Piotr KonwaMads Pedersen (Dania) wygrał ostatni etap i klasyfikację generalną Wyścigu Pokoju Juniorów.  Na 17. miejscu zmagania ukończył Piotr Konwa (4F Racing Team).

Ostatni etap wyścigu  zaliczanego do cyklu Pucharu Narodów juniorów został rozegrany w Terezínie. Łączny dystans tego odcinka wynosił 99,8 kilometra. Na metę wpadła duża grupa i po finiszu kolejny etap w tej imprezie wygrał Mads Pedersen. Na podium stanęli jeszcze: Clément Barbeau (Francja) oraz Christopher Lawless (Wielka Brytania). Najlepszym z Polaków był Michał Paluta (POM Strzelce Krajeńskie), który zajął 14. miejsce. 16. był Maciej Kasperkiewicz (KTK-Kalisz).

W klasyfikacji generalnej najlepiej wypadł Konwa, który do zwycięskiego Pedersena stracił 2 minuty i 19 sekund. 22. był Gracjan Szeląg (Tarnovia Tarnowo Podgórne), 49. Michał Paluta, 52., Maciej Kasperkiewicz, a 53. był Mateusz Kaźmierczak (GKK Opty Grodzisk Mazowiecki).

Wyniki:

1 PEDERSEN Mads DEN Denmark les 99,8 km en 2h21’34” (moy. 42.98 km/h) (b : 13”)
2 BARBEAU Clement FRA France 0:00 (b : 6”)
3 LAWLESS Christopher GBR Great Britai 0:00 (b : 4”)
4 THEODORSEN Petter NOR Norway 0:00 (b : 3”)
5 LIZDE Seid ITA Italy 0:00
6 VAN DER POEL Mathieu NED Netherlands 0:00
7 WELDER Tristan GER Germany 0:00
8 ALLEGAERT Piet BEL Belgium 0:00
9 BIERMANS Jenthe BEL Belgium 0:00
10 BURTON German GBR Great Britai 0:00
11 GUNST Davy NED Netherlands 0:00
12 TENBROCK Jonas GER Germany 0:00
13 VIEL Mattia ITA Italy 0:00
14 PALUTA Michal POL Poland 0:00           
15 WACHTER Alexander AUT Austria 0:00
16 KASPERKIEWICZ Maciej POL Poland 0:00           
17 WAUCH Tobias AUT Austria 0:00
18 SÜßEMILCH Eric GER Germany 0:00
19 OWEN Logan USA USA 0:00 (b : 3)
20 VELASCO Simone ITA Italy 0:00
21 NYCH Arthem RUS Russia 0:00
22 *KURIANOV Stepan RUS Russia 0:00
23 KRUL Stef NED Netherlands 0:00
24 *VEBER Matic SLO Slovenia 0:00
25 *MÓRITZ Dániel HUN Hungary 0:00
26 SAUVAGE Paul FRA France 0:00
27 BAGIOLI Nicola ITA Italy 0:00
28 *GIDICH Yevgeniy KAZ Kazakhstan 0:00
29 OOMEN Sam NED Netherlands 0:00
30 VAN GOMPEL Mathias BEL Belgium 0:00
31 SZELAG Gracjan POL Poland 0:00           
32 BUDYAK Anatoliy UKR Ukraine 0:00
33 KOMIN Alexandr RUS Russia 0:00
34 KONWA Piotr POL Poland 0:00           
35 HOLZINGER Alexander AUT Austria 0:00
36 BROVARNYK Pavlo UKR Ukraine 0:00
37 LICHNOVSKÝ Luděk CZE Czech Repu 0:00
38 *ŤOUPALÍK Adam CZE Czech Repu 0:00
39 MERELLI Luca ITA Italy 0:00
40 ABRAHAMSEN Jonas NOR Norway 0:00
41 PERNEBEKOV Yerlan KAZ Kazakhstan 0:00
42 GEOGHEGAN HART Tao GBR Great Britai 0:00
43 ZUBENKO Mykyta UKR Ukraine 0:00
44 AUBERT Remi FRA France 0:00
45 SEKANINA Adam CZE Czech Repu 0:00
46 KAZIMIERCZAK Mateus POL Poland 0:00           
47 PER David SLO Slovenia 0:00
48 KOBERNYAK Evgeny RUS Russia 0:00
49 *CAMRDA Pavel CZE Czech Repu 0:00
50 AASVOLD Kristian NOR Norway 0:00
51 ŠAFARIČ KOLAR Matic SLO Slovenia 0:00
53 *HYNEK Matouš CZE Czech Repu 0:12
54 JANSEN Adrian NED Netherlands 0:12
55 VAN HOOYDONCK Nath BEL Belgium 0:12
56 *UDOD Renat UKR Ukraine 0:12
57 RASMUSSEN Anders DEN Denmark 0:12
58 STOCK Mario AUT Austria 0:12
59 DAVIES Scott GBR Great Britai 0:12
60 SCHULZE Julian GER Germany 0:12
61 PODANS Andrejs LAT Latvia 0:12
62 ROEGIERS Jochem BEL Belgium 0:12
63 *BARTA William USA USA 0:12
64 VARRÓ Gegely HUN Hungary 0:12
65 SARKANS Raivis LAT Latvia 0:12
66 RUPIANI Daniel ITA Italy 0:12
67 KATRAŠNIK Gasper SLO Slovenia 0:12
68 VAN REEK Timon NED Netherlands 0:12
69 NOWAK Florian GER Germany 0:12
70 GESBERT Elie FRA France 0:12
71 STRAKHOV Dmitry RUS Russia 0:12 (b : 2”)
72 RASK Mathias DEN Denmark 0:12
73 *GREGAARD Wilsly Jona DEN Denmark 0:12
74 GYLLING Andreas Holm DEN Denmark 0:12
75 RATZELL Greg USA USA 0:12
76 BONNAMOUR Frank FRA France 0:12
77 SHEMYAKIN Sergey KAZ Kazakhstan 0:12
78 PELIKÁN János HUN Hungary 0:12
79 *MOSTOV Zeke USA USA 0:12
80 SCHIPFLINGER Florian AUT Austria 0:12
81 HARAG Tomáš SVK Slovakia 0:12
82 MAY Zachery GBR Great Britai 0:12
83 NOVAK Domen SLO Slovenia 0:12
84 RIVE Dmitriy KAZ Kazakhstan 0:12
85 STEEN Nicolaj DEN Denmark 0:12
86 SCHLEGEL Michal CZE Czech Repu 0:12
87 STYRBULOV Maxim KAZ Kazakhstan 0:12
88 *DECRAENE Igor BEL Belgium 0:25
89 *RUBLEVSKIS Aleksandr LAT Latvia 2:25
90 *SHTEIN Grigoriy KAZ Kazakhstan 3:03 (b : 1”)
91 *HENTTALA Niklas FIN Finland 3:33
92 FORFANG Ole NOR Norway 4:27
93 *BRKIC Benjamin AUT Austria 6:10
94 SANDAL Henrik NOR Norway 6:32
95 *KALABA Dusan SRB Serbian 10:22
96 LUOSTARINEN Henrik FIN Finland 10:22
97 DUBEŇ Martin SVK Slovakia 10:22
98 HOLOMEK Milan SVK Slovakia 10:22
99 *JIRGENSONS Kärlis LAT Latvia 10:22

Abandons :
*CHERKASOV Nikolaj RUS Russia
BROŽYNA Piotr POL Poland
RAGAN Jacob GBR Great Britain

Classement général final :
1 PEDERSEN Mads DEN Denmark les 348.5 km en 8h40’22” (moy. 40,144 km/h)
2 OWEN Logan USA USA 00:35
3 VAN DER POEL Mathieu NED Netherlands 00:38
4 GESBERT Elie FRA France 8:41:25 01:03
5 GEOGHEGAN HART Tao GBR Great Britain National 01:13
6 AUBERT Remi FRA France  01:17
7 VAN HOOYDONCK Nath BEL Belgium AUT 01:32
8 BIERMANS Jenthe BEL Belgium 01:41
9 OOMEN Sam NED Netherlands 01:41
10 VAN GOMPEL Mathias BEL Belgium 01:53
11 VELASCO Simone ITA Italy 01:54
12 RUPIANI Daniel ITA Italy Germany 02:06
13 KRUL Stef NED Netherlands 02:07
14 SCHULZE Julian GER Germany Team 02:09
15 BONNAMOUR Frank FRA France Team 02:10
16 BUDYAK Anatoliy UKR Ukraine Netherlands 02:13
17 KONWA Piotr POL Poland 02:19           
18 THEODORSEN Petter NOR Norway 02:22
19 *DECRAENE Igor BEL Belgium 02:32
20 GUNST Davy NED Netherlands 02:35
21 SAUVAGE Paul FRA France 02:40
22 SZELAG Gracjan POL Poland 02:42           
23 *KURIANOV Stepan RUS Russia 02:46
24 AASVOLD Kristian NOR Norway 02:55
25 NYCH Arthem Netherlands RUS Russia 03:02
26 *BARTA William USA USA Russia 03:08
27 NOVAK Domen Team SLO Slovenia 03:13
28 PERNEBEKOV Yerlan KAZ Kazakhstan 03:21
29 STOCK Mario Team AUT Austria 8:43:52 03:30
30 ŠAFARIČ KOLAR Matic SLO Slovenia KAZ 03:35
31 *CAMRDA Pavel CZE Czech Republic 03:38
32 *MOSTOV Zeke USA USA 03:45
33 STRAKHOV Dmitry RUS Russia Austria 04:11
34 WACHTER Alexander AUT Austria 04:14
35 VARRÓ Gegely HUN Hungary 04:31
36 *HYNEK Matouš CZE Czech Republic 04:32
37 GYLLING Grigoriy Andreas Holm DEN Denmark Team 04:43
38 PER David SLO Slovenia 04:52
39 NOWAK Florian GER Germany 04:58
40 DAVIES Scott GBR Great Britain 05:14
41 LIZDE Seid ITA Italy 05:21
42 *FABRE Etienne FRA France 05:42
43 *ŤOUPALÍK Adam CZE Czech Republic 05:43
44 *VEBER Matic SLO Slovenia 05:49
45 RATZELL Greg USA USA 06:00
46 STEEN Nicolaj DEN Denmark 06:10
47 VAN REEK Timon NED Netherlands 06:45
48 MAY Zachery GBR Great Britain 07:10
49 PALUTA Michal POL Poland 07:20           
50 PELIKÁN János HUN Hungary 07:56
51 BAGIOLI Nicola ITA Italy 08:52
52 KASPERKIEWICZ Maciej POL Poland 08:56           
53 KAZIMIERCZAK Mateus POL Poland 09:09         
54 HARAG Tomáš SVK Slovakia 09:24
55 ABRAHAMSEN Jonas NOR Norway 09:24
56 VIEL Mattia ITA Italy 09:26
57 PODANS Andrejs LAT Latvia 09:46
58 SARKANS Raivis LAT Latvia 10:03
59 RASK Mathias DEN Denmark 10:52
60 RASMUSSEN Anders DEN Denmark 11:18
61 ALLEGAERT Piet BEL Belgium 11:44
62 MERELLI Luca ITA Italy 12:28
63 WAUCH Tobias AUT Austria 12:28
64 BARBEAU Clement FRA France 12:46
65 WELDER Tristan GER Germany 12:47
66 LAWLESS Christopher GBR Great Britain 12:47
67 ZUBENKO Mykyta UKR Ukraine 13:30
68 SHEMYAKIN Sergey KAZ Kazakhstan 13:53
69 *UDOD Renat UKR Ukraine 13:56
70 KOBERNYAK Evgeny RUS Russia 14:08
71 *BRKIC Benjamin AUT Austria 14:22
72 BURTON German GBR Great Britain 14:46
73 BROVARNYK Pavlo UKR Ukraine 14:52
74 JANSEN Adrian NED Netherlands 15:30
75 *GIDICH Yevgeniy KAZ Kazakhstan 15:42
76 KOMIN Alexandr RUS Russia 16:01
77 RIVE Dmitriy  KAZ Kazakhstan 16:02
78 STYRBULOV Maxim KAZ Kazakhstan 17:11
79 *MÓRITZ Dániel HUN Hungary 17:14
80 *SHTEIN Grigoriy KAZ Kazakhstan 18:08
81 KATRAŠNIK Gasper SLO Slovenia Team 18:19
82 SÜßEMILCH Eric GER Germany 19:04
83 SANDAL Henrik NOR Norway 19:18
84 SCHLEGEL Michal CZE Czech Republic 20:07
85 HOLZINGER Alexander AUT Austria 20:37
86 LICHNOVSKÝ Luděk CZE Czech Republic Team 20:40
87 ROEGIERS Jochem BEL Belgium Team 21:35
88 SEKANINA Adam CZE Czech Republic 21:42
89 TENBROCK Jonas GER Germany 22:03
90 *GREGAARD Wilsly Jona DEN Denmark 22:16
91 SCHIPFLINGER Florian AUT Austria 22:37
92 *HENTTALA Niklas FIN Finland 29:16
93 *RUBLEVSKIS Aleksandr LAT Latvia 30:43
94 FORFANG Ole NOR Norway 32:52
95 DUBEŇ Martin SVK Slovakia 33:59
96 *KALABA Dusan SRB Serbian 39:25
97 LUOSTARINEN Henrik FIN Finland 39:30
98 *JIRGENSONS Kärlis LAT Latvia 42:35
99 HOLOMEK Milan SVK Slovakia 47:45

Andrzej