KatushaDrużyny Katusha oraz Radioshack-Leopard także podały składy na wyścig Giro d`Italia. O ile u Rosjan nie ma jednoznacznie wytypowanego lidera (rolę tę będą pełnili Trofimov i Caruso), to „Radiowcom” będzie przewodził Robert Kiserlovski. 

Dyrektor sportowy Katushy, Valerio Piva: Jak zwykle Giro to będzie długa i wymagająca rywalizacja. To jest zawsze jeden z najcięższych wyścigów w sezonie i tak będzie i tym razem. Jeśli ma się w składzie kolarza, który będzie walczył w klasyfikacji generalnej, to trzeba być skoncentrowanym od początku do końca. Pierwsza część wyścigu będzie płaska, ale z pewnością nerwowa i w dodatku w upalnej pogodzie. W ostatnim tygodniu peleton wjedzie w Alpy i tam ustawi się klasyfikacja generalna. Mamy Trofimova jako lidera, ale także Caruso powinien być w dobrej formie, więc zobaczymy. Mamy także kolarzy, którzy są w stanie odnieść zwycięstwa etapowe: Paolini, Belkov i Brutt. Będziemy atakować i zabierać się w ucieczki. Naszym celem jest wygranie przynajmniej jednego etapu, a także zajęcie jak najwyższej lokaty w generalce. Trofimov powinien być w najlepszej dziesiątce, jeśli się to uda, będziemy szczęśliwi. 

Pełny skład Katushy na Giro d`Italia: Maxim Belkov, Pavel Brutt, Giampaolo Caruso, Vladimir Gusev, Petr Ignatenko, Dmitriy Kozonchuk, Luca Paolini, Yuriy Trofimov, Angel Vicios.

Pełny skład Radioshack-Leopard na Giro d`Italia: George Bennett, Danilo Hondo, Robert Kišerlovski, Tiago Machado, Giacomo Nizzolo, Nelson Oliveira, Yaroslav Popovych, Hayden Roulston, Jesse Sergent.

Foto: bettiniphoto.net

Marta Wiśniewska

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments