Cycling: 96th Tour of Italy 2013 / Stage 12Mark Cavendish (Omega Pharma – Quick Step) idealnie wykorzystał pomoc Gerta Steegmansa i wygrał po raz setny w swojej karierze. Vincenzo Nibali (Astana) pozostał liderem. Po raz kolejny stracił Bradley Wiggins (Sky).

Zawodnicy do 12 etapu Giro d’Italia wystartowali z Longarone, a metę zorganizowano w Treviso. Pierwsza część etapu prowadziła przez lekkie pagórki, ale ostatnie 30 kilometrów było płaskie jak stół. O etapowe zwycięstwo walczyli więc sprinterzy.

Już na 10 km uformowała się ucieczka dnia w składzie: Fabio Felline (Androni), Maxim Belkov (Katusha), Bert De Backer (Argos-Shimano), Maurits Lammertink (Vacansoleil). Po chwili doskoczył do nich również Marco Marcato (Vacansoleil).

Przez cały etap kolarzom towarzyszył deszcz. Odczuli to zawodnicy z ucieczki, którzy na 26 kilometrze zaliczyli bliski kontakt z asfaltem. Upadku uniknął tylko kolarz z Argos-Shimano. Uciekinierzy nie zdołali uzyskać znaczącej przewagi i zostali złapani przed samą kreską.

Sam finisz, to ponownie popis “Cavsa”. Wygrał Mark Cavendish, drugi był Nacer Bouhanni(FDJ), który może zostać zdyskwalifikowany przez sędziów za wypchnięcie Sachy Modolo (Bardiani), a trzeci Luka Mezgec (Argos Shimano).

Dwadzieścia kilometrów przed metą peleton przedzielił się na dwie grupy, w drugiej z nich znalazł się Bradley Wiggins. Mimo pościgu niemal całej drużyny Brytyjczykowi nie udało się dojść do głównej grupy, tracąc ponad 3 minuty do zwycięzcy.

Etapu nie ukończył Kolumbijczyk Dalivier Ospina(Team Columbia), a na stracie nie stawił się Matti Breschel(Saxo-Tinkoff).

Liderem pozostał Nibali. Na siódme miejsca awansował Przemek Niemiec (Lampre-Merida), a na dziesiąte Rafał Majka (Saxo-Tinkoff).

1 CAVENDISH Mark Omega Pharma – Quick-Step 16 80 3:01:47
2 BOUHANNI Nacer Equipe Cycliste FDJ 8 50 ,,
3 MEZGEC Luka Team Argos – Shimano 4 35 ,,
4 NIZZOLO Giacomo RadioShack – Leopard 2 25 ,,
5 LANCASTER Brett Orica GreenEDGE 1 18 ,,
6 BELLETTI Manuel AG2R La Mondiale 15 ,,
7 FERRARI Roberto Lampre – Merida 12 ,,
8 MODOLO Sacha Bardiani Valvole – CSF Inox 10 ,,
9 TAMOURIDIS Ioannis Euskaltel – Euskadi 8 ,,
10 VENTOSO ALBERDI Francisco José Movistar Team 6 ,,
11 APPOLLONIO Davide AG2R La Mondiale 5 ,,
12 DEHAES Kenny Lotto Belisol Team 4 ,,
13 HUNTER Robert Garmin – Sharp 3 ,,
14 BOLE Grega Vacansoleil – DCM 2 ,,
15 BENNATI Daniele Team Saxo-Tinkoff 1 ,,
16 VIVIANI Elia Cannondale Pro Cycling Team ,,
17 STEEGMANS Gert Omega Pharma – Quick-Step ,,
18 COLBRELLI Sonny Bardiani Valvole – CSF Inox ,,
19 ROLLIN Dominique Equipe Cycliste FDJ ,,
20 FELLINE Fabio Androni – Venezuela ,,
21 VISCONTI Giovanni Movistar Team ,,
22 LAMMERTINK Maurits Vacansoleil – DCM ,,
23 POZZATO Filippo Lampre – Merida ,,
24 ANDRIATO DE MATTAS Rafael Vini Fantini ,,
25 FISCHER Murilo Antonio Equipe Cycliste FDJ ,,
26 NAVARDAUSKAS Ramunas Garmin – Sharp ,,
27 MAJKA Rafal Team Saxo-Tinkoff ,,
28 INTXAUSTI Benat Movistar Team ,,
29 GRETSCH Patrick Team Argos – Shimano ,,
30 MOURIS Jens Orica GreenEDGE ,,
31 DE BACKER Bert Team Argos – Shimano ,,
32 KEUKELEIRE Jens Orica GreenEDGE ,,
33 WILLEMS Frederik Lotto Belisol Team ,,
34 BELKOV Maxim Katusha Team ,,
35 TRENTIN Matteo Omega Pharma – Quick-Step ,,
36 MARCATO Marco Vacansoleil – DCM ,,
37 KANGERT Tanel Astana Pro Team ,,
38 AGNOLI Valerio Astana Pro Team ,,
39 NIBALI Vincenzo Astana Pro Team ,,
40 EVANS Cadel BMC Racing Team ,,
41 POPOVYCH Yaroslav RadioShack – Leopard ,,
42 SCARPONI Michele Lampre – Merida ,,
43 DE GREEF Francis Lotto Belisol Team ,,
44 HONDO Danilo RadioShack – Leopard ,,
45 PHINNEY Taylor BMC Racing Team ,,
46 BAK Lars Ytting Lotto Belisol Team ,,
47 CARUSO Damiano Cannondale Pro Cycling Team ,,
48 WYSS Danilo BMC Racing Team ,,
49 GESINK Robert Blanco Pro Cycling Team ,,
50 WYNANTS Maarten Blanco Pro Cycling Team ,,
51 HENAO MONTOYA Sergio Luis Sky Procycling ,,
52 DOCKX Gert Lotto Belisol Team ,,
53 URAN Rigoberto Sky Procycling ,,
54 PELLIZOTTI Franco Androni – Venezuela ,,
55 VALLS FERRI Rafael Vacansoleil – DCM ,,
56 TROFIMOV Yuri Katusha Team ,,
57 WEENING Pieter Orica GreenEDGE ,,
58 DE KORT Koen Team Argos – Shimano ,,
59 BRUTT Pavel Katusha Team ,,
60 TJALLINGII Maarten Blanco Pro Cycling Team ,,
61 MOUREY Francis Equipe Cycliste FDJ ,,
62 BONNAFOND Guillaume AG2R La Mondiale ,,
63 POZZOVIVO Domenico AG2R La Mondiale ,,
64 MARTINEZ DE ESTEBAN Egoi Euskaltel – Euskadi ,,
65 ROSA Diego Androni – Venezuela ,,
66 BOARO Manuele Team Saxo-Tinkoff ,,
67 LONGHO BORGHINI Paolo Cannondale Pro Cycling Team ,,
68 ERMETI Giairo Androni – Venezuela ,,
69 HERRADA LOPEZ Jose Movistar Team ,,
70 PETROV Evgeni Team Saxo-Tinkoff ,,
71 GARATE Juan Manuel Blanco Pro Cycling Team ,,
72 OLIVEIRA Nelson RadioShack – Leopard ,,
73 KELDERMAN Wilco Blanco Pro Cycling Team ,,
74 KISERLOVSKI Robert RadioShack – Leopard ,,
75 DALL’ANTONIA Tiziano Cannondale Pro Cycling Team ,,
76 GATTO Oscar Vini Fantini ,,
77 DUPONT Hubert AG2R La Mondiale ,,
78 VANOTTI Alessandro Astana Pro Team ,,
79 BATTAGLIN Enrico Bardiani Valvole – CSF Inox ,,
80 SANTAMBROGIO Mauro Vini Fantini ,,
81 NIEMIEC Przemyslaw Lampre – Merida ,,
82 SANCHEZ GONZALEZ Samuel Euskaltel – Euskadi ,,
83 MORABITO Steve BMC Racing Team ,,
84 ATAPUMA HURTADO John Darwin Team Colombia ,,
85 BETANCUR GOMEZ Carlos Alberto AG2R La Mondiale ,,
86 REYNES MIMO Vicente Lotto Belisol Team ,,
87 GARZELLI Stefano Vini Fantini ,,
88 IGNATENKO Petr Katusha Team 0:54
89 DURBRIDGE Luke Orica GreenEDGE 0:22
90 KRUIJSWIJK Steven Blanco Pro Cycling Team 1:07
91 BELLEMAKERS Dirk Lotto Belisol Team ,,
92 MARANGONI Alan Cannondale Pro Cycling Team 0:55
93 VANDE VELDE Christian Garmin – Sharp 1:07
94 VERMOTE Julien Omega Pharma – Quick-Step ,,
95 BLYTHE Adam BMC Racing Team ,,
96 GOLAS Michal Omega Pharma – Quick-Step 0:28
97 PINEAU Jérome Omega Pharma – Quick-Step 1:07
98 BENNETT George RadioShack – Leopard ,,
99 DOWSETT Alex Movistar Team ,,
100 ROULSTON Hayden RadioShack – Leopard ,,
101 SARMIENTO TUNARROSA Jose Cayetano Cannondale Pro Cycling Team ,,
102 PRONI Alessandro Vini Fantini ,,
103 DUQUE Leonardo Fabio Team Colombia ,,
104 MANUEL SILVA PIRES Bruno Team Saxo-Tinkoff ,,
105 RODRIGUEZ Jackson Androni – Venezuela ,,
106 AZANZA SOTO Jorge Euskaltel – Euskadi ,,
107 STORTONI Simone Lampre – Merida ,,
108 WURF Cameron Cannondale Pro Cycling Team ,,
109 SERPA PEREZ Jose Rodolfo Lampre – Merida ,,
110 TUFT Svein Orica GreenEDGE ,,
111 GOSS Matthew Orica GreenEDGE ,,
112 KOZONTCHUK Dmitry Katusha Team ,,
113 DAMUSEAU Thomas Team Argos – Shimano ,,
114 CARUSO Giampaolo Katusha Team ,,
115 PAOLINI Luca Katusha Team ,,
116 DI LUCA Danilo Vini Fantini 0:35
117 BOEM Nicola Bardiani Valvole – CSF Inox 1:07
118 PUCCIO Salvatore Sky Procycling 3:17
119 ZANDIO ECHAIDE Xabier Sky Procycling ,,
120 CATALDO Dario Sky Procycling ,,
121 KNEES Christian Sky Procycling ,,
122 WIGGINS Bradley Sky Procycling ,,
123 PATE Danny Sky Procycling ,,
124 HANSEN Adam Lotto Belisol Team ,,
125 BULGAC Brian Lotto Belisol Team ,,
126 RUIJGH Rob Vacansoleil – DCM ,,
127 PICHON Laurent Equipe Cycliste FDJ ,,
128 LE BON Johan Equipe Cycliste FDJ ,,
129 KEIZER Martijn Vacansoleil – DCM ,,
130 PIETROPOLLI Daniele Lampre – Merida ,,
131 DUARTE AREVALO Fabio Andres Team Colombia ,,
132 GAVAZZI Mattia Androni – Venezuela ,,
133 RUBIANO CHAVEZ Miguel Angel Androni – Venezuela ,,
134 ROUX Anthony Equipe Cycliste FDJ ,,
135 PAUWELS Serge Omega Pharma – Quick-Step 2:48
136 CLEMENT Stef Blanco Pro Cycling Team 3:17
137 KARPETS Vladimir Movistar Team ,,
138 COBO ACEBO Juan Jose Movistar Team 2:48
139 GUSEV Vladimir Katusha Team 2:18
140 CAPECCHI Eros Movistar Team 1:59
141 SABATINI Fabio Cannondale Pro Cycling Team 3:17
142 TIRALONGO Paolo Astana Pro Team 1:59
143 ARU Fabio Astana Pro Team ,,
144 LIGTHART Pim Vacansoleil – DCM 3:17
145 MARTENS Paul Blanco Pro Cycling Team ,,
146 VERDUGO MARCOTEGUI Gorka Euskaltel – Euskadi 1:59
147 DURASEK Kristijan Lampre – Merida ,,
148 KROON Karsten Team Saxo-Tinkoff 3:17
149 MEIER Christian Orica GreenEDGE 2:48
150 GRUZDEV Dmitriy Astana Pro Team 2:18
151 LASTRAS GARCIA Pablo Movistar Team 3:17
152 MARENTES TORRES Wilson Alexander Team Colombia 2:18
153 RABOTTINI Matteo Vini Fantini 3:17
154 SANTAROMITA Ivan BMC Racing Team 2:48
155 KEISSE Iljo Omega Pharma – Quick-Step 3:17
156 SERGENT Jesse RadioShack – Leopard ,,
157 MACHADO Tiago RadioShack – Leopard ,,
158 WAUTERS Willem Vacansoleil – DCM ,,
159 OSS Daniel BMC Racing Team ,,
160 SALERNO Cristiano Cannondale Pro Cycling Team ,,
161 LUDVIGSSON Tobias Team Argos – Shimano ,,
162 DANIELSON Thomas Garmin – Sharp ,,
163 GASTAUER Ben AG2R La Mondiale 0:37
164 SELLA Emanuele Androni – Venezuela 3:17
165 VEUCHELEN Frederik Vacansoleil – DCM ,,
166 BRAMBILLA Gianluca Omega Pharma – Quick-Step 2:48
167 SUTHERLAND Rory Team Saxo-Tinkoff 3:17
168 KESSIAKOFF Fredrik Astana Pro Team ,,
169 TIMMER Albert Team Argos – Shimano 1:17
170 CUMMINGS Stephen BMC Racing Team 2:48
171 STETINA Peter Garmin – Sharp 3:17
172 CHRISTENSEN Mads Team Saxo-Tinkoff 3:29
173 CANOLA Marco Bardiani Valvole – CSF Inox 2:48
174 SIUTSOU Kanstantsin Sky Procycling 3:17
175 MILLAR David Garmin – Sharp ,,
176 DEKKER Thomas Garmin – Sharp ,,
177 ZEITS Andrey Astana Pro Team 4:24
178 BONGIORNO Francesco Manuel Bardiani Valvole – CSF Inox ,,
179 MESTRE Ricardo Euskaltel – Euskadi ,,
180 VRECER Robert Euskaltel – Euskadi ,,
181 ZARDINI Edoardo Bardiani Valvole – CSF Inox ,,
182 HAAS Nathan Garmin – Sharp 4:27
183 BOBRIDGE Jack Blanco Pro Cycling Team ,,
184 HESJEDAL Ryder Garmin – Sharp 1:16
185 PIRAZZI Stefano Bardiani Valvole – CSF Inox 4:27
186 MINGUEZ Miguel Euskaltel – Euskadi ,,
187 LOCATELLI Stefano Bardiani Valvole – CSF Inox ,,
188 CHALAPUD GOMEZ Robinson Eduardo Team Colombia ,,
189 PANTANO GOMEZ Jarlinson Team Colombia ,,
190 AVILA VANEGAS Edwin Alcibiades Team Colombia 14:21
DNF OSPINA NAVARRO Dalivier Team Colombia
DNS BRESCHEL Matti Team Saxo-Tinkoff

Klasyfikacja generalna po 12 etapie:

1 (1) NIBALI Vincenzo Astana Pro Team 46:28:14
2 (2) EVANS Cadel BMC Racing Team 0:41
3 (3) URAN Rigoberto Sky Procycling 2:04
4 (5) GESINK Robert Blanco Pro Cycling Team 2:12
5 (6) SCARPONI Michele Lampre – Merida 2:13
6 (7) SANTAMBROGIO Mauro Vini Fantini 2:55
7 (8) NIEMIEC Przemyslaw Lampre – Merida 3:35
8 (9) INTXAUSTI Benat Movistar Team 4:05
9 (10) POZZOVIVO Domenico AG2R La Mondiale 4:17
10 (11) MAJKA Rafal Team Saxo-Tinkoff 4:21
11 (12) HENAO MONTOYA Sergio Luis Sky Procycling 5:06
12 (13) KANGERT Tanel Astana Pro Team 5:08
13 (4) WIGGINS Bradley Sky Procycling 5:22
14 (14) BETANCUR GOMEZ Carlos Alberto AG2R La Mondiale 5:26
15 (15) KISERLOVSKI Robert RadioShack – Leopard 5:57
16 (16) TROFIMOV Yuri Katusha Team 6:08
17 (17) PELLIZOTTI Franco Androni – Venezuela 6:55
18 (18) SANCHEZ GONZALEZ Samuel Euskaltel – Euskadi 7:46
19 (19) VALLS FERRI Rafael Vacansoleil – DCM 8:41
20 (20) CARUSO Damiano Cannondale Pro Cycling Team 8:43
21 (21) KELDERMAN Wilco Blanco Pro Cycling Team 8:55
22 (22) PETROV Evgeni Team Saxo-Tinkoff 10:39
23 (23) DI LUCA Danilo Vini Fantini 11:47
24 (24) DE GREEF Francis Lotto Belisol Team 12:02
25 (25) ATAPUMA HURTADO John Darwin Team Colombia 12:52
26 (26) SERPA PEREZ Jose Rodolfo Lampre – Merida 15:06
27 (27) KRUIJSWIJK Steven Blanco Pro Cycling Team 17:07
28 (28) MARTINEZ DE ESTEBAN Egoi Euskaltel – Euskadi 18:12
29 (29) MOUREY Francis Equipe Cycliste FDJ 18:16
30 (31) CARUSO Giampaolo Katusha Team 22:20
31 (30) MACHADO Tiago RadioShack – Leopard 23:43
32 (32) SANTAROMITA Ivan BMC Racing Team 27:27
33 (34) HERRADA LOPEZ Jose Movistar Team 27:33
34 (35) ROSA Diego Androni – Venezuela 28:30
35 (33) PIRAZZI Stefano Bardiani Valvole – CSF Inox 31:04
36 (36) DUARTE AREVALO Fabio Andres Team Colombia 32:45
37 (38) DUPONT Hubert AG2R La Mondiale 32:51
38 (37) HESJEDAL Ryder Garmin – Sharp 32:55
39 (39) GARATE Juan Manuel Blanco Pro Cycling Team 34:07
40 (40) DANIELSON Thomas Garmin – Sharp 37:28
41 (42) AZANZA SOTO Jorge Euskaltel – Euskadi 38:04
42 (44) GOLAS Michal Omega Pharma – Quick-Step 38:07
43 (41) SIUTSOU Kanstantsin Sky Procycling 38:25
44 (46) WEENING Pieter Orica GreenEDGE 38:57
45 (43) IGNATENKO Petr Katusha Team 39:00
46 (47) MORABITO Steve BMC Racing Team 39:10
47 (45) KARPETS Vladimir Movistar Team 41:30
48 (49) PAUWELS Serge Omega Pharma – Quick-Step 43:39
49 (48) PANTANO GOMEZ Jarlinson Team Colombia 44:06
50 (50) VISCONTI Giovanni Movistar Team 44:32
51 (51) RODRIGUEZ Jackson Androni – Venezuela 45:39
52 (54) BATTAGLIN Enrico Bardiani Valvole – CSF Inox 46:51
53 (55) KEUKELEIRE Jens Orica GreenEDGE 47:32
54 (53) PAOLINI Luca Katusha Team 47:41
55 (52) RUBIANO CHAVEZ Miguel Angel Androni – Venezuela 47:50
56 (58) AGNOLI Valerio Astana Pro Team 51:14
57 (56) STORTONI Simone Lampre – Merida 51:32
58 (59) VENTOSO ALBERDI Francisco José Movistar Team 51:50
59 (61) FELLINE Fabio Androni – Venezuela 54:12
60 (57) SELLA Emanuele Androni – Venezuela 54:14
61 (60) DUQUE Leonardo Fabio Team Colombia 54:53
62 (62) SALERNO Cristiano Cannondale Pro Cycling Team 57:41
63 (63) RABOTTINI Matteo Vini Fantini 57:58
64 (65) SARMIENTO TUNARROSA Jose Cayetano Cannondale Pro Cycling Team 58:10
65 (64) SUTHERLAND Rory Team Saxo-Tinkoff 58:12
66 (69) LONGHO BORGHINI Paolo Cannondale Pro Cycling Team 58:51
67 (68) ARU Fabio Astana Pro Team 1:00:25
68 (67) STETINA Peter Garmin – Sharp 1:01:04
69 (66) BONGIORNO Francesco Manuel Bardiani Valvole – CSF Inox 1:01:38
70 (73) GASTAUER Ben AG2R La Mondiale 1:03:17
71 (77) VANOTTI Alessandro Astana Pro Team 1:03:42
72 (72) VERDUGO MARCOTEGUI Gorka Euskaltel – Euskadi 1:03:50
73 (74) MANUEL SILVA PIRES Bruno Team Saxo-Tinkoff 1:04:08
74 (78) MARCATO Marco Vacansoleil – DCM 1:04:13
75 (70) MARTENS Paul Blanco Pro Cycling Team 1:04:18
76 (76) DURASEK Kristijan Lampre – Merida 1:05:23
77 (71) ZEITS Andrey Astana Pro Team 1:05:32
78 (75) CHALAPUD GOMEZ Robinson Eduardo Team Colombia 1:07:42
79 (81) BONNAFOND Guillaume AG2R La Mondiale 1:08:18
80 (79) LOCATELLI Stefano Bardiani Valvole – CSF Inox 1:09:55
81 (80) RUIJGH Rob Vacansoleil – DCM 1:10:32
82 (84) WYSS Danilo BMC Racing Team 1:11:49
83 (82) VEUCHELEN Frederik Vacansoleil – DCM 1:12:06
84 (87) OLIVEIRA Nelson RadioShack – Leopard 1:12:22
85 (83) KEIZER Martijn Vacansoleil – DCM 1:12:57
86 (86) DAMUSEAU Thomas Team Argos – Shimano 1:12:59
87 (85) COBO ACEBO Juan Jose Movistar Team 1:14:38
88 (94) NAVARDAUSKAS Ramunas Garmin – Sharp 1:16:57
89 (88) HANSEN Adam Lotto Belisol Team 1:17:07
90 (91) CAPECCHI Eros Movistar Team 1:17:23
91 (89) CLEMENT Stef Blanco Pro Cycling Team 1:17:24
92 (90) PUCCIO Salvatore Sky Procycling 1:17:26
93 (92) CHRISTENSEN Mads Team Saxo-Tinkoff 1:19:44
94 (97) GRETSCH Patrick Team Argos – Shimano 1:20:25
95 (93) VRECER Robert Euskaltel – Euskadi 1:21:06
96 (99) DE KORT Koen Team Argos – Shimano 1:21:25
97 (102) HONDO Danilo RadioShack – Leopard 1:22:16
98 (95) KESSIAKOFF Fredrik Astana Pro Team 1:22:33
99 (96) CATALDO Dario Sky Procycling 1:23:00
100 (98) ROUX Anthony Equipe Cycliste FDJ 1:24:24
101 (104) ROLLIN Dominique Equipe Cycliste FDJ 1:24:46
102 (100) LASTRAS GARCIA Pablo Movistar Team 1:24:47
103 (103) GUSEV Vladimir Katusha Team 1:24:50
104 (101) PIETROPOLLI Daniele Lampre – Merida 1:25:04
105 (105) TJALLINGII Maarten Blanco Pro Cycling Team 1:25:12
106 (106) GATTO Oscar Vini Fantini 1:28:06
107 (109) REYNES MIMO Vicente Lotto Belisol Team 1:29:19
108 (110) GARZELLI Stefano Vini Fantini 1:30:25
109 (112) DOCKX Gert Lotto Belisol Team 1:31:05
110 (107) LUDVIGSSON Tobias Team Argos – Shimano 1:31:56
111 (108) KNEES Christian Sky Procycling 1:31:58
112 (113) BENNATI Daniele Team Saxo-Tinkoff 1:32:08
113 (114) VIVIANI Elia Cannondale Pro Cycling Team 1:32:27
114 (111) SABATINI Fabio Cannondale Pro Cycling Team 1:34:14
115 (116) BENNETT George RadioShack – Leopard 1:34:21
116 (117) BELLEMAKERS Dirk Lotto Belisol Team 1:34:26
117 (123) BOARO Manuele Team Saxo-Tinkoff 1:37:27
118 (124) BRUTT Pavel Katusha Team 1:37:38
119 (118) BRAMBILLA Gianluca Omega Pharma – Quick-Step 1:37:51
120 (120) TIRALONGO Paolo Astana Pro Team 1:38:31
121 (125) MODOLO Sacha Bardiani Valvole – CSF Inox 1:38:36
122 (127) DALL’ANTONIA Tiziano Cannondale Pro Cycling Team 1:39:03
123 (129) BAK Lars Ytting Lotto Belisol Team 1:39:46
124 (119) ZARDINI Edoardo Bardiani Valvole – CSF Inox ,,
125 (121) LE BON Johan Equipe Cycliste FDJ 1:40:10
126 (122) ZANDIO ECHAIDE Xabier Sky Procycling 1:40:19
127 (128) PINEAU Jérome Omega Pharma – Quick-Step 1:40:29
128 (130) PRONI Alessandro Vini Fantini 1:41:03
129 (133) COLBRELLI Sonny Bardiani Valvole – CSF Inox 1:41:14
130 (131) WURF Cameron Cannondale Pro Cycling Team 1:41:16
131 (126) MEIER Christian Orica GreenEDGE 1:41:31
132 (135) LANCASTER Brett Orica GreenEDGE 1:41:39
133 (132) BOEM Nicola Bardiani Valvole – CSF Inox 1:41:51
134 (136) POZZATO Filippo Lampre – Merida 1:42:22
135 (134) VANDE VELDE Christian Garmin – Sharp 1:42:34
136 (138) POPOVYCH Yaroslav RadioShack – Leopard 1:42:51
137 (139) DURBRIDGE Luke Orica GreenEDGE 1:43:19
138 (140) TRENTIN Matteo Omega Pharma – Quick-Step 1:44:38
139 (141) FISCHER Murilo Antonio Equipe Cycliste FDJ 1:44:58
140 (143) MEZGEC Luka Team Argos – Shimano 1:45:27
141 (137) OSS Daniel BMC Racing Team 1:45:48
142 (142) MARANGONI Alan Cannondale Pro Cycling Team 1:46:05
143 (144) TIMMER Albert Team Argos – Shimano 1:47:29
144 (146) NIZZOLO Giacomo RadioShack – Leopard 1:48:21
145 (147) GOSS Matthew Orica GreenEDGE 1:49:37
146 (148) ROULSTON Hayden RadioShack – Leopard 1:49:47
147 (150) VERMOTE Julien Omega Pharma – Quick-Step 1:49:50
148 (152) BELKOV Maxim Katusha Team 1:50:15
149 (145) KROON Karsten Team Saxo-Tinkoff 1:50:56
150 (155) CAVENDISH Mark Omega Pharma – Quick-Step 1:51:19
151 (151) DOWSETT Alex Movistar Team 1:51:25
152 (156) BOLE Grega Vacansoleil – DCM 1:52:14
153 (154) KOZONTCHUK Dmitry Katusha Team 1:52:27
154 (157) FERRARI Roberto Lampre – Merida 1:53:38
155 (159) WILLEMS Frederik Lotto Belisol Team 1:53:44
156 (153) DEKKER Thomas Garmin – Sharp 1:54:26
157 (162) WYNANTS Maarten Blanco Pro Cycling Team 1:54:43
158 (161) TUFT Svein Orica GreenEDGE 1:55:42
159 (165) PHINNEY Taylor BMC Racing Team 1:56:38
160 (166) TAMOURIDIS Ioannis Euskaltel – Euskadi 1:56:39
161 (160) CANOLA Marco Bardiani Valvole – CSF Inox 1:56:41
162 (167) LAMMERTINK Maurits Vacansoleil – DCM 1:57:46
163 (158) MESTRE Ricardo Euskaltel – Euskadi 1:58:05
164 (164) GRUZDEV Dmitriy Astana Pro Team 1:58:10
165 (168) ERMETI Giairo Androni – Venezuela 1:58:16
166 (163) SERGENT Jesse RadioShack – Leopard 1:58:19
167 (169) PATE Danny Sky Procycling 2:01:38
168 (173) HUNTER Robert Garmin – Sharp 2:02:59
169 (170) CUMMINGS Stephen BMC Racing Team 2:03:18
170 (171) KEISSE Iljo Omega Pharma – Quick-Step 2:03:56
171 (175) MOURIS Jens Orica GreenEDGE 2:04:08
172 (176) STEEGMANS Gert Omega Pharma – Quick-Step 2:04:41
173 (172) BULGAC Brian Lotto Belisol Team 2:05:01
174 (177) BELLETTI Manuel AG2R La Mondiale 2:05:16
175 (174) WAUTERS Willem Vacansoleil – DCM 2:06:45
176 (179) DE BACKER Bert Team Argos – Shimano 2:06:50
177 (178) LIGTHART Pim Vacansoleil – DCM 2:10:21
178 (181) DEHAES Kenny Lotto Belisol Team 2:10:41
179 (182) BOUHANNI Nacer Equipe Cycliste FDJ 2:11:11
180 (180) HAAS Nathan Garmin – Sharp 2:14:47
181 (185) MILLAR David Garmin – Sharp 2:19:00
182 (188) BLYTHE Adam BMC Racing Team 2:22:52
183 (186) PICHON Laurent Equipe Cycliste FDJ 2:23:25
184 (189) APPOLLONIO Davide AG2R La Mondiale 2:23:54
185 (184) MARENTES TORRES Wilson Alexander Team Colombia 2:24:56
186 (187) MINGUEZ Miguel Euskaltel – Euskadi 2:25:31
187 (183) AVILA VANEGAS Edwin Alcibiades Team Colombia 2:25:52
188 (190) ANDRIATO DE MATTAS Rafael Vini Fantini 2:27:30
189 (191) BOBRIDGE Jack Blanco Pro Cycling Team 2:34:41
190 (192) GAVAZZI Mattia Androni – Venezuela 2:42:47