Jan Barta małeDobiegł końca Wyścig Szlakiem Grodów Piastowskich. Zwyciężył Czech, Jan Barta (Team NetApp – Endura). Oto wypowiedzi triumfatora wyścigu i jego kolegi klubowego, Bartosza Huzarskiego.

Jan Barta
Jestem bardzo szczęśliwy, że udało mi się wygrać ten wyścig. To była naprawdę bardzo trudna i ciekawa rywalizacji. W pierwszy dzień musieliśmy się zmagać z fatalnymi warunkami atmosferycznymi. Kiedy w drugi dzień wyszło słońce, to każdy z nas musiał wykrzesać z siebie wszystko na trasie czasówki. Mnie udało się wygrać jazdę na czas i zostać liderem. Kolejne dwa dni to nieustanna walka, zwłaszcza z kolarzami CCC Polsat Polkowice. Jednak dzięki moim wspaniałym kolegom zostałem triumfatorem tej imprezy. Bardzo im za to dziękuję, bez nich nie byłoby to możliwe.

huzarBartosz Huzarski
Wygrana naszego lidera, to przede wszystkim wygrana całej drużyny. Byliśmy przygotowani na nieustanne ataki zawodników CCC, ale to nasz zawodnik triumfował w tym ciężkim wyścigu. Widać było, że bardzo chcieli tutaj wygrać i korzystali z każdej okazji do ataku. Wyszło na to, że to nasza taktyka była bardziej skuteczna. Dziś sprawdziła się kolarska maksyma, że siła tkwi w zespole. NetApp – Endura jako kolektyw spisał się na Grodach bez zarzutu.

 

Rozmawiał Artur Machnik.