kittelMarcel Kittel (Argos – Shimano) powtórzył swój ubiegłoroczny sukces podczas wyścigu Scheldeprijs. Po finiszu z peletonu niemiecki sprinter pokonał Marka Cavendisha (Omega Pharma – Quick Step). Trzecie miejsce na podium zajął młody zawodnik Vacansoleil – DCM, Barry Markus.

Dziś została rozegrana 101 edycja belgijskiego klasyku Scheldeprijs. Trasa wokół Antwerpii to płaski jak stół, 204 km odcinek, na którym zdecydowanymi faworytami byli sprinterzy. Na starcie stanęli zawodnicy z 25 ekip, wśród których byli między innymi: Mark Cavendish (Omega Pharma – Quick Step), Theo Bos (Blanco), Alexander Kristoff (Katusha), Andrea Guardini (Astana) czy ubiegłoroczny triumfator Marcel Kittel (Argos – Shimano).

Tradycyjnie już mieliśmy do czynienia z dość wczesną ucieczką w wykonaniu aż 9 kolarzy: Arman Kamyshev (Astana), Grégory Rast (RadioShack – Leopard), Christopher Juul Jensen (Saxo – Tinkoff), Matthew Brammeier (Champion System), Mart Ojavee (Champion System), Jaco Venter (MTN Qhubeka), Koen Barbé (Crelan – Euphony), Kenneth Vanbilsen (Topsport Vlaanderen Baloise) i Stefano Borchi (Vini Fantini). Peleton podzielił się na kilka grup i  116 km ucieczka została skasowana. Po chwili mieliśmy kontratak, w którym ponownie uczestniczyli Brammeier i Borchi, a wspólnie z nimi ryzyko podjął Sven Vandousselaere (Topsport Vlaanderen Baloise). Ta trójka bardzo długo walczyła z uciekającymi kilometrami, ale 26 km przed metą na czele mieliśmy już cały peleton.

Ostatnie kilometry to swoiste przepychanki ekip sprinterskich, aby zająć jak najlepsze pozycje przed decydującymi metrami. 4 km przed metą na czele zmieniały się ekipy Argos – Shimano, Blanco i Sky. Końcowy sprint to pokaz siły Marcela Kittela (Argos – Shimano), który o włos pokonał Marka Cavendisha (Omega Pharma – Quick Step).  Trzecie miejsce zajął Barry Markus (Vacansoleil – DCM).

Wyniki :

1 Marcel Kittel (Ger) Team Argos-Shimano 4:41:00

2 Mark Cavendish (GBr) Omega Pharma-Quick-Step Cycling Team 0

3 Barry Markus (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 0

4 Andrea Guardini (Ita) Astana Pro Team 0

5 Alexander Kristoff (Nor) Katusha 0

6 Tyler Farrar (USA) Garmin-Sharp 0

7 Kenny Dehaes (Bel) Lotto Belisol 0

8 Theo Bos (Ned) Blanco Pro Cycling Team 0

9 Romain Feillu (Fra) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 0

10 Michaël Van Staeyen (Bel) Topsport Vlaanderen-Baloise 0

11 Jose Joaquin Rojas Gil (Spa) Movistar Team 0

12 Sébastien Turgot (Fra) Team Europcar 0

13 Baptiste Planckaert (Bel) Crelan-Euphony 0

14 Yauheni Hutarovich (Blr) Ag2R La Mondiale 0

15 Jonathan Cantwell (Aus) Team Saxo-Tinkoff 0

16 Kurt Hovelijnck (Bel) Crelan-Euphony 0

17 Roy Jans (Bel) Accent Jobs-Wanty 0

18 Michael Schwarzmann (Ger) Team NetApp-Endura 0

19 Roman Maikin (Rus) RusVelo 0

20 Andreas Stauff (Ger) MTN-Qhubeka 0

21 Pier Paolo De Negri (Ita) Vini Fantini-Selle Italia 0

22 Alexander Serebryakov (Rus) Euskaltel-Euskadi 0

23 Kenny Robert Van Hummel (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 0

24 Ricardo Garcia Ambroa (Spa) Euskaltel-Euskadi 0

25 Jonathan Mcevoy (GBr) Team NetApp-Endura 0

26 Youcef Reguigui (Alg) MTN-Qhubeka 0

27 Kevin Claeys (Bel) Crelan-Euphony 0

28 Arnaud Demare (Fra) FDJ 0

29 Ioannis Tamouridis (Gre) Euskaltel-Euskadi 0

30 Christopher Sutton (Aus) Sky Procycling 0

31 Michele Merlo (Ita) Vini Fantini-Selle Italia 0

32 Bjorn Thurau (Ger) Team Europcar 0

33 Clinton Robert Avery (NZl) Champion System Pro Cycling Team 0

34 Steven Caethoven (Bel) Accent Jobs-Wanty 0

35 Russell Downing (GBr) Team NetApp-Endura 0

36 Peio Bilbao (Spa) Euskaltel-Euskadi 0

37 Jack Bauer (NZl) Garmin-Sharp 0

38 Jacobe Keough (USA) UnitedHealthcare Pro Cycling Team 0

39 Ruslan Tleubayev (Kaz) Astana Pro Team 0

40 David Boucher (Fra) FDJ 0

41 Roberto De Patre (Ita) Vini Fantini-Selle Italia 0

42 Steve Chainel (Fra) Ag2R La Mondiale 0

43 Ralf Matzka (Ger) Team NetApp-Endura 0

44 Gert Steegmans (Bel) Omega Pharma-Quick-Step Cycling Team 0

45 Igor Boev (Rus) RusVelo 0

46 Tim Mertens (Bel) Topsport Vlaanderen-Baloise 0

47 Eloy Teruel Rovira (Spa) Movistar Team 0

48 Iljo Keisse (Bel) Omega Pharma-Quick-Step Cycling Team 0

49 Wouter Mol (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 0

50 Sebastien Rosseler (Bel) Garmin-Sharp 0

51 Roy Curvers (Ned) Team Argos-Shimano 0

52 Stijn Steels (Bel) Crelan-Euphony 0

53 Rudiger Selig (Ger) Katusha 0

54 Francisco José Ventoso Alberdi (Spa) Movistar Team 0

55 Jesus Herrada Lopez (Spa) Movistar Team 0

56 Roger Kluge (Ger) Team NetApp-Endura 0

57 Geoffrey Soupe (Fra) FDJ 0

58 Marco Haller (Aut) Katusha 0

59 Juan Jose Oroz Ugalde (Spa) Euskaltel-Euskadi 0

60 Kevin Peeters (Bel) Crelan-Euphony 0

61 Joeri Bueken (Bel) Crelan-Euphony 0

62 José Ivan Gutierrez Palacios (Spa) Movistar Team 0

63 Imanol Erviti Ollo (Spa) Movistar Team 0

64 Johan Le Bon (Fra) FDJ 0

65 Greg Henderson (NZl) Lotto Belisol 0

66 Bert De Backer (Bel) Team Argos-Shimano 0

67 Guillaume Van Keirsbulck (Bel) Omega Pharma-Quick-Step Cycling Team 0

68 Arman Kamyshev (Kaz) Astana Pro Team 0

69 Morgan Lamoisson (Fra) Team Europcar 0

70 Tosh Van Der Sande (Bel) Lotto Belisol 0

71 William Clarke (Aus) Team Argos-Shimano

72 Juan Antonio Flecha Giannoni (Spa) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 0:00:08

73 David Veilleux (Can) Team Europcar

74 Yoann Offredo (Fra) FDJ

75 Mickael Delage (Fra) FDJ

76 Steffen Radochla (Ger) Euskaltel-Euskadi

77 Frederik Willems (Bel) Lotto Belisol

78 Yaroslav Popovych (Ukr) RadioShack Leopard

79 Tom Veelers (Ned) Team Argos-Shimano

80 Andreas Klier (Ger) Garmin-Sharp

81 Nikolas Maes (Bel) Omega Pharma-Quick-Step Cycling Team

82 Martin Velits (Svk) Omega Pharma-Quick-Step Cycling Team

83 Gijs Van Hoecke (Bel) Topsport Vlaanderen-Baloise

84 Yves Lampaert (Bel) Topsport Vlaanderen-Baloise

85 Alessandro Bazzana (Ita) UnitedHealthcare Pro Cycling Team

86 Markel Irizar Aranburu (Spa) RadioShack Leopard

87 Vladimir Gusev (Rus) Katusha

88 Martin Reimer (Ger) MTN-Qhubeka

89 Kevin Hulsmans (Bel) Vini Fantini-Selle Italia

90 Mark Renshaw (Aus) Blanco Pro Cycling Team

91 Bjorn Leukemans (Bel) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team

92 Jarl Salomein (Bel) Topsport Vlaanderen-Baloise 0:00:24

93 William Bonnet (Fra) FDJ

94 Markus Eichler (Ger) Team NetApp-Endura

95 Rafael Andriato (Bra) Vini Fantini-Selle Italia

96 Jacopo Guarnieri (Ita) Astana Pro Team

97 Christopher Jones (USA) UnitedHealthcare Pro Cycling Team

98 Kenneth Vanbilsen (Bel) Topsport Vlaanderen-Baloise

99 Jasper De Buyst (Bel) Topsport Vlaanderen-Baloise

100 Luigi Miletta (Ita) Vini Fantini-Selle Italia

101 Maarten Neyens (Bel) Lotto Belisol

102 Andreas Schillinger (Ger) Team NetApp-Endura

103 Ramon Sinkeldam (Ned) Team Argos-Shimano

104 Nikias Arndt (Ger) Team Argos-Shimano

105 Jonas Van Genechten (Bel) Lotto Belisol

106 Yohann Gene (Fra) Team Europcar

107 Mathew Hayman (Aus) Sky Procycling 0:00:33

108 Assan Bazayev (Kaz) Astana Pro Team 0:00:44

109 Kris Boeckmans (Bel) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 0:00:46

110 Staf Scheirlinckx (Bel) Accent Jobs-Wanty

111 Hugo Houle (Can) Ag2R La Mondiale

112 Grégory Rast (Swi) RadioShack Leopard

113 Martijn Maaskant (Ned) Garmin-Sharp

114 Jonas Aaen Jörgensen (Den) Team Saxo-Tinkoff

115 Raymond Kreder (Ned) Garmin-Sharp

116 Danny Van Poppel (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team

117 Moreno Hofland (Ned) Blanco Pro Cycling Team

118 Stijn Devolder (Bel) RadioShack Leopard

119 Bernhard Eisel (Aut) Sky Procycling

120 Matti Breschel (Den) Team Saxo-Tinkoff

121 Gedimias Bagdonas (Ltu) Ag2R La Mondiale

122 Matteo Tosatto (Ita) Team Saxo-Tinkoff

123 Viacheslav Kuznetsov (Rus) Katusha

124 Salvatore Puccio (Ita) Sky Procycling

125 Evan Huffman (USA) Astana Pro Team

126 Manuel Belletti (Ita) Ag2R La Mondiale

127 Jeffry Louder (USA) UnitedHealthcare Pro Cycling Team

128 Vladimir Isaichev (Rus) Katusha

129 Geraint Thomas (GBr) Sky Procycling

130 Hayden Roulston (NZl) RadioShack Leopard

131 Luca Paolini (Ita) Katusha

132 Erick Rowsell (GBr) Team NetApp-Endura

133 Koen Barbe (Bel) Crelan-Euphony

134 Luke Rowe (GBr) Sky Procycling

135 Frederique Robert (Bel) Lotto Belisol

136 Stijn Vandenbergh (Bel) Omega Pharma-Quick-Step Cycling Team

137 John Murphy (USA) UnitedHealthcare Pro Cycling Team 0:01:06

138 Michael Morkov (Den) Team Saxo-Tinkoff 0:01:30

139 Anders Lund (Den) Team Saxo-Tinkoff

140 Valentin Iglinskiy (Kaz) Ag2R La Mondiale 0:01:31

141 Mart Ojavee (Est) Champion System Pro Cycling Team

142 Albert Timmer (Ned) Team Argos-Shimano

143 Jéröme Gilbert (Bel) Accent Jobs-Wanty 0:01:51

144 Viktor Manakov (Rus) RusVelo 0:01:55

145 Ivan Savitskiy (Rus) RusVelo

146 Jacob Rathe (USA) Garmin-Sharp

147 Fabian Schnaidt (Ger) Champion System Pro Cycling Team

148 Alexander Rybakov (Rus) RusVelo

149 Adrian Saez (Spa) Euskaltel-Euskadi

150 Davide Appollonio (Ita) Ag2R La Mondiale 0:01:57

151 Alex Dowsett (GBr) Movistar Team

152 Robert Thomas Wagner (Ger) Blanco Pro Cycling Team 0:02:15

153 Graeme Brown (Aus) Blanco Pro Cycling Team

154 Jos Van Emden (Ned) Blanco Pro Cycling Team

155 Stefano Borchi (Ita) Vini Fantini-Selle Italia 0:02:28

156 Sep Vanmarcke (Bel) Blanco Pro Cycling Team

157 Jacobus Venter (RSA) MTN-Qhubeka

158 Benjamin Day (Aus) UnitedHealthcare Pro Cycling Team

159 Matt Brammeier (Irl) Champion System Pro Cycling Team

160 Kin San Wu (HKg) Champion System Pro Cycling Team

161 Sergey Klimov (Rus) RusVelo

162 Andrei Solomennikov (Rus) RusVelo

163 Sébastien Chavanel (Fra) Team Europcar

164 Rick Flens (Ned) Blanco Pro Cycling Team

165 Damien Gaudin (Fra) Team Europcar

166 Christopher Juul Jensen (Den) Team Saxo-Tinkoff

DNS Murilo Antonio Fischer (Bra) FDJ

DNS Stefan Van Dijk (Ned) Accent Jobs-Wanty

DNF Andrew Fenn (GBr) Omega Pharma-Quick-Step Cycling Team

DNF Borut Bozic (Slo) Astana Pro Team

DNF Dmitriy Muravyev (Kaz) Astana Pro Team

DNF André Schulze (Ger) Euskaltel-Euskadi

DNF Gatis Smukulis (Lat) Katusha

DNF Vicente Reynes Mimo (Spa) Lotto Belisol

DNF Giovanni Visconti (Ita) Movistar Team

DNF Fabian Cancellara (Swi) RadioShack Leopard

DNF Ian Stannard (GBr) Sky Procycling

DNF Jean-Pierre Drucker (Lux) Accent Jobs-Wanty

DNF Tim De Troyer (Bel) Accent Jobs-Wanty

DNF James Vanlandschoot (Bel) Accent Jobs-Wanty

DNF Matthias Friedemann (Ger) Champion System Pro Cycling Team

DNF Chan Jae Jang (Kor) Champion System Pro Cycling Team

DNF Ryan Roth (Can) Champion System Pro Cycling Team

DNF Martin Wesemann (RSA) MTN-Qhubeka

DNF Bradley Potgieter (RSA) MTN-Qhubeka

DNF Kristian Sbaragli (Ita) MTN-Qhubeka

DNF Jim Songezo (RSA) MTN-Qhubeka

DNF Jerome Cousin (Fra) Team Europcar

DNF Pieter Van Herck (Bel) Crelan-Euphony

DNF Valery Kaykov (Rus) RusVelo

DNF Sven Vandousselaere (Bel) Topsport Vlaanderen-Baloise

DNF Lucas Euser (USA) UnitedHealthcare Pro Cycling Team

DNF Aldo Ino Ilesic (Slo) UnitedHealthcare Pro Cycling Team

 

 

 

Foto: bettiniphoto.net

Arek Waluga