Tony Martin małeTomy Martin (Omega Pharma – Quick Step) wygrał kończącą rywalizację w Tour de Romandie czasówkę. Cały wyścig wygrał Chris Froome (Sky Team).

Tour de Romandie tradycyjnie zakończyło się czasówką w Genewie. 18,6 kilometrowa trasa była pofałdowana. Mistrz świata w jeździe indywidualnej na czas – Tony Martin (Omega Pharma – Quick Step) wykręcił rezultat 21 minut i 7 sekund.

Jak później się okazało, nawet lider wyścigu Chris Froome (Sky Team) nie był w stanie pojechać lepiej i ostatecznie zajął trzecie miejsce na etapie ze stratą 33 sekund do Niemca. W klasyfikacji etapu, drugi był Adriano Malori (Lampre-Merida). Włochowi do Martina zabrakło 15 sekund. Sylwester Szmyd (Movistar) był 76.

W całym wyścigu triumfował Froome. Drugi był Simon Spilak (Katusha), a trzeci Rui Costa (Movistar).

Wyniki:

1 Tony MARTIN Omega Pharma-QuickStep 00:21:07.670
2 Adriano MALORI Lampre-Merida 0:00:16
3 Christopher FROOME Sky Procycling 0:00:34
4 Lieuwe WESTRA Vacansoleil – DCM Procycling Team 0:00:36
5 Simon SPILAK Katusha Team 0:00:41
6 Stef CLEMENT Blanco Pro Cycling Team 0:00:50
7 Richie PORTE Sky Procycling 0:00:52
8 Mads CHRISTENSEN Team Saxo -Tinkoff 0:00:55
9 Rohan DENNIS Garmin-Sharp 0:00:56
10 Tobias LUDVIGSSON Team Argos-Shimano 0:01:01
11 Jurgen VAN DEN BROECK Lotto-Belisol Team 0:01:01
12 Jean Christophe PERAUD AG2R La Mondiale 0:01:02
13 Rui Alberto COSTA Movistar Team 0:01:02
14 Tom DANIELSON Garmin-Sharp 0:01:02
15 Svein TUFT Orica GreenEDGE 0:01:04
16 Tiago MACHADO Radioshack Leopard 0:01:05
17 Marco PINOTTI BMC Racing Team 0:01:06
18 Nelson OLIVEIRA Radioshack Leopard 0:01:06
19 Jérémy ROY FDJ 0:01:06
20 Andrew TALANSKY Garmin-Sharp 0:01:07
21 Travis MEYER Orica GreenEDGE 0:01:09
22 Peter VELITS Omega Pharma-QuickStep 0:01:10
23 Wilco KELDERMAN Blanco Pro Cycling Team 0:01:10
24 Manuele BOARO Team Saxo -Tinkoff 0:01:11
25 Luke DURBRIDGE Orica GreenEDGE 0:01:11
26 Vasil KIRYIENKA Sky Procycling 0:01:18
27 Ruben PLAZA MOLINA Movistar Team 0:01:18
28 Martijn KEIZER Vacansoleil – DCM Procycling Team 0:01:19
29 Gaetan BILLE Lotto-Belisol Team 0:01:19
30 Vladimir GUSEV Katusha Team 0:01:20
31 Dmitriy GRUZDEV Astana Pro Team 0:01:21
32 Moreno MOSER Cannondale 0:01:23
33 Patrick GRETSCH Team Argos-Shimano 0:01:25
34 Pierrick FÉDRIGO FDJ 0:01:27
35 Robert GESINK Blanco Pro Cycling Team 0:01:30
36 Marcel WYSS IAM Cycling 0:01:32
37 Tom DUMOULIN Team Argos-Shimano 0:01:33
38 Reto HOLLENSTEIN IAM Cycling 0:01:35
39 Andriy GRIVKO Astana Pro Team 0:01:39
40 José SERPA SANTANDER Lampre-Merida 0:01:40
41 Alejandro VALVERDE Movistar Team 0:01:40
42 Alessandro DE MARCHI Cannondale 0:01:41
43 Pierre ROLLAND Team Europcar 0:01:42
44 Dmitry KOZONTCHUK Katusha Team 0:01:44
45 Dominik NERZ BMC Racing Team 0:01:44
46 Mikel ASTARLOZA CHARREAU Euskaltel – Euskadi 0:01:46
47 Alexandr DYACHENKO Astana Pro Team 0:01:46
48 Pavel BRUTT Katusha Team 0:01:47
49 Steven KRUIJSWIJK Blanco Pro Cycling Team 0:01:47
50 Remi CUSIN IAM Cycling 0:01:47
51 Gustav LARSSON IAM Cycling 0:01:50
52 Thibaut PINOT FDJ 0:01:51
53 Matthias BRANDLE IAM Cycling 0:01:52
54 Michael ALBASINI Orica GreenEDGE 0:01:53
55 Bert GRABSCH Omega Pharma-QuickStep 0:01:54
56 Petr IGNATENKO Katusha Team 0:01:55
57 Carlos BETANCUR AG2R La Mondiale 0:01:57
58 Julien VERMOTE Omega Pharma-QuickStep 0:01:57
59 Juan Manuel GARATE CEPA Blanco Pro Cycling Team 0:01:57
60 Janez BRAJKOVIC Astana Pro Team 0:01:59
61 Imanol ERVITI OLLO Movistar Team 0:02:01
62 Christian VANDEVELDE Garmin-Sharp 0:02:01
63 Alexandre GENIEZ FDJ 0:02:02
64 David LOPEZ GARCIA Sky Procycling 0:02:06
65 Robert KISERLOVSKI Radioshack Leopard 0:02:06
66 Bram TANKINK Blanco Pro Cycling Team 0:02:09
67 Johnny HOOGERLAND Vacansoleil – DCM Procycling Team 0:02:09
68 Andrey ZEITS Astana Pro Team 0:02:10
69 Aliaksandr KUCHYNSKI Katusha Team 0:02:11
70 Georg PREIDLER Team Argos-Shimano 0:02:11
71 Igor ANTON HERNANDEZ Euskaltel – Euskadi 0:02:12
72 Roman KREUZIGER Team Saxo -Tinkoff 0:02:12
73 Egor SILIN Astana Pro Team 0:02:12
74 Gianluca BRAMBILLA Omega Pharma-QuickStep 0:02:14
75 Romain SICARD Euskaltel – Euskadi 0:02:14
76 Sylvester SZMYD Movistar Team 0:02:15
77 Cameron WURF Cannondale 0:02:16
78 David VEILLEUX Team Europcar 0:02:17
79 Steve MORABITO BMC Racing Team 0:02:17
80 Hubert DUPONT AG2R La Mondiale 0:02:19
81 Johann TSCHOPP IAM Cycling 0:02:20
82 Chris Anker SÖRENSEN Team Saxo -Tinkoff 0:02:20
83 Cyril GAUTIER Team Europcar 0:02:20
84 Gregory RAST Radioshack Leopard 0:02:22
85 Damiano CUNEGO Lampre-Merida 0:02:23
86 Arthur VICHOT FDJ 0:02:25
87 Francis DE GREEF Lotto-Belisol Team 0:02:25
88 José RUJANO GUILLEN Vacansoleil – DCM Procycling Team 0:02:26
89 Brian BULGAC Lotto-Belisol Team 0:02:27
90 Kévin REZA Team Europcar 0:02:28
91 Alan MARANGONI Cannondale 0:02:28
92 Jonathan FUMEAUX IAM Cycling 0:02:33
93 Julien BÉRARD AG2R La Mondiale 0:02:34
94 Simone STORTONI Lampre-Merida 0:02:36
95 Johannes FRÖHLINGER Team Argos-Shimano 0:02:38
96 Marc GOOS Blanco Pro Cycling Team 0:02:41
97 Danilo WYSS BMC Racing Team 0:02:42
98 Sébastien REICHENBACH IAM Cycling 0:02:43
99 Evgeny PETROV Team Saxo -Tinkoff 0:02:43
100 Kristijan DURASEK Lampre-Merida 0:02:47
101 Peio BILBAO Euskaltel – Euskadi 0:02:53
102 Thomas ROHREGGER Radioshack Leopard 0:02:54
103 Frederik WILLEMS Lotto-Belisol Team 0:02:57
104 Wesley SULZBERGER Orica GreenEDGE 0:02:57
105 * Garikoitz BRAVO OIARBIDE Euskaltel – Euskadi 0:02:57
106 Paolo LONGO BORGHINI Cannondale 0:02:59
107 Perrig QUEMENEUR Team Europcar 0:02:59
108 Adrián SÁEZ DE ARREGI Euskaltel – Euskadi 0:03:02
109 Francis MOUREY FDJ 0:03:03
110 Laurent MANGEL FDJ 0:03:06
111 Matteo BONO Lampre-Merida 0:03:09
112 Benjamin NOVAL GONZALEZ Team Saxo -Tinkoff 0:03:10
113 Marcus BURGHARDT BMC Racing Team 0:03:32
114 Mikel LANDA MEANA Euskaltel – Euskadi 0:03:41
115 George BENNETT Radioshack Leopard 0:04:01
Jan BAKELANTS Radioshack Leopard Non Partant
Ivan BASSO Cannondale Non Partant
Pablo LASTRAS GARCIA Movistar Team Non Partant

Klasyfikacja generalna:
1 Christopher FROOME Sky Procycling 19:24:51
2 Simon SPILAK Katusha Team 0:00:54
3 Rui Alberto COSTA Movistar Team 0:01:49
4 Tom DANIELSON Garmin-Sharp 0:01:54
5 Wilco KELDERMAN Blanco Pro Cycling Team 0:02:03
6 Jean Christophe PERAUD AG2R La Mondiale 0:02:14
7 Jurgen VAN DEN BROECK Lotto-Belisol Team 0:02:16
8 Richie PORTE Sky Procycling 0:02:31
9 Alejandro VALVERDE Movistar Team 0:02:32
10 Marcel WYSS IAM Cycling 0:02:41
11 Tony MARTIN Omega Pharma-QuickStep 0:02:41
12 Thibaut PINOT FDJ 0:02:43
13 Carlos BETANCUR AG2R La Mondiale 0:02:51
14 Robert KISERLOVSKI Radioshack Leopard 0:02:54
15 Lieuwe WESTRA Vacansoleil – DCM Procycling Team 0:03:05
16 Andrew TALANSKY Garmin-Sharp 0:03:07
17 Tiago MACHADO Radioshack Leopard 0:03:33
18 Igor ANTON HERNANDEZ Euskaltel – Euskadi 0:03:35
19 Pierre ROLLAND Team Europcar 0:04:07
20 José SERPA SANTANDER Lampre-Merida 0:04:09
21 Steven KRUIJSWIJK Blanco Pro Cycling Team 0:04:12
22 David LOPEZ GARCIA Sky Procycling 0:04:22
23 Janez BRAJKOVIC Astana Pro Team 0:04:41
24 Steve MORABITO BMC Racing Team 0:04:43
25 Alessandro DE MARCHI Cannondale 0:04:49
26 Michael ALBASINI Orica GreenEDGE 0:04:55
27 Damiano CUNEGO Lampre-Merida 0:05:04
28 Johann TSCHOPP IAM Cycling 0:05:10
29 Evgeny PETROV Team Saxo -Tinkoff 0:05:10
30 Roman KREUZIGER Team Saxo -Tinkoff 0:05:15
31 Romain SICARD Euskaltel – Euskadi 0:05:16
32 Mikel ASTARLOZA CHARREAU Euskaltel – Euskadi 0:05:21
33 Sébastien REICHENBACH IAM Cycling 0:05:37
34 Georg PREIDLER Team Argos-Shimano 0:05:51
35 Tobias LUDVIGSSON Team Argos-Shimano 0:06:19
36 Reto HOLLENSTEIN IAM Cycling 0:06:45
37 Ruben PLAZA MOLINA Movistar Team 0:07:05
38 Pierrick FÉDRIGO FDJ 0:07:35
39 Hubert DUPONT AG2R La Mondiale 0:07:49
40 Simone STORTONI Lampre-Merida 0:07:51
41 Chris Anker SÖRENSEN Team Saxo -Tinkoff 0:08:02
42 José RUJANO GUILLEN Vacansoleil – DCM Procycling Team 0:08:32
43 Peter VELITS Omega Pharma-QuickStep 0:09:31
44 Petr IGNATENKO Katusha Team 0:09:31
45 Francis MOUREY FDJ 0:09:39
46 Francis DE GREEF Lotto-Belisol Team 0:10:08
47 Dominik NERZ BMC Racing Team 0:10:21
48 Mads CHRISTENSEN Team Saxo -Tinkoff 0:10:21
49 Vladimir GUSEV Katusha Team 0:10:43
50 Dmitry KOZONTCHUK Katusha Team 0:11:20
51 Moreno MOSER Cannondale 0:12:17
52 Stef CLEMENT Blanco Pro Cycling Team 0:12:38
53 Arthur VICHOT FDJ 0:12:50
54 Robert GESINK Blanco Pro Cycling Team 0:15:25
55 Juan Manuel GARATE CEPA Blanco Pro Cycling Team 0:16:16
56 Bram TANKINK Blanco Pro Cycling Team 0:16:54
57 Kristijan DURASEK Lampre-Merida 0:18:16
58 George BENNETT Radioshack Leopard 0:18:17
59 Nelson OLIVEIRA Radioshack Leopard 0:20:55
60 Alexandr DYACHENKO Astana Pro Team 0:21:17
61 Adriano MALORI Lampre-Merida 0:23:39
62 Travis MEYER Orica GreenEDGE 0:23:44
63 Cameron WURF Cannondale 0:24:31
64 Marco PINOTTI BMC Racing Team 0:25:02
65 Johannes FRÖHLINGER Team Argos-Shimano 0:26:07
66 Danilo WYSS BMC Racing Team 0:30:05
67 Jonathan FUMEAUX IAM Cycling 0:30:16
68 Tom DUMOULIN Team Argos-Shimano 0:30:48
69 Paolo LONGO BORGHINI Cannondale 0:31:09
70 Gianluca BRAMBILLA Omega Pharma-QuickStep 0:32:09
71 Pavel BRUTT Katusha Team 0:32:12
72 Andrey ZEITS Astana Pro Team 0:32:16
73 Sylvester SZMYD Movistar Team 0:32:52
74 Andriy GRIVKO Astana Pro Team 0:33:18
75 Manuele BOARO Team Saxo -Tinkoff 0:33:26
76 Rohan DENNIS Garmin-Sharp 0:33:32
77 Garikoitz BRAVO OIARBIDE Euskaltel – Euskadi 0:33:38
78 Mikel LANDA MEANA Euskaltel – Euskadi 0:34:56
79 Julien VERMOTE Omega Pharma-QuickStep 0:35:10
80 Egor SILIN Astana Pro Team 0:35:33
81 Matteo BONO Lampre-Merida 0:35:35
82 David VEILLEUX Team Europcar 0:35:44
83 Wesley SULZBERGER Orica GreenEDGE 0:36:28
84 Gaetan BILLE Lotto-Belisol Team 0:36:39
85 Thomas ROHREGGER Radioshack Leopard 0:37:06
86 Julien BÉRARD AG2R La Mondiale 0:38:28
87 Frederik WILLEMS Lotto-Belisol Team 0:42:37
88 Remi CUSIN IAM Cycling 0:43:38
89 Laurent MANGEL FDJ 0:43:51
90 Cyril GAUTIER Team Europcar 0:44:24
91 Johnny HOOGERLAND Vacansoleil – DCM Procycling Team 0:45:33
92 Imanol ERVITI OLLO Movistar Team 0:45:51
93 Jérémy ROY FDJ 0:46:08
94 Dmitriy GRUZDEV Astana Pro Team 0:46:42
95 Alan MARANGONI Cannondale 0:47:24
96 Marc GOOS Blanco Pro Cycling Team 0:50:13
97 Perrig QUEMENEUR Team Europcar 0:50:28
98 Adrián SÁEZ DE ARREGI Euskaltel – Euskadi 0:50:39
99 Vasil KIRYIENKA Sky Procycling 0:51:04
100 Gregory RAST Radioshack Leopard 0:53:19
101 Gustav LARSSON IAM Cycling 0:55:53
102 Patrick GRETSCH Team Argos-Shimano 0:56:02
103 Peio BILBAO Euskaltel – Euskadi 0:56:17
104 Martijn KEIZER Vacansoleil – DCM Procycling Team 0:59:46
105 Alexandre GENIEZ FDJ 1:00:01
106 Brian BULGAC Lotto-Belisol Team 1:00:05
107 Kévin REZA Team Europcar 1:00:27
108 Matthias BRANDLE IAM Cycling 1:01:43
109 Svein TUFT Orica GreenEDGE 1:02:11
110 Benjamin NOVAL GONZALEZ Team Saxo -Tinkoff 1:03:26
111 Marcus BURGHARDT BMC Racing Team 1:04:56
112 Christian VANDEVELDE Garmin-Sharp 1:08:21
113 Luke DURBRIDGE Orica GreenEDGE 1:10:30
114 Aliaksandr KUCHYNSKI Katusha Team 1:13:38
115 Bert GRABSCH Omega Pharma-QuickStep 1:13:56

 

Foto: bettiniphoto.net

Andrzej