puritoJoaquim Rodriguez (Katusha) nie próżnuje. Wczoraj drugi zawodnik ubiegłorocznego Giro d’Italia przebywał na torze Silverstone. Kibice Hiszpana nie muszą się martwić, zawodnik póki co nie zamierza zmieniać profesji.

Purito wraz ze swoim trenerem Sebastianem Weberem wybrali się do Silverstone, aby spędzić trochę czasu w tunelu aerodynamicznym. To tutaj swoje testy przeprowadzają między innymi inżynierowie Mercedesa czyli  jednej z ekip Formuły 1. Zawodnik Katushy spędził tam aż 5 godzin sprawdzając różne ustawienia roweru i swojej pozycji. Przypomnijmy, że to jazda indywidualna na czas zadecydowała o porażce Rodrigueza z Ryderem Hesjedalem w Giro 2012.

“Spędziliśmy tutaj sporo czasu, by popracować nad różnymi konfiguracjami sprzętowymi. Sprawdzaliśmy ustawienia przedniego koła, kasku i przede wszystkim dobieraliśmy odpowiednią pozycję zawodnika na rowerze. Pierwsze wnioski są takie, że mamy naprawdę sporo do poprawienia. Niektóre problemy rozwiążą się szybko, ale nad niektórymi sprawami trzeba będzie długo popracować. Firma Canyon ma przygotować dla Purito specjalną kierownicę.” mówił po testach trener Katushy, Sebastian Weber.

 

Foto: Katusha

Arek Waluga