Paulina Brzeźna BentkowskaAgata Drozdek (BCM Nowatex Ziemia Darłowska) wygrała jazdę indywidualną elity kobiet, w ramach Pucharu Polski w Darłowie. W czasówce rywalizowały także młodsze kategorie wiekowe.

Elita kobiet ścigała się na 17,2-kilometrowej trasie. Agata Drozdek pokonała ją w 24 minuty i 31 sekund. Pokonała o 22 sekundy Annę Harkowską (Giant OKS Warmia i Mazury) i o 23 sekundy Paulinę Brzeźną-Bentkowską (TKK Pacific Toruń).

Wyniki Pucharu Polski – jazda na czas elity kobiet

Agata Drozdek wygrała nie tylko klasyfikację open, ale także kategorię juniorek, gdyż zawodniczka BCM Nowatex Ziemia Darłowska liczy zaledwie 17 lat. Miała ona o 46 sekund lepszy czas od rówieśniczki Natalii Radzickiej (UKS Jedynka Limaro Kórnik), która była druga. Ostatnie miejsce na juniorskim podium wywalczyła Katarzyna Kozyra (Azalia Brzóza Królewska).

Wyniki Pucharu Polski – jazda na czas juniorek

W jeździe indywidualnej w kategorii juniorka młodsza, triumfowała Nikola Różyńska (ALKS Stal Grudziadz). Na 9,8-kilometrowej trasie była ona nieznacznie szybsza od Zuzanny Skubaja (MKS Emdek Budopol Bydgoszcz), która przegrała zaledwie o 38 setnych sekundy. Trzecia, z 3-sekundową stratą, była Daria Pikulik (BCM Nowatex Ziemia Darłowska).

Wyniki Pucharu Polski – jazda na czas juniorek młodszych

Klaudia Bielawska (UKS Kozminianka Kozminek) była najlepszą młodziczką. Przejechała ona dystans 5 kilometrów o 5 sekund szybciej niż druga Julia Szyszka (ALKS Stal Grudziadz UKS Orion) i o 10 sekund szybciej niż Wiktoria Konopka (BCM Nowatex Ziemia Darłowska).

Wyniki Pucharu Polski – jazda na czas młodziczek

źródło: pzkol.pl

Poprzedni artykułTrofeo Karlsberg: Mads Pedersen wygrywa etap i umacnia się na prowadzeniu, Paluta utrzymał 4. pozycję
Następny artykułZawistowski najszybszy na 2. etapie wyścigu ”Złote koło”