Tour de GirondeW niedzielę zakończyła się rywalizacja w Tour de Gironde (2.2 UCI). Na ostatnich etapach z bardzo dobrej strony pokazali się Krzysztof Tracz (Wibatech Brzeg) oraz Tomasz Olejnik (USSA Pavilly Barentin), który wygrał klasyfikację najaktywniejszego.

Ostatni etap rozgrywanego w okolicach Bordeaux wyścigu prowadził z St Pierre d’Aurillac do Villenave d’Ornon i liczył 170 kilometrów. Już na około 5. kilometrze do przodu wyrwali Krzysztof Tracz oraz Tomasz Olejnik. Wkrótce na czele powstała 13. osobowa grupka. Uciekinierzy maksymalnie osiągnęli 3 minuty przewagi nad peletonem, gdzie tempo dyktowali zawodnicy Euskadi.

Tracz przystąpił do tego odcinka z zamiarem walki o bonifikaty na lotnych premiach, gdyż zajmował wysokie miejsce w klasyfikacji generalnej. Niestety, rywale mieli podobną taktykę i w efekcie młody Polak zdołał „urwać” tylko jedną sekundę do generalki. Jak później się okazało, dało mu to 20. miejsce w końcowej klasyfikacji wyścigu. Z kolei Olejnik wygrywał premie do klasyfikacji najaktywniejszego. Zawodnik z Bydgoszczy zebrał najwięcej punktów i zdobył czerwoną koszulkę.

Odjazd został skasowany przez zasadniczą grupę na około 10. km przed finiszem. Pecha miał sprinter Zbigniew Gucwa (Wibatech Brzeg), który tuż przed decydującą rozgrywką zerwał łańcuch.

Ostatecznie najszybszy okazał się Holender Geert Van der Weijst (Cycling Team Jo Piels), a w całym wyścigu triumfował Bask Juan Larrinaga (Euskadi).

Poprzedni artykułZapowiedź XXXVII Wyścigu Kolarskiego o Wielką Nagrodę Miasta Bełchatowa
Następny artykułDwie wygrane Piotra Zielińskiego w tygodniu!