assan BAZAYEV ASTANA PRO TEAM 0:10:50
89 Sergey LAGUTIN VACANSOLEIL-DCM 0:11:01
90 Brian VANDBORG CANNONDALE 0:11:35
91 Thomas DAMUSEAU TEAM ARGOS-SHIMANO 0:12:34
92 Alessandro DE MARCHI CANNONDALE 0:12:59
93 Jonathan CASTROVIEJO MOVISTAR TEAM 0:13:13
94 Daniel TEKLEHAIMANOT ORICA GREENEDGE 0:13:21
95 Matteo BONO LAMPRE – MERIDA 0:13:27
96 Arthur VICHOT FDJ 0:13:32
97 Romain SICARD EUSKALTEL – EUSKADI 0:13:59
98 Simon GERRANS ORICA GREENEDGE 0:14:15
99 Brent BOOKWALTER BMC RACING TEAM 0:14:32
100 Manuel QUINZIATO BMC RACING TEAM 0:14:42
101 Florian VACHON BRETAGNE – SECHE ENVIRONNEMENT 0:14:53
102 Jesus HERNANDEZ BLAZQUEZ TEAM SAXO-TINKOFF 0:14:57
103 Natnael BERHANE TEAM EUROPCAR 0:16:03
104 Kristijan DURASEK LAMPRE – MERIDA 0:16:17
105 Elia VIVIANI CANNONDALE 0:16:33
106 Simon CLARKE ORICA GREENEDGE 0:16:58
107 Alexey LUTSENKO ASTANA PRO TEAM 0:17:01
108 Caleb FAIRLY GARMIN – SHARP 0:17:25
109 David TANNER BLANCO PRO CYCLING TEAM 0:17:31
110 Armindo FONSECA BRETAGNE – SECHE ENVIRONNEMENT 0:17:33
111 Markel IRIZAR RADIOSHACK LEOPARD 0:17:44
112 Travis MEYER ORICA GREENEDGE 0:17:51
113 Jean-Marc BIDEAU BRETAGNE – SECHE ENVIRONNEMENT 0:18:09
114 Peio BILBAO EUSKALTEL – EUSKADI 0:18:19
115 Imanol ERVITI MOVISTAR TEAM 0:18:25
116 Lieuwe WESTRA VACANSOLEIL-DCM 0:18:39
117 Ricardo GARCIA AMBROA EUSKALTEL – EUSKADI 0:18:45
118 Michael MATTHEWS ORICA GREENEDGE 0:18:54
119 Elia FAVILLI LAMPRE – MERIDA 0:19:25
120 Marc GOOS BLANCO PRO CYCLING TEAM 0:20:05
121 Thomas DE GENDT VACANSOLEIL-DCM 0:20:10
122 Xavier FLORENCIO CABRE KATUSHA TEAM 0:20:25
123 Bartosz HUZARSKI TEAM NETAPP-ENDURA 0:20:35
124 Jan BARTA TEAM NETAPP-ENDURA 0:20:59
125 Nicki SORENSEN TEAM SAXO-TINKOFF 0:21:10
126 Bertjan LINDEMAN VACANSOLEIL-DCM 0:21:11
127 Nikolas MAES OMEGA PHARMA-QUICK STEP 0:21:16
128 Andrew TALANSKY GARMIN – SHARP 0:21:31
129 Michel KREDER GARMIN – SHARP 0:21:42
130 José SERPA LAMPRE – MERIDA 0:22:02
131 Nacer BOUHANNI FDJ 0:22:13
132 Juan Manuel GARATE BLANCO PRO CYCLING TEAM 0:22:42
133 Francois PARISIEN TEAM ARGOS-SHIMANO 0:22:52
134 Dennis VANENDERT LOTTO-BELISOL 0:23:06
135 Eloy TERUEL ROVIRA MOVISTAR TEAM 0:24:02
136 Tristan VALENTIN COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 0:24:15
137 Mikhail IGNATYEV KATUSHA TEAM 0:24:20
138 Alex HOWES GARMIN – SHARP 0:25:17
139 Benjamin KING RADIOSHACK LEOPARD 0:25:27
140 Martin VELITS OMEGA PHARMA-QUICK STEP 0:25:42
141 Frantisek RABON OMEGA PHARMA-QUICK STEP 0:25:46
142 Federico CANUTI CANNONDALE 0:26:16
143 Timofey KRITSKIY KATUSHA TEAM 0:26:34
144 Geoffrey SOUPE FDJ 0:26:57
145 Dmitriy MURAVYEV ASTANA PRO TEAM 0:27:13
146 Ian STANNARD SKY PROCYCLING 0:27:46
147 Maciej PATERSKI CANNONDALE 0:27:57
148 Sander CORDEEL LOTTO-BELISOL 0:28:27
149 Perrig QUEMENEUR TEAM EUROPCAR 0:28:28
150 Jacob RATHE GARMIN – SHARP 0:28:48
151 Kévin REZA TEAM EUROPCAR 0:28:54
152 Fumiyuki BEPPU ORICA GREENEDGE 0:29:00
153 Vasili KIRYIENKA SKY PROCYCLING 0:29:01
154 William CLARKE TEAM ARGOS-SHIMANO 0:29:21
155 Jack BAUER GARMIN – SHARP 0:30:03
156 Anthony CHARTEAU TEAM EUROPCAR 0:30:19
157 Kris BOECKMANS VACANSOLEIL-DCM 0:30:36
158 Thor HUSHOVD BMC RACING TEAM 0:30:37
159 Nikias ARNDT TEAM ARGOS-SHIMANO 0:30:39
160 Yann HUGUET TEAM ARGOS-SHIMANO 0:31:21
161 Alexander WETTERHALL TEAM NETAPP-ENDURA 0:31:43
162 Benjamin NOVAL GONZALEZ TEAM SAXO-TINKOFF 0:31:51
163 Robert WAGNER BLANCO PRO CYCLING TEAM 0:31:59
164 Koldo FERNANDEZ GARMIN – SHARP 0:32:00
165 Ariel Maximiliano RICHEZE LAMPRE – MERIDA 0:32:18
166 Andreas SCHILLINGER TEAM NETAPP-ENDURA 0:32:23
167 Mitchell DOCKER ORICA GREENEDGE 0:33:05
168 Timothy DUGGAN TEAM SAXO-TINKOFF 0:34:48
169 Andrea Francesco PALINI LAMPRE – MERIDA 0:35:00
170 Massimo GRAZIATO LAMPRE – MERIDA 0:35:01
171 Lawrence WARBASSE BMC RACING TEAM 0:38:19
172 Yannick EIJSSEN BMC RACING TEAM 0:40:34

 

Foto: bettiniphoto.net

Andrzej