BDC MarcPolW najbliższą niedzielę tj. 12.05.2013 odbędzie się kolejny wyścig zaliczany do BGŻ ProLigi. Tym razem podopieczni Dariusza Banaszka walczyć będą o Puchar Prezydenta Miasta Częstochowy i punkty do ProLigi.

Zawodnicy do pokonania będą mieli dystans 92,5km – 50 rund x 1850 m, na kameralnie wytyczonej trasie Aleją N.M.P, u podnóża Klasztoru Częstochowskiego.

Po ostatnich wyścigach jestem zadowolony z postawy swoich zawodników. Wygraliśmy w Mińsku Mazowieckim i Memoriale Trochanowskiego. Na Grodach Piastowskich w ostatni weekend też pokazaliśmy kawał dobrego kolarstwa. Jednak to już historia i skupiamy się na Częstochowie. A skoro Częstochowa to przypomnę ,że w ubiegłym roku wygrał Dariusz Rudnicki reprezentujący BDC MarcPol Team, a sukces zobowiązuję, historia lubi się powtarzać.

W Trylogii Sienkiewicza obroniliśmy Jasną Górę, w dużej mierze za sprawą Kmicica. Ja jestem w lepszej sytuacji bo mam paru takich „Kmiciców” w zespole. Zamierzamy obronić Puchar, ale nie będzie to heroiczna „Obrona Częstochowy” jak w książce, tylko atak i walka od startu do mety… – Dariusz Banaszek dyr. Sportowy BDC MarcPol Team .

Skład zespołu BDC MarcPol Team na Grand Prix Częstochowy:

BANASZEK Adrian, BERNAS Paweł, DĄBKOWSKI Konrad, FOLTYN Jakub, GRADEK Kamil, GRONKIEWICZ Kacper, KIRPSZA Piotr, KOMAR Mateusz, KOWALCZYK Jarosław, LATOŃ Eryk, PIERZGA Adam, PLUCIŃSKI Leszek, RADOSZ Robert, SAPA Marcin, WALCZAK Damian.

Dyrektorzy Sportowi : Dariusz Banaszek, Grzegorz Gronkiewicz.

Fizjoterapeuci : Piotr Chmielewski, Łukasz Kuzik.

Mechanicy : Andrzej Urbaś, Ireneusz Matusiak, Sławomir Panasiewicz.

Informacja prasowa