zawistowskiPo finiszu z 18-osobowej grupy, Kamil Zawistowski(GKK Opty-Mazowsze) wygrał 2. etap XXXI Międzynarodowego Wyścigu Kolarskiego Juniorów „Złote koło” – Dobczyce 2013.

Zawodnicy rywalizowali na 108-kilometrowej trasie wokół Łapanowa. Zawistowski pokonał w sprincie Gracjana Szeląga (Tarnowia Tarnowo Podgórne) oraz zwycięzcę piątkowej czasówki, Aleksandra Riabuszenko (Białoruś).

Białorusin utrzymał prowadzenie w klasyfikacji generalnej. Aby wygrać cały wyścig będzie musiał pilnować swojej pozycji na ostatnim, 3. etapie, który rozegrany zostanie w niedzielę, 2 czerwca. Peleton przejedzie wtedy 116 kilometrów wokół Raciechowic.

Wyniki 2. etapu XXXI Międzynarodowego Wyścigu Kolarskiego Juniorów „Złote koło”

Źródło: pzkol.pl