Paulina Brzeźna BentkowskaLoren Rowney (Specialized-Lululemon) wygrała finałowy, piąty etap wyścigu Gracia-Orlova. W pierwszej dziesiątce znów przyjechała Paulina Brzeźna-Bentkowska (Pacyfic Toruń).

Ostatni odcinek wyścigu to 100 kilometrów ze startem i metą w Orlovie. Cała stawka się porwała i zawodniczki wpadały na metę w małych grupkach oddzielonych kilkusekundowymi różnicami.

Etap padł łupem Australijki Loren Rowney, która pokonała Francuzkę Ferrier Bruneau (Faren-let´s go Finland Team) oraz Andreę Graus (Bigla Cycling). Brzeźna-Bentkowska przyjechała w drugiej grupce ze stratą sześciu sekund i zajęła 7. miejsce.

Polka dzięki temu awansowała na 11. miejsce w generalce. Niestety w końcowej klasyfikacji na 16. lokatę spadła Eugenia Bujak (Polska Regionalna). Triumfatorką Gracia-Orlova 2013 została Ellen van Dijck (Specialized Lululemon).