John DegenkolbDrużyna Argos-Shimano ogłosiła skład na pierwszy w tym sezonie Grand Tour- Giro d`Italia. Liderem holenderskiego teamu będzie John Degenkolb, który zadebiutuje w tym prestiżowym wyścigu.

 24-letni Niemiec, który w ubiegłym roku wygrał 5 etapów podczas Vuelta a Espana jedzie do Włoch z nadzieją na zwycięstwa na płaskich etapach.

Mam nadzieję, że uda mi się wygrać chociaż jeden etap. Myślę, że mamy odpowiednią drużynę, aby to osiągnąć. Giro d`Italia jest świetnym wyścigiem. Nie mogę się doczekać startu, zwłaszcza, że jest to mój debiut w tej imprezie– powiedział Degenkolb.

Po Klasykach skoncentrowałem się na przygtowaniach do Giro. Wykonałem wiele sprintów, ale ćwiczyłem także wytrzymałość, aby być w stanie pokonać wiele górskich terenów, które czekają nas na trasie. Spodziewam się dobrego rozprowadzającego pociągu złożonego z kolarzy takich, jak Bert De Backer, Koen de Kort czy Albert Timmer. Wykonaliśmy razem sporo pracy– dodał Niemiec.

Pełny skład Argos-Shimano na Giro d`Italia: Bert De Backer (Bel), Thomas Damuseau (Fra), John Degenkolb (Ger), Patrick Gretsch (Ger), Cheng Ji (Chn), Koen de Kort (Ned), Tobias Ludvigsson (Swe), Luka Mezgec (Slo), Albert Timmer (Ned).

Foto: bettiniphoto.net

Marta Wiśniewska