kristoffAlexander Kristoff (Katusha) wygrał po finiszu z grupy ostatni etap Glava Tour of Norway. Drugi był młody zawodnik Plussbank, Sondre Holst Enger, a trzeci Edvald Boasson Hagen (Sky Procycling), który został zwycięzcą klasyfikacji generalnej.

Ostatnią odsłoną Glava Tour of Norway był etap z Gjřvik do Hřnefoss o długości 173 km. Kolarze mieli do pokonania dwa wzniesienia, ale meta była usytuowana na zjeździe. Dziś na ucieczkę zdecydowało się aż 12 zawodników: Sep Vanmarcke (Blanco Pro Cycling Team), Reidar Bohlin Borgersen (Team Joker – Merida), Vegard Stake Laengen (Bretagne- Séché Environnement), Adrian Palomares (Cycling Team de Rijke-Shank), Bjorn Tore Nilsen Hoem i Sindre Lunke (Plussbank), Danail Andonov Petrov (Caja Rural-Seguros RGA), Rémi Pauriol (Sojasun), Vladimir Isaychev (Katusha), Maarten Neyens (Lotto – Belisol), Andre Steensen (Cult Energy), Gregory Habeaux (Accent.jobs – Wanty).

Grupa harcowników podzieliła się i na 45 km przed metą na czele byli Petrov, Hoem, Isaychev, Palomares, Pauriol i Vanmarcke, z przewagą powyżej dwóch minut nad peletonem. Duża grupa prowadzona przez ekipę Sky nie dała szans ucieczce i skasowała odjazd tuż za premią górską, która była 14 km przed metą. Popsuć szyki sprinterom i drużynie Sky próbował Lars Petter Nordhaug (Blanco Pro Cycling Team). Za nim pognali Jesper Hansen (Cult Energy) i Fredrik Ludvigsson (People4you – Unaas Cycling).

O zwycięstwie zdecydował finisz z grupki około 30 zawodników. Pierwszy na mecie zameldował się Alexander Kristoff (Katusha), drugi był Sondre Holst Enger (Plussbank), a trzeci Edvald Boasson Hagen (Sky Procycling). Hagen został zwycięzcą generalki, a młody Enger wskoczył na podium tej klasyfikacji! Czyżby w Norwegii dorastał kolejny, młody talent?

Wyniki:

1 KRISTOFF Alexander Katusha Team 20 4:04:29

2 ENGER Sondre Holst Team Plussbank 12 ,,

3 BOASSON HAGEN Edvald Sky Procycling 7 ,,

4 DRUCKER Jean-Pierre Accent.jobs – Wanty 5 ,,

5 VAN ASBROECK Tom Topsport Vlaanderen – Baloise 4 ,,

6 VAN DIJK Stefan Accent.jobs – Wanty 3 ,,

7 HINAULT Sébastien IAM Cycling 2 ,,

8 SISKEVICIUS Evaldas Sojasun 1 ,,

9 BOOM Lars Blanco Pro Cycling Team ,,

10 HOLLENSTEIN Reto IAM Cycling ,,

11 BUGGE Vegard Robinson Team Joker – Merida ,,

12 SKUJIņš Toms Rietumu – Delfin ,,

13 CARDOSO Andre Fernando S. Martins Caja Rural-Seguros RGA ,,

14 OLSSON Michael Team People4you – Unaas Cycling ,,

15 DELAPLACE Anthony Sojasun ,,

16 VAN NIEKERK Dennis Team MTN Qhubeka ,,

17 LARSSON Gustav Erik IAM Cycling ,,

18 BILLE Gaetan Lotto Belisol Team ,,

19 HANSEN Jesper Team Cult Energy ,,

20 MOREIRA PAULINHO Sergio Miguel Team Saxo-Tinkoff ,,

21 LUDVIGSSON Fredrik Team People4you – Unaas Cycling ,,

22 MOLLEMA Bauke Blanco Pro Cycling Team ,,

23 LAENGEN Vegard Stake Bretagne- Séché Environnement ,,

24 TEN DAM Laurens Blanco Pro Cycling Team ,,

25 SřRENSEN Nicki Team Saxo-Tinkoff ,,

26 REMME Stian Team Joker – Merida ,,

27 KRITSKIY Timofey Katusha Team ,,

28 REICHENBACH Sebastien IAM Cycling ,,

29 RASCH Gabriel Sky Procycling ,,

30 TSCHOPP Johann IAM Cycling ,,

31 GALTA Frederik Strand Team Oster Hus – Ridley ,,

32 EDMONDSON Joshua Sky Procycling 0:06

33 TXURRUKA Amets Caja Rural-Seguros RGA ,,

34 GRMAY Tsgabu Gebremaryam Team MTN Qhubeka 0:07

35 DEGAND Thomas Accent.jobs – Wanty 0:11

36 NORDHAUG Lars Petter Blanco Pro Cycling Team 0:15

37 PAIANI Jean-lou Sojasun 0:20

38 ROWE Luke Sky Procycling 0:32

39 BOSWELL Ian Sky Procycling ,,

40 HAFSäS Marius Andre Team Ringeriks – Kraft Look 1:11

41 LUNKE Sindre Team Plussbank ,,

42 BYSTRŘM Sven Erik Team Oster Hus – Ridley ,,

43 HOEM Bjorn Tore Nilsen Team Plussbank 1:13

44 JACOBS Pieter Topsport Vlaanderen – Baloise ,,

45 VAN OVERBERGHE Arthur Topsport Vlaanderen – Baloise ,,

46 BLIKRA Haavard Team Oster Hus – Ridley ,,

47 FERRARI Fabricio Caja Rural-Seguros RGA ,,

48 DE VREESE Laurens Topsport Vlaanderen – Baloise ,,

49 SBARAGLI Kristian Team MTN Qhubeka ,,

50 KOUWENHOVEN Sjoerd Cycling Team de Rijke-Shanks ,,

51 JARRIER Benoit Bretagne- Séché Environnement ,,

52 ROBERT Frederique Lotto Belisol Team ,,

53 ANDONOV PETROV Danail Caja Rural-Seguros RGA ,,

54 PROKOFJEVS Ivars Rietumu – Delfin ,,

55 VANMARCKE Sep Blanco Pro Cycling Team ,,

56 NEIRYNCK Stijn Topsport Vlaanderen – Baloise ,,

57 WORMSEN Kristoffer Team Ringeriks – Kraft Look ,,

58 HALLER Marco Katusha Team ,,

59 CHERNETSKIY Sergey Katusha Team ,,

60 JENSEN August Team Oster Hus – Ridley ,,

61 ARMEE Sander Topsport Vlaanderen – Baloise ,,

62 GONZALEZ NOVAL Benjamin Team Saxo-Tinkoff ,,

63 JANSE VAN RENSBURG Jacques Team MTN Qhubeka ,,

64 MEINTJES Louis Team MTN Qhubeka ,,

65 SIMON Julien Sojasun ,,

66 PALOMARES VILLAPLANA Adrian Cycling Team de Rijke-Shanks ,,

67 JUUL-JENSEN Christopher Team Saxo-Tinkoff ,,

68 VAN HECKE Preben Topsport Vlaanderen – Baloise ,,

69 PAURIOL Rémi Sojasun ,,

70 MORENO ALLUE Francisco Javier Caja Rural-Seguros RGA ,,

71 VAN EMDEN Jos Blanco Pro Cycling Team ,,

72 DUYN Huub Cycling Team de Rijke-Shanks ,,

73 VOGONDY Nicolas Accent.jobs – Wanty ,,

74 DOMAGALSKI Karol Caja Rural-Seguros RGA 1:21

75 DYRNES Kristian Team Oster Hus – Ridley 3:48

76 AASVOLD Lorents Ola Team Plussbank ,,

77 ISAYCHEV Vladimir Katusha Team ,,

78 HERMANSEN Sindre Eid Team Ringeriks – Kraft Look ,,

79 MARTIAS Rony Sojasun ,,

80 LINDE JORGENSEN Kasper Team Cult Energy ,,

81 ARAMENDIA LORENTE Javier Francisco Caja Rural-Seguros RGA ,,

82 RONNING VINTHER Troels Team Cult Energy 3:50

83 SMUKULIS Gatis Katusha Team 5:25

84 OLSEN Martin Team Joker – Merida ,,

85 PELUCCHI Matteo IAM Cycling ,,

86 EISEL Bernhard Sky Procycling ,,

87 SCHOONBROODT Bob Cycling Team de Rijke-Shanks ,,

88 REIHS Michael Team Cult Energy ,,

89 PORSEV Alexander Katusha Team ,,

90 NIELSEN Magnus Cort Team Cult Energy ,,

91 DE TROYER Tim Accent.jobs – Wanty ,,

92 DELPECH Jean-luc Bretagne- Séché Environnement ,,

93 SEPúLVEDA Eduardo Bretagne- Séché Environnement ,,

94 GALLAND Jeremie Sojasun ,,

95 LEQUATRE Geoffroy Bretagne- Séché Environnement ,,

96 HAYMAN Mathew Sky Procycling ,,

97 CUSIN Remi IAM Cycling ,,

98 CORDEEL Sander Lotto Belisol Team ,,

99 SWIFT Ben Sky Procycling ,,

100 VENTER Jaco Team MTN Qhubeka 7:06

101 JANSEN Amund Team Plussbank 7:15

102 AREGGER Marcel IAM Cycling ,,

103 PöLDER Robert Team People4you – Unaas Cycling ,,

104 EIDSHEIM Filip Team Oster Hus – Ridley ,,

105 NYQVIST Erik Team Ringeriks – Kraft Look 10:02

106 MIYAZAWA Takashi Team Saxo-Tinkoff ,,

107 SELIG Rüdiger Katusha Team 10:23

108 HAMMERSLAND Nicholas Team Oster Hus – Ridley ,,

109 WELLENS Tim Lotto Belisol Team ,,

110 BORGERSEN Reidar Bohlin Team Joker – Merida 11:18

111 KAISEN Olivier Lotto Belisol Team 11:52

112 NEYENS Maarten Lotto Belisol Team ,,

113 JANS Roy Accent.jobs – Wanty ,,

114 KřRNER Max Emil Boholm Team Ringeriks – Kraft Look 16:01

115 FISKA Oystein Team Ringeriks – Kraft Look ,,

116 BOS Theo Blanco Pro Cycling Team 16:19

117 CLAUSEN Patrick Team Cult Energy ,,

118 BROWN Graeme Blanco Pro Cycling Team ,,

119 NAPOLITANO Danilo Accent.jobs – Wanty 16:36

120 HABEAUX Gregory Accent.jobs – Wanty ,,

DNF STEENSEN Andre Team Cult Energy –

DNF OTTEMA Rick Cycling Team de Rijke-Shanks –

DNF BRAHUSHI Thomas Nesse Team Ringeriks – Kraft Look –

DNF SCHMIDT Petter Team Plussbank –

DNF BERGER Hakon Frengstad Team Ringeriks – Kraft Look –

DNF RŘINĹS Fridtjof Team Plussbank –

DNF WILSSON Edvin Team Joker – Merida –

DNF ERLAND Andreas Team Plussbank –

DNF BREEN Vegard Team Joker – Merida –

DNF SKJERPING Kristoffer Team Joker – Merida –

DNF ORSET Jonas Team People4you – Unaas Cycling –

DNF HAVIK Yoeri Cycling Team de Rijke-Shanks –

DNF KUMP Marko Team Saxo-Tinkoff –

DNF LE MONTAGNER Benjamin Bretagne- Séché Environnement –

DNF HIVERT Jonathan Sojasun –

DNF VANDOUSSELAERE Sven Topsport Vlaanderen – Baloise –

DNF SOROKIN Dimitriy Rietumu – Delfin –

DNF BECIS Armands Rietumu – Delfin –

DNF PRUUS Peeter Rietumu – Delfin –

DNF VAN ZYL Johann Team MTN Qhubeka –

DNF CORBEL Erwann Bretagne- Séché Environnement –

DNF MALACARNE Gael Bretagne- Séché Environnement –

DNF LUND Anders Team Saxo-Tinkoff –

DNS GJOLBERG Adrian Team Joker – Merida –

DNS LANDA Oscar Team Oster Hus – Ridley –


Klasyfikacja generalna:

1 BOASSON HAGEN Edvald Sky Procycling 100 22:01:07

2 MOREIRA PAULINHO Sergio Miguel Team Saxo-Tinkoff 70 0:31

3 ENGER Sondre Holst Team Plussbank 50 0:45

4 MOLLEMA Bauke Blanco Pro Cycling Team 36 0:48

5 BILLE Gaetan Lotto Belisol Team 28 0:53

6 CARDOSO Andre Fernando S. Martins Caja Rural-Seguros RGA 24 0:54

7 HANSEN Jesper Team Cult Energy 20 0:55

8 TEN DAM Laurens Blanco Pro Cycling Team 18 ,,

9 TSCHOPP Johann IAM Cycling 16 ,,

10 SKUJIņš Toms Rietumu – Delfin 14 1:52

11 HOLLENSTEIN Reto IAM Cycling 12 1:55

12 DELAPLACE Anthony Sojasun 10 ,,

13 REICHENBACH Sebastien IAM Cycling 8 ,,

14 KRISTOFF Alexander Katusha Team 7 2:02

15 LUDVIGSSON Fredrik Team People4you – Unaas Cycling 6 2:38

16 LAENGEN Vegard Stake Bretagne- Séché Environnement 5 ,,

17 LARSSON Gustav Erik IAM Cycling 4 ,,

18 REMME Stian Team Joker – Merida 3 ,,

19 FERRARI Fabricio Caja Rural-Seguros RGA 2 3:08

20 OLSSON Michael Team People4you – Unaas Cycling 1 3:38

21 TXURRUKA Amets Caja Rural-Seguros RGA 3:39

22 JACOBS Pieter Topsport Vlaanderen – Baloise 4:51

23 DUYN Huub Cycling Team de Rijke-Shanks 5:06

24 MEINTJES Louis Team MTN Qhubeka 5:22

25 HINAULT Sébastien IAM Cycling 7:42

26 DRUCKER Jean-Pierre Accent.jobs – Wanty 7:43

27 VAN DIJK Stefan Accent.jobs – Wanty ,,

28 RASCH Gabriel Sky Procycling 7:46

29 SEPúLVEDA Eduardo Bretagne- Séché Environnement 8:03

30 NORDHAUG Lars Petter Blanco Pro Cycling Team 8:13

31 BYSTRŘM Sven Erik Team Oster Hus – Ridley 8:48

32 EDMONDSON Joshua Sky Procycling 8:50

33 CHERNETSKIY Sergey Katusha Team 8:59

34 VANMARCKE Sep Blanco Pro Cycling Team 9:20

35 GONZALEZ NOVAL Benjamin Team Saxo-Tinkoff 9:24

36 KOUWENHOVEN Sjoerd Cycling Team de Rijke-Shanks 10:14

37 VAN OVERBERGHE Arthur Topsport Vlaanderen – Baloise 10:15

38 VAN NIEKERK Dennis Team MTN Qhubeka 10:24

39 JANSE VAN RENSBURG Jacques Team MTN Qhubeka ,,

40 LUNKE Sindre Team Plussbank 10:47

41 JENSEN August Team Oster Hus – Ridley 11:34

42 SBARAGLI Kristian Team MTN Qhubeka 11:39

43 SISKEVICIUS Evaldas Sojasun 12:23

44 HERMANSEN Sindre Eid Team Ringeriks – Kraft Look 12:49

45 WELLENS Tim Lotto Belisol Team 12:59

46 REIHS Michael Team Cult Energy 13:06

47 LEQUATRE Geoffroy Bretagne- Séché Environnement 13:11

48 DE VREESE Laurens Topsport Vlaanderen – Baloise 13:33

49 ROWE Luke Sky Procycling 13:55

50 SWIFT Ben Sky Procycling 14:01

51 CUSIN Remi IAM Cycling 14:11

52 SIMON Julien Sojasun 15:08

53 NIELSEN Magnus Cort Team Cult Energy 15:24

54 PAURIOL Rémi Sojasun 15:27

55 SřRENSEN Nicki Team Saxo-Tinkoff 16:01

56 HAFSäS Marius Andre Team Ringeriks – Kraft Look 16:08

57 VAN ASBROECK Tom Topsport Vlaanderen – Baloise 16:16

58 HOEM Bjorn Tore Nilsen Team Plussbank 16:27

59 PAIANI Jean-lou Sojasun 16:36

60 BOSWELL Ian Sky Procycling 16:48

61 PALOMARES VILLAPLANA Adrian Cycling Team de Rijke-Shanks 17:18

62 BLIKRA Haavard Team Oster Hus – Ridley 17:29

63 JUUL-JENSEN Christopher Team Saxo-Tinkoff ,,

64 NEIRYNCK Stijn Topsport Vlaanderen – Baloise 17:40

65 DEGAND Thomas Accent.jobs – Wanty 17:50

66 JARRIER Benoit Bretagne- Séché Environnement 18:44

67 VAN HECKE Preben Topsport Vlaanderen – Baloise 19:00

68 BORGERSEN Reidar Bohlin Team Joker – Merida 19:03

69 BOOM Lars Blanco Pro Cycling Team 19:36

70 DYRNES Kristian Team Oster Hus – Ridley 19:46

71 SELIG Rüdiger Katusha Team 20:33

72 WORMSEN Kristoffer Team Ringeriks – Kraft Look 20:50

73 GRMAY Tsgabu Gebremaryam Team MTN Qhubeka 21:15

74 RONNING VINTHER Troels Team Cult Energy 21:26

75 HALLER Marco Katusha Team 21:30

76 BUGGE Vegard Robinson Team Joker – Merida 21:32

77 PORSEV Alexander Katusha Team 22:02

78 AASVOLD Lorents Ola Team Plussbank 22:16

79 SCHOONBROODT Bob Cycling Team de Rijke-Shanks 22:44

80 GALLAND Jeremie Sojasun 23:13

81 ROBERT Frederique Lotto Belisol Team 24:18

82 AREGGER Marcel IAM Cycling 24:31

83 ARAMENDIA LORENTE Javier Francisco Caja Rural-Seguros RGA 24:56

84 VAN EMDEN Jos Blanco Pro Cycling Team 24:59

85 VENTER Jaco Team MTN Qhubeka 25:07

86 ANDONOV PETROV Danail Caja Rural-Seguros RGA 25:45

87 GALTA Frederik Strand Team Oster Hus – Ridley 26:11

88 VOGONDY Nicolas Accent.jobs – Wanty 26:25

89 SMUKULIS Gatis Katusha Team 26:48

90 HAYMAN Mathew Sky Procycling 27:21

91 NYQVIST Erik Team Ringeriks – Kraft Look 27:28

92 ISAYCHEV Vladimir Katusha Team 28:12

93 PELUCCHI Matteo IAM Cycling 28:15

94 CORDEEL Sander Lotto Belisol Team 28:30

95 MORENO ALLUE Francisco Javier Caja Rural-Seguros RGA 28:40

96 MARTIAS Rony Sojasun 28:51

97 KRITSKIY Timofey Katusha Team 29:27

98 EIDSHEIM Filip Team Oster Hus – Ridley 29:38

99 KřRNER Max Emil Boholm Team Ringeriks – Kraft Look 31:15

100 EISEL Bernhard Sky Procycling 31:46

101 PROKOFJEVS Ivars Rietumu – Delfin 32:30

102 MIYAZAWA Takashi Team Saxo-Tinkoff 32:48

103 DOMAGALSKI Karol Caja Rural-Seguros RGA 33:04

104 NEYENS Maarten Lotto Belisol Team 34:19

105 DELPECH Jean-luc Bretagne- Séché Environnement 35:04

106 HAMMERSLAND Nicholas Team Oster Hus – Ridley 35:22

107 JANSEN Amund Team Plussbank 35:58

108 DE TROYER Tim Accent.jobs – Wanty 36:06

109 ARMEE Sander Topsport Vlaanderen – Baloise 36:50

110 PöLDER Robert Team People4you – Unaas Cycling 37:54

111 OLSEN Martin Team Joker – Merida 37:59

112 BOS Theo Blanco Pro Cycling Team 38:28

113 LINDE JORGENSEN Kasper Team Cult Energy 39:09

114 BROWN Graeme Blanco Pro Cycling Team 40:05

115 HABEAUX Gregory Accent.jobs – Wanty 40:49

116 JANS Roy Accent.jobs – Wanty 42:34

117 FISKA Oystein Team Ringeriks – Kraft Look 47:18

118 KAISEN Olivier Lotto Belisol Team 47:55

119 CLAUSEN Patrick Team Cult Energy 48:51

120 NAPOLITANO Danilo Accent.jobs – Wanty 54:38


 

Foto:bettiniphoto.net

Arek Waluga