Michał Kwiatkowski małeMichał Kwiatkowski nie zwalnia tempa i już w najbliższą niedzielę wystartuje w prestiżowym klasyku Liege-Bastogne-Liege. Oto, co mówią Michał i Jerome Pineau przed tą rywalizacją. Warto podkreślić, że Omega jest po rekonesansie trasy.

Jerome Pineau: Rocheaux-Faucons jest normalnie bardziej strome i krótsze niż to nowe. Teraz, jest dłuższe o ok. 2,5km. Wyścig prawdopodobnie się zmieni. La Redoute i Saint-Nicolas będą ponownie dwiema ważnymi partiami wyścigu. Ważne, aby przetrwać La Redoute, zatem ważne jest, aby mieć tam jak najwięcej kolarzy.

Michał Kwiatkowski: Dobrze było dziś potrenować na trasie wyścigu. Nie mogę się doczekać tego wyścigu. W zeszłym roku nie miałem okazji rywalizować na Rocheaux-Faucons, więc dla mnie tak naprawdę wszystko jest nowe. Postaram się pojechać najlepiej, jak potrafię z pomocą moich kolegów.

Pełny skład Omega Pharma-Quick Step na Liege-Bastogne-Liege: Carlos Verona, Gianluca Brambilla, Jerome Pineau, Julien Vermote, Kevin De Weert, Kristoff Vandewalle, Michał Kwiatkowski, Pieter Serry.

 

Foto: bettiniphoto.net

Marta Wiśniewska