CCC Polsat PolkowiceW niedzielę, 12.05.br.  w Częstochowie zostanie kolejny wyścig cyklu ProLigi, Grand Prix Jasnej Góry.

Będzie to już czwarty w tym sezonie wyścig z cyklu kolarskiej ProLigi. Tym razem kolarze będą się ścigać ulicami Częstochowy,  u stóp klasztoru na Jasnej Górze, gdzie wyznaczono zarówno linię startu jak i mety. Wyścig rozgrywany będzie w formule kryterium. Kolarze będą mieli do pokonania łączny dystans 92,5 kilometra, podzielony na 50 okrążeń po 1850 metrów. Trasa wyścigu jest bardzo trudna technicznie z dużą ilością zakrętów a także dość wymagającym podjazdem  na wzgórze klasztorne, gdzie znajduje się metą. Ten podjazd kolarze będą pokonywać na każdej z rund.

Na starcie wyścigu pojawia się wszystkie polskie ekipy zawodowe ( CCC Polsat Polkowice, BDC MarcPol Team, Team BGŻ, Wibatech, Las Vegas Power Drink i Lasocki Chrobry) a także ekipy klubowe.

Ekipa CCC Polsat Polkowice przyjeżdża do Częstochowy w prawie kompletnym składzie. Na starcie zabraknie jedynie Davide Rebellina i Jarosława Marycza.

W klasyfikacji generalnej  ProLigi przewodzą kolarze CCC Polsat Polkowice. Marek Rutkiewicz (CCC Polsat Polkowice) zdobył dotychczas 150 punktów i wyprzedza kolegów z drużyny, Mateusza Taciaka (141 pkt) i Jarosława Marycz (75 pkt).

 

Źródło: proteam.cccsport.pl