ciolekGerald Ciolek (MTN Qhubeka) wygrał po finiszu z peletonu trzeci etap Bayern – Rundfarth. Niemiecki zawodnik pokonał Arnaud Demare (FDJ). Trzecie miejsce zajął Heinrich Haussler (IAM Cycling). Ciolek został nowym liderem wyścigu.

Trzeci etap tegorocznego Bayerm – Rundfarth to 196,8 km ścigania z Viechtach do Kelheim. Na trasie mieliśmy dwie górskie premie, ale można się było spodziewać raczej sprinterskiej końcówki. W ucieczce dnia byli dziś: Blel Kadri (Ag2r La Mondiale), Jerome Cousin (Europcar) i Ruben Perez Moreno (Euskaltel – Euskadi). Trójka między sobą rozgrywała górskie premie i lotne finisze. 34 km przed metą coraz bardziej rozpędzony peleton tracił do harcowników tylko 90 sekund.

Najdłużej na czele kręcił Kadri, ale został wchłonięty przez dużą grupę 19km przed metą. Na ostatnich kilometrach na czele peletonu jechały przede wszystkim ekipy Sky, Lampre – Merida oraz FDJ. Zgodnie z oczekiwaniami mieliśmy sprinterski finisz z dużej grupy.

Pierwszy na linii mety zameldował się Gerald Ciolek (MTN Qhubeka). Drugi finiszował Arnaud Demare (FDJ), a trzeci Heinrich Haussler (IAM Cycling). Dzięki bonifikatom na mecie Ciolek został nowym liderem Bayern – Rundfarth.

Wyniki:

1 Gerald Ciolek (Ger) MTN-Qhubeka 5:10:15

2 Arnaud Demare (Fra) FDJ

3 Heinrich Haussler (Aus) IAM Cycling

4 Ben Swift (GBr) Sky Procycling

5 Davide Cimolai (Ita) Lampre-Merida

6 Aidis Kruopis (Ltu) Orica-GreenEdge

7 Cyril Lemoine (Fra) Sojasun

8 Robert Wagner (Ger) Blanco Pro Cycling Team

9 Raymond Kreder (Ned) Garmin-Sharp

10 Yohann Gene (Fra) Team Europcar

11 Grischa Janorschke (Ger) Nutrixxion Abus

12 Russell Downing (GBr) Team NetApp-Endura

13 Daryl Impey (RSA) Orica-GreenEdge

14 Michael Schwarzmann (Ger) Team NetApp-Endura

15 Yauheni Hutarovich (Blr) AG2R La Mondiale

16 Jan-Niklas Droste (Ger) Team Heizomat

17 Juan Jose Lobato Del Valle (Spa) Euskaltel-Euskadi

18 Nikias Arndt (Ger) Team Argos-Shimano

19 Maxime Daniel (Fra) Sojasun

20 Roger Kluge (Ger) Team NetApp-Endura

21 Geraint Thomas (GBr) Sky Procycling

22 Alex Rasmussen (Den) Garmin-Sharp

23 Theo Bos (Ned) Blanco Pro Cycling Team

24 Andreas Stauff (Ger) MTN-Qhubeka

25 Jasha Sütterlin (Ger) Thüringer Energie Team

26 Jan Dieteren (Ger) Team Stölting

27 Fabian Wegmann (Ger) Garmin-Sharp

28 Simon Clarke (Aus) Orica-GreenEdge

29 Yoann Offredo (Fra) FDJ

30 Marcel Wyss (Swi) IAM Cycling

31 Martijn Verschoor (Ned) Team Novo Nordisk

32 Adriano Malori (Ita) Lampre-Merida

33 Michel Kreder (Ned) Garmin-Sharp

34 Romain Bardet (Fra) AG2R La Mondiale

35 Warren Barguil (Fra) Team Argos-Shimano

36 Martin Elmiger (Swi) IAM Cycling

37 Theo Reinhardt (Ger) Rad-Net Rose Team

38 Maximilian Werda (Ger) Team Stölting

39 Steele Von Hoff (Aus) Garmin-Sharp

40 Jan Barta (Cze) Team NetApp-Endura

41 Cyril Gautier (Fra) Team Europcar

42 Ignatas Konovalovas (Ltu) MTN-Qhubeka

43 Silvio Herklotz (Ger) Team Stölting

44 Jean Marc Marino (Fra) Sojasun

45 Maxime Bouet (Fra) AG2R La Mondiale

46 Diego Ulissi (Ita) Lampre-Merida

47 Christophe Riblon (Fra) AG2R La Mondiale

48 Ian Stannard (GBr) Sky Procycling

49 David Lelay (Fra) Sojasun

50 Dominic Klemme (Ger) IAM Cycling

51 Maximilian Schachmann (Ger) Thüringer Energie Team

52 Nikodemus Holler (Ger) Thüringer Energie Team

53 Patrick Schelling (Swi) IAM Cycling

54 Simon Geschke (Ger) Team Argos-Shimano

55 Damiano Cunego (Ita) Lampre-Merida

56 Christopher Sutton (Aus) Sky Procycling

57 Andreas Schillinger (Ger) Team NetApp-Endura

58 John Gadret (Fra) AG2R La Mondiale

59 Mikael Cherel (Fra) AG2R La Mondiale

60 Jon Aberasturi Izaga (Spa) Euskaltel-Euskadi

61 Alexander Grad (Ger) Team Heizomat

62 Johannes Fröhlinger (Ger) Team Argos-Shimano

63 Fabian Schormair (Ger) Team Heizomat

64 Luke Roberts (Aus) Team Stölting

65 Jérémy Roy (Fra) FDJ

66 Steffen Radochla (Ger) Euskaltel-Euskadi

67 Jure Kocjan (Slo) Euskaltel-Euskadi

68 Yannick Talabardon (Fra) Sojasun

69 Bram Tankink (Ned) Blanco Pro Cycling Team

70 Sergio Pardilla Bellon (Spa) MTN-Qhubeka

71 Cédric Pineau (Fra) FDJ

72 Alex Frame (NZl) Thüringer Energie Team

73 Manuele Mori (Ita) Lampre-Merida

74 Alexander Wetterhall (Swe) Team NetApp-Endura

75 David Lozano Riba (Spa) Team Novo Nordisk

76 Alexander Krieger (Ger) Rad-Net Rose Team

77 Stefan Denifl (Aut) IAM Cycling

78 William Bonnet (Fra) FDJ

79 Ruben Perez Moreno (Spa) Euskaltel-Euskadi

80 Fabio Calabria (Aus) Team Novo Nordisk

81 Mikel Nieve Ituralde (Spa) Euskaltel-Euskadi

82 Thibaut Pinot (Fra) FDJ

83 Brice Feillu (Fra) Sojasun

84 Johannes Weber (Ger) Team Heizomat

85 Meron Russom (Eri) MTN-Qhubeka

86 Laurent Mangel (Fra) FDJ

87 Jonas Ahlstrand (Swe) Team Argos-Shimano

88 Pierre Rolland (Fra) Team Europcar

89 Martin Reimer (Ger) MTN-Qhubeka

90 Thomas Lövkvist (Swe) IAM Cycling

91 Simon Gerrans (Aus) Orica-GreenEdge

92 Kersten Thiele (Ger) Rad-Net Rose Team

93 Graeme Brown (Aus) Blanco Pro Cycling Team

94 Blel Kadri (Fra) AG2R La Mondiale

95 Matteo Bono (Ita) Lampre-Merida

96 Blaz Jarc (Slo) Team NetApp-Endura

97 Jan Oelerich (Ger) Team Stölting

98 Joseph Lloyd Dombrowski (USA) Sky Procycling

99 Max Walsleben (Ger) Nutrixxion Abus

100 Javier Megias Leal (Spa) Team Novo Nordisk

101 Davide Malacarne (Ita) Team Europcar

102 Christophe Kern (Fra) Team Europcar

103 Bjorn Thurau (Ger) Team Europcar

104 Jay Robert Thomson (RSA) MTN-Qhubeka

105 Rick Ampler (Ger) Nutrixxion Abus

106 Daniel Martin (Irl) Garmin-Sharp

107 Jonathan Tiernan-Locke (GBr) Sky Procycling

108 Francois Parisien (Can) Team Argos-Shimano

109 Jerome Cousin (Fra) Team Europcar

110 David Tanner (Aus) Blanco Pro Cycling Team 0:00:29

111 Sebastian Langeveld (Ned) Orica-GreenEdge 0:00:30

112 Jack Bauer (NZl) Garmin-Sharp 0:00:52

113 Jetse Bol (Ned) Blanco Pro Cycling Team 0:01:41

114 Henning Bommel (Ger) Rad-Net Rose Team 0:01:57

115 Alexander Schmitt (Ger) Nutrixxion Abus 0:02:13

116 Lucas Liss (Ger) Rad-Net Rose Team

117 Tobias Dohlus (Ger) Nutrixxion Abus

118 Manuel Straub (Ger) Team Heizomat

119 Thomas Koep (Ger) Team Stölting

120 Jimmy Engoulvent (Fra) Sojasun

121 Benjamin Sydlik (Ger) Nutrixxion Abus

122 Dennis Van Winden (Ned) Blanco Pro Cycling Team 0:02:38

123 Sam Bewley (NZl) Orica-GreenEdge

124 Kevin De Mesmaeker (Bel) Team Novo Nordisk 0:03:50

125 Peter Kennaugh (GBr) Sky Procycling 0:04:14

126 Jack Cummings (Aus) Thüringer Energie Team 0:06:32

127 Moritz Schaffner (Ger) Thüringer Energie Team

128 Stuart O’Grady (Aus) Orica-GreenEdge 0:08:19

129 Jan Wälzlein (Ger) Team Heizomat

130 Stephen Clancy (Irl) Team Novo Nordisk

131 Jan Brockhoff (Ger) Thüringer Energie Team

132 Max Merk (Ger) Team Heizomat

133 André Schulze (Ger) Euskaltel-Euskadi

134 Christopher Muche (Ger) Rad-Net Rose Team

135 Florian Scheit (Ger) Rad-Net Rose Team

136 Sebastian Körber (Ger) Nutrixxion Abus

 

 

Klasyfikacja generalna:

1 Gerald Ciolek (Ger) MTN-Qhubeka 14:25:34

2 Daryl Impey (RSA) Orica-GreenEdge 0:00:06

3 Adriano Malori (Ita) Lampre-Merida 0:00:09

4 Ben Swift (GBr) Sky Procycling 0:00:10

5 Heinrich Haussler (Aus) IAM Cycling 0:00:12

6 Geraint Thomas (GBr) Sky Procycling 0:00:13

7 Christophe Riblon (Fra) AG2R La Mondiale

8 Simon Geschke (Ger) Team Argos-Shimano

9 Maxime Bouet (Fra) AG2R La Mondiale 0:00:14

10 Marcel Wyss (Swi) IAM Cycling 0:00:15

11 Romain Bardet (Fra) AG2R La Mondiale 0:00:16

12 Simon Clarke (Aus) Orica-GreenEdge

13 Michel Kreder (Ned) Garmin-Sharp

14 Warren Barguil (Fra) Team Argos-Shimano

15 Martin Elmiger (Swi) IAM Cycling

16 Diego Ulissi (Ita) Lampre-Merida

17 Silvio Herklotz (Ger) Team Stölting

18 John Gadret (Fra) AG2R La Mondiale

19 Jan Barta (Cze) Team NetApp-Endura

20 Bram Tankink (Ned) Blanco Pro Cycling Team

21 Jérémy Roy (Fra) FDJ

22 Sergio Pardilla Bellon (Spa) MTN-Qhubeka

23 Dominic Klemme (Ger) IAM Cycling

24 Mikel Nieve Ituralde (Spa) Euskaltel-Euskadi

25 David Lelay (Fra) Sojasun

26 Cédric Pineau (Fra) FDJ

27 Pierre Rolland (Fra) Team Europcar

28 Davide Malacarne (Ita) Team Europcar

29 Mikael Cherel (Fra) AG2R La Mondiale 0:00:27

30 Stefan Denifl (Aut) IAM Cycling

31 Patrick Schelling (Swi) IAM Cycling

32 Thibaut Pinot (Fra) FDJ

33 Bjorn Thurau (Ger) Team Europcar

34 Ian Stannard (GBr) Sky Procycling 0:00:31

35 Thomas Lövkvist (Swe) IAM Cycling

36 Yannick Talabardon (Fra) Sojasun

37 Manuele Mori (Ita) Lampre-Merida 0:00:38

38 Andreas Schillinger (Ger) Team NetApp-Endura 0:00:39

39 Blel Kadri (Fra) AG2R La Mondiale 0:00:52

40 Daniel Martin (Irl) Garmin-Sharp 0:00:57

41 Damiano Cunego (Ita) Lampre-Merida 0:01:06

42 Matteo Bono (Ita) Lampre-Merida

43 Nikodemus Holler (Ger) Thüringer Energie Team 0:02:29

44 Cyril Gautier (Fra) Team Europcar 0:03:05

45 Nikias Arndt (Ger) Team Argos-Shimano 0:04:14

46 Peter Kennaugh (GBr) Sky Procycling 0:05:26

47 Jack Bauer (NZl) Garmin-Sharp 0:11:36

48 Arnaud Demare (Fra) FDJ 0:12:48

49 Jerome Cousin (Fra) Team Europcar 0:12:49

50 Juan Jose Lobato Del Valle (Spa) Euskaltel-Euskadi 0:12:50

51 Davide Cimolai (Ita) Lampre-Merida 0:12:51

52 Ruben Perez Moreno (Spa) Euskaltel-Euskadi 0:12:52

53 Martin Reimer (Ger) MTN-Qhubeka 0:12:53

54 Javier Megias Leal (Spa) Team Novo Nordisk

55 Yoann Offredo (Fra) FDJ 0:12:54

56 Fabian Wegmann (Ger) Garmin-Sharp

57 Ignatas Konovalovas (Ltu) MTN-Qhubeka

58 Johannes Weber (Ger) Team Heizomat

59 Johannes Fröhlinger (Ger) Team Argos-Shimano

60 Maximilian Werda (Ger) Team Stölting

61 Cyril Lemoine (Fra) Sojasun

62 Alexander Wetterhall (Swe) Team NetApp-Endura

63 Laurent Mangel (Fra) FDJ

64 William Bonnet (Fra) FDJ

65 Simon Gerrans (Aus) Orica-GreenEdge

66 Jonas Ahlstrand (Swe) Team Argos-Shimano

67 Joseph Lloyd Dombrowski (USA) Sky Procycling

68 Francois Parisien (Can) Team Argos-Shimano

69 Brice Feillu (Fra) Sojasun 0:13:18

70 David Tanner (Aus) Blanco Pro Cycling Team 0:13:23

71 Sebastian Langeveld (Ned) Orica-GreenEdge 0:13:24

72 Sam Bewley (NZl) Orica-GreenEdge 0:15:32

73 Jasha Sütterlin (Ger) Thüringer Energie Team 0:19:46

74 Stuart O’Grady (Aus) Orica-GreenEdge 0:21:13

75 Alex Rasmussen (Den) Garmin-Sharp 0:23:06

76 Grischa Janorschke (Ger) Nutrixxion Abus 0:23:08

77 Jan-Niklas Droste (Ger) Team Heizomat 0:23:15

78 Raymond Kreder (Ned) Garmin-Sharp 0:23:16

79 Aidis Kruopis (Ltu) Orica-GreenEdge

80 Robert Wagner (Ger) Blanco Pro Cycling Team

81 Andreas Stauff (Ger) MTN-Qhubeka

82 Michael Schwarzmann (Ger) Team NetApp-Endura

83 Roger Kluge (Ger) Team NetApp-Endura

84 Theo Reinhardt (Ger) Rad-Net Rose Team

85 Jan Dieteren (Ger) Team Stölting

86 Yohann Gene (Fra) Team Europcar

87 Fabian Schormair (Ger) Team Heizomat

88 Jure Kocjan (Slo) Euskaltel-Euskadi

89 Jon Aberasturi Izaga (Spa) Euskaltel-Euskadi

90 Alexander Krieger (Ger) Rad-Net Rose Team

91 Jetse Bol (Ned) Blanco Pro Cycling Team 0:24:57

92 Thomas Koep (Ger) Team Stölting 0:25:29

93 Lucas Liss (Ger) Rad-Net Rose Team

94 Tobias Dohlus (Ger) Nutrixxion Abus

95 David Lozano Riba (Spa) Team Novo Nordisk 0:25:30

96 Max Walsleben (Ger) Nutrixxion Abus

97 Jonathan Tiernan-Locke (GBr) Sky Procycling

98 Christophe Kern (Fra) Team Europcar

99 Alexander Grad (Ger) Team Heizomat 0:27:14

100 Yauheni Hutarovich (Blr) AG2R La Mondiale 0:27:16

101 Russell Downing (GBr) Team NetApp-Endura

102 Christopher Sutton (Aus) Sky Procycling

103 Martijn Verschoor (Ned) Team Novo Nordisk

104 Theo Bos (Ned) Blanco Pro Cycling Team

105 Maximilian Schachmann (Ger) Thüringer Energie Team

106 Steffen Radochla (Ger) Euskaltel-Euskadi

107 Blaz Jarc (Slo) Team NetApp-Endura

108 Graeme Brown (Aus) Blanco Pro Cycling Team

109 Meron Russom (Eri) MTN-Qhubeka 0:27:47

110 Alexander Schmitt (Ger) Nutrixxion Abus 0:29:29

111 Benjamin Sydlik (Ger) Nutrixxion Abus

112 Dennis Van Winden (Ned) Blanco Pro Cycling Team 0:29:54

113 Steele Von Hoff (Aus) Garmin-Sharp 0:31:26

114 Florian Scheit (Ger) Rad-Net Rose Team 0:31:35

115 Henning Bommel (Ger) Rad-Net Rose Team 0:32:06

116 Jay Robert Thomson (RSA) MTN-Qhubeka 0:32:22

117 Moritz Schaffner (Ger) Thüringer Energie Team 0:33:48

118 Rick Ampler (Ger) Nutrixxion Abus 0:34:18

119 Jan Brockhoff (Ger) Thüringer Energie Team 0:35:35

120 Max Merk (Ger) Team Heizomat

121 Sebastian Körber (Ger) Nutrixxion Abus

122 Maxime Daniel (Fra) Sojasun 0:35:52

123 Jean Marc Marino (Fra) Sojasun

124 Luke Roberts (Aus) Team Stölting

125 Fabio Calabria (Aus) Team Novo Nordisk

126 Jan Oelerich (Ger) Team Stölting

127 André Schulze (Ger) Euskaltel-Euskadi 0:38:08

128 Jimmy Engoulvent (Fra) Sojasun 0:42:05

129 Kersten Thiele (Ger) Rad-Net Rose Team 0:42:18

130 Alex Frame (NZl) Thüringer Energie Team 0:43:09

131 Kevin De Mesmaeker (Bel) Team Novo Nordisk 0:43:42

132 Manuel Straub (Ger) Team Heizomat 0:44:31

133 Christopher Muche (Ger) Rad-Net Rose Team 0:48:11

134 Jack Cummings (Aus) Thüringer Energie Team 0:48:47

135 Jan Wälzlein (Ger) Team Heizomat 0:50:37

136 Stephen Clancy (Irl) Team Novo Nordisk 0:55:37


 

 

Foto:bettiniphoto.net

Arek Waluga