nibaliTylko kilka dni pozostało do rozpoczęcia Giro d’Italia. Kolejne ekipy odkrywają karty, podobnie ma się sprawa z ekipą Astana. Liderem będzie oczywiście zwycięzca tegorocznego Giro del Trentino, Vincenzo Nibali.

Bardzo mocnych współpracowników na włoskich trasach będzie miał Vincenzo Nibali. Według managera, Alexandra Winokurowa, zespół ma jeden cel – zwycięstwo w klasyfikacji generalnej. Były kolarz twierdz, że ekipa jest dobrze skomponowana i powinna powalczyć o najwyższe laury. Jest to dla nich domowy wyścig, pod który był przygotowany cały plan startowy na początku sezonu. Za głównych rywali “Wino” uważa Bradleya Wigginsa, Michele Scarponiego czy Rydera Hesjedala. Kazach pokusił się o krótki przedstawienie swoich wybrańców na Giro:

Vincenzo Nibali – To nasza największa gwiazda. Pokazał podczas Giro del Trentino, że umie atakować w odpowiednim momencie. Jest bardzo silny psychicznie i wierzy, że uda mu się wygrać ten wyścig.

Andrey Zeits To kolarz, który potrafi całą swoją pracę poświęcić dla drużyny i swojego lidera. Po ubiegłorocznych problemach zdrowotnych na szczęście nie ma już śladu. W tym roku już kilka razy udowodnił, że warto na niego liczyć.

Paolo Tiralongo – Paolo to wspaniały kolarz, z ogromnym doświadczeniem . Nie wyobrażam sobie drużyny bez niego. Ma tak zwane kolarskie oko – doskonale potrafi czytać to, co się dzieje w peletonie.

Valerio AgnoliPrzyjaciel Nibaliego nie tylko kolarsko. Cały sezon podporządkował pomocy swojemu liderowi.

Dmitri GruzdevBędzie debiutował w tej imprezie i liczę, że pomoże zespołowi. To doskonały czasowiec, umiejący tą umiejętność przełożyć także na drużynę.

Fredrik KessiakoffUmie jeździć doskonale po górach, także na własne konto. Tutaj jednak będzie jednym z najważniejszych pomocników.

Fabio AruTo nasza młoda nadzieja. Świetny występ w Trentino, gdzie walczył z najlepszymi w naprawdę wysokich górach. Być może jeden z kandydatów do koszulki najlepszego młodzieżowca Giro.

Tanel KangertEstoński kolarz już wiele razy pokazał, że lubi jazdę po górach. To taki niezniszczalny zawodnik – lubi każde warunki atmosferyczne.

Alessandro VanottiBez Alessandro Giro nie byłoby możliwe. To współlokator i przyjaciel Vincenzo. Wielki duch zespołu.

Pełny skład Astany na Giro d’Italia 2013:

Vincenzo Nibali, Andrey Zeits, Paolo Tiralongo, Valerio Agnoli, Dmitri Gruzdev, Fredrik Kessiakoff, Fabio Aru, Tanel Kangert, Alessandro Vanotti

 

Foto: bettiniphoto.net

Arek Waluga