grzegorzycaPierwszego dnia XXI Ogólnopolskiego Wyścigu Kolarskiego Juniorów Młodszych „Po Ziemi Konińskiej”, odbyły się dwa etapy – jazda indywidualna na czas oraz kryterium w Koninie. Liderem po nich jest Daniel Staniszewski (KKS Ciechanów).

5-kilometrowa czasówka rozegrana została wokół Wielan. Wygrał ją Staniszewski, który „wykręcił” czas 7 minut i 13 sekund. Drugi Mikołaj Sójka (KTK Kalisz) stracił 11, a trzeci Dominik Grzegorzyca (GK Merida Gliwice) 12 sekund.

Wyniki XXI Ogólnopolskiego Wyścigu Kolarskiego Juniorów Młodszych „Po Ziemi Konińskiej” – jazda na czas

Kryterium, liczące 27 kilometrów, padło łupem Norberta Banaszka (BDC NOSIR Nowy Dwór Mazowiecki). Wjechał on na metę w towarzystwie swojego kuzyna i kolegi z ekipy, Alana Banaszka. Trzeci, z 3-sekundową stratą, był Grzegorz Szopa (KKS Ciechanów).

Wyniki XXI Ogólnopolskiego Wyścigu Kolarskiego Juniorów Młodszych „Po Ziemi Konińskiej” – kryterium

Po tych dwóch etapach Staniszewski ma 8 sekund przewagi nad Alanem Banaszkiem i 9 sekund nad Norbertem.

Wyniki XXI Ogólnopolskiego Wyścigu Kolarskiego Juniorów Młodszych „Po Ziemi Konińskiej” – klasyfikacja generalna po 2 etapach

Równolegle odbywa się także wyścig młodzików. Oba etapy, zarówno jazdę indywidualną (5km), jak i kryterium (18km) wygrał Mateusz Kostański (KLTC Konin). W czasówce pokonał on Marcela Musielaka (TRÓJKA Jarocin) i Jakuba Śmieszka (KS Tarnovia Tarnowo Podgórne). W kryterium Kostański był najszybszy po sprincie z 9-osobowej grupki. Na kresce uprzedził on Jana Kwiatkowskiego (OPTY Grodzisk Mazowiecki) i kolegę z ekipy, Bartosza Daszkiewicza.

Wyniki XXI Ogólnopolskiego Wyścigu Kolarskiego „Po Ziemi Konińskiej” – jazda na czas

Wyniki XXI Ogólnopolskiego Wyścigu Kolarskiego „Po Ziemi Konińskiej” – kryterium

Wyniki XXI Ogólnopolskiego Wyścigu Kolarskiego „Po Ziemi Konińskiej” – klasyfikacja generalna po 2 etapach

Żródło: pzkol.pl

Poprzedni artykułZawistowski najszybszy na 2. etapie wyścigu ”Złote koło”
Następny artykułContador: „Faworytów do wygrania Touru jest więcej niż dwóch”